Jump to content


Photo
- - - - -

Izbori 2012


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
1597 replies to this topic

#1516 vrhunski

vrhunski
  • Members
  • 59 posts

Posted 06 May 2012 - 01:07

Svidja mi se ovo za LDP i što SNS ima tako malo, ali zveri 30 glasova od 137... nemoguće. London, jbt. Ko su ti ljudi, iz ambasade ili šta?
Posted Image SPS ne postoji.


Dveri ce biti iznenadjenje.

#1517 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 06 May 2012 - 01:09

Sem Musolinijeve, na koju si konkretno esktremno levu partiju koja se transformisala u fašističku mislio?

Ima jos primera za ovo sto Belini kaze, mada nama nisu toliko bliski. Ali, recimo, dobar primer su peronisti u Argentini. Vodja je krenuo sa nasilnom kolektivizacijom i nacionalizacijom zemljista, a zavrsio drzeci Hitlerovu sliku na svom radnom stolu i gosteci dr Mengelea, Pavelica i pobegle naciste.

#1518 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 06 May 2012 - 01:12

Ako ne Genser onda barem neka Trivan pukne od muke jer ce da glasa za Tomu

Pa dobro, ali posto ja vidim da masa tako razmislja, onda ja prosto MORAM da iz inata glasam opet suprotno :lol:

(Inace, glasao bih i onomad za Genshera, samo da se kandidovao kod nas... :D )

#1519 bounty hunter

bounty hunter
  • Members
  • 8,298 posts

Posted 06 May 2012 - 01:37

Dveri ce biti iznenadjenje.


Porani zorom u kladionicu i stavi pare na njih. Prognoziraju im manje od 3,5% pa ćeš imati duplo zadovoljstvo.

Stavi što više, sve što imaš...




#1520 vrhunski

vrhunski
  • Members
  • 59 posts

Posted 06 May 2012 - 01:50

Porani zorom u kladionicu i stavi pare na njih. Prognoziraju im manje od 3,5% pa ćeš imati duplo zadovoljstvo.

Stavi što više, sve što imaš...



Vec sam stavio 10k na URS iznad 5.3% u maxbetu :)

Edited by vrhunski, 06 May 2012 - 02:00.


#1521 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 06 May 2012 - 03:30

Dveri ce biti iznenadjenje.


A ti si im neki vojnik? :D Koje iznenadjenje, za one pajace ni hardcore nacionalisti nece glasati. 2,8% im je maksimum.

#1522 thomy

thomy
  • Members
  • 882 posts

Posted 06 May 2012 - 04:28

mislim da ce dveri preci cenzus... nazalost. ds ne ide iznad 25%....

#1523 Milutinov Tata

Milutinov Tata
  • Members
  • 5,429 posts

Posted 06 May 2012 - 05:24

To su mesta gde ljudi najčešće dolaze? Pa zašto onda nisu postavili obaveštenja i po kafanama? Uostalom, koliko mi je poznato, nisu svi državljani Srbije Srbi, već ih ima i drugih nacionalnosti i/ili veroispovesti, a valjda bi sajt ambasade trebalo da bude prvo mesto gde će se objaviti tako nešto. Osim toga, postoji jedan izum koji se naziva pošta, a služi za obaveštavanje ljudi. Ne znam da li su oni iz ambasade čuli za email, kao još noviji izum.


A sta ti mislis da li je logicno da u Beogrdu u svojim Kulturnim centrima strane drzave obavestavaju svoje gradjane o nekim stvarima koje ih se ticu? Na sajtu konzulata u Torontu stoji obavestenje, ko je bio zainteresovan mogao je da sazna sta treba da se uradi da bi se glasalo ovaj put. Posta je "prevazidjen" vid komunikacije, nisam znao da si jos u vremenu Dzona Vejna i Postanske Kocije :D (ovo shavati kao salu), ja sam cak dva puta promenio adresu od poslednjeg "registrovanja". Ja sam i napisao da jedini problem koji vidim je sto bar ja, posto mogu da govorim u svoje ime, nisam obavesten e-mailom koji valjda postoji u nekim bazama podataka konzulata jer sam glsao pre 4 godine. Ovo za kafane ne bih komentarisao, dijaspora se dosta izmenila za poslednjih 20 godina.

Problem i jeste u tome sto se u tome ne vidi problem (narocito to sto ga drzava Srbija ocigledno ne vidi).


Kad si otisla u inostranstvo da li si se prijavila svojoj ambasadi ili konzulatu i da li ih redovno obavestavas o promeni adrese, telefona, e-mail adrese, u slucaju da treba da te obavesete o necemu? Ja problem bas vidim u tome, moj e-mail imaju, ali me nisu obavestili. To sto su obavestenja okacena nagde u crkvi ili klubu je bar neki plus, kao nesto rade, obavestavaju ljude :rolleyes: .

Mislim da nije nimalo slučajno da se bira baš "kafanska" i "crkvenjačka" populacija emigracije. Zna se kojoj se glasačkoj grupi obraćaju. Uradili bi oni isto to i u Srbiji (delili pozive za glasanje po kafanama i crkvama) ali ih zakon obavezuje da svakom ko je u biračkom spisku moraju da pošalju poziv.


Kakvo generalisanje, kafana nije isto isto sto i klub, a imas pogresnu percepciju o ljudima koji idu u crkvu. Naravno necu da kazem da nema takvih na koje ti verovatno mislis, ali daleko od toga da su svi takvi. Jednostavnije je valjda prihvatiti da neki ljudi "veruju" ali i misle svojom glavom nego sve gurati u isti kos.

Za kraj samo da dodam, broj onih koji glasaju, bar ovde, je vrlo, vrlo zanemarljiv u odnosu na broj drzavljana Srbije koj zivi u ovom delu Ontarija, tako da ne morate da brinete ;)

#1524 thomy

thomy
  • Members
  • 882 posts

Posted 06 May 2012 - 05:39

ukljucio nettv... i ode prst na pink! (Posted Image) kad ono boj na kosovu!!! koji je to znak biracima??? zasto danas , zasto sad??? to je cisto onako da se digne nacionalni naboj pred samo glasanje???


#1525 Goran70

Goran70
  • Members
  • 2,170 posts

Posted 06 May 2012 - 07:24

Moja prognoza:

SNS 27%
DS 23%
SPS 11%
URS 7%
DSS 6.5%
LDP 5.5%
SRS 4.8%(+0.3%)
Dveri 3%

#1526 Giacomo

Giacomo
  • Members
  • 1,299 posts

Posted 06 May 2012 - 08:04

Moja prognoza:

SNS 27%
DS 23%
SPS 11%
URS 7%
DSS 6.5%
LDP 5.5%
SRS 4.8%(+0.3%)
Dveri 3%


Ko god da bude izabran i ko god da formira vladu nista se nece promeniti. Jer Srbija je Srbija a Srbi su Srbi. Zivi bili pa vidili. :(

#1527 namcor

namcor
  • Members
  • 4,045 posts

Posted 06 May 2012 - 08:22

Bio sam oko 9, glasao, dao sam svima po neki glas, kako sam obećao. Tadić predsednik, Preokret republički, LSV pokrajinski i gradski :)
Bila je poprilična gužva na izbornom mestu. Iznervirali su me matorci: jedan zajebava, vadi nekakva leva dokumenta, markice za prevoz i sl. a drugi doveo bolesnu ženu koja nema pojma gde se nalazi i zašto je došla...

#1528 jura

jura
  • Members
  • 95 posts

Posted 06 May 2012 - 08:30

Obavio sam glasanje, Malo sam sarao po strankama. Tadic predsednicki izbori, LDP republicki, Djilas gradski i LDP opstinski

#1529 Artur Dent

Artur Dent
  • Members
  • 8,603 posts

Posted 06 May 2012 - 08:42

@ Stena
Ma nije nikakav problem imati nacionalisticke stavove, pogledaj samo neke evropske zemlje i trend koji tamo vlada,

Pa nece bas ovo da stoji. U kojim to jos evropskim zemljama su pre desetak godina desetine hiljada ljudi nastradale u nacionalistickoj orgiji krvi? Da se posluzim metaforom prof. Dimitrijevica, nije isto kada normalan covek popije casu vina, i kada to ucni jedva zaleceni alkoholicar. Za ovo ovde ti francusko-svasjcarski trendovi su previse. Samo skidanje na suvo radi za Srbaru, kao sa heroina.

moze li neko da mi objasni, kakva bi bitna razlika bila da nikolic pobijedi? mislim, sta se jos moze vishe usrati, nego sto je usrano?

Moze onoliko, ne brigaj. Prvo, naprdnjaci i sateliti im su alavi nista manje od DS-a, plus su jos isposceni, pregladneli i toliko vremena daleko od ozbiljnijih drzavnih para da im se oci cakle a bale cure. A pritom su nesposobniji, jebiga, objektivno su intelektualno i moralno losijeg kvaliteta. Samim tim su losije resenje. Ja razumem zelju i potrebu da se DS i ekipa kazne za sranja, stavisem, delim ih i negujem, ali glasanje za naprdnjake je pucanje sebi u nogu da bi se skinulo kurje oko. Mogu da kapiram ove mladje, koji su "jeli pacja govna umesto dudinja" kad su naprdnjaci bili na vlasti, jerbo se ne secaju kakvi su to egzemplari kad im se da malo vlasti, ali ove sto su kao "matori" a zaokruzice Grobara, Selju, Vulina i Meksikanca (dva mladeza-tri padeza), to ne mogu da razumem.

Svidja mi se ovo za LDP i što SNS ima tako malo, ali zveri 30 glasova od 137... nemoguće. London, jbt. Ko su ti ljudi, iz ambasade ili šta?

Ekipa iz crkvenog kluba, ko bi bio. To je ona matroa emigracija sto glasa kako popa kaze. I mozda jos par neobavestenih, koji ne znaju nista o Zverima, osim da su "novi". A ima takvih i u domaji, i to medju fakultetski obrazovanim svetom, pa kako ne bi bilo medju drugom-trecom generecijom emigrantskih vlasnika bakalnica, kafana i frizerskih salona?

edit: slovca

Edited by Artur Dent, 06 May 2012 - 08:44.


#1530 tipa_efikasni

tipa_efikasni
  • Members
  • 803 posts

Posted 06 May 2012 - 09:01

Pa nece bas ovo da stoji. U kojim to jos evropskim zemljama su pre desetak godina desetine hiljada ljudi nastradale u nacionalistickoj orgiji krvi? Da se posluzim metaforom prof. Dimitrijevica, nije isto kada normalan covek popije casu vina, i kada to ucni jedva zaleceni alkoholicar. Za ovo ovde ti francusko-svasjcarski trendovi su previse. Samo skidanje na suvo radi za Srbaru, kao sa heroina.


Moze onoliko, ne brigaj. Prvo, naprdnjaci i sateliti im su alavi nista manje od DS-a, plus su jos isposceni, pregladneli i toliko vremena daleko od ozbiljnijih drzavnih para da im se oci cakle a bale cure. A pritom su nesposobniji, jebiga, objektivno su intelektualno i moralno losijeg kvaliteta. Samim tim su losije resenje. Ja razumem zelju i potrebu da se DS i ekipa kazne za sranja, stavisem, delim ih i negujem, ali glasanje za naprdnjake je pucanje sebi u nogu da bi se skinulo kurje oko. Mogu da kapiram ove mladje, koji su "jeli pacja govna umesto dudinja" kad su naprdnjaci bili na vlasti, jerbo se ne secaju kakvi su to egzemplari kad im se da malo vlasti, ali ove sto su kao "matori" a zaokruzice Grobara, Selju, Vulina i Meksikanca (dva mladeza-tri padeza), to ne mogu da razumem.


Ekipa iz crkvenog kluba, ko bi bio. To je ona matroa emigracija sto glasa kako popa kaze. I mozda jos par neobavestenih, koji ne znaju nista o Zverima, osim da su "novi". A ima takvih i u domaji, i to medju fakultetski obrazovanim svetom, pa kako ne bi bilo medju drugom-trecom generecijom emigrantskih vlasnika bakalnica, kafana i frizerskih salona?

edit: slovca


Na sta tacno mislis da ne znaju? Da ih finansira Djilas?