Jump to content


Photo

Homoseksualnost


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
69 replies to this topic

Poll: Pitanje je hipoteticno.Sta biste uradili kada bi vase dete (16-18 godina) jednog dana doslo i saopstilo- ja sam homoseksualac? (86 member(s) have cast votes)

Pitanje je hipoteticno.Sta biste uradili kada bi vase dete (16-18 godina) jednog dana doslo i saopstilo- ja sam homoseksualac?

  1. 1. dobio/la bih histericni napad (2 votes [2.70%])

    Percentage of vote: 2.70%

  2. 2. oterao/la bih dete iz kuce (5 votes [6.76%])

    Percentage of vote: 6.76%

  3. 3. pokusao/la bih da izlecim dete (strucna pomoc) (6 votes [8.11%])

    Percentage of vote: 8.11%

  4. 4. zabranio/la bih mu izlaske posle 9 uvece (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

  5. 5. popricao/la otvoreno i tolerantno sa detetom, dajuci mu do znanja da prihvatam to sto jeste i da ga jednako volim i postujem bez obzira na seksualno opredeljenje (50 votes [67.57%])

    Percentage of vote: 67.57%

  6. 6. nesto sesto (11 votes [14.86%])

    Percentage of vote: 14.86%

Vote Guests cannot vote

#16 Hromi Daba

Hromi Daba
  • Members
  • 5,761 posts

Posted 03 July 2003 - 16:01

U bre Wu Shu, vidim da si umoran. Komentarisao sam ono sto je Lavinija pisala, nadovezujuci se na tebe. Cini mi se da ima problem da bude razumljiva kad se sa nekim ne slaze.

#17 natasha

natasha
  • Banned
  • 3,104 posts

Posted 03 July 2003 - 19:17

PS. Da li zaista mislish da je branka neshto lepo objasnila?"

Da, polemisemo, diskutujemo, borimo se za sopstvene stavove.
Branka, a i drugi ucesnici su dokazali neutemeljenost, iracionalnost i neeticnost stavova koje zastupas.
I ti preko svega predjes nonsalans-o ukusima ne vredi raspravljati.
Zaista ne vredi. Zivot je lep uz koka kolu. Uzivajmo.

#18 elle

elle
  • Members
  • 4,479 posts

Posted 07 July 2003 - 14:23

bravo na Natashu!! dobra ideja !!



smem li da pohvalim Oblachnog, e, bas je lepo ono sto si napisao

ja sam, pogreshno, stekla utisak da si iskljuciv

izvini

pozdrav

#19 oblak

oblak
  • Members
  • 1,328 posts

Posted 08 July 2003 - 13:23

bez shlihatanja molim ! :lol: :lol:

#20 elle

elle
  • Members
  • 4,479 posts

Posted 08 July 2003 - 14:17

auuuu, majku mu :lol: stvarno!!


je li moze kazna 20 dana jedrenja po Kornatima, pa nek crknem :lol:

#21 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 20 July 2003 - 18:36

cela anketa je previshe a priori da bih mogla da zaokruzim ijedno od ponudjenog.
da li se iko odavde nashao u takvoj situaciji?
kontam da u tom momentu nijedan roditelj ne moze da bude dovoljno lucidan i ponese se kao u odgovoru pod 5.
verovatno bih u momentu pohisterisala, neshto razbila, izashla iz kuce i zalupila vratima.
onda bih se vratila, vikala, plakala, pitala zashto i kako i na kraju se pomirlila sa izborom.
valjda
ili je i ovo samo a priori

moja ex-komshinica ima sina za kog je ceo komshiluk znao da je gay josh od osnovne shkole, uvek se druzio sa devojchicama, pokreti i mimika su ga odavali na kilometar.
ono, lik je skroz ok, zavrshio fax, sposoban, pametan etc.
posle ne znam koliko godina sretnem zenu (inache je bila neverovatno debela) prepolovljenu.
u prvom momentu sam pomislila da ima rak.
tek kasnije sam saznala kako joj je konachno obznanio svoju sexualnu orijentaciju, pocheo da zivi sa momkom i da ju je to dotuklo, prvi put je sebi morala da prizna da joj je sin gay.
i to nije bila fora tipa, jedino dete, nikad necemo imati unuke bla bla bla.
zena ima i cerku koja je str8, ima i unuku od nje

sama chinjenica npr. sinovljeve homosexualnosti je dovoljna, iako potpuno bezopasna i bez nekog veceg uticaja na kvalitet zivota, da nekom roditelju sjebe zivot.

uvek sam se chudila majkama koje su toliko zashtitnichki nastrojene prema svojim sinovima da vide samo predstavu koju su same stvorile o njima.

#22 Pobunjenik

Pobunjenik
  • Members
  • 3,359 posts

Posted 20 July 2003 - 19:19

Не верујем да би иједан родитељ желео да му син буде хомосексуалац или ћерка лезбејка. То напросто није природно.

#23 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 20 July 2003 - 21:44

naravno
ali ovde nije rech o zeljama vec prihvatanju

#24 dalanik

dalanik
  • Members
  • 239 posts

Posted 23 July 2003 - 11:33

moram priznati da sam glasao za opciju broj 5.... iako mi se to ne bi uopste svidelo....

#25 m

m
  • Members
  • 1,696 posts

Posted 24 July 2003 - 11:35

Hvala, dragi prijatelji.
Ono sto me ustvari inspirisalo da pokrenem poll je novinski clanak od pre 3-4 godine kada se jedan decko iz Panceva ubio ili je ubio svog partnera, uglavnom ishod je strasna tragedija, jer nije mogao da se izbori sa osecajem odbacenosti i prezira u svojoj porodici i okruzenju.

da ubio je dejana nebrigica... bilo mi je jako zao kad sam cula

#26 m

m
  • Members
  • 1,696 posts

Posted 24 July 2003 - 11:41

kad bih ja rekla svojoj mami bilo bi 1) pa 3) pa 5)... a ova 3 opcija me totalno plashi. mislim da bi jos trebalo par meseci da se pomiri sa cinjenicama, a sad definitivno nije najbolje vreme za to, ima zena vec dovoljno problema [ izgubila je posao, brat mi je (iz)leceni narkoman...] a tek caletu da kazem, popio bi infarkt!
pritom ni otac ni mati nisu homofobicni, an general. mada se mama juce pomalo uzasavala na scene one dvojce iz 'moj tajni zivot' kad su se ljubili i tako to..

#27 yenta

yenta
  • Members
  • 322 posts

Posted 24 July 2003 - 12:12

m, da li sam dobro shvatila da si ti lezbejka? mislim, kad se mama tako aktivno grozi, moze biti i da to radi jer ne zeli da joj kazesh neshto shto ne zeli da chuje. nekako mislim da majke uvek znaju i pre nego shto im se saopshti... u srbiji tako mocno radi opshteporodichni denial, videla sam svojim ochima, da je tamo stvar josh zaguljenija.

znam jednu prichu o tome kako je dechko saopshtio svojim roditeljima: skupio ih je na kauch, stao pre dnjih i rekao - bolestan sam - imam josh shest meseci zivota. kad su se pridigli iz nesvesti u koju na te rechi padoshe, rekao je: nije to u pitanju, zdrav sam, nego htedoh vam zapravo reci da sam homoseksualac (chisto da stavi vest u pravu perspektivu :lol:)

#28 mathematician

mathematician
  • Members
  • 555 posts

Posted 24 July 2003 - 12:35

5. bez dvoumljenja!

Edited by mathematician, 24 July 2003 - 12:35.


#29 AntiMaterija

AntiMaterija
  • Members
  • 299 posts

Posted 24 July 2003 - 12:35

kad bih ja rekla svojoj mami bilo bi 1) pa 3) pa 5)... a ova 3 opcija me totalno plashi. mislim da bi jos trebalo par meseci da se pomiri sa cinjenicama, a sad definitivno nije najbolje vreme za to, ima zena vec dovoljno problema [ izgubila je posao, brat mi je (iz)leceni narkoman...] a tek caletu da kazem, popio bi infarkt!
pritom ni otac ni mati nisu homofobicni, an general. mada se mama juce pomalo uzasavala na scene one dvojce iz 'moj tajni zivot' kad su se ljubili i tako to..

Da sam ja u takvoj situaciji, uvodio bi ih u priču step-by-step, ispipavajući teren. Možda nije loše da prvo pričaš sa "liberalnijim" ljudima u okruženju, tako da i njih angažuješ na "pripremi terena". U svakom slučaju mislim da ne treba ići na blitzkrieg, možeš da napraviš mnogo štete.

#30 dalanik

dalanik
  • Members
  • 239 posts

Posted 25 July 2003 - 12:48

kad bih ja rekla svojoj mami bilo bi 1) pa 3) pa 5)... a ova 3 opcija me totalno plashi. mislim da bi jos trebalo par meseci da se pomiri sa cinjenicama, a sad definitivno nije najbolje vreme za to, ima zena vec dovoljno problema [ izgubila je posao, brat mi je (iz)leceni narkoman...] a tek caletu da kazem, popio bi infarkt!
pritom ni otac ni mati nisu homofobicni, an general. mada se mama juce pomalo uzasavala na scene one dvojce iz 'moj tajni zivot' kad su se ljubili i tako to..

Da sam ja u takvoj situaciji, uvodio bi ih u priču step-by-step, ispipavajući teren. Možda nije loše da prvo pričaš sa "liberalnijim" ljudima u okruženju, tako da i njih angažuješ na "pripremi terena". U svakom slučaju mislim da ne treba ići na blitzkrieg, možeš da napraviš mnogo štete.

Ma znas sta - neznam, nemogu da tvrdim, ali nekako mi se cini da je to kao kad treba da udjes u hladnu vodu - ako skocis, na sekund ce te preseci i gotovo. A ako ides polako, prvo do kolena pa dalje, itd. samo produzavas agoniju. To treba zavrsiti pljus-pljus i kraj price. ko moze da shvati nek shvati ko nemoze, njegov problem.

Naravno - sve ovo od nekoga ko NEMA takav problem, tako da ne mogu da znam.... ali da ne bude posle kao u onom vicu sa Mujom "Setala ti se mama po krovu..." :lol: