Jump to content


Photo
- - - - -

The Hobbit


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
33 replies to this topic

#16 sasha arsenal

sasha arsenal
  • Members
  • 5,439 posts

Posted 08 February 2013 - 21:06

upravo ga odgledah:-)
moram da naglasim da mi je ovo prvi put da gledam neki film u 3D,pa nemojte da me shvatate previse ozbiljno.
Na mene je ostavio odlican utisak.Ipak je ulozeno mnogo truda da bi se snimio ovaj film,treba to ceniti.Naravno da nije sve savrseno,ima tu po malo lose glume,mislim na Torina-nekako nedostaje ta potrebna harizma.
sve u svemu,jedva cekam nastavak:-)
ocena:8,2

#17 milicailic213

milicailic213
  • Banned
  • 97 posts

Posted 11 June 2013 - 12:18

Ocekivala sam bolje.  :yawn:



#18 vukotaman

vukotaman
  • Members
  • 2,264 posts

Posted 12 June 2013 - 10:14

Trejler za drugi deo:

 



#19 Battle Born

Battle Born
  • Members
  • 31,792 posts

Posted 16 June 2013 - 03:21

Prvi deo uzbudljiviji nije mogo da bude, jer je takav storyline. Cak za moj ukus preterali sa situacijama obrta u zadnjim sekundana.
Bilo ih je nekoliko.

Uzbudjivo ce tek biti u nastavcima. Ovo je bilo samo "zbiranje" pred put :)



#20 st.maurice

st.maurice
  • Banned
  • 14,181 posts

Posted 05 July 2013 - 14:02



#21 Sobchak

Sobchak
  • Members
  • 1,754 posts

Posted 13 December 2013 - 21:43

Svi vi koji ste gledali drugi dio Hobita, zaboravili ste da postoji i posebna tema za tu triologiju.

 

Ja sam gledao prvi dio, bio je spektakularan, ali u odnosu na LOTR filmove mnogo slabiji, ubacili su neke likove koji se uopšte ne pojavljuju u knjizi što kod pravih fanova Tolkina može samo da izazove negativne reakcije.

 

Očekujem da drugi dio bude lošiji od prvog.


Edited by Sobchak, 13 December 2013 - 21:53.


#22 sasha arsenal

sasha arsenal
  • Members
  • 5,439 posts

Posted 13 December 2013 - 21:48

nemam sad vremena,ali cu i ja uskoro odgledati drugi deo.Slazem se sto se tice likova,totalno bespotrebno.Mogli su da urade dva dela sa malim izmenama,ovako...



#23 sinobus

sinobus
  • Banned
  • 34 posts

Posted 24 December 2013 - 03:56

nemam sad vremena,ali cu i ja uskoro odgledati drugi deo.Slazem se sto se tice likova,totalno bespotrebno.Mogli su da urade dva dela sa malim izmenama,ovako...

Knjizurak od Hobita su na tri trosatna dela razvukli , a toliko je citav gospodar prstenova trajao...ne razumem tu logiku



#24 steva8lfc

steva8lfc
  • Members
  • 20,686 posts

Posted 24 December 2013 - 09:44

money.gif

Da li sad vidis logiku? ;D
Bio jedan film od 3 sata ili tri filma od 3 sata, skoro ce svi, koji su gledali Gospodara, odgledati te filmove a to znaci 3 puta vise para. Tako da je meni sasvim logicno sto su se odlucili za 3 dosadna filma umesto jednog dobrog.

#25 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 27 December 2013 - 02:13

I posle drugog filma je utisak slican kao i posle prvog, mada mi je iskreno drugi bio zanimljiviji, otprilike negde do onong spustanja u buretu niz reku. Posle toga manje vise smor, a najveci smor na kraju, sa debilnim navlacenjem sa zmajem, prvo prica koja traje predugo, drugo "borba" potpuno nidje veze, narocito ono na kraju kako su uradili, i sa kliseom what have we done i zmaj odlece da zari i pali po vaskolikoj zemlji.

 

Tauriel je ok, iako je ubaceni lik, malo bljutava potencijalna romansa sa Kilijem, al ono. Najgora stvar u filmu pored svih losih koje su mogli da urade su sociva Orlanda Bluma. Ajde da nije igrao u LOTRu istog karaktera bez njih pa i da razumem (a i pored toga su ocajna i vestacka, neverovatno), ali ovako je smesno. I njegov lik je potpuno drugaciji nego u LOTRu... sve u svemu, neka 5/10 ocena...



#26 Battle Born

Battle Born
  • Members
  • 31,792 posts

Posted 27 December 2013 - 04:11

Ma najveća "pobeda" je to što su 2 cela filma, preko 5 sata tolko napaljeni i odlučni da udju u planinu i da  sjebu zmaja, čim su ga čuli kako korača i traži ih razbežali su se ko miševi svako na svoju stranu.
Mada i ono surfovanje po zlatu je uber epik. Iron Man 3 style.

Jeste da je Hobit u jednoj knjizi, ali to nije opravdanje za neke ubačene gluposti. No, film je pravljen usled ekonomske odgovornosti, tj profita. Prilagodjen svim delovima publike taman tolko da niko ne pravi ogroman problem. Zato su i bioskopske sale bile pune. Ali što se tiče trećeg dela, ne samo da neću da idem kad je premijera nego uopšte neću da ga gledam u bioskopu. Na mene da ne računaju ! :)

Meni su likovi baš loše razradjeni. Bilbo i ovaj Thorin su baš lame uradjeni. Bilbo baš i nije hobit, nego ispade nenormalno vešt, hrabar i dobar u borbi...a  ovaj Thorin je mnogo puta vidjen lik i poprilično neubedljivo razradjen. 



#27 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 27 December 2013 - 13:00

Da, i meni su bzv likovi, i u pravu si za Bilba. Sto se Froda tice, i on mi je bio ocajno razradjen lik, plus sto ga je glumio onaj smokljan, IMO zbog toga LOTR nije jos bolji, ali od Bilba napravise nekog super junaka u pokusaju da bude malo drugaciji, ali glumac je mnogo bolji, realno. Torin je bzv skroz, glumac nije nista posebno, jbg.

 

A i publika je takva, napravili su dobitnu formulu za to, publika trazi ovakve filmove i gledace ih ma kakvi da su.

 

Inace, ne znam zasto nisu krenuli na Silmarilion, nego na Hobita. Hobit i nema neki potencijal za film, plus sto je prica prilicno bzv.



#28 Горазд

Горазд
  • Members
  • 1,382 posts

Posted 29 December 2013 - 12:39

Погледах јуче филм, први ред, 2 метра од платна, кад нисам тада оћоравио не знам кад ћу. Мени је ок филм, ал нисам ја сад неки критичар (бар за овакве филмове), мени је битно да је занимљиво, да има акције и то је то :)

 

Spoiler

 

И да, прича за Хобит није баш прилично безвезе, не бих се ту сложио са претходним патуљком ;) (мсм на аватар са доте :D)


Edited by Горазд, 29 December 2013 - 12:43.


#29 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 29 December 2013 - 13:53

Sve su dodali sto si pomenuo :)



#30 Battle Born

Battle Born
  • Members
  • 31,792 posts

Posted 29 December 2013 - 15:35

Paradoksalno je da se uglavnom književna dela "prekraćuju" prilikom ekranizacije, i uvek je to tema diskutovanja, uvek neko nadje svoju omiljenu scenu koja nije ubačena u film.
Sad pa tog nema, naprotiv dodatno su ubačene scene :D