Jump to content


Photo
- - - - -

argentinski Srbi ili srpski Argentinci?


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
44 replies to this topic

#1 Tango argentino

Tango argentino
  • Members
  • 15 posts

Posted 12 August 2012 - 21:26

Pozdrav svima,

Planiram odlazak u Argentinu,sa porodicom.Trenutno se informisem o svemu,stedim novac za avio-karte i za nesto u "dzepu"...Citala sam da postoji Srpska zajednica u Buenos Airesu kao i SPC,pisala mail-ove tu i tamo nekim nasim ljudima,ali koliko sam mogla da primetim nisu bas voljni da pomognu,iako sam naglasila da mi je potreban samo kontakt pri dolasku,da znam kome da se obratim za pocetak.Da me uputi gde mogu naci jeftiniji smestaj itd. Uglavnom nista posebno ali nazalost nemam odgovora. Takodje sam se obratila
udruzenju Srba Latinske Amerike "Serbios Unidos",nisu me udostojili nikakavog odgovora.Pitam se zasto je to tako?

Hvala!

Srdacan pozdrav !

#2 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 12 August 2012 - 21:39

Ako planiras da ides na vec ugovoren kontrakt, onda nemas sta da se brines, medjutim, ako ides bez posla i ocekujes neku posebnu simpatiju od srpske zajednice, onda se varas. Najvecu pomoc ces dobiti od lokalnih ljudi koje tamo upoznas.

#3 Ibiza

Ibiza
  • Members
  • 1,487 posts

Posted 13 August 2012 - 09:32

Pozdrav svima,

Planiram odlazak u Argentinu,sa porodicom.Trenutno se informisem o svemu,stedim novac za avio-karte i za nesto u "dzepu"...Citala sam da postoji Srpska zajednica u Buenos Airesu kao i SPC,pisala mail-ove tu i tamo nekim nasim ljudima,ali koliko sam mogla da primetim nisu bas voljni da pomognu,iako sam naglasila da mi je potreban samo kontakt pri dolasku,da znam kome da se obratim za pocetak.Da me uputi gde mogu naci jeftiniji smestaj itd. Uglavnom nista posebno ali nazalost nemam odgovora. Takodje sam se obratila
udruzenju Srba Latinske Amerike "Serbios Unidos",nisu me udostojili nikakavog odgovora.Pitam se zasto je to tako?

Hvala!

Srdacan pozdrav !

Nemoj da se pitas, budi srecna sto te nisu kontaktirali.

#4 Tango argentino

Tango argentino
  • Members
  • 15 posts

Posted 13 August 2012 - 17:42

Ako planiras da ides na vec ugovoren kontrakt, onda nemas sta da se brines, medjutim, ako ides bez posla i ocekujes neku posebnu simpatiju od srpske zajednice, onda se varas. Najvecu pomoc ces dobiti od lokalnih ljudi koje tamo upoznas.


Hvala na odgovoru,svesna sam da se nasi ljudi ponasaju krajnje arogantno ali ipak se nadam da jos uvek ima dobrih ljudi! Nemam kontrakt pa zato i brinem...
Pozdrav!

#5 Tango argentino

Tango argentino
  • Members
  • 15 posts

Posted 14 August 2012 - 00:36

Nemoj da se pitas, budi srecna sto te nisu kontaktirali.


Kao sto rece pokojni patrijarh Pavle: " Budimo ljudi iako smo Srbi"...

Pozdrav

#6 Emy_TN

Emy_TN
  • Members
  • 1 posts

Posted 14 August 2012 - 13:22

Ciao.. nazalost, nasi u inostranstvu, ne znam iz kog razloga, ne vole puno da pomazu sunarodnicima (Govorim ti to iz iskustva). U kontaktu sam sa nekim ljudima u Argentini, lokalcima, pa ako zelis mogu da te povezem.

Pozdrav.

#7 Ibiza

Ibiza
  • Members
  • 1,487 posts

Posted 14 August 2012 - 14:07

Pozdrav svima,

Planiram odlazak u Argentinu,sa porodicom.Trenutno se informisem o svemu,stedim novac za avio-karte i za nesto u "dzepu"...Citala sam da postoji Srpska zajednica u Buenos Airesu kao i SPC,pisala mail-ove tu i tamo nekim nasim ljudima,ali koliko sam mogla da primetim nisu bas voljni da pomognu,iako sam naglasila da mi je potreban samo kontakt pri dolasku,da znam kome da se obratim za pocetak.Da me uputi gde mogu naci jeftiniji smestaj itd. Uglavnom nista posebno ali nazalost nemam odgovora. Takodje sam se obratila
udruzenju Srba Latinske Amerike "Serbios Unidos",nisu me udostojili nikakavog odgovora.Pitam se zasto je to tako?

Hvala!

Srdacan pozdrav !

Ako nije mnogo licno: zasto bas Argentina? I nije neka zemlja. Znam neke koji su otisli, videli (nisu pobedili) I vratili se ovde ( odakle su i otisli ).

#8 Sunshine State

Sunshine State
  • Members
  • 1,505 posts

Posted 14 August 2012 - 14:25

Ako nije mnogo licno: zasto bas Argentina? I nije neka zemlja. Znam neke koji su otisli, videli (nisu pobedili) I vratili se ovde ( odakle su i otisli ).


Sve se snebivah da pitam isto, pa mi drago da vidim da jos nekog zanima :).
Naravno, nadam se da ne zalazimo previse u necije licne stvari, ali cisto onako in general - kako neko dodje na ideju da ide u Argentinu (a da nema vec obezbedjen smestaj, posao, itd...)?
Mnogo hrabro za mene...

#9 Ibiza

Ibiza
  • Members
  • 1,487 posts

Posted 14 August 2012 - 14:39

Sve se snebivah da pitam isto, pa mi drago da vidim da jos nekog zanima :).
Naravno, nadam se da ne zalazimo previse u necije licne stvari, ali cisto onako in general - kako neko dodje na ideju da ide u Argentinu (a da nema vec obezbedjen smestaj, posao, itd...)?
Mnogo hrabro za mene...

Ja bih to pravdao latinskom "sreca prati odvazne". I ja sam u ocaju bio "odvazan" kad sam otisao. Mene zanima zasto bas Argentina kad (mislim da) znam da tamo ne cvetaju ruze.

#10 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 14 August 2012 - 15:35

Ja bih to pravdao latinskom "sreca prati odvazne". I ja sam u ocaju bio "odvazan" kad sam otisao. Mene zanima zasto bas Argentina kad (mislim da) znam da tamo ne cvetaju ruze.

Uz opasnost da budem zajedljiv, mislim da je bilo koja latino zemlja stabilnija od Srbije. Bar znas koga da ne cackas. ;)
Sto se tice odlaska bez posla, bez kontakta, ako deca nisu u shemi, ni to nije tako opasno. Covek padne, pa ustane ako nije ranjiv i obicno na kraju to ispadne neka dobra lovacka prica.

#11 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 14 August 2012 - 16:08

Kilop zivi u Buenos Airesu.Kontaktirajte coveka jer mozda moze da vam na neki nacin pomogne.

#12 Tango argentino

Tango argentino
  • Members
  • 15 posts

Posted 14 August 2012 - 18:52

Ciao.. nazalost, nasi u inostranstvu, ne znam iz kog razloga, ne vole puno da pomazu sunarodnicima (Govorim ti to iz iskustva). U kontaktu sam sa nekim ljudima u Argentini, lokalcima, pa ako zelis mogu da te povezem.

Pozdrav.


Ciao,hocu naravno posalji mi PM! Hvala!

#13 Tango argentino

Tango argentino
  • Members
  • 15 posts

Posted 15 August 2012 - 00:09

Kilop zivi u Buenos Airesu.Kontaktirajte coveka jer mozda moze da vam na neki nacin pomogne.


Napisala sam poruku "kiklopu" i ocekujem njegov odgovor...

#14 Tango argentino

Tango argentino
  • Members
  • 15 posts

Posted 15 August 2012 - 00:31

Ako nije mnogo licno: zasto bas Argentina? I nije neka zemlja. Znam neke koji su otisli, videli (nisu pobedili) I vratili se ovde ( odakle su i otisli ).


Zasto bas Argentina? A zasto bas Nemacka,Kanada ,Norveska ili bilo koja druga zemlja sveta? Recimo da je Argentina moj "favorit".Pretpostavljam da i Vi imate svog "favorita"medju zemljama. Volela bih da znam koja je to zemlja!? Nisu svi ljudi isti,nisu sva iskustva istovetna,znam i ja neke koji su se vratili iz Pariza nezadovoljni,ali to je vec druga prica."Hiljadu ljudi,hiljadu cudi"ne mora uvek biti "Veni, vidi, vici" ;)

#15 Tango argentino

Tango argentino
  • Members
  • 15 posts

Posted 15 August 2012 - 00:55

Sve se snebivah da pitam isto, pa mi drago da vidim da jos nekog zanima :).
Naravno, nadam se da ne zalazimo previse u necije licne stvari, ali cisto onako in general - kako neko dodje na ideju da ide u Argentinu (a da nema vec obezbedjen smestaj, posao, itd...)?
Mnogo hrabro za mene...

-
Ako covek nije spreman na sve onda nije spreman ni na sta.Najvaznija je ideja a onda, usuditi se da istu sprovedes u delo, kao sto je rekao Seneka:" Non quia difficilia sunt non audemus, sed quia non audemus difficilia sunt"(Nije da se ne usudjujemo jer je tesko,vec je tesko jer se ne usudjujemo).