Jump to content


Photo
- - - - -

Desavanja u Turskoj


  • Please log in to reply
874 replies to this topic

#796 bounty hunter

bounty hunter
  • Members
  • 8,298 posts

Posted 17 April 2017 - 19:44

Gde možeš da porediš srpsku i tursku opoziciju?! Ja koliko sam video i čuo glasače i njihove političare, turska opozicija je proEU, prozapadna. U srpskoj opoziciji se utrkuju ko će biti bliži Putleru, a EU im je 100 mesta posle Islanda, Rusije i Nebeske Srbije.

 

 

 

Ne opoziciju, nauči da čitaš s razumevanjem, dijasporu.

 

Ista.

 

 

edit:

 

Inače, ide novi referendum -

 

 

 

Naglasivši kako Evropska unija na ulaznim vratima već 54 godine drži Republiku Tursku, Erdogan je poručio da će sjesti i razgovarati, ali da će i o tom pitanju raspisati novi referendum u Turskoj.

"Velika Britanija je napravila Brexit i ta zemlja napušta Evropsku uniju čiji je bila osnivač. Norveška je izašla. Ko ima ingerencije za te odluke, narod. I mi ćemo pitati narod i postupiti po volji naroda. Ili će hitno ispunjavati data obećanja ili će dobiti rezultat. Ovaj posao se ne može nastaviti na način da oni ispod ruke daju oružje i novac i pomažu teroristima", poručio je Erdogan.


Edited by bounty hunter, 17 April 2017 - 19:46.

  • 0

#797 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 17 April 2017 - 19:48

Kada bi nekoga od učesnika sadašnjih demonstracija u Srbiji teleportovao u z+Zapadnu Evropu i dao mu (ili njoj) radnu dozvolu, već sutra bi našli posao, skućili se, uredno plaćali poreze, struju telefon dažbine... Izlazili na koncerte i fešte na koje izlaze i "domaći", upisali bi decu u škole u koje idu "domaći", kupili gajbe u četvrtima u kojima su većinom "domaći"... Sve bi im bilo potaman. Uklopili bi se bolje od većine Turaka. Ne bi im trebale srpske prodavnice, ne bi se bunili ako bude zabranjen miting podrške srpskim političarima u Hamburgu ili Roterdamu, ne bi mahali srpskim zastavama iz trubećih povoraka automobila.

Bilo bi im sve potaman.

Zašto to ne mogu da ostvare u Srbiji?

Možda je ipak do vlasti i sistema?

O da, sada će trolovi da kažu da "narod zaslužuje vlast koju je izabrao"... But... oh, wait... ovi koji protestuju su upravo oni koji su na izborima glasali protiv vlasti...


Jesi ti siguran da je to isti profil gastarbajtera? Meni se chini da postoji ogromna razlika. Ne zaboravi da obrazovan Turchin nema nikakvu potrebu da napusta Istanbul, zapravo vrlo verovatno ce mu kuci biti bolje nego u Holandiji. A ti Turci koje ti pominjesh su chobani iz predela u kojima se vukovi i bukvalno pare.
  • 1

#798 bounty hunter

bounty hunter
  • Members
  • 8,298 posts

Posted 17 April 2017 - 19:59

Jesi ti siguran da je to isti profil gastarbajtera? Meni se chini da postoji ogromna razlika. Ne zaboravi da obrazovan Turchin nema nikakvu potrebu da napusta Istanbul, zapravo vrlo verovatno ce mu kuci biti bolje nego u Holandiji. A ti Turci koje ti pominjesh su chobani iz predela u kojima se vukovi i bukvalno pare.

 

 

 

Turska dijaspora ima procentualno mnogo više obrazovane dijaspore od ove naše balkanske.

Pored toga završili su odlične turske univerzitete, za razliku od ovdašnjih sa prostora bivše Jugoslavije.

 

 

Inače, izgleda da i Erdogan ima svog Slinu...

 

 

N3MLMHh.jpg?1


  • 1

#799 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 17 April 2017 - 20:00

Ma jok. Ima Srbija par miliona ljudi sa boljim kvalifikacijama od Vula.

Ali on jeste dobio izbore na toj premisi, da nema nikog drugog/boljeg.
Problem je sto su u tu premisu poverovali skrndelji.

Nema vecih shkrndelja od onih kojima je MMF kriv za sve, a nisu "nuzno protiv Evrope" .... Tj. ako bi se malo posrBila i popravoslavila mozda bi je i pustili da se pridruzi Srbiji .... XAXAXA ..... Jel ti stvarno mislish da me interesuju ti pogubljeni idiJoti koji valjaju srBska mooda za bubrege?
Dace chika Putko bonu. :)

Edited by Denis Jasharevic, 17 April 2017 - 20:18.

  • 1

#800 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 17 April 2017 - 20:25

Turska dijaspora ima procentualno mnogo više obrazovane dijaspore od ove naše balkanske.
Pored toga završili su odlične turske univerzitete, za razliku od ovdašnjih sa prostora bivše Jugoslavije.


Inače, izgleda da i Erdogan ima svog Slinu...


Aj' ne lupaj ..... Bash ce taj shkolovani Turchin da skache po Evropi za majmuna Erdogana, isto kao shto cu ja za vuchica i dachica.

To su bre bogata deca bogatih roditelja proputovali svet ..... Nisu to studenti iz Loznice shto chiste pishtolje po studentskim sobama.

Edited by Denis Jasharevic, 17 April 2017 - 21:08.

  • 1

#801 Slaven

Slaven
  • Banned
  • 18,018 posts

Posted 17 April 2017 - 21:18

Ima i više, ali ih dijaspora uništi. Ona nepismena i većinska koja je glasala.

 

Spoiler

 

 

porazavajuce.


  • 0

#802 bounty hunter

bounty hunter
  • Members
  • 8,298 posts

Posted 17 April 2017 - 23:40

Bash ce taj shkolovani Turchin da skache po Evropi za majmuna Erdogana, isto kao shto cu ja za vuchica i dachica.
 

 

 

Zna bogati i školovani Turčin da skače za Erdogana i više nego što misliš, više čak i nego što si ti ovde zalegao i skakao za Vučića i Dačića.

 

Kada bi malo zagrebao situaciju u Turskoj, čitao više o AKP, CHP, MHP, gulenistima, njihovom načinu finansiranja, stipendiranju partijskih studenata i uključivanju u institucije, uzgoju i razmnožavanju bogatuna i njihove dece po Turskoj i inostranstvu i njihove bezrezervne podrške liderima koji su ih negovali i zalivali, osnivanju univerziteta u mnogim zemljama... shvatio bi razloge tog skakanja.

 

 

 previshe pro-zapadni. XAXAXA

 

 

Zemo, ti to prozapadni ne umeš ni da napišeš, verovatno ni da izgovoriš  :lol: iksa iksa iksa, ali samo cepaj.


  • 0

#803 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 18 April 2017 - 00:05

Zna bogati i školovani Turčin da skače za Erdogana i više nego što misliš, više čak i nego što si ti ovde zalegao i skakao za Vučića i Dačića.

Kada bi malo zagrebao situaciju u Turskoj, čitao više o AKP, CHP, MHP, gulenistima, njihovom načinu finansiranja, stipendiranju partijskih studenata i uključivanju u institucije, uzgoju i razmnožavanju bogatuna i njihove dece po Turskoj i inostranstvu i njihove bezrezervne podrške liderima koji su ih negovali i zalivali, osnivanju univerziteta u mnogim zemljama... shvatio bi razloge tog skakanja.




Zemo, ti to prozapadni ne umeš ni da napišeš, verovatno ni da izgovoriš :lol: iksa iksa iksa, ali samo cepaj.

Gde si ti to upoznao toliko turskih studenata? Ja stvarno znam dosta njih, koji su studirali dodushe pre desetak godina, 15, tako da ne mislim da se neshto bitno promenilo. Oni Jesu politichki drastichno svesniji i aktivniji od srbadije, ali su kosmopolitskiji I sekularniji od srBskih studenata crno-narukvichara.

Nisi ti video Turchina u zivotu, osim na kosharkashkoj utakmici.

A da I oni imaju svoje budale kao vuk jeremic .... Pa normalno da imaju.

Pishem pro-zapadni namerno, vishe vas nervira :), teshko da bi ti mogao da me nechemu poduchish realno .... Mozda majmunisanju sa shipke, ali mene to nikada nije interesovalo, zahvaljujem.

Edited by Denis Jasharevic, 18 April 2017 - 00:07.

  • 1

#804 Atreid

Atreid
  • Banned
  • 8,210 posts

Posted 18 April 2017 - 00:05

Aj' ne lupaj ..... Bash ce taj shkolovani Turchin da skache po Evropi za majmuna Erdogana, isto kao shto cu ja za vuchica i dachica.

To su bre bogata deca bogatih roditelja proputovali svet ..... Nisu to studenti iz Loznice shto chiste pishtolje po studentskim sobama.

 

Pa ti skaces non stop za Vucica, Dacica i Vulina,.. evo, vec u narednoj recenici,.. unca, unca, unca, caa, ca,.. :lol:

 

Isto ko ovi turski dijaserci :rolleyes:


  • 0

#805 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 18 April 2017 - 00:14

Pa ti skaces non stop za Vucica, Dacica i Vulina,.. evo, vec u narednoj recenici,.. unca, unca, unca, caa, ca,.. :lol:

Isto ko ovi turski dijaserci :rolleyes:


Ko ne bi zavoleo taj fenomenalni trio savrshen za srBadiju? Chetnichija, komunizam i srBski naciJonal-socijalizam, 3 u 1. Narod izabrao, Taman po meri .... Ko Sam ja da se protivim narodu? A vi auto-shovinisti patite, protiv naroda necete moci :).
  • 2

#806 bounty hunter

bounty hunter
  • Members
  • 8,298 posts

Posted 18 April 2017 - 00:19

Gde si ti to upoznao toliko turskih studenata. Ja stvarno znam dosta njih, koji su studirali dodushe pre desetak godina, 15, tako da ne mislim da se neshto bitno promenilo. Oni Jesu politichki drastichno svesniji i aktivniji od srbadije, ali su kosmopolitskiji I sekularniji od srBskih studenata crno-narukvichara.

Nisi ti video Turchina u zivotu, osim na kosharkashkoj utakmici.

A da I oni imaju svoje budale kao vuk jeremic .... Pa normalno da imaju.

Pishem pro-zapadni namerno, vishe vas nervira :), teshko da bi ti mogao da me nechemu poduchish realno .... Mozda majmunisanju sa shipke, ali mene to nikada nije interesovalo, zahvaljujem.

 

 

 

Eto ti ga sad - ja mu dam kompliment, a on meni majmunisanje sa šipke :)

 

Čitaj malo, informiši se, razgovaraj sa ljudima oko sebe, pusti ovaj opskurni forum iz matice pun politički i na svaki drugi način nepismenih likova...

Baš u poslednjih petnaestak godina su se dogodile ogromne promene u Turskoj. Čitaj o tome kako je Erdogan došao na vlast, o Gulenu koji mu je bio saradnik pa neprijatelj, o lutanju CHP od evropske socijaldemokratije do konzervativizma i nazad, o jačanju nacionalnih manjih pokreta, posebno o onome što sam pisao u prethodnom postu o negovanju, gajenju, zalivanju novostvorenih i postojećih bogataša, školovanju svojih kadrova još od obdaništa... neverovatne i zanimljive stvari.

 

Što se tiče majmunisanja, verovatno nećeš razumeti, ali obrazovani ljudi rade na sebi, usavršavaju se, rade projekte i razmenjuju znanja i iskustva sa kolegama i prijateljima. Ne odlaze svi preko, kao vi ovdašnji, samo trbuhom za kruhom.


  • 1

#807 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 18 April 2017 - 00:42

Eto ti ga sad - ja mu dam kompliment, a on meni majmunisanje sa šipke :)

 

Čitaj malo, informiši se, razgovaraj sa ljudima oko sebe, pusti ovaj opskurni forum iz matice pun politički i na svaki drugi način nepismenih likova...

Baš u poslednjih petnaestak godina su se dogodile ogromne promene u Turskoj. Čitaj o tome kako je Erdogan došao na vlast, o Gulenu koji mu je bio saradnik pa neprijatelj, o lutanju CHP od evropske socijaldemokratije do konzervativizma i nazad, o jačanju nacionalnih manjih pokreta, posebno o onome što sam pisao u prethodnom postu o negovanju, gajenju, zalivanju novostvorenih i postojećih bogataša, školovanju svojih kadrova još od obdaništa... neverovatne i zanimljive stvari.

