Jump to content


Photo

LDP Zrenjanin nosi ime velikosrpskog nacionaliste


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
19 replies to this topic

#16 stvorko

stvorko
  • Banned
  • 3,004 posts

Posted 07 July 2012 - 22:35

...

Edited by stvorko, 07 July 2012 - 22:36.


#17 Vjekoslav

Vjekoslav
  • Members
  • 11,278 posts

Posted 08 July 2012 - 01:43

Zastrasujuce kakve sve bizarnosti covek nece procitati ovde...

http://forum.b92.net...45#entry3569297


Hahahaha, znaci Josif II je bio problematican zato sto je hteo da otera Osmanlije, a nije problematicno sto ih je Mehmed Osvajac (i ostatak druzine) silom doveo na te iste prostore?

a ne. taj je dosao na poziv. barem u Bosnu.

#18 ZokiBeclija

ZokiBeclija
  • Members
  • 280 posts

Posted 13 July 2012 - 21:43

http://forum.b92.net...45#entry3569297



a ne. taj je dosao na poziv. barem u Bosnu.


Kakve veze ima Mehmed Osvajac za situacijom krajem 18. veka i pocetkom 19. veka.

#19 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 14 July 2012 - 00:41

Kakve veze ima Mehmed Osvajac za situacijom krajem 18. veka i pocetkom 19. veka.

A kakve veze ima Josif II sa danasnjim LDP-om? Pa rekao bih podjednake... Ako je dozvoljeno donositi moralne osude danas na osnovu ponasanja u 18. veku, onda ja kazem: druze, zasto ne i u 15? Evo meni se bas svidja da osudjujem Mehmeda i Osmanlije kako su se uopste drznuli da ulaze u Evropu, pocinivsi silne zlocine, ukljucujuci i par genocida, sramota da ih bude, imperijalisti, zavojevaci i zlikovci jedni...

#20 ZokiBeclija

ZokiBeclija
  • Members
  • 280 posts

Posted 14 July 2012 - 01:47

A kakve veze ima Josif II sa danasnjim LDP-om? Pa rekao bih podjednake... Ako je dozvoljeno donositi moralne osude danas na osnovu ponasanja u 18. veku, onda ja kazem: druze, zasto ne i u 15? Evo meni se bas svidja da osudjujem Mehmeda i Osmanlije kako su se uopste drznuli da ulaze u Evropu, pocinivsi silne zlocine, ukljucujuci i par genocida, sramota da ih bude, imperijalisti, zavojevaci i zlikovci jedni...


Koja politicka partija je nazvala mesni odbor po Mehmedu Osvajacu?????

Sve vise idemo prema apsurdi a Osmanlije su jedan genocid uradili i to protiv Armenaca na kraju Osmanskog Carstva.

Ako se kaze da se genocidi mogu i raditi samo u jednoj regiji onda to drugacije izgleda veliki delovi Madjarske (za Hrvatskom) su zbog Osmanlija ostali gotovo bez stanovnistva sta je i dovelo do migracija pravoslavnih i katolickih izbeglica iz Bosne, Crnegore i Srbije u njih.

Ali to nema nikakve veze za tim za faktom da je Dositej Obradovic bio umesan u to da danasnji Beograd koji je bio muslimanski grad, danas gotovo nema Muslimana. A na njega se poziva jedna partija koja ne prekidno se izvinjava za opsadu Sarajeva, Srebrenice i ostalih zlocina koji su se desili u BiH od strane Srba.

Edited by ZokiBeclija, 14 July 2012 - 01:53.