Jump to content


Photo

Kako ste proveli dan?


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
553 replies to this topic

#121 ControlFreak

ControlFreak
  • Members
  • 3,070 posts

Posted 01 February 2013 - 18:43

Ja sam vam, ljudi, juce pocela sestonedeljni kurs iz "Bollywood" plesa :D ...Odlican workout, brz tempo, dobra muzika, dobro drustvo (nas sest smo vozile odmah nakon posla). Instruktorka, sveza emigrantkinja iz Tajlanda, prijatna i vesela. Studenti: dvanaest zena, doba od 25 do 60+ i jedan mladji muskarac, visok skoro 2m,  zasmejavao nas je sve vreme.... Ovo je jedna od pesama uz koju igramo uz originalnu koreografiju instruktorke - Jai Ho, pretpostavljam svima poznata iz filma.



#122 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 02 February 2013 - 01:34

Tuzno juce, morala sam da se vratim sa Floride :( stvarno nije fer.


Ja nikada ne bih isao na Fl odavle, ali izPA, Boga mi. :+1:

#123 highlanderka

highlanderka
  • Members
  • 3,150 posts

Posted 02 February 2013 - 13:41

Ja sam vam, ljudi, juce pocela sestonedeljni kurs iz "Bollywood" plesa :D ...Odlican workout, brz tempo, dobra muzika, dobro drustvo (nas sest smo vozile odmah nakon posla). Instruktorka, sveza emigrantkinja iz Tajlanda, prijatna i vesela. Studenti: dvanaest zena, doba od 25 do 60+ i jedan mladji muskarac, visok skoro 2m,  zasmejavao nas je sve vreme.... Ovo je jedna od pesama uz koju igramo uz originalnu koreografiju instruktorke - Jai Ho, pretpostavljam svima poznata iz filma.

Bravo!

Jedna od zelja koju nisam ostvarila  je da naucim pravi argentinski tango, onu "horizontalnu misao koja se pleshe - vertikalno". 

 

Tata je bio odlican plaesac, naucio me je pravom engleskom valceru a imala sam srece da je i bivshi muz bio odlican igrac. Cesto smo odlazili u diskoteke dok su deca bila mala i uzivali u muzici '80. I dans me ponese muzika pa se deshava da sa sve varjacom u ruci odigram neku rumbu ili sambu pored shporeta.



#124 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 02 February 2013 - 16:35

Ja nikada ne bih isao na Fl odavle, ali izPA, Boga mi. :+1:

Razmisljam da uzmem neku kucicu dole - pa zivim pola ovde pola dole (zna se koju polovinu dole) za jedno 4-5 godina dok se dete osamostali.



#125 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 02 February 2013 - 18:28

Tuzno juce, morala sam da se vratim sa Floride :( stvarno nije fer.

Trkni do Floride u julu ili augustu i bice ti drago sto si se vratila



#126 ControlFreak

ControlFreak
  • Members
  • 3,070 posts

Posted 02 February 2013 - 18:43

Trkni do Floride u julu ili augustu i bice ti drago sto si se vratila

 

uzeo si mi reci iz usta...mi smo godinama isli na letovanja tamo u avgustu...



#127 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 02 February 2013 - 19:17

uzeo si mi reci iz usta...mi smo godinama isli na letovanja tamo u avgustu...

Ja sam ziveo tamo tri godine  i nema teorije da me neko natera da se vratim mada je moja zena odusevljena Floridom.

AZ, NE ili NM kao moguce destinacije za pemziju su druga prica. :D



#128 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 02 February 2013 - 19:33

Ja sam ziveo tamo tri godine  i nema teorije da me neko natera da se vratim mada je moja zena odusevljena Floridom.

AZ, NE ili NM kao moguce destinacije za pemziju su druga prica. :D

Ma znam zato i kazem 6 meseci ovde 6 na FL. Let je cas posla i imas najbolju kombinaciju.

Ne znam kako ti podnosis zimu pogotovu tu, ali ja prosto patim...



#129 ControlFreak

ControlFreak
  • Members
  • 3,070 posts

Posted 02 February 2013 - 19:42

Ma znam zato i kazem 6 meseci ovde 6 na FL. Let je cas posla i imas najbolju kombinaciju.

Ne znam kako ti podnosis zimu pogotovu tu, ali ja prosto patim...

 

...ja?

 

:rolleyes: 

 

pa, nekako se izdrzi ....  :D



#130 Sunshine State

Sunshine State
  • Members
  • 1,505 posts

Posted 02 February 2013 - 19:54

Od oktobra do kraja maja - raj! Bila krajem septembra/pocetkom oktobra 3 nedelje na FL - ne znam kako se spakovah da se vratim :(.

Svaki dan suncano, jutarnja temperatura oko 20 - 23 C, dnevna oko 27 - 32 C... temperatura mora (zapad FL) oko 28 C.

 

edit: ontopic - redovan subotnji dan: sredjivanje kuce, kratak soping, setnja, malo fitness... sad pijuckam kafu i uzivam!


Edited by Sunshine State, 02 February 2013 - 20:18.


#131 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 02 February 2013 - 19:56

...ja?

 

:rolleyes:

 

pa, nekako se izdrzi ....  :D

Pa ti znam nego Magripa, kod njega je jos vise brrrr nego kod mene...

 

Od oktobra do kraja maja - raj! Bila krajem septembra/pocetkom oktobra 3 nedelje na FL - ne znam kako se spakovah da se vratim :(.

Svaki dan clear, blue sky, jutarnja temperatura oko 20 - 23 C, dnevna oko 27 - 32 C... temperatura mora (zapad FL) oko 28 C.

 

edit: ontopic - redovan subotnji dan: sredjivanje kuce, kratak soping, setnja, malo fitness... sad pijuckam kafu i uzivam!

:( o tome ja pricam....



#132 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 03 February 2013 - 01:35

Pa ti znam nego Magripa, kod njega je jos vise brrrr nego kod mene...

 

:( o tome ja pricam....

Bilo nekada. Ove zime ukupno 2-3 cm snega a osim par dana u januaru i nije bilo neke velike hladnoce. Prosla zima isto kao i ova sa temperaturama od 50F u februaru.Ako se ovako nastavi ima uskoro da sadim pomorandze u dvoristu.

E sad za slucaj da se vrati ona pravi zima.Sta da ti kazim sa godinama sve bolje podnosim.Koske me podjednako bole i zimi i leti :lol+:



#133 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 03 February 2013 - 04:15

Za penziju samo HI i to Oahu, da mogu da me roknu u Kaiser kad me zvekne srcka na plazi dok surfam. :P

 

edit:

 

Eto ja danas ceo dan bio u San Mateou, ma vreme da poludis, da li da se skines u kratke rukave, ili samo da ostanes u bermudicama. 

 

:D


Edited by mrd, 03 February 2013 - 04:17.


#134 drvoprvo

drvoprvo
  • Members
  • 2,313 posts

Posted 03 February 2013 - 04:54

Blejao sam i gledao sat vremena u ratno ostrvo.

23840855.jpg



#135 highlanderka

highlanderka
  • Members
  • 3,150 posts

Posted 03 February 2013 - 14:45

Prijateljica i vrshnjakinja hoce da zavrshi drugi fakultet, istoriju umetnosti, kaze, penzija je za matore, lobira mesecima da i ja finishiram neke repove iz proshlosti. Ozbiljno sam razmisila i odustala jer mi se ne vraca pred shaltere i profesore. Moj plan za ovaj glupi i potpuno iracionalni status penzionera - da osvezim svianje i pevanje. Pre neki dan uzmem note Shtrausovih valcera, fina transkripcija za klavir, pocetnicka skoro,  krenem sa lepim plavim Dunavom......strashno.....bilo me je sramota od mene same. Nema vrdanja, moram da krenem od skala, danas sam proshla veci deo Jele Krshic, program za I godinu, sva sreca, sacuvala sam sve note moje dece, fali mi moj Bajer, nekome sam ga dala a taj zaboravio da vrati........

Glupo s moje strane da ovako zabatalim sviranje, imam "pijanisticku shaku", retko dugacak mali prst, "hvatam" oktavu i pola druge  kao od shale. 


Edited by highlanderka, 03 February 2013 - 19:04.