Jump to content


Photo
- - - - -

Zacinsko bilje


  • Please log in to reply
1777 replies to this topic

#976 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 21 May 2017 - 14:53

Nema ovde crnog lagera, sta je to?


Onda neki najslabiji porter.

Crno pivo ti je ovde obojen lager karamelom, jednostavno řečeno.
  • 1

#977 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 21 May 2017 - 15:10

...

 

 

Mada se reklamiraju da je od svetlog i tamnog jecmenog slada.

;)

 

...


  • 0

#978 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 21 May 2017 - 15:21

Onda neki najslabiji porter.

Crno pivo ti je ovde obojen lager karamelom, jednostavno řečeno.

 

Ne kontam onda u cemu je fora? Mogu li recimo razmutiti karamelu u pola Stele i onda ono drugo pola nasuti preko kasike da dobijem onaj split?

 

Sto mi vise opisujete, meni se sve manje eksperimentise. Old Speckled Hen, na tebe je red! :)


  • 0

#979 Vjekoslav

Vjekoslav
  • Members
  • 11,278 posts

Posted 21 May 2017 - 20:16

Kakve veze imaju suncani dani sa nepadanjem kise? 

 

pa kad je sunce onda (obicno) ne pada kisa. :D pricali smo o klimatskim uvjetima za uzgoj mirodija, i tu je prica o broju suncanih dana podjednako bitna, ako ne i bitnija od one o padalinama. bez suncanih sati / dana nema nam ni bosiljka, ni persina, ni ostalih mirodija. stititi od kise i zalijevati vodom mozemo, ali sunce ne mozemo stvoriti. 

 

 

Nisam rekao da je ovdje kao na kanarskim ostrvima, nego da i nije bas da stalno pada kisa.

 

jasno je to (i provjereno / dokazano), nego mene je zanimala komparacija suncanih sati / dana Londona, Osijeka, i Beograda.

 

 

...

 

 

btw. poceo sam kuckati ovaj post oko 17h, kad su pocele i vijesti na HR1. i kako sam dosao do "... nema nam ni bosiljka, ni..." cujem glas na radiju "odaziv glasaca na lokalnim izborima je...", pa se sjetih da su danas lokalni izbori, i brze bolje na glasanje. eto, da sam bio vani ne bih cuo radio, i propustio bih izbore.

 

bosiljku (i tebi, i Kronosu) hvala ^_^  

 

Pametno_bosiljak_small.jpg


  • 1

#980 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 21 May 2017 - 20:40

pa kad je sunce onda (obicno) ne pada kisa. :D pricali smo o klimatskim uvjetima za uzgoj mirodija, i tu je prica o broju suncanih dana podjednako bitna, ako ne i bitnija od one o padalinama. bez suncanih sati / dana nema nam ni bosiljka, ni persina, ni ostalih mirodija. stititi od kise i zalijevati vodom mozemo, ali sunce ne mozemo stvoriti. 

 

 

 

jasno je to (i provjereno / dokazano), nego mene je zanimala komparacija suncanih sati / dana Londona, Osijeka, i Beograda.

 

 

...

 

 

btw. poceo sam kuckati ovaj post oko 17h, kad su pocele i vijesti na HR1. i kako sam dosao do "... nema nam ni bosiljka, ni..." cujem glas na radiju "odaziv glasaca na lokalnim izborima je...", pa se sjetih da su danas lokalni izbori, i brze bolje na glasanje. eto, da sam bio vani ne bih cuo radio, i propustio bih izbore.

 

bosiljku (i tebi, i Kronosu) hvala ^_^  

 

 

 

Prateci link koji si postavio, naisao sam na neki blog gdje je London 33. evropski glavni grad po kisnim danima. Zagreb je cinimise 8. Nisam vidio Beograd. Nije ni neki oficijelni sajt, neciji blog, pa ne bih uzimao kao fakte.

 

Gore na sjeveru ovog ostrva, pada kisa svaki dan, pitaj Skote. Gore jos nije preporucljivo iznijeti paradajz u bastu, zbog opasnosti od mraza. Bio sam jednom u Edinburgu, u mjesecu augustu i bilo je oko 4C, lila je neka ledena kisa. 

 

Danas sam se naradio, molim da mi se knjizi pod dijetalno. Dva puta sam isao do niz ulicu, jednom se vratio pjeske, drugi puta busom jer sam teglio Zelenka. PA sam pokosio, pa nacijepao drva za rostilj, pa rostilj... Sad cu da odgledam neki film sa puno tepanja i onda koljem  sovu. :D


  • 0

#981 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 22 May 2017 - 19:10

Attached File  belaj.jpg   229.66KB   1 downloads

 

Odo se isplakat u jedno pivo, pa da vidim moze li se sta spasiti. 

 

:furious:  :rant:  :furious:  :furious:  :furious:  :furious:  :rant:  :rant:  :rant:  :rant:  :rant:  :furious:  :furious:  :furious:  :furious:


  • 0

#982 Vjekoslav

Vjekoslav
  • Members
  • 11,278 posts

Posted 22 May 2017 - 19:22

auf... pa kako je palo? vjetar / oluja?
vjeverice necu spominjati, nije smijesno.

...

ne ocajavaj, vec prioni (odmah veceras), moze se spasiti, nisu biljke staklene case. istina, ovo sto je tek u sjemenu moras nanovo sijati. sto bi rekli kolege poljoprivrednici, uvijek neka sranja! oni bar mogu prijaviti stetu.


  • 0

#983 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 22 May 2017 - 19:37

Natovario sam 20 kila zemlje na plasticnu konstrukciju koja ne bi trebala da nosi vise od 5-6 kila. Zato sto sam glup.

 

Na kraju, nije toliko lose, mislim da ce se sve oporaviti. Jedino sad ne znam koja je lemon drop, a koja ancho grande. Nadam se da cu prepoznati po plodu.

 

Attached File  dobro je.jpg   265.46KB   1 downloads

 

Attached File  dobro je 2.jpg   266.51KB   1 downloads

 

Sa jedne papricice sam izgubio granu, to je jedina steta. Cak sam i bosiljak nasao i vratio da u saksiju. Sreca pa sam persun i ljubicasti bosiljak tek posijao, pa nije velika frka. 

 

Znacu za koji dan je li se oporavilo i koliko. Sranje.


  • 3

#984 Vjekoslav

Vjekoslav
  • Members
  • 11,278 posts

Posted 22 May 2017 - 20:09

a to je plastika? ja mislio metalna konstrukcija. pa da, urusilo se od prekomjerne tezine.
 
od silne price o silnim kisama u Londonu, koja se (statistickim podacima) pretvorila u pricu o silnim kisama u Osijeku, ja se usro pa improvizirao (polu)staklenik.

stak1.jpgstak4.jpgstak3.jpg


posve nepotrebno, al eto, nije mi vrag dao mira.


  • 2

#985 Vjekoslav

Vjekoslav
  • Members
  • 11,278 posts

Posted 22 May 2017 - 22:13

al zato ovi momci (i njihova drugarica kadulja) na kuhinjskom prozoru napreduju "ko pravi".

IMG_0320.jpg
IMG_0311.jpgIMG_0313.jpg
IMG_0316.jpgIMG_0319.jpg
 
jos malkic, vjerojatno koncem tjedna, ide svecano otvorenje. 
 
...
 
sto se pak kirurske operacije rasadjivanja tice, ona je na koncu (nakon 7 dana intenzivne njege) ipak dala zeljene rezultate. jednu saksiju je vec odnijela kcerka, a drugu saksiju

IMG_0324.jpgIMG_0325.jpg

sutra nosim starom. otkad je majka na kasicama za bebe, primjetio sam da mu slabi volja za svakodnevnim kuhanjem. a to ne smijemo (radi njegovog zdravlja) dozvoliti. kuhati, kuhati, i samo kuhati! i seckati!


Edited by Vjekoslav, 22 May 2017 - 22:14.

  • 1

#986 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 23 May 2017 - 19:32

Znam da vam je svima napeto da znate jesu li se papricice oporavile, pa da vas ne razvlacim vise, evo update:

 

Masala je sve! :)

 

Attached File  recovery1.jpg   194.46KB   0 downloads

 

Attached File  recovery2.jpg   261.8KB   0 downloads

 

Attached File  recovery3.jpg   153.84KB   0 downloads

 

Attached File  recovery4.jpg   127.31KB   0 downloads

 

Paradajz su napale zelene usi ali sam ih pospricao sa Neem uljem i malo deterdzenta za sudje. Sutra cu vidjeti jesu li pootpadale i trebam li opet spricati. 

 

Onu greenhouse sam skratio i podupro sa kanticom djeriza od gaveza, nece se skljokati. Tu cu da drzim persun i bosiljak, a papricice mogu skloniti ako bude neke salaukovine. Dobro je.

 

Sad mogu rahat da zavrsim pivo i otvorim neko vino. :)


Edited by Honey Badger, 23 May 2017 - 19:33.

  • 3

#987 Vjekoslav

Vjekoslav
  • Members
  • 11,278 posts

Posted 23 May 2017 - 21:11

taj staklenik bih ja drzao na travnjaku, usidren s 4 strane konopcicima i kolcicima. uz kucu ti je beton, koliko vidim, u nagibu.

 

...

 

zivjele papricice! 


Edited by Vjekoslav, 23 May 2017 - 21:11.

  • 1

#988 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 23 May 2017 - 21:21

taj staklenik bih ja drzao na travnjaku, usidren s 4 strane konopcicima i kolcicima. uz kucu ti je beton, koliko vidim, u nagibu.

 

...

 

zivjele papricice! 

 

A i kuca mi se nagela, zato stalno na glavu ispadam... :D

 

Nije u nagibu, takav ugao kamere. 


  • 1

#989 vilhelmina

vilhelmina
  • Members
  • 11,937 posts

Posted 26 May 2017 - 06:03

Sad tek iscitah topic, pa da dodam moje proslogodisnje iskustvo s persunom. Mozda nekom zatreba za dogodine :) .

Postupila sam prema uputstvu s kesice i natapala ga 3 dana u vodi, onda posejala u saksiju i iznela na sunce. Bilo je dosta kasno, negde u junu, pa je bilo suncano i toplo. Nikao je za nedelju dana i dzikljao kao lud ceo jul. Cupkala i trosila skoro svakodnevno, i svakog jutra nadzikljalo ono sto sam jucer potrosila. Verovatno mu je prijalo i nocno sunce.

U augustu sam otisla na odmor i prepustila brigu omladini. I naravno, kad se vratih pocetkom septembra, otislo sve u - persun :D .


  • 2

#990 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 26 May 2017 - 08:46

A i kuca mi se nagela, zato stalno na glavu ispadam... :D

 

Nije u nagibu, takav ugao kamere. 

 

 

To mora da bude u nagibu od kuće, da ti ne teče voda unutra kroz otvore, ili pod temelj, pored zida.

 

Zayebali te Englezi... :lol+:


Sad tek iscitah topic, pa da dodam moje proslogodisnje iskustvo s persunom. Mozda nekom zatreba za dogodine :) .

Postupila sam prema uputstvu s kesice i natapala ga 3 dana u vodi, onda posejala u saksiju i iznela na sunce. Bilo je dosta kasno, negde u junu, pa je bilo suncano i toplo. Nikao je za nedelju dana i dzikljao kao lud ceo jul. Cupkala i trosila skoro svakodnevno, i svakog jutra nadzikljalo ono sto sam jucer potrosila. Verovatno mu je prijalo i nocno sunce.

U augustu sam otisla na odmor i prepustila brigu omladini. I naravno, kad se vratih pocetkom septembra, otislo sve u - persun :D .

 

 

Jesi li im počupala uši, kao lišće sa peršuna?


  • 0