Jump to content


Photo
- - - - -

Olimpizam


  • Please log in to reply
230 replies to this topic

#31 Bud_Weiser

Bud_Weiser
  • Banned
  • 1,462 posts

Posted 29 June 2012 - 22:22

Miroslava Najdanovski danas dobila poziv od strane FINE za ucesce na Olimpijadi i time je broj ucesnika na koje Srbija moze da racuna u Lonodnu uvecan na 113. Ocekuje se da bi mogao biti pozvan eventualno jos Caba Siladji (+ stafeta!?!!) i moguce atleticar Goran Nava.. time bi brojka bila u nekom smislu i zaokruzena na 115!

Jos jedanput: Impresivan broj za ovakvu malu drzavu kao sto je Srbija!!

I tu bi trebali da zaokruzimo pricu oko kompletnog olimpijskog tima i da se okrenemo samom dogadjaju u Londonu.. Poslije izvanrednog uspjeha srpskih atleticara na EP-u u Helsinkiju i osvajanja medalja, moje logicno pitanje koje se samo po sebi namece, za sve koji su vec u toku i prate ovu pricu otpocetka:

Sta mislite, na koliko medalja na OI Srbija u ovom trenutku moze realno da racuna?

Edited by Bud_Weiser, 29 June 2012 - 22:24.

  • 0

#32 Milutinov Tata

Milutinov Tata
  • Members
  • 5,429 posts

Posted 30 June 2012 - 04:48

Realno neka u streljastvu, tenisu i vaterpolo, dakle bar 3. Sve ostalo je cist car.

Edit: U nedelju je finale americkih kvalifikacija na 100 delfin pa cu moci da procenim i Caviceve sanse.

Edited by Milutinov Tata, 30 June 2012 - 04:50.

  • 0

#33 lulumba

lulumba
  • Members
  • 1,302 posts

Posted 30 June 2012 - 09:16

Ако будемо имали среће може их бити и до 10. :lol+: Али то најоптимистичнија прогноза. Мислим да највише шанси имају Ђоковић, стрелци од којих очекујем бар једну медаљу и ватерполисти. Е сад, одбојкаши и одбојкашице су у сличним позицијама. У тешким су групама и уколико прођу у четвртфинале имају шансе за медаљу. Мислим да макар једна екипа може до полуфинала, а онда је и медаља на дохват руке. Рукометаши исто тако. Прођу ли групу шансе им расту. Такође верујем да Чавић може макар до бронзе. Типсаревић и Зимоњић ће ваљда бити 4. носиоци тако да и ту може пасти медаља. Не знам каква је ситуација са кајаком и веслањем, али мислим да ту немамо кандидате за медаље.

Било како било очекујем да пређемо преко 100. медаље након ових игара.
  • 0

#34 lulumba

lulumba
  • Members
  • 1,302 posts

Posted 30 June 2012 - 09:27

Представљена је и опрема коју ће наши спортисти носити током такмичења. Нисам баш одушевљен!

http://www.zurnal.rs/webtv
  • 0

#35 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 30 June 2012 - 09:51

Teško je reći oko broja medalja, ali evo na koga treba obratiti pažnju:
- Marko Novaković - kajak. Evropski prvak, vrlo moguće da ako odvozi dobru trku da bude medju favoritima za medalju.
- Emir Bekrić - atletika. Posle današnje medalje, ništa nije nemoguće. Dećko napreduje i uz malo sreće može da bude iznenadjenje
- Arunovic, Milosavljevic, Mikec - streljaštvo vrlo su blizu medalje. Posebno Mikec.
- Milorad Čavić - plivanje -u formi je, i ako uspe za koju desetinku da poboljša vreme sa EP, biće u konkurenciji za medalju
- Milica Mandić - tekvondo - bronza na svetskom prvenstvu prošle godine, srebro na evropskom ove. Ja tipujem da osvaja medalju. Ogrroman potencijal ima ova devojka
- Aleksandar Maksimović - rvanje - bronze na EP ove i prošle godine. Uz dobar žreb, može do medