Jump to content


Photo
- - - - -

Cristiano Ronaldo vs. Lionel Messi


  • Please log in to reply
936 replies to this topic

Poll: CR7 ili Messi (216 member(s) have cast votes)

Ko je vece cudo, Messi ili Ronaldo ?

  1. Lionel Messi (122 votes [60.10%])

    Percentage of vote: 60.10%

  2. Cristiano Ronaldo (81 votes [39.90%])

    Percentage of vote: 39.90%

Vote Guests cannot vote

#766 tsva

tsva
  • Members
  • 9,156 posts

Posted 21 December 2017 - 00:29

Zvezda je bila prvak evrope i sveta, Jugoslavija se kvalifikovala na EP. Pancev osvojio zlatnu kopacku i dao 9 golova u kvalifikacijama. Sta je osvojio Papen da zasluzi tu nagradu?


  • 2

#767 Malkolm Brogdon

Malkolm Brogdon
  • Members
  • 7,747 posts

Posted 21 December 2017 - 00:44

Ne znam odakle to forsiranje timskih uspeha pri dodeli individualnih nagrada, narocito u sportu gde jedan igrac najmanje utice na igru ekipe. Nemam pojma ko je tad trebalo da uzme zlatnu loptu, nisam bio ni rodjen, samo kazem da je to dosta glup kriterijum.


  • 0

#768 tsva

tsva
  • Members
  • 9,156 posts

Posted 21 December 2017 - 00:53

A koji je to pametan kriterijum?

 

Sta je to Papen individualno napravio da Dejo i Darko nisu osim sto je iz zapadne evrope?


  • 0

#769 Malkolm Brogdon

Malkolm Brogdon
  • Members
  • 7,747 posts

Posted 21 December 2017 - 00:57

A koji je to pametan kriterijum?

 

Sta je to Papen individualno napravio da Dejo i Darko nisu osim sto je iz zapadne evrope?

Kazem, nemam predstavu sta se desavalo u fudbalu tih godina. 

 

Pa kriterijum bi trebalo prvenstveno da bude individualni ucinak, golovi, asistencije, masa drugih podataka koji prikazuju performanse igraca. Svakako znam da je jedan od glupljih kriterijuma navodjenje timskih ostvarenja.


  • 0

#770 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 21 December 2017 - 09:53

Po meni su tu negdje. Ali teško ih je uspoređivat jer nisu ista pozicija. Papin je bio klasična 9-ka, igrač 16 metara, stroj za golove. Što se tiče talenta, Papin mu ne može glancat kopačke, ali jbg, talent nije sve što je potrebno. Papin je dulje igrao na vrhunskom nivou, možda to radi neku razliku na njegovu stranu. Al opet, Savićevićev nastup u Ateni ovaj može sanjati. Nemam pojma, po meni egal nekakav.

kako brate duze trajao? :D ovaj je u Milanu bio promasaj maltene ranga Panceva. Posle odlaska iz Francuske se izgubio.
  • 0

#771 Transmetropolitan

Transmetropolitan
  • Banned
  • 2,033 posts

Posted 21 December 2017 - 13:38

kako brate duze trajao? :D ovaj je u Milanu bio promasaj maltene ranga Panceva. Posle odlaska iz Francuske se izgubio.



U Milan je otišao sa 30 god.
  • 0

#772 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 21 December 2017 - 15:24

U Milan je otišao sa 30 god.

 

Pa kapiram ja to, ali duze trajao u Francuskoj ligi so what :D Jeste Marsej tad bio PSZ sad i jak tim, osvajao CL sa njim i sve to stoji, ali nekako mi je bezveze da se to kaze.


  • 0

#773 Battle Born

Battle Born
  • Members
  • 31,792 posts

Posted 21 December 2017 - 15:31

Klovn?

 

Rivaldo je majstorčina, bez obzira što ga nisam gotivio, blago rečeno. 

 

Čovek je bio najbolji igrač SP 2002 i bukvalno su mu ukradene nagrade za najboljeg igrača šampionata (Kan) i najboljeg igrača na svetu (Ronaldo Da Lima).

 

 

Pominjanje G. Vee u pežorativnom smislu ne bih komentarisao.  Te dve godine (PSG  i Milan) je pokidao.

Veu je dosta poremetila ona situacija kad je pretuko nekog lika iz Porta u hodniku, msm i da je bio suspendovan. 

To što je neko majstor ne mora da znači da je najbolji ili bolji od nekog. I Djalminja je bio majstor, pa kurca to ne vredi.

Ni Messi ni Ronaldo možda nisu najveći majstori sad na svetu, Ronaldo sigurno nije, pa su legit najbolji i zasluzneo se govori o njima.
Da je Rivaldo bio toliko dobar ne bi morao da daje golove u poslednjem minutu makazicama protiv Valensije da Barsa jedva izvuce plasman u LŠ.
Nije da nisam gledao tu Barsu, voleo sam Klajverta mnogo.

Rivaldo je jedan od tih  Brazilaca zbog kojih mislim da su Brazilci prečesto kvazi fenomenalni igrači, i da su retko dobri koliko to izgleda na prvu po njihovom skillu. Ne bih nešto bio presrećan da imam Rivalda u timu.


Ovo što je izjavio Rivaldo može samo klovn. Ta neka logika "lakše je uzeti Zlatnu loptu u konkurenciji dva 10 stars igrača, nego u konkurenciji 10 igrača 8 stars igrača". To može unucima da prodaje, ja na to samo mogu da kažem da je smešno.


Bio je dobar George Weah, ali daj da se ne zajebavamo, mislim da bih ga precenio kad bih reko da je to kao da sada Lewandowski uzme Zlatnu Loptu.


  • 0

#774 Bugl Khan

Bugl Khan
  • Members
  • 3,557 posts

Posted 21 December 2017 - 18:53

kako brate duze trajao? :D ovaj je u Milanu bio promasaj maltene ranga Panceva. Posle odlaska iz Francuske se izgubio.

 

Nije duže trajao u vrhunskom nogometu od Savićevića? Ako gledamo samo Milan, onda da, Dejan je ostavio veći trag. Iako je realno igrao premalo s obzirom na potencijal. Već smo mislim pričali o tome da on i za standarde 90-ih nije postojao u obrani i nije trčao ( Capello je tako objasnio zašto nije više igrao unatoč Berlusconijevim pritiscima).


  • 0

#775 Transmetropolitan

Transmetropolitan
  • Banned
  • 2,033 posts

Posted 21 December 2017 - 22:57

To što je neko majstor ne mora da znači da je najbolji ili bolji od nekog. I Djalminja je bio majstor, pa kurca to ne vredi.

Ni Messi ni Ronaldo možda nisu najveći majstori sad na svetu, Ronaldo sigurno nije, pa su legit najbolji i zasluzneo se govori o njima.
Da je Rivaldo bio toliko dobar ne bi morao da daje golove u poslednjem minutu makazicama protiv Valensije da Barsa jedva izvuce plasman u LŠ.
Nije da nisam gledao tu Barsu, voleo sam Klajverta mnogo.

Rivaldo je jedan od tih  Brazilaca zbog kojih mislim da su Brazilci prečesto kvazi fenomenalni igrači, i da su retko dobri koliko to izgleda na prvu po njihovom skillu. Ne bih nešto bio presrećan da imam Rivalda u timu.


Ovo što je izjavio Rivaldo može samo klovn. Ta neka logika "lakše je uzeti Zlatnu loptu u konkurenciji dva 10 stars igrača, nego u konkurenciji 10 igrača 8 stars igrača". To može unucima da prodaje, ja na to samo mogu da kažem da je smešno.


Bio je dobar George Weah, ali daj da se ne zajebavamo, mislim da bih ga precenio kad bih reko da je to kao da sada Lewandowski uzme Zlatnu Loptu.

 

 

 

Rivaldo je svoje majstorstvo validirao kroz rezultate, za razliku od Đalminje. Đalminja jeste učestvovao u tituli SuperDepora ali daleko od toga da je bio najbolji/najvažniji igrač.

 

 

Rivaldo je ajde da ti ponovim i podebljam vodio Brazil do titule svetskog šampiona i ukradene su mu 2 nagrade, da se ne ponavljam. 

To tvoj Mesi i CR nisu bili kadri da urade. 

Svakom ko se iole razume u fudbal je bilo jasno zašto su Kan odnosno Ronaldo Da Lima dobili nagrade te godine. Rivaldo je porobio na tom prvenstvu.

 

Šta reći za finale, Brazil dobio 2-0 i oba gola je dao Ronaldo ali kako.

Prvi gol zicer na odbijenu loptu a šutirao je Rivaldo. Drugi gol, ne znam ko daje pas, Rivaldo majstorski telom fintira igrača i pušta loptu kroz noge, Da Lima ostaje sam sa Kanom i naravno gol.

 

Kakav kurčevi Đalminja on je takvu partiju mogao samo da sanja. Rivaldo nije bio cirkuzant bio je brutalan fudbaler. 

Govno od čoveka ali strašan igrač. Ja ga nikad ne bih imao u timu zato što je spletkaroš i sposoban da za dva dana razjebe svlačionicu. 

 

 

 

Gledao si i sećaš se kako je igrao Rivaldo 1999. kad je proglašen za najboljeg na svetu? Sa koliko ono godina, izvini? 

 

Ne samo da se sećaš Rivalda već i Vee i ostalih i apsolutno znaš (jer si gledao i pratio, jel) da su Zidan, Da Lima, Bati, Del Pjero, Skols igrači od 8 zvezdica a CR i Mesi su igrači od 10? :D

 

 

Znaš da si mi jedan od kulših forumaša ali više puta si davao sebi za pravo da pričaš o stvarima o kojima ne znaš ili znaš na osnovu klipova sa yt.

 

 

Ovaj današnji Ronaldo 2017. nije bolji igrač od npr, Totija ili Krespa u svom prajmu, da ne idemo dalje.  

Zaboravih, lik je u brazilskoj fudbalskoj kući slavnih. Ne znaju Brazilci, petostruki prvaci sveta, evo ti im objasni da je Rivaldo klovn i kesa od igrača. 


Edited by Transmetropolitan, 21 December 2017 - 23:04.

  • 0

#776 Transmetropolitan

Transmetropolitan
  • Banned
  • 2,033 posts

Posted 21 December 2017 - 23:08

Spoiler

 

 

 

 

Na 0:18 je gol što sam hteo da postavi ali nisam uspeo da nađem van ove kompilacije.  

 

 

Spoiler


  • 0

#777 Battle Born

Battle Born
  • Members
  • 31,792 posts

Posted 22 December 2017 - 03:11

.

 

 

Rivaldo je ajde da ti ponovim i podebljam vodio Brazil do titule svetskog šampiona i ukradene su mu 2 nagrade, da se ne ponavljam. 

 

možeš da podebljaš koliko hoćeš, to je prvenstvo je najizvesnije fudbalsko prvenstvo.
Brazil je toliko bio jači od ostalih, znalo se od početka prvenstva da čudo treba da se desi da ne osvoje. Jedini koji su mogli možda da ih ugroze su bili Italijani, koji su na nesreću i na sudijsku kradju bili pokradeni protiv Koreje. I možda Englezi koji su bili Zemlja jaki, ali je njegov luzeraj morao da se ispolji u vidu jebenog Simana.
Ovo ostalo žešća bedurija. Holandija nije ni bila na SP, Nemačka poprilično mediokritetna uz par vrhunskih igrača.

Brazil sa shining Ronaldinjom, Ronaldom, prime Gilberto Silva, najbolji bekovi na Svetu i štoper koji je igrao finale LŠ, i legit bio top5 štopera u tom momentu.
Mani mi sa tom pričom "vodio ih je do Svetske titule".

To što je CR uradio sa Portugalom vredi ko da je Rivaldo 5 puta osvojio tako WC.


  • 0

#778 Transmetropolitan

Transmetropolitan
  • Banned
  • 2,033 posts

Posted 22 December 2017 - 12:36

Kvalitet treba potvrditi na terenu, ma koliko da je Brazil bio jak tad.

Bio je Brazil jak i 1998. pa su poniženi u finalu iako svi u prajmu.

Bili su jaki i 1982 i takođe No1 favoriti. Do polufinala rasturali postigli 15 golova i tu stali.


Rivaldo je učestvovao kod oba gola u finalu, Portugal je dao gol kad je CR izašao iz igre.
Vidi se i tu ko je istinska klasa, ko povuče kad najviše treba a koga nema nigde kad je gusto.

Uostalom CR nije bio ni najbolji ni najbitniji igrač Portugala i generalno jedno smešno prvenstvo (Vels :D ) koje je osvojio najmanje loš tim.

Edited by Transmetropolitan, 22 December 2017 - 12:51.

  • 0

#779 Battle Born

Battle Born
  • Members
  • 31,792 posts

Posted 23 December 2017 - 00:01

Ako ćemo o lošem prvenstvu, meni je 2002. prva asocijacija za loše prvenstvo.
Najgore prvenstvo definitivno koje sam gledao. Fudbal loš, nikakav 
I osvojio je najjači tim na čist kvalitet.. A zamalo da ih prejebe premoćna Turska, koja je legit bila jedna od najboljih reprezentacija na prvenstvu, što dovoljno govori dosta o prvenstvu.
Dobro, i Englezi su bili dobri do brainfart-a Seaman-a, ali to su Englezi...

To prvenstvo mi je možda najnerelevantnije prvenstvo.

I ako ćemo da pričamo o nekom  igraču sa tog prvenstva, to je Ronaldo. Onaj špic protiv Turske je jedino dobro što ću pamtiti sa tog prvenstva. Dobro, i sjajnog Ilhan Mansiza :D
Bio je dobar Rivaldo, ali ništa više od toga. Brazil je bio za 2 klase ispred svih, koji nisu Italija ili Engleska, zato su se i istinski namučili sa Englezima, tada,
Uostalom premoćni Rivaldo je te godine vodio Barsu do velikog četvrtog mesta u španskoj ligi.


  • 0

#780 Transmetropolitan

Transmetropolitan
  • Banned
  • 2,033 posts

Posted 23 December 2017 - 01:38

Ako ćemo o lošem prvenstvu, meni je 2002. prva asocijacija za loše prvenstvo.
Najgore prvenstvo definitivno koje sam gledao. Fudbal loš, nikakav
I osvojio je najjači tim na čist kvalitet.. A zamalo da ih prejebe premoćna Turska, koja je legit bila jedna od najboljih reprezentacija na prvenstvu, što dovoljno govori dosta o prvenstvu.
Dobro, i Englezi su bili dobri do brainfart-a Seaman-a, ali to su Englezi...

To prvenstvo mi je možda najnerelevantnije prvenstvo.

I ako ćemo da pričamo o nekom igraču sa tog prvenstva, to je Ronaldo. Onaj špic protiv Turske je jedino dobro što ću pamtiti sa tog prvenstva. Dobro, i sjajnog Ilhan Mansiza :D
Bio je dobar Rivaldo, ali ništa više od toga. Brazil je bio za 2 klase ispred svih, koji nisu Italija ili Engleska, zato su se i istinski namučili sa Englezima, tada,
Uostalom premoćni Rivaldo je te godine vodio Barsu do velikog četvrtog mesta u španskoj ligi.


Meni je svako prvenstvo sve gore i gore što i nije čudno uzimajući u obzir umor, posebno tzv glavnih igrača i njihovo opterećenje i tokom sezone i na prvenstvu.

Svetsko prvenstvo 2002. je otvoreno utakmicom Francuska - Senegal 0:1, to je baš onako izvestan i očekivan rezultat.

Brazil je svakako bio jedan od favorita ali Francuska je u tom momentu svetski i evropski šampion i prirodno da je sa pravom favorit No1 na prvenstvu.
Anri je tek tu trebao da pokaže sav talenat u reprezentaciji odnosno da igre iz kluba prenese na naconalni tim pošto su njegove role na SP98 i EP00 zanemarljive. Što će reći da su Francuzi bili prilično moćni kad su uzeli 2 titule bez nekog velikog udela jednog takvog majstora.
Glavni igrači su u top godinama. Zidan 30, Viera 26, Anri 25, Trezije 24, Tiram 29, jedino su Desai i Lizarazu bili kritični sa godinama to jest imali 33-34.

Ovo pišem da vidiš da nije dovoljno da "poseduješ kvalitet" već treba da se izađe i igra fudbal. Rivado je pokidao na tom prvenstvu, davao golove, asistirao, i jbg ja ne vidim tvoj problem sa tim.
Čovek je legit Igrač i apsolutno ima pravo da komentariše.

Rivaldo jeste bio premoćan na tom prvenstvu, kao u periodu 1997-1999 kad je pokupio zlatnu loptu.

Mislim da nema potrebe a i nema vrv dovoljno prostora da nabrajam ko mu je sve bio konkurencija te godine.


I na kraju krajeva, najbolji stelac valjda dobija zlatnu kopačku ili tako neki kurac a ne titulu najboljeg na svetu.
Stoga zaista ne vidim razlog da se o CR v2017 priča u tom kontekstu, čovek je vrhunski golgeter a očigledno su kriterijumi dosta pali čim je to sinonim za najboljeg igrača. Prateći te kriterijume Zidan nikad ne bi bio najbolji na svetu, ni blizu.
  • 0