Jump to content


Photo
- - - - -

Postanski sanducici za smece


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
56 replies to this topic

#16 Firebar

Firebar
  • Members
  • 519 posts

Posted 24 September 2012 - 10:57

Prilikom odluke o uvodjenju ovih postanskih sanducica za smece, da li je vodjeno racuna o dimenzionisanju te skalamerije ?

Ocigledno nije, pa zato sada gradjani ostavljaju smece pored kontejnera.

Tako je to kad imamo posla sa diletantima.

#17 placenik

placenik
  • Members
  • 171 posts

Posted 24 September 2012 - 14:26

Vidim da je neko pominjao reciklazu- Kod mene u kraju bio onaj kontejner-vreca za plasticne flase. I ljudi regularno ubacivali plastiku. A onda dodju komunalci, i izruce ga u kamion zajedno sa regularnim smecem.

#18 Firebar

Firebar
  • Members
  • 519 posts

Posted 02 October 2012 - 12:42

Svaki dan se skupi gomila smeca oko postanskih sanducica.

Onaj ko je sve ovo projektovao treba da odgovara.
Od ovog posla je dobro zaradio, i napunio svoje dzepove, a grad je zatrpan smecem.

#19 Sapunar

Sapunar
  • Banned
  • 2,066 posts

Posted 02 October 2012 - 13:03

Svaki dan se skupi gomila smeca oko postanskih sanducica.

Onaj ko je sve ovo projektovao treba da odgovara.
Od ovog posla je dobro zaradio, i napunio svoje dzepove, a grad je zatrpan smecem.


vi dobro znate da oni nece odgovarati, da se vis ene plase naroda. vi se bunite ali se 90% ne buni, oni su srecni sa dnevnom dozom Pinka/B92

#20 Firebar

Firebar
  • Members
  • 519 posts

Posted 02 October 2012 - 15:14

vi dobro znate da oni nece odgovarati, da se vis ene plase naroda. vi se bunite ali se 90% ne buni, oni su srecni sa dnevnom dozom Pinka/B92

Mislim da narod polako shvata razmere korupcije i kriminala. Maltene gde god zagrebes, a ono pljacka i otimacina na najvisem nivou.
Ovima Al Kapone nije ni do clanaka.

#21 Sapunar

Sapunar
  • Banned
  • 2,066 posts

Posted 02 October 2012 - 16:18

Mislim da narod polako shvata razmere korupcije i kriminala. Maltene gde god zagrebes, a ono pljacka i otimacina na najvisem nivou.
Ovima Al Kapone nije ni do clanaka.


narod je skoro budisticki miran i zadovoljan.
narod hoce ovako jer im vlast tolerise pljacke

#22 Sapunar

Sapunar
  • Banned
  • 2,066 posts

Posted 04 October 2012 - 13:42

niko ne pise o tome da je smece sada nedostupno i da mnogi ljudi koji su zveli od prebiranja po kontejnerima sada to ne mogu da rade i da su oni injihove porodice gladne

#23 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 05 October 2012 - 18:45

niko ne pise o tome da je smece sada nedostupno i da mnogi ljudi koji su zveli od prebiranja po kontejnerima sada to ne mogu da rade i da su oni injihove porodice gladne

E sada sam sve pročitao. Ali zaista....Više ne moram da čitam, ni jedan post na ovom forumu. Ovo je toliko besmisleno da je genijalno....Nemam reči, i posle se ljudi žale kada teme završe na deponiji.

#24 Sapunar

Sapunar
  • Banned
  • 2,066 posts

Posted 05 October 2012 - 23:23

E sada sam sve pročitao. Ali zaista....Više ne moram da čitam, ni jedan post na ovom forumu. Ovo je toliko besmisleno da je genijalno....Nemam reči, i posle se ljudi žale kada teme završe na deponiji.


ni besmisleno ni genijalno, nego je istina. uvodjenjem tih kontejnera pogodjen je najsiromasniji sloj

#25 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 06 October 2012 - 01:53

Ovo je zaista najozbiljnija i najteza tema koja muci Srbiju. Nije da su na vlasti ratni zlocinci i njihovi pomagaci, nije da smo treci po nepismenosti i drugi po smrtnosti dece u Evropi, nije da imamo totalne morone za ministre (posebno obrazovanja, saobracaja i kulture), itd. isl. sve cveta, samo su problem ti nesrecni kontejneri za djubre.

Pa proizvodite manje djubreta, sta drugo reci, pa ce stati. Sto bi narod rekao, kad gosti nisu besni...

Ali vazno je da sapunarstvo cveta.

Edited by Schrodinger, 06 October 2012 - 01:54.


#26 Lotosss

Lotosss
  • Banned
  • 156 posts

Posted 06 October 2012 - 07:23

niko ne pise o tome da je smece sada nedostupno i da mnogi ljudi koji su zveli od prebiranja po kontejnerima sada to ne mogu da rade i da su oni injihove porodice gladne

Ma doskočili su oni tome...često se dešava da poklopci od kontejnera nisu zaključani, viđao sam i da ovi komunalci kad prazne samo spuste poklopac i "pritisnu" ga nekim ciglicama i kamenjem :lol+: A kad digneš poklopac, uskočiš lepo unutra i uživaaaš :twak:

#27 Sapunar

Sapunar
  • Banned
  • 2,066 posts

Posted 06 October 2012 - 13:54

mislim da se radi o manifestaciji urbane ksenofobije. vecina sakupljaca smeca su Romi. ovo je perfidan nacin na koji srpska elita proteruje Rome iz centra Beograda, na prigradska djubrista

#28 kronostime

kronostime
  • Banned
  • 27,590 posts

Posted 06 October 2012 - 13:57

hvala. ja nosio flase u Kralja Milutina kao budala

medjutim, samo postojanje kontejnera za reciklazu podstice reciklazu

vi dobro znate da oni nece odgovarati, da se vis ene plase naroda. vi se bunite ali se 90% ne buni, oni su srecni sa dnevnom dozom Pinka/B92

narod je skoro budisticki miran i zadovoljan.
narod hoce ovako jer im vlast tolerise pljacke

niko ne pise o tome da je smece sada nedostupno i da mnogi ljudi koji su zveli od prebiranja po kontejnerima sada to ne mogu da rade i da su oni injihove porodice gladne

ni besmisleno ni genijalno, nego je istina. uvodjenjem tih kontejnera pogodjen je najsiromasniji sloj

mislim da se radi o manifestaciji urbane ksenofobije. vecina sakupljaca smeca su Romi. ovo je perfidan nacin na koji srpska elita proteruje Rome iz centra Beograda, na prigradska djubrista

:hail: Kralj :rotflmao:

#29 Firebar

Firebar
  • Members
  • 519 posts

Posted 06 October 2012 - 14:40

Ovo je zaista najozbiljnija i najteza tema koja muci Srbiju. Nije da su na vlasti ratni zlocinci i njihovi pomagaci, nije da smo treci po nepismenosti i drugi po smrtnosti dece u Evropi, nije da imamo totalne morone za ministre (posebno obrazovanja, saobracaja i kulture), itd. isl. sve cveta, samo su problem ti nesrecni kontejneri za djubre.

Naravno da nije najvaznija tema ali ovi na vlasti sta god da urade, naprave neko s....
Sad imamo problem i sa bacanjem smeca.
Samo nam je jos to trebalo.

Zbog idiotskog diletantizma i odsustva potvrde izvodljivosti, sada imamo smece pored kontejnera umesto u njima.

Ali neko je uzeo dobre pare za to.

#30 Sapunar

Sapunar
  • Banned
  • 2,066 posts

Posted 07 October 2012 - 20:36

Ja samslusao urbane i estete kako pricaju o tim novim, “lepim” kontejnerima, ubedjivao se s njima, objasnjavao im kako citave pororice, da gospodoi dame, citave porordice zive od onog sto se po kontejnerima nadje…

Ali sta zna urbana zver, sta je to porodica, sta je to briga o deci, o bliznjem svom, o odgovornosti on i ona i ono sede po kaficima, pasivni kao kutije, pasivni kao kamenje koje reke valjaju nizbrdo, u prolece. To je beogradski mentalitet iz cijeg srca dolaze ovi cvetovi podzemnog djubreta. Cvetovi zla.

“to je tako estetski”, tvrdi jedna EU-NGO-DS omladinka. Shvatam da mrzi Rome. Niko ne mrzi Rome kao ta evropska gospoda. Zato su ih I trpali u logore.

A ja sam gledao kako ekipe Roma iz Marinkove Bare nocu krecu na taljigama. Magla, noc. Oni idu… Prelaze Juzni Bulevar, penju se prema Hramu. Kod kontejnera samo iskoce… deca, braca, sestre. Pokupe sta valja i samo idu dalje.



Sada vidim, narod je prozreo Djilasa. Sada bacaju oko novih, "estetskih" kontejnera. Samo slazu. Uskoro ce svi tako. Umestu u kontejnerima, djubre ce biti napolju, dostupno svima. I opet ce krenuti Romi…. A hteli su fasisti da ih konfiniraju na prigradska djubrista. Cak je i ECB svojevremeno, oko rusenja romskih naselja provalila beogradski fasizam

Vama je naravno sve ovo smesno, ali ako promenite ugao gledanja shvatice te da pljacka i ugradjivanje oko kontejnera jeste resavanje resenog problema, izgladljivanje ljudi koji su na neki, mozda vama ne prijaten i n elep nacin, ipak znali da se posteno prehrane.

A stare kontejnere sam oduvek voleo. Uvek su bili tu i primali sve.

Edited by Sapunar, 07 October 2012 - 20:38.