Jump to content


Photo
- - - - -

New in Saskatchewan


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
15 replies to this topic

#16 Kolbas

Kolbas
  • Members
  • 2,990 posts

Posted 08 June 2013 - 07:25

Uf, vidim da se dugo nije govorilo na ovu temu ... nadam se da ce me neko i udostojiti odgovorom u skorije vreme ...

Dakle, nisam doktor nauka, ne idem na master studije nego se jednostavno selim u SK! Po struci sam racunovodja ali nisam isao na tu kartu za put u Kanadu .... sumnjam da cu raditi tamo ikada taj posao ili da ce prihvatiti moju diplomu koju vucem iz Srbije ...

Interesuje me kakav je zivot obicnog naroda, naroda koji radi u fabrici, restoranima, supermarketima ... Kako oni opstaju? Kolike su njihove zarade?

Ako Bog da u skorije vreme planiramo otici za kanadu, supruga i ja, imamo i malo dete ... Oboje smo zavrsili skole, neke ;) ... ona je profesor klavira, ja kao sto rekoh racunovodja ...  ali sam siguran da nijedan od nas nece se baviti tim poslom.

Interesuje me kako izgleda nov pocetak porodice s malim detetom, kako se organizovati ... bilo kakav savet ...

Nemamo nikog u SK, prepusteni smo sami sebi ...

Hvala unapred

Evo ovako, ja mu ovde dodjem kao dežurni za ovu temu B-) ...ako hoćeš pogledaj prvo ovaj topic http://forum.b92.net...jina-saskacuan/...na jedno 15-ak stranica imaš dosta o praktičnim stvarima, a ima i ostalog tipično forumskog sadržaja...pa ako 'oćeš neke detalje pitaj na onoj temi da neširimo stvar jer se ovako sve nalazi na jednom mestu pa je one koje se povremeno interesuju lakše uputiti u materiju...mi smo se ovde već dobro "ulogorili", tako da nam je ovo kuća/dom kako god...


Edited by Kolbas, 09 June 2013 - 01:48.