Jump to content


Photo
- - - - -

Cristiano Ronaldo vs. Lionel Messi


  • Please log in to reply
936 replies to this topic

Poll: CR7 ili Messi (216 member(s) have cast votes)

Ko je vece cudo, Messi ili Ronaldo ?

  1. Lionel Messi (122 votes [60.10%])

    Percentage of vote: 60.10%

  2. Cristiano Ronaldo (81 votes [39.90%])

    Percentage of vote: 39.90%

Vote Guests cannot vote

#751 Shunsuke Nakamura

Shunsuke Nakamura
  • Members
  • 5,761 posts

Posted 20 December 2017 - 19:42

Koje po vama bio bolji igrač Žan Pjer Papen ili Dejo Savićević? Ovo me bas zanima, jer mi je otac 100 puta pričao o Bariju i Zvezdinoj 91 generaciji i uvijek kaže da je Dejo bio najbolji igrač Zvezde i Evrope i da mu je nepravedno izmakla Zlatna lopta te godine. On kaze da je bio dosta bolji igrač od Papena. Ja smatram mog oca za dosta subjektivnog čovjeka , a pošto nijesam bio svjedok tog vremena interesuju me vaši stavovi.
  • 0

#752 Bugl Khan

Bugl Khan
  • Members
  • 3,557 posts

Posted 20 December 2017 - 19:48

Koje po vama bio bolji igrač Žan Pjer Papen ili Dejo Savićević? Ovo me bas zanima, jer mi je otac 100 puta pričao o Bariju i Zvezdinoj 91 generaciji i uvijek kaže da je Dejo bio najbolji igrač Zvezde i Evrope i da mu je nepravedno izmakla Zlatna lopta te godine. On kaze da je bio dosta bolji igrač od Papena. Ja smatram mog oca za dosta subjektivnog čovjeka , a pošto nijesam bio svjedok tog vremena interesuju me vaši stavovi.

 Po meni su tu negdje. Ali teško ih je uspoređivat jer nisu ista pozicija. Papin je bio klasična 9-ka, igrač 16 metara, stroj za golove. Što se tiče talenta, Papin mu ne može glancat kopačke, ali jbg, talent nije sve što je potrebno. Papin je dulje igrao na vrhunskom nivou, možda to radi neku razliku na njegovu stranu. Al opet, Savićevićev nastup u Ateni ovaj može sanjati. Nemam pojma, po meni egal nekakav.


  • 2

#753 Miskooo

Miskooo
  • Members
  • 4,089 posts

Posted 20 December 2017 - 19:52

Koje po vama bio bolji igrač Žan Pjer Papen ili Dejo Savićević? Ovo me bas zanima, jer mi je otac 100 puta pričao o Bariju i Zvezdinoj 91 generaciji i uvijek kaže da je Dejo bio najbolji igrač Zvezde i Evrope i da mu je nepravedno izmakla Zlatna lopta te godine. On kaze da je bio dosta bolji igrač od Papena. Ja smatram mog oca za dosta subjektivnog čovjeka , a pošto nijesam bio svjedok tog vremena interesuju me vaši stavovi.

 

Nisu isti tip igraca, ne mogu bas da se porede.

 

Ali.... Jedan je Genije. Jebes i prvog i drugog Ronalda i Mesija i sve ostale.


  • 0

#754 F@tZadd

F@tZadd
  • Members
  • 17,083 posts

Posted 20 December 2017 - 20:01

Dejo je dugo mogao biti najbolji evropski igrac... da nije imao problema sa primicacem :D
  • 0

#755 Zvezdinho

Zvezdinho
  • Members
  • 19,480 posts

Posted 20 December 2017 - 20:19

bio moyega


klovn


kaze da bi sad imao vise Zlatnih Lopti, a zapravo ne bi imao nijednu, jer bi mu sve pokupili CR i Messi.
U toj eri su je dobijali razni, pa je nešto malo i pre njega i Weah.






 

 

Gledaj i pati.

 


  • 0

#756 Bugl Khan

Bugl Khan
  • Members
  • 3,557 posts

Posted 20 December 2017 - 20:24

ne znam koliko bi uzeo zlatnih lopti, ali bi se bez problema uklopio i u modernu Barcelonu

 


  • 0

#757 Malkolm Brogdon

Malkolm Brogdon
  • Members
  • 7,747 posts

Posted 20 December 2017 - 20:31

Ovo sto Rivaldo prica je ista situacija kao sto starudija u NBA prica kako se nekad igrala mnogo bolja kosarka i kako bi svi oni bili bolji danas dok su danasnji igraci klosari. Onda masa fanova dodje sa argumentom "pa on sigurno zna bolje od tebe" i krene romantizacija proslosti.


  • 0

#758 Transmetropolitan

Transmetropolitan
  • Banned
  • 2,033 posts

Posted 20 December 2017 - 20:33

ne znam koliko bi uzeo zlatnih lopti, ali bi se bez problema uklopio i u modernu Barcelonu

 

Spoiler

 

 

Organski ga nisam podnosio. 

 

Opak simulator, posebno se isticao u ovakvim situacijama kad protivniku popuste živci.

Znao je da napravi da mali faul izgleda kao start za zatvor, da se u gužvi pogura sa protivnikom koji ga blago odgurne od sebe u predelu grudi a on pada kao metkom pogođen i drži se za lice. 

Konstantno je u Barseloni rovario i pravio neke klanove da bi ih odjebao i otišao u Kalčio a ljubio je onaj veliki grb Barse na travi posle gola, u fazonu ostajem, to je moj klub.

 

 

Oduran lik ali igračina i majstorčina, magična levica i one krive noge sa kojima je mogao sve.

Sećam se opširne analize iz msm Tempa gde se pisalo o tome na koje načine je sve Rivaldo postizao golove te sezone.

Desnom, levom, glavom, petom, makazicama, sa pola terena, posle soloprodora od bezmalo pola terena, pa onaj "Peleov" dribling gde fintom tela golmana pošalje u jednu a loptu u drugu stranu pritom ne dodirujući loptu...majstor.


  • 0

#759 The(wizard of)O.

The(wizard of)O.
  • Members
  • 6,852 posts

Posted 20 December 2017 - 20:33

Koje po vama bio bolji igrač Žan Pjer Papen ili Dejo Savićević? .

Jesi li ti iz Crne Gore?
Ako jesi (a rekao bih da jesi) da se samo-banujes zbog ovakvog pitanja. Eee..kukala ti majka jadnome  :D 

Gde uporedjujes Genija sa Papenom co'ce?! 
I ja jesam subjektivan,ali ucinak i uticaj jednog i drugog u Milanu ti dosta govore..


  • 0

#760 Shunsuke Nakamura

Shunsuke Nakamura
  • Members
  • 5,761 posts

Posted 20 December 2017 - 21:44

Iz CG sam, obožavam i ja Deja naravno, donio je titulu klubu za koji navijam, bio najbolji akter onog finala Milan- Barsa...
Papen je uzeo zlatnu loptu te 91 kad je Zvezda bila prvak, zato me zainteresovalo to poređenje.
  • 0

#761 Zvezdinho

Zvezdinho
  • Members
  • 19,480 posts

Posted 20 December 2017 - 23:19

Papen je dobio tu zlatnu loptu zbog toga sto se gomila glasova podelila na Savicevica, Robija i Panceva ako se ne varam. Imam cak i stari Tempo sa brojem glasova u arhivi, al me mrzi sda da trazim. Kkao sam dosao do tog Tempa nemam pojma.


  • 0

#762 Bugl Khan

Bugl Khan
  • Members
  • 3,557 posts

Posted 20 December 2017 - 23:50

Papen je dobio tu zlatnu loptu zbog toga sto se gomila glasova podelila na Savicevica, Robija i Panceva ako se ne varam. Imam cak i stari Tempo sa brojem glasova u arhivi, al me mrzi sda da trazim. Kkao sam dosao do tog Tempa nemam pojma.

 

Papin je dobio više glasova nego njih trojica zajedno, tako da nije do toga.


  • 0

#763 The(wizard of)O.

The(wizard of)O.
  • Members
  • 6,852 posts

Posted 20 December 2017 - 23:58

Nije do toga,ali nazalost jeste i do politike i citave situacije te 1991. Naravno da to nikad niko nije priznao,ali nije bilo bez znacaja + je tada nagradu dodeljivao francuski L'Equipe ako se ne varam,te je logicno sto je favorizovao "svog" kandidata.

Deji se nisu poklopile okolnosti,ali je jasno ko je tu bio veci majstor. Da mu je nagradu ispred nosa maznuo Zinedin Zidan npr.ne bih 'a' rekao,ali ne postoji uneverzum u kojem je Papen veci od Deja  ;)


  • 1

#764 tsva

tsva
  • Members
  • 9,156 posts

Posted 21 December 2017 - 00:03

Papin je dobio više glasova nego njih trojica zajedno, tako da nije do toga.

to u izboru France Football :rotflmao:  poznati po objektivnosti

 

inace 1986 Steaua je bila prvak evrope pa ni jedan Rumun nije bio medju 5.

 

Dejo je 3 klase bio iznad Pamena. Dejo je mogao da te pobedi sam u 5 minuta. Papen nije mogao nista sam. Od njega je i Pancev bio bolji napadac.


  • 0

#765 Bugl Khan

Bugl Khan
  • Members
  • 3,557 posts

Posted 21 December 2017 - 00:11

Da. Svake godine je Francuz osvajao. Što su ti Francuzi lopovčine u 3 pm. Ko bira najboljeg, uredništvo France Footballa?


  • 0