Jump to content


Photo

Homoseksualnost


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
69 replies to this topic

Poll: Pitanje je hipoteticno.Sta biste uradili kada bi vase dete (16-18 godina) jednog dana doslo i saopstilo- ja sam homoseksualac? (86 member(s) have cast votes)

Pitanje je hipoteticno.Sta biste uradili kada bi vase dete (16-18 godina) jednog dana doslo i saopstilo- ja sam homoseksualac?

  1. 1. dobio/la bih histericni napad (2 votes [2.70%])

    Percentage of vote: 2.70%

  2. 2. oterao/la bih dete iz kuce (5 votes [6.76%])

    Percentage of vote: 6.76%

  3. 3. pokusao/la bih da izlecim dete (strucna pomoc) (6 votes [8.11%])

    Percentage of vote: 8.11%

  4. 4. zabranio/la bih mu izlaske posle 9 uvece (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

  5. 5. popricao/la otvoreno i tolerantno sa detetom, dajuci mu do znanja da prihvatam to sto jeste i da ga jednako volim i postujem bez obzira na seksualno opredeljenje (50 votes [67.57%])

    Percentage of vote: 67.57%

  6. 6. nesto sesto (11 votes [14.86%])

    Percentage of vote: 14.86%

Vote Guests cannot vote

#1 natasha

natasha
  • Banned
  • 3,104 posts

Posted 02 July 2003 - 13:51

Dakle, sta biste uradili kada biste bili u ovakvoj situaciji. Bez uvrede, molim vas, pitanje je hipoteticno, ali svakom moze da se desi?

#2 Lavinia Amaldi

Lavinia Amaldi
  • Members
  • 2,362 posts

Posted 02 July 2003 - 13:56

eto, dakle, za sad, 1:0 :lol:

#3 natasha

natasha
  • Banned
  • 3,104 posts

Posted 02 July 2003 - 14:04

Lavinija,
Ne znam zasto si protumacila da su moje diskusije uperene protiv tebe. Ne, ni najmanje. Samo pokusavam da se izborim i dokazem svoj stav. A nema u tome nista lose, nadam se. No hard feelings, uopste mi takmicenje nije namera.Pricamo, sukobljavamo se, polemisemo.
:lol: :lol: :lol:

#4 natasha

natasha
  • Banned
  • 3,104 posts

Posted 02 July 2003 - 14:06

Komsija
Australia rulez!!! :lol: :lol: :lol:

#5 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 02 July 2003 - 14:58

....

Pa normalno, - pod 5.
...

#6 oblak

oblak
  • Members
  • 1,328 posts

Posted 02 July 2003 - 15:04

trzveno ponasanje kod coveka je opcija br 5.
pa fala bogu da bi se svako iznenadio ali kako dalje zavisi od shvatanja coveka i rezonovanja.
Lako je reci , pa boli me cero sta si , zive bre svoj zivot. ali ipak je to vase dete!
ne znam kako bi ja licno reagovao ali ipak je meni samo 21 ! i deca mi nepadaju na pamet u narednih 20 godina jedino ako nesto ne izleti :lol:

#7 MiraB.

MiraB.
  • Members
  • 225 posts

Posted 02 July 2003 - 16:04

Bravo natasha za poll. Jeza me 'fata od ovih sto glasaju za pod 1.

A mene od ovih sto glasaju pod 3 :lol:

Natasha, odlican ti je poll, al' bojim se da ces ovde naci samo istomisljenike :lol:

#8 natasha

natasha
  • Banned
  • 3,104 posts

Posted 02 July 2003 - 16:33

Hvala, dragi prijatelji.
Ono sto me ustvari inspirisalo da pokrenem poll je novinski clanak od pre 3-4 godine kada se jedan decko iz Panceva ubio ili je ubio svog partnera, uglavnom ishod je strasna tragedija, jer nije mogao da se izbori sa osecajem odbacenosti i prezira u svojoj porodici i okruzenju.

#9 Lavinia Amaldi

Lavinia Amaldi
  • Members
  • 2,362 posts

Posted 02 July 2003 - 17:28

Lavinija,
Ne znam zasto si protumacila da su moje diskusije uperene protiv tebe. Ne, ni najmanje. Samo pokusavam da se izborim i dokazem svoj stav. A nema u tome nista lose, nadam se. No hard feelings, uopste mi takmicenje nije namera.Pricamo, sukobljavamo se, polemisemo.
  :lol:  :lol:  :lol:

Draga Natasha, ni najmanje..
tvoji su mi postovi s k r o z ok.

:lol:


ps. jednoumlje - ono tipa - svi se sa svim slazemo i isto mislimo o svemu, nosimo iste uniforme i lepimo po sebi iste etikete etc - kod mene se nikad nije visoko kotiralo.... :lol: u know what I meen...

and I like to talk... kad imam vremena :lol:

[a mogu ti reci da me uvek pomalo iznenadi kad me neko - ko ima o nechemu razlichito mishljenje pita, jel si se naljutila na mene?]

budi mi pozdravljena i uzivaj! as u know, zivot je lep...
(i bez coca-cole...)

:lol:

#10 natasha

natasha
  • Banned
  • 3,104 posts

Posted 03 July 2003 - 03:07

Lavinija,
Nisi razumela poentu. Naime, nisu u pitanju ukusi i razlicita misljenja, koka kola ili pepsi, nego daleko jaci rezime, kao sto je to lepo objasnila Branka.
I nisam pitala da li si se naljutila.

#11 Lavinia Amaldi

Lavinia Amaldi
  • Members
  • 2,362 posts

Posted 03 July 2003 - 11:14

Draga Natasha,
evo da se posluzim tvojim rechima
" Samo pokusavam da se izborim i dokazem svoj stav. A nema u tome nista lose, nadam se. No hard feelings, uopste mi takmicenje nije namera.Pricamo, sukobljavamo se, polemisemo."

Uz jednu malu napomenu, a to je da ovde valjda ne mora od pochetka svako da ima neki zacementiran stav o nechemu, kad prichash sa nekim to valjda znachi i da si spreman da revidirash svoje mishljenje ili da onaj drugi to uradi ili vec otvoren razgovor sa raznim mogucnostima, sa prijateljskom konotacijom, u kojem svako chuje onog drugog, to je ok, shta ako se neshto pritom i promeni, to je izmedju ostalog smisao razgovora medju ljudima, zar ne, inache bi mogli da prichamo i sa zidovima...
Dakle ja nisam nigde pokushavala da se izborim i da dokazem neki svoj stav, ako si tako shvatila, a nadam se da nisi, nego da razgovaram sa nekim... po nekim pitanjima gde vidim, mnogi pokazashe koliko su osetljivi pa i preosetljivi izgleda... Ako pishesh otvoreno shta mislish, oko chega se dvoumish i slichno i sad da te dochekaju na krv i noz shto bi se reklo, zashto?
Ne odnosi se ovo direktno na tebe,
kao ni to da si me ti pitala da li sam se itd, bilo ih je koji jesu... sorry.
Al eto, zavrshilo u pismu za tebe.

Budi mi pozdravljena...
L.

:lol:

PS. Da li zaista mislish da je branka neshto lepo objasnila?

Navodjenje x netachnih rechenica, umetanje nechega nekome ko to nije izjavio niti misli, i dajuci sebi za pravo da pishe rechima koje ne bih da navodim, a mozda i mogu, chekaj, evo
"neobrazovani i neuki"
"javili su se da (misle oni,a i ti ocigledno) sa 'punim pravom' osudjuju"
"ti i ostali koji ste u grupi diskriminatora"
"da nemate pravo nikome da uskracujete pravo na izbor kako ce da zive svoj zivot niti da zagovarate diskriminaciju i sirite mrznju "
"Bilo bi pozeljno da za promenu malo pocnes i da razmisljas o tome sta pises a ne samo da kuckas kojesta "
"Sumnjam u to da je tebi citiran tekst uopste nesto znacio "
"join the SPO Rebel's club (Pobunjenikov).
"ljudskoj gluposti, diskriminaciji i homofobiji koju ti i jos poneki ucesnici na ovoj diskusiji zagovarate kao validan nacin medjuljudskih odnosa"
"Jos moram da kazem da nakon ovog tvog homofobicnog nastupa ovde tvoja ranija toboze 'briga' za zivotinje na temi o zivotinjama ne zvuci samo hipokriticno nego zaista degutantno "
"I sva sreca da takve kao sto si ti koji su u stanju da mrze ljude "
"u suprotnosti homofobicnim stavovima koje ovde zastupas "

Jel to "lepo" ili shta?
Mislim da ovome ne treba komentar, kakve rechi od "kulturnih i inteligentnih, lepo vaspitanog sveta" gde sebe branka ubroja, verovatno...
Katastrofa...
Ili je ovo samo nachin da se sebi podigne "cena"? join Sioran-inoj teoriji o trzishnoj vrednosti ljudi...

PPS. Natasha, ono za coca colu je bila shala...

#12 branka n.

branka n.
  • Members
  • 1,117 posts

Posted 03 July 2003 - 12:25

Lavinia, izgleda je tebe potpuno obisao smisao svega sto sam ti napisala i da opet nista nisi shvatila (surprise, surprise).
Nista, maco, samo ti nastavi da manikiras svoje noktice i da kuckas po tastaturi to ti ionako najbolje ide. Nemoj se sekirati zbog toga sto si otvoreno homofobicna a nisi toga ni najmanje svesna, da ne dobijes bore jos pre vremena. Iju, naopako, sta cemo onda?

#13 Lavinia Amaldi

Lavinia Amaldi
  • Members
  • 2,362 posts

Posted 03 July 2003 - 12:42

Vazi, dogovorile smo se :lol:

ps. nemoj samo da sluchajno razmislish o ovome shto sam napisala, mozda ti se nece svideti rezultat toga.

pozdravljam i ja tebe :lol:

#14 Hromi Daba

Hromi Daba
  • Members
  • 5,761 posts

Posted 03 July 2003 - 15:26

Tako je to Wu Shu kad hoces nekom da kazes sta mislis o njemu, a hoces i da ispadnes fin :lol:

#15 Lavinia Amaldi

Lavinia Amaldi
  • Members
  • 2,362 posts

Posted 03 July 2003 - 15:52

ps. nemoj samo da sluchajno razmislish o ovome shto sam napisala, mozda ti se nece svideti rezultat toga.

Ne znam za ostale, ja razmislio o tvom pisanju na ovu temu, i nista nisam uspeo da razumem. Tako da mi se rezultat nije svideo, u pravu si.

Wu, vidim da ne razumesh...
Da razmisli o njenim rechima u prethodnom postu koje sam navela a koje je koristila prilikom "izrazavanja svog stava"

to nema nikakve veze sa tobom, josh manje s onim shto sam ja pisala u vezi homosexualaca.

:lol: