Jump to content


Photo
* * * * * 1 votes

Velikani svetske košarke


  • Please log in to reply
1687 replies to this topic

#76 Dobar je Dzontra...

Dobar je Dzontra...
  • Members
  • 2,226 posts

Posted 15 July 2013 - 17:14

Kemp je bio mnogo vise od PF dunker-a, za razliku od Griffina, Kemp je i te kako postojao u odbrani, sasvim solidan bloker. Skim je sve Kemp ukrstao koplja u to vreme, a ne danas, pojam za dobru cetvorku Dejvid Vest ili Karlos Buzer...


  • 0

#77 Chaos Is Me

Chaos Is Me
  • Members
  • 16,595 posts

Posted 15 July 2013 - 17:44

Bravo!

 

 

Nije, ali kako znas da bi mogao LBJ da nosi ekipu tada, u onoj konkurenciju (smatraj da je Majami umesto Cikaga, tj i bez Bikova u toj konkurenciji)? Mislim da Majami ne bi dosegao do nivoa Cikaga u dve godine bez (pauze, '93/94. i '94/95. ) leteceg...

U tome je najveci problem kod ovih poredjenja ekipa (igraca...) sada i krajem '80tih i '90tih, to uopste nije uporedivo.

Zli Detroit, Magicovi Lejkersi, Birdov Boston, Juta sa Postarom i Stoktonom, pa Feniks Ser Carlsa Barklija...itd. pa svi ovi bi lagano izlazili na kraj, ne samo sa Majamijem, vec sa svim sampionima posle '98. Necu uopste da racunam najjacu kosarkasku ekipu svih vremena...I nema tu nikakvog potcenjivanja danasnjih velikana, svaka njima cast...ali

 

Lejkersi sa Shaqom i Kobeom u prajmu bi razneli vecinu tih timova, po mom misljenju.


  • 0

#78 Chaos Is Me

Chaos Is Me
  • Members
  • 16,595 posts

Posted 15 July 2013 - 17:46

Kemp je bio mnogo vise od PF dunker-a, za razliku od Griffina, Kemp je i te kako postojao u odbrani, sasvim solidan bloker. Skim je sve Kemp ukrstao koplja u to vreme, a ne danas, pojam za dobru cetvorku Dejvid Vest ili Karlos Buzer...

 

Tacno, ali i Griffin je mnogo vise od PF dunkera. Neverovatno se potcenjuje njegova pass igra.


  • 0

#79 puž

puž
  • Banned
  • 951 posts

Posted 15 July 2013 - 17:57

Neverovatno koliko mlađi ljudi potcenjuju košarkaše iz devedesetih kada je košarka slobodno to mogu reći bila na svom vrhuncu što se kvaliteta tiče. Neukusno je porediti kvalitet jednog Kempa i jednog Grifina, Džordana i Vejda... Najveća zvezda NBA je podjednak  igrač sa Pipenom od koga je u to vreme bilo boljih igrača.

Navijao sam u to vreme kao skoro svi za Čikago, posle ove vremenske distance možda i ne bi. Juta sa Melounom, Stoktonom, Hornasekom... Žao mi je što nisu uzeli bar jednu titulu. 


  • 0

#80 Beonegro

Beonegro
  • Members
  • 21,452 posts

Posted 15 July 2013 - 17:58


  • 4

#81 Tokyo

Tokyo
  • Members
  • 4,296 posts

Posted 15 July 2013 - 18:07

Najveća zvezda NBA je podjednak igrač sa Pipenom od koga je u to vreme bilo boljih igrača

podjednak je u zemlji gde su svi mlađi i lepši a jednorozi neometano skakuću krajolikom
  • 9

#82 Asterion

Asterion
  • Members
  • 13,160 posts

Posted 15 July 2013 - 18:11

Najbolji svih vremena po mojem mišljenu.... Pistol Pete (Petar) Maravich (Maravić)

 

Zašto?

 

Jer postigno besmrtnost sa svojim stilom i pametnom igrom i tako postavijo standarde za sve ostale (MJ, Dražen Petrović)....

 

 

...i sve to sa prirođenom greškom na srcu.

 

Spoiler

 

 

Kako stvari stoje (selekcija, NBAizacija košarke, Facebook...)...ja sam ubedjen da dugo dugo vremena se neče pojaviti takav igrač...99% da se nikad više neče pojaviti.

 

Za mene je Pistol Pete bolji i od MJ i od Dražena. U kratko: Najbolji svih vremena.


Edited by Castanius, 15 July 2013 - 18:12.

  • 3

#83 puž

puž
  • Banned
  • 951 posts

Posted 15 July 2013 - 18:17

podjednak je u zemlji gde su svi mlađi i lepši a jednorozi neometano skakuću krajolikom

 

I šta je bilo kad si se probudio? Jel ti mama dala da sikiš? 


  • 0

#84 Asterion

Asterion
  • Members
  • 13,160 posts

Posted 15 July 2013 - 18:19

I jedan najboljih trenera... John Wooden  B-) B-) B-) B-)  B-)

 

 

 

 

 

 

 

 

 


  • 0

#85 jowanitza997

jowanitza997
  • Members
  • 3,799 posts

Posted 15 July 2013 - 18:21

Necu nista da kazem, kapiram da se malo bolje razume Tibodo. Kaze da se 90ih vise igralo na snagu, a sada se igra sa vise skila

 


  • 0

#86 pazi,valjak gazi

pazi,valjak gazi
  • Members
  • 15,856 posts

Posted 15 July 2013 - 18:28

Lejkersi sa Shaqom i Kobeom u prajmu bi razneli vecinu tih timova, po mom misljenju.

 

Moguce, ali nasao si verovatno najjaci dvojac u jednoj ekipi posle '98. i to predvodjen trenerskom legendom '90tih. Ali opet sam skoro siguran da bi im sanse mile male protiv Detroita i njihove celicne odbrane ili protiv recimo nesampionskih Lejkersa iz 91. predvodjenih Magicom. Eto, ta ekipa jezerasa je bila fenomenalna i igrala je odlicno i lepo za oko, a morala je da se zadovolji ubedljivim porazom u finalu NBA...


  • 0

#87 Battle Born

Battle Born
  • Members
  • 31,792 posts

Posted 15 July 2013 - 18:41

Ja sam gledao samo Chicago posle povratka MJ-a, nisam gledao ni MAGIC's LA ni Bird's Boston. Ali ne znam kolko su ti timovi trebali da budu mocni da bi gazili LAL (2000-2003).  IMO Ti (odvratni) Lejkersi su simbol moci, usudio bih se da kazem da bi se klali sa Bullsima. 
Any way, imam osecaj da Shaq-a ljudi ne dozivljaju tolko legendom kolko bi trebalo. Mnogi su u fazonu "dominantna svinja" , sto je glupost...


 


  • 0

#88 uini

uini
  • Members
  • 38,035 posts

Posted 15 July 2013 - 18:45

Lejkersi sa Shaqom i Kobeom u prajmu bi razneli vecinu tih timova, po mom misljenju.

 

napadački su bili, kako bi tokyo rekao, najpotentniji

 

ali meni je sve vreme u glavi ta smrtonosna odbrana bullsa .. nešto sam u fazonu da to niko ne bi preživeo kad se kombinuje sa tim šta su mogli u napadu pojedinačno (mislim pre svega na onu ekipu na samom kraju - sa harperom / rodmanom / kukočem kao 6im)


  • 0

#89 uini

uini
  • Members
  • 38,035 posts

Posted 15 July 2013 - 18:46

Ja sam gledao samo Chicago posle povratka MJ-a, nisam gledao ni MAGIC's LA ni Bird's Boston. Ali ne znam kolko su ti timovi trebali da budu mocni da bi gazili LAL (2000-2003).  IMO Ti (odvratni) Lejkersi su simbol moci, usudio bih se da kazem da bi se klali sa Bullsima. 
Any way, imam osecaj da Shaq-a ljudi ne dozivljaju tolko legendom kolko bi trebalo. Mnogi su u fazonu "dominantna svinja" , sto je glupost...


 

 

ja sam gledao VHS-putem / sa kojom sezonom zakašnjenja taj LA showtime

..svakako najlepša košarka za oko (ne za valjkovo oko doduše : ))


  • 0

#90 Beonegro

Beonegro
  • Members
  • 21,452 posts

Posted 15 July 2013 - 18:48

Ja sam gledao samo Chicago posle povratka MJ-a, nisam gledao ni MAGIC's LA ni Bird's Boston. Ali ne znam kolko su ti timovi trebali da budu mocni da bi gazili LAL (2000-2003).  IMO Ti (odvratni) Lejkersi su simbol moci, usudio bih se da kazem da bi se klali sa Bullsima. 
Any way, imam osecaj da Shaq-a ljudi ne dozivljaju tolko legendom kolko bi trebalo. Mnogi su u fazonu "dominantna svinja" , sto je glupost...


 

Postulat: svaka ekipa u istoriji košarke bi imala problema sa Bostonom iz sredine '80-ih i Pistonsima sa kraja '80-ih i početka '90-ih. Iz gotovo dijametralno suprotnih razloga.


  • 5