 

Što se tiče majmunisanja, verovatno nećeš razumeti, ali obrazovani ljudi rade na sebi, usavršavaju se, rade projekte i razmenjuju znanja i iskustva sa kolegama i prijateljima. Ne odlaze svi preko, kao vi ovdašnji, samo trbuhom za kruhom.

 

Interesantno, ali sam uglavnom sve to prochitao, pa dobrim delom i chuo od samih Turaka, shto je tebi nedokuchivo jer si najdlalje dobacio do Lajkovca, odakle bih inache uopshte imao stav da je bozadzija iskompleksirano seljache, semenkar, tipa Sadam. Ali dobro, vidim da si syeban i da ti zapinje prefiks ispred rechi prema kojoj se iskazuje naklonost shto je sasvim regularno u svim jezicima, ti si dechko semenkar i tu nema nikakve dvojbe, ti si ovde da ulecesh klizece startove, a mene kao shto rekoh nadjebavanje sa mladim srBskim prdonjama ne interesuje. Ide chicha na pivce u pabic da vidi ima li kakva mlada devojchica, a ti ......... shta cu ja na forumu ..... shta cesh ti na opskurnom forumu, ja sam u tvoje vreme vario celu noc.


  • 1

#808 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 18 April 2017 - 00:48

Uostalom, verovatno nisi nikad ni bio u Turskoj, osim eventualno na letovanju. Jesi obishao Itsanbul ono ..... na nogama, evropski i azijski ........ nema shanse.


  • 0

#809 bounty hunter

bounty hunter
  • Members
  • 8,298 posts

Posted 18 April 2017 - 00:53

Interesantno, ali sam uglavnom sve to prochitao, pa dobrim delom i chuo od samih Turaka, shto je tebi nedokuchivo jer si najdlalje dobacio do Lajkovca, odakle bih inache uopshte imao stav da je bozadzija iskompleksirano seljache, semenkar, tipa Sadam. Ali dobro, vidim da si syeban i da ti zapinje prefiks ispred rechi prema kojoj se iskazuje naklonost shto je sasvim regularno u svim jezicima, ti si dechko semenkar i tu nema nikakve dvojbe, ti si ovde da ulecesh klizece startove, a mene kao shto rekoh nadjebavanje sa mladim srBskim prdonjama ne interesuje. Ide chicha na pivce u pabic da vidi ima li kakva mlada devojchica, a ti ......... shta cu ja na forumu ..... shta cesh ti na opskurnom forumu, ja sam u tvoje vreme vario celu noc.

 

 

 

Eto ti ga opet - ja o temi (Turskoj) on o mom profilu.

Elem, kada sam onomad rekao da sam drugačiji od tebe, nisam rekao da sam naročito mlad :lol: , nego lep i pametan. Nema leba za tebe kod devojčica ako si stvarno ti na ooonoj slici (zemo, ko zaštićeni svedok si ispao). 

 

 

Uostalom, verovatno nisi nikad ni bio u Turskoj, osim eventualno na letovanju. Jesi obishao Itsanbul ono ..... na nogama, evropski i azijski ........ nema shanse.

 

 

Pa ti si baš izgoreo :lol:


  • 0

#810 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 18 April 2017 - 01:08

Eto ti ga opet - ja o temi (Turskoj) on o mom profilu.

Elem, kada sam onomad rekao da sam drugačiji od tebe, nisam rekao da sam naročito mlad :lol: , nego lep i pametan. Nema leba za tebe kod devojčica ako si stvarno ti na ooonoj slici (zemo, ko zaštićeni svedok si ispao). 

 

 

 

 

Pa ti si baš izgoreo :lol:

 

Da chuknem vo drvo tri pat ...... nikad nisam bio lepotan, ali zene bash vole takve :) ...... za svoje godine, ne zalim se, a ti ...... mozda si i zgodniji, to me ne uzbudjuje preterano  :lol+: , samo nisi inteligentan, to se vidi s kilometar ...... :)

 

 

IMG_20160922_220428638.jpg?raw=1


  • 0