Jump to content


Photo
- - - - -

Izbori 2012


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
1597 replies to this topic

#1486 kronostime

kronostime
  • Banned
  • 27,590 posts

Posted 05 May 2012 - 17:43

moze li neko da mi objasni, kakva bi bitna razlika bila da nikolic pobijedi? mislim, sta se jos moze vishe usrati, nego sto je usrano? bjese mi na kafi maloprije covjek iz malog zvornika. i pricali o fabrici glinice, kamenolomu, vezionici, fabrici raznih artikala od gume, koji su isli za borske rudnike, kamen za secerane u vojvodini, etc, etc. pa se onda dohvatili tuzlanske regije itd, itd. i to sad ne radi skoro pa nista. samo prodavnice i .....neke druge prodavnice. pa kontam zar je bitno ko ce pobjediti, kad se skoro pa ni od cega nema krenuti?


Nikakva, sjaho Kurta, a uzjaho Murta :yucky:

#1487 DJ_Vasa

DJ_Vasa
  • Members
  • 7,769 posts

Posted 05 May 2012 - 17:47

Ne vidim u cemu je problem, to su mesta gde nasi ljudi najvise i najcesce dolaze, pa je i logicno da se tu postavljaju obavestenja. Vase opaske apsolutno nisu na mestu. Da nece da mi obavestenje o izborima u Srbiji kace na vratima ROM (Muzej u Torontu) :rolleyes:.

Moja zamerka je sto nama koji smo ranije glasali nisu poslali obavestenje jer su imali cak 3 kontakt informacije prilikom prijavljivanja za izbore pre 4 godine. Na zalost zbog toga uopste nisam iznenadjen :rolleyes:.



To su mesta gde ljudi najčešće dolaze? Pa zašto onda nisu postavili obaveštenja i po kafanama? Uostalom, koliko mi je poznato, nisu svi državljani Srbije Srbi, već ih ima i drugih nacionalnosti i/ili veroispovesti, a valjda bi sajt ambasade trebalo da bude prvo mesto gde će se objaviti tako nešto. Osim toga, postoji jedan izum koji se naziva pošta, a služi za obaveštavanje ljudi. Ne znam da li su oni iz ambasade čuli za email, kao još noviji izum.



#1488 Kurt Gerstein

Kurt Gerstein
  • Members
  • 77 posts

Posted 05 May 2012 - 17:52

moze li neko da mi objasni, kakva bi bitna razlika bila da nikolic pobijedi? mislim, sta se jos moze vishe usrati, nego sto je usrano? bjese mi na kafi maloprije covjek iz malog zvornika. i pricali o fabrici glinice, kamenolomu, vezionici, fabrici raznih artikala od gume, koji su isli za borske rudnike, kamen za secerane u vojvodini, etc, etc. pa se onda dohvatili tuzlanske regije itd, itd. i to sad ne radi skoro pa nista. samo prodavnice i .....neke druge prodavnice. pa kontam zar je bitno ko ce pobjediti, kad se skoro pa ni od cega nema krenuti?


U zivotu obicnog Srbina nece biti nikakve razlike po starom dobrom poznatom sistemu-sjasi kurta.... Jedino ce u slucaju poraza DS-a dobiti tu moralnu satisfakciju da ce sada neki drugi malo da lopishu,neki drugi da zaposljavaju svoje kadrove, da prave sheme i dilove...Jos ako neki zuti postane prugasti,bonus bato.To je sitno zadovoljstvo,zadovoljstvo davljenika ali situacija je takva kakva je.

#1489 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 05 May 2012 - 17:54

To melankolic:
Ne lupetaj. A posebno ne sa pogodne udaljenosti.
Znam da istina boli, ali to je tvoj (vaš) problem.
Samo, dosadni ste više sa tim fašizmom. Dok vi urlate fašizam, meni u glavi odjekuje domaći izdajnici, domaći izdajnici i strani plaćenici.
Tako ste prokleto isti, svi vi zadojeni ideologijom.
Gadite mi se.


Nebitno čiji je problem ako si se oglasio na ovoj temi, onda je to i tvoj problem. Inače, čemu onda komentarisanje nečega što te ne dotiče? Muka ti je? Koga je briga? Možda da promeniš temu ili da to zadržiš za sebe.

Ostani ti, lepo, na neutralnoj poziciji (ni fašista, ni antifašista), sve je to isto. Samo da stvarnost ne govori drugačije možda bi i uspeo nekog da ubediš u te tvoje maštarije.

#1490 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,762 posts

Posted 05 May 2012 - 17:56

Ne vidim u cemu je problem, to su mesta gde nasi ljudi najvise i najcesce dolaze, pa je i logicno da se tu postavljaju obavestenja. Vase opaske apsolutno nisu na mestu.

Problem i jeste u tome sto se u tome ne vidi problem (narocito to sto ga drzava Srbija ocigledno ne vidi).

#1491 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 05 May 2012 - 18:00

To su mesta gde ljudi najčešće dolaze? Pa zašto onda nisu postavili obaveštenja i po kafanama? Uostalom, koliko mi je poznato, nisu svi državljani Srbije Srbi, već ih ima i drugih nacionalnosti i/ili veroispovesti, a valjda bi sajt ambasade trebalo da bude prvo mesto gde će se objaviti tako nešto. Osim toga, postoji jedan izum koji se naziva pošta, a služi za obaveštavanje ljudi. Ne znam da li su oni iz ambasade čuli za email, kao još noviji izum.


Mislim da nije nimalo slučajno da se bira baš "kafanska" i "crkvenjačka" populacija emigracije. Zna se kojoj se glasačkoj grupi obraćaju. Uradili bi oni isto to i u Srbiji (delili pozive za glasanje po kafanama i crkvama) ali ih zakon obavezuje da svakom ko je u biračkom spisku moraju da pošalju poziv.

Edited by melankolic, 05 May 2012 - 18:01.


#1492 Vesna

Vesna
  • Sleepers
  • 18,721 posts

Posted 05 May 2012 - 18:11

Jos ako neki zuti postane prugasti,bonus bato.To je sitno zadovoljstvo,zadovoljstvo davljenika ali situacija je takva kakva je.


jajarsko zadovoljstvo, rekla bih.


btw, kad je ovde bilo ko stranačke boje zamenio prugastim zbog lopovluka?

#1493 stondisha

stondisha
  • Members
  • 8,588 posts

Posted 05 May 2012 - 19:14

Možda da se pokriješ ušima, kao svaki vadikav/ nazadnjak.


Pazi etiketiran sam ceo život od domaćeg izdajnika i petokolonaša do eto sad radikala i naprednjaka.

Znaš li na šta me podsećaju tvoje prazne priče o životu u Srbiji o političarima, fašizmu liberalizmu i ostalome?

Na gastarbajtere koji dodju u svojim mercedesima za vreme slava/godišnjih odmora i onako opijeni alkoholom i patriotizmom prosipaju priču kako je u Švedskoj/Nemačkoj/... muka živa i kako treba da smo srećni što smo ovde jer citiram : ,, Nigde nema Srbije, brate moj!".
A kad ga pitaš što se ne vrati ovde kad je tamo toliko teško onda se odjednom otrezne i naruče isto samo duplo.

Tako i ti sagovorniče moj forumaški, otišao si trbuhom za kruhom u beli svet i putem tastature pokušavaš nama jadnima i neukima da objasniš ko je fašista, a ko liberal. ko je prihvatljiv svetu, a ko nije, sa kim će nam biti bolje, a ko će nas voditi u propast.

Nemoj pogrešno da me shvatiš ali mislim da si malo kompas izgubio i da se ovde svašta nešto promenilo odkako si otišao.

Ne glasaju ljudi SNS jer im nudi bolju budućnost već ih glasaju iz prostog razloga što im je smučilo da gledaju Jelenu Trivan koja im objašnjava da je ona i njena partija jedini izlaz iz krize, Mirka Cvetkovića koji nam priča da je kriza šansa Srbije, Boška Ristića koji nam reformiše pravosudje, Čedu Jovanovića koji na sebi u svakom trenutku ima petogodišnju prosečnu zaradu srpskog radnika, Dinkića koji obećava kule i gradove pa na kraju podeli neko objašnjenje eto jbg šta ćeš. (možda sam nekog preskočio, dodati po svom izboru)

Ništa ovom narod neće biti bolje ni ako se promeni vlast ni ako ostane ista vlast. Mi smo šansu izgubili 06.10.2000 tako da je ovo sad sve trla baba lan.

#1494 Kurt Gerstein

Kurt Gerstein
  • Members
  • 77 posts

Posted 05 May 2012 - 19:58

Ne glasaju ljudi SNS jer im nudi bolju budućnost već ih glasaju iz prostog razloga što im je smučilo da gledaju Jelenu Trivan koja im objašnjava da je ona i njena partija jedini izlaz iz krize, Mirka Cvetkovića koji nam priča da je kriza šansa Srbije, Boška Ristića koji nam reformiše pravosudje, Čedu Jovanovića koji na sebi u svakom trenutku ima petogodišnju prosečnu zaradu srpskog radnika, Dinkića koji obećava kule i gradove pa na kraju podeli neko objašnjenje eto jbg šta ćeš. (možda sam nekog preskočio, dodati po svom izboru)

Ništa ovom narod neće biti bolje ni ako se promeni vlast ni ako ostane ista vlast. Mi smo šansu izgubili 06.10.2000 tako da je ovo sad sve trla baba lan.


Svaka ti ka u Njegosha Posted Image

#1495 XXL

XXL
  • Members
  • 18,731 posts

Posted 05 May 2012 - 19:59

Ne glasaju ljudi SNS jer im nudi bolju budućnost već ih glasaju iz prostog razloga što im je smučilo da gledaju Jelenu Trivan koja im objašnjava da je ona i njena partija jedini izlaz iz krize, Mirka Cvetkovića koji nam priča da je kriza šansa Srbije, Boška Ristića koji nam reformiše pravosudje, Čedu Jovanovića koji na sebi u svakom trenutku ima petogodišnju prosečnu zaradu srpskog radnika, Dinkića koji obećava kule i gradove pa na kraju podeli neko objašnjenje eto jbg šta ćeš. (možda sam nekog preskočio, dodati po svom izboru)

Ništa ovom narod neće biti bolje ni ako se promeni vlast ni ako ostane ista vlast. Mi smo šansu izgubili 06.10.2000 tako da je ovo sad sve trla baba lan.

pricam ja prije jedno mjesec i po dana sa drugom iz pozarevca preko skajpa. svasta mu se moze prikaciti i da je jajara i da je shupak i ovo i ono. ali znam da nije nacionalista. jos manje neki sRbov - chetnik. i slucajno dodjose na temu izbori i kaze, glasacu za nikolica. ujbt, kontam sta bi s ovim likom i kazem mu: pa jbt jarane, ne mogu da vjerujem, pa to chetnik jbt. ne bi mu bas prijatno, malo se zacrveni i kaze: ''stari, vjeruj mi, za crnog bih djavola glas'o, samo da mogu porodicu prehraniti. ovi otkad su dosli jebali su nam majku''. a bavio se nekim sitnim, privatnim obrtom, imao jednu svoju radnjicu i drugu iznajmljenu. tu iznajmljenu otkazao, a svoju nakon patnje i pokusaja da jos sta uradi iznajmio drugom liku. koji mu opet nije platio dvije mjesecne kirije, pa jednostavno otisao iz radnje i ostavio neke robe. kaze on meni, ima tu nekih carapa i sl robe, mogu ja namiriti tu kiriju, ali mi majke mi zao i njega. a drugo, jebes te krpice, kesha nemam. ne mislim ja da je on toliko glup da misli da ce ga nikolic i slicni izvaditi, nego ko veli, hajde da probam jbg, gore nego sto je sad ne moze biti. a zna da moze. i ja nikako ne vidim kako ce biti bolje?

#1496 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 05 May 2012 - 20:08

ne mislim ja da je on toliko glup da misli da ce ga nikolic i slicni izvaditi, nego ko veli, hajde da probam jbg, gore nego sto je sad ne moze biti. a zna da moze. i ja nikako ne vidim kako ce biti bolje?

Srbi su poznati po tome da glasaju iz inata.Ako ne Genser onda barem neka Trivan pukne od muke jer ce da glasa za Tomu

#1497 XXL

XXL
  • Members
  • 18,731 posts

Posted 05 May 2012 - 20:20

Srbi su poznati po tome da glasaju iz inata.Ako ne Genser onda barem neka Trivan pukne od muke jer ce da glasa za Tomu

eh. u bosni takve glasace jedan ok mladji lik nazva ''lica s posebnim potrebama''. veli on, sjedimo, pijemo kafu, tabirimo politiku i da se iz razgovora naslutiti kako ce svi izabrati neku demokratskiju opciju, samo ne nacionalnu partiju. i kaze dalje, sta se s tim ljudima desi kad popijemo zadnju kafu pred izbore, nikome nije jasno. odemo na glasanje i on na putu do glasackog mjesta skonta, ma ipak cu za SDA ili tako neku stranku. i onda im narednih par godina opet jebu mater, ali ih opet vise od pola izabere sebi takve na sljedecim izborima. i tako prodjose godine. doduse ni SDP nije skoro pa nista bolje. jedina je razlika guze li te s kondomom ili bez.

#1498 Bite my shiny metal ass

Bite my shiny metal ass
  • Banned
  • 5,781 posts

Posted 05 May 2012 - 21:12

Ja stvarno ne razumijem kako bi neko mogao glasati za Tomu ili Vucica. Koliko covjek mora biti ocajan da glasa za pajace ?
Ta dva lika cak nemaju ni neki pandan ovamo preko Drine.

Druga stvar koju ne razumijem, zbog cega LDP tavori na ispod 10% cijelo vrijeme. To je otprilike neki nivo "Zelenih" ili usko profliliranih stranaka, kao stranke penzionera, deviznih stedisa, ljubitelja filatelije.

Srbija je trebala podici izborni prag, razjuriti se sitne vacarose i trgovce mandatima, i sa neke tri do cetiri stranke na nacionalnom nivou poceti konzumirati pravu demokratiju, umjesto sadasnje partokratije.

Kakav kurcev pups, spo JS itd itd ?

#1499 drvoprvo

drvoprvo
  • Members
  • 2,313 posts

Posted 05 May 2012 - 21:43

Treba zabraniti predizborne koalicije.

#1500 vrhunski

vrhunski
  • Members
  • 59 posts

Posted 05 May 2012 - 21:52

Evo mog predvidjanja za ove izbore
DS-18%, SNS-19%, SPS-13%, URS-12%, DSS-11%, SRS-9%, Dveri-6%, LDP-7%, Svi ostali-5%. Nevazecih ~3%


i 10.000din rizika :) https://twitter.com/#!/vradovic/status/198762658290335744/photo/1/large