Jump to content


Photo
- - - - -

Postanski sanducici za smece


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
56 replies to this topic

#1 Firebar

Firebar
  • Members
  • 519 posts

Posted 14 September 2012 - 13:12

Bahato ponasanje gradskih vlasti stvarno nema granica.

Umesto normalnih kontejnera za smece, postavljaju nam postanske sanducice koji su tako mali da narod mora da ostavlja smece sa strane. Ocigledno je da sanducici nisu dimenzionisani kako treba.

Na prvi pogled se cini da zauzimaju manje mesta nego normalni kontejneri za smece, ali kada se malo bolje pogleda, vidi se da u stvari zauzimaju vise, jer je poklopac koji se dize puno vece povrsine nego sto je povrsina normalnih kontejnera.

Znaci sada imamo kontejnere za smece koji zauzimaju vecu povrsinu a nadzemni deo je tako mali da ne moze da primi smece.
Neverovatno.

I ovde je neko sebi uzeo procenat od posla, napunio svoje dzepove, a narodu kako bude.
Pri tome nisu ni dimenzionisali sistem kako treba.
Kakav diletantizam !!

#2 Sapunar

Sapunar
  • Banned
  • 2,066 posts

Posted 14 September 2012 - 13:18

jedan taj kontejner kosta oko 3000E. naravno, gradska vlast nije ucinila nista po pitanju reciklaze

#3 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 14 September 2012 - 13:22

jedan taj kontejner kosta oko 3000E. naravno, gradska vlast nije ucinila nista po pitanju reciklaze

Nije istina.

Medjutim, nista nece biti od reciklaze dok se svest gradjana ne podigne na taj nivo da se shvati da je odvajanje smeca obavezno da bi i reciklaza bila moguca. Do tada nista od toga.

#4 Sapunar

Sapunar
  • Banned
  • 2,066 posts

Posted 16 September 2012 - 11:42

Nije istina.

Medjutim, nista nece biti od reciklaze dok se svest gradjana ne podigne na taj nivo da se shvati da je odvajanje smeca obavezno da bi i reciklaza bila moguca. Do tada nista od toga.


kako nije istina? gde su kontejneri za staklo, plastiku itd?
koliko ih ima na 1000 stanovnika?

tamo gd eih ima, oni su puni, znaci nije problem u gradjanima nego u zutoj bandi

#5 visnja

visnja
  • Members
  • 2,145 posts

Posted 16 September 2012 - 18:31

Tacno je da nema kontejnera za reciklazu, ali se u mom kraju (Vracar) zna da odnose petkom, pa tada i iznosimo raznoraznu plastiku, staklo i ostalo sto je za reciklazu. Stavim pored kontejnera i odnesu, zaista odnesu, gledala sam. U pravu je DonJuan, krivi smo mi, ali nam je lakse da krivicu prebacimo na druge. Kada bismo malo vise vodili racuna i to bi se dovelo u red, bez obzira na kontejnere.

#6 Firebar

Firebar
  • Members
  • 519 posts

Posted 17 September 2012 - 08:00

Em sto se nije vodilo racuna o dimenzijama postanskog sanducica, em se nije vodilo racuna ni o higijeni.
Umesto da se poklopac podize pritiskom na papucicu ( kao kod nekih postojecih kontejnera ), treba da rucno podizemo poklopac.
Stvarno svinjarija. Pitam se da li taj koji je to smislio uopste baca smece, ili to rade neki drugi za njega.

Kad se sada cesto desava da se sanducic zapusi, kako li ce da bude zimi kad napada sneg i kad se sve to zaledi ??
Vidi se da nikakva studija izvodljivosti nije radjena.
Bilo je bitno samo sto pre uzeti novac, napuniti svoje dzepove, a narod neka se snalazi kako zna.

#7 Sapunar

Sapunar
  • Banned
  • 2,066 posts

Posted 17 September 2012 - 09:27

Tacno je da nema kontejnera za reciklazu, ali se u mom kraju (Vracar) zna da odnose petkom, pa tada i iznosimo raznoraznu plastiku, staklo i ostalo sto je za reciklazu. Stavim pored kontejnera i odnesu, zaista odnesu, gledala sam. U pravu je DonJuan, krivi smo mi, ali nam je lakse da krivicu prebacimo na druge. Kada bismo malo vise vodili racuna i to bi se dovelo u red, bez obzira na kontejnere.


nij etacno, veoma cesto to na kraju pomesaju u obicno djiubre

Em sto se nije vodilo racuna o dimenzijama postanskog sanducica, em se nije vodilo racuna ni o higijeni.
Umesto da se poklopac podize pritiskom na papucicu ( kao kod nekih postojecih kontejnera ), treba da rucno podizemo poklopac.
Stvarno svinjarija. Pitam se da li taj koji je to smislio uopste baca smece, ili to rade neki drugi za njega.

Kad se sada cesto desava da se sanducic zapusi, kako li ce da bude zimi kad napada sneg i kad se sve to zaledi ??
Vidi se da nikakva studija izvodljivosti nije radjena.
Bilo je bitno samo sto pre uzeti novac, napuniti svoje dzepove, a narod neka se snalazi kako zna.


ne treba da se brinemo, neki dobri ljudi su uzeli svoj ekstra profit

#8 Contractor

Contractor
  • Members
  • 22,737 posts

Posted 17 September 2012 - 12:43

Bahato ponasanje gradskih vlasti stvarno nema granica.

Umesto normalnih kontejnera za smece, postavljaju nam postanske sanducice koji su tako mali da narod mora da ostavlja smece sa strane. Ocigledno je da sanducici nisu dimenzionisani kako treba.

Na prvi pogled se cini da zauzimaju manje mesta nego normalni kontejneri za smece, ali kada se malo bolje pogleda, vidi se da u stvari zauzimaju vise, jer je poklopac koji se dize puno vece povrsine nego sto je povrsina normalnih kontejnera.

Znaci sada imamo kontejnere za smece koji zauzimaju vecu povrsinu a nadzemni deo je tako mali da ne moze da primi smece.
Neverovatno.

I ovde je neko sebi uzeo procenat od posla, napunio svoje dzepove, a narodu kako bude.
Pri tome nisu ni dimenzionisali sistem kako treba.
Kakav diletantizam !!

Bold- ovo jednostavno nije tačno, jer se umesto dva ili tri kontejnera postavlja jedan podzemni. Tako da ne možeš porediti jednostavnom 1-1 relacijom.
A da je neko uzeo procenat- siguran sam, kao i ti.

#9 Firebar

Firebar
  • Members
  • 519 posts

Posted 17 September 2012 - 14:11

Bold- ovo jednostavno nije tačno, jer se umesto dva ili tri kontejnera postavlja jedan podzemni. Tako da ne možeš porediti jednostavnom 1-1 relacijom.
A da je neko uzeo procenat- siguran sam, kao i ti.

Kod mene na N Bgd vecinom su postavljena 2, jedan do drugog. Retko je samo jedan.

#10 tomas.hokenberi

tomas.hokenberi
  • Members
  • 4,349 posts

Posted 17 September 2012 - 14:35

Kod mene na N Bgd vecinom su postavljena 2, jedan do drugog. Retko je samo jedan.

Postavljena su i kod mene dva, ali je prethodno bilo 6 kontejnera.

#11 Firebar

Firebar
  • Members
  • 519 posts

Posted 17 September 2012 - 14:42

Postavljena su i kod mene dva, ali je prethodno bilo 6 kontejnera.

Kod mene su bila dva kontejnera a postavljena su dva sanducica. Sada ima manje mesta za parkiranje.

#12 Firebar

Firebar
  • Members
  • 519 posts

Posted 17 September 2012 - 14:53

Sam proces odnosenja smeca iz tih podzemnih kontejnera traje 2 do 3 puta duze ( lupnjava posle ponoci) i zahteva znatno vise prostora.

#13 visnja

visnja
  • Members
  • 2,145 posts

Posted 17 September 2012 - 16:36

Kako god, lepse izgleda ovako nego sa starim kontejnerima kojih ima jos po gradu i pravo su ruglo. Mozda je neko i pokupio pare, mozda je i manji prostor, ali je higijena veca, bar se ne razbacuje djubre po ulici.

@Sapunar, dolazi vozilo za reciklazu, tako da ne mesaju sa djubretom. Svakodnevno iliti nocno iznose djubre, a ovo vozilo dolazi samo petkom uvece. Videla svojim ocima :wicked: Ko iznese reciklazu u petak, odnece ga ko treba, mozda nose zajdeno sa djubretom, ako se iznosi neki drugi dan. Slazem se da je to malo cudno, ali tako je. Mnogi jos uvek reciklazu sami bacaju u djubre, tj. u kesu, pa u kontejner. Prvo gradjane treba vaspitati, bas kao i one sto razne otpatke bacaju po ulici, a na par koraka od njih postoji mesto za to.

#14 Sapunar

Sapunar
  • Banned
  • 2,066 posts

Posted 17 September 2012 - 18:03

Kako god, lepse izgleda ovako nego sa starim kontejnerima kojih ima jos po gradu i pravo su ruglo. Mozda je neko i pokupio pare, mozda je i manji prostor, ali je higijena veca, bar se ne razbacuje djubre po ulici.

@Sapunar, dolazi vozilo za reciklazu, tako da ne mesaju sa djubretom. Svakodnevno iliti nocno iznose djubre, a ovo vozilo dolazi samo petkom uvece. Videla svojim ocima :wicked: Ko iznese reciklazu u petak, odnece ga ko treba, mozda nose zajdeno sa djubretom, ako se iznosi neki drugi dan. Slazem se da je to malo cudno, ali tako je. Mnogi jos uvek reciklazu sami bacaju u djubre, tj. u kesu, pa u kontejner. Prvo gradjane treba vaspitati, bas kao i one sto razne otpatke bacaju po ulici, a na par koraka od njih postoji mesto za to.


hvala. ja nosio flase u Kralja Milutina kao budala

medjutim, samo postojanje kontejnera za reciklazu podstice reciklazu

#15 visnja

visnja
  • Members
  • 2,145 posts

Posted 17 September 2012 - 20:18

Slazem se da bi postojanje kontejnera namenjenih za reciklazu podsticale rezikliranje. Problem je sto treba imati mesta za te kontejnere, a u starom Beogradu je to malo problematicno, sto nije slucaj sa naseljima tamo je to izvodljivo. Trebalo bi se time malo vise pozabaviti, to trazi i vreme i novac, a poznato nam je u kakvom drustvu zivimo. Nazalost :tired: