Jump to content


Photo
- - - - -

The Hobbit


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
33 replies to this topic

#1 davorhp

davorhp
  • Members
  • 194 posts

Posted 06 December 2012 - 18:07

 

 

Ocekivanja, reakcije, kritike........

 

Ja odbrojavam dane......jos 7 ;)



#2 sasha arsenal

sasha arsenal
  • Members
  • 5,439 posts

Posted 07 December 2012 - 02:34

ocekivanja su velika,za kritike i reakcije moraces da sacekas;-)
13-tog decembra premijera u Cinaplax-u u KG-u-jedva cekam:-)

#3 nemanjaol

nemanjaol
  • Members
  • 4,835 posts

Posted 07 December 2012 - 22:09

I ja jedva cekam da ga pogledam, mada necu moci u prvoj nedelji. Sto se tise ocekivanja, samo da ne upropaste meni najdrazu knjigu. :)



#4 Sobchak

Sobchak
  • Members
  • 1,754 posts

Posted 14 December 2012 - 21:56

Odgledao sam film i dobar je, a i spektakularan.

 

8/10

 

Jedino mi se ne sviđa što su u film ubacivali likove koji se u knjizi samo spominju.

U triologiji LoTR nisu mogli ni ubaciti neke likove i događaje koji se pojavljuju u knjigama jer bi film trajao preko 4 sata.

 



#5 st.maurice

st.maurice
  • Banned
  • 14,181 posts

Posted 15 December 2012 - 01:32

Odgledao sam film i dobar je, a i spektakularan.

 

8/10

 

Jedino mi se ne sviđa što su u film ubacivali likove koji se u knjizi samo spominju.*

U triologiji LoTR nisu mogli ni ubaciti neke likove i događaje koji se pojavljuju u knjigama jer bi film trajao preko 4 sata.

 

Hoce to kada se knjiga od 300 stranica razvuce na tri filma.

 

The Hobbit: 304 pages

------------vs---------------

The Fellowship of the Ring: 479
The Two Towers: 415
The Return of the King: 347



#6 eoten

eoten
  • Members
  • 1,132 posts

Posted 15 December 2012 - 08:49

jel gled'o neko u 3D? negde sam čitao da je navodno u koloseju mutno i mračno, ima nešto u tome?



#7 Sobchak

Sobchak
  • Members
  • 1,754 posts

Posted 15 December 2012 - 14:33

Ja sam gledao u 3D i nisam primjetio da je bilo nekih problema, sve je bilo dobro.

 

Nije mi ni jasno što su knjigu od 300 stranica i razvukli na tri filma kad je to sve moglo stati u dva,to mi je totalno bezveze.

Nije valjda razlog zarada.

 

Kad ne prenosiš knjigu na platno kako treba, to kod obožavalaca može da izazove samo negativne reakcije, a ne pozitivne.


Edited by Sobchak, 15 December 2012 - 14:36.


#8 milan1988

milan1988
  • Members
  • 727 posts

Posted 16 December 2012 - 18:20

pa i jeste, jer je PJ morao da nagovori nekako studio da plati tolike pare za film.

sve je to bilo skupo za snimanje, ta nova tehnologija, glumci...

morao je od nekud pare da nadje za projekat.

evo citam intervju od mckellen-a, covek kaze da je saznao tek kad se zavrsilo snimanje da ce biti 3 filma!

znaci da ni glumci nisu znali za to..



#9 Gogy

Gogy
  • Members
  • 7,469 posts

Posted 17 December 2012 - 17:40

Odgledah u subotu.

Pozitivno mi je, što su nekako spojili Hobita sa LOTR. Bar početak. :)
Inače se slažem sa Sobchakom oko ocene.

#10 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 18 December 2012 - 12:13

Potpuno razočarenje.
Predugačak, dosta iscepkana radnja filma bez postupnog uvođenja likova, Družina predstavljena kao skupina drvoseča koji seku sve pred sobom (bilo to nekoliko divova ili milion goluma), loš humor, glavni nosioci uloga neubedljivi i bez liderskih karakteristika (uporediti sa LOTR), kraj stupidno predvidiv.

Edited by melankolic, 18 December 2012 - 12:18.


#11 dulematic

dulematic
  • Members
  • 11,603 posts

Posted 21 December 2012 - 16:21

Toliko me je smorio film da sam prvi put u zivotu u bioskopu gledao na sat da vidim kad ce kraj!

 

Da im nije cilj enormna zarada nego kvalitet, mogli su celu knjigu smestiti u jedan film od 3, 3 i po sata!

 

:-1:



#12 kronostime

kronostime
  • Banned
  • 27,590 posts

Posted 21 December 2012 - 20:36

Odgledao kod kuce :D .

Prvi utisak - predugacko. Onda se setim GP trilogije i ostavljam sebi pravo na kritiku kad odgledam sva 3 dela.



#13 st.maurice

st.maurice
  • Banned
  • 14,181 posts

Posted 22 December 2012 - 22:43

Meni se svideo, da je sazetiji bio bi bolji. :D

 

Družina predstavljena kao skupina drvoseča koji seku sve pred sobom (bilo to nekoliko divova ili milion goluma).

 

Necemo da vredjamo gobline, oni jesu obicno vizuelno predstavljeni karikaturalnije pa i smesnije nego u, dosta mracnijem, lotr-u.



#14 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 26 December 2012 - 00:27

Upravo se vratio iz bioskopa. Gledao sam 2D i mislim da nisam pogresio. Sta znam, potpuno pravljen na kalup LOTRa, ubacivani likovi i radnje kojih nema u knjizi. A i kako bi drugacije, kad to mora da se razvuce na 3 filma. Sto je najgore, da nije bilo price sa Azogom koja je ubacena u film, film ne bi imao apsolutno nikakvu radnju. A i u knjizi ovo dokle su stigli nema nikakvu radnju. Ali su bar bolje uveli u pricu, u filmu je to uradjeno na pocetku sturo kada zmaj upada i zauzima Erebor i preko price o Torinu kako je odsekao ruku Azogu i vodio vojsku posle smrti oca. Znaci bolje da su tu prosirili kad vec prave trilogiju, a ne da to bude uvod pomesan sa LOTR paralelom. Sve u svemu, da je ovo kojim slucajem bilo pre gospodara prstenova, film bi bio promasaj godine. Ovako ce proci korektno i verovatno opravdati velika ulaganja, ali nista vise od toga.



#15 Slatka mala izvrnuta torta

Slatka mala izvrnuta torta
  • Members
  • 2 posts

Posted 03 January 2013 - 20:29

Pre par dana gledala sam u Koloseju 3D verziju Hobita. Da, tamniji je snimak u 3D. U pocetku, prvih 20 min je zanimljivo sto je 3D, posle ni ne primetis, vise bih volela da sam gledala normalan snimak pa bi bilo svetlije. Ja sam OGROMNIIIIIIIII obozavalac svih Tolkinovih dela, mada i knjiga Hobit je mnogo vise za decu nego LOTR, pa tako i film. Ali zasto - zasto - zasto - cemu 3 dela? :-1:  Ukratko bilo je dosadno 3 sata trpiti one teske naocari. Bile smo nas 3, jedna je malo odspavala, druga je non stop pitala da idemo malo da prosetamo, pa da se vratimo, a ja sam na svakih pola sata pitala: "Koliko jos do kraja?" Pa nije to LOTR. LOTR je LOTR :+1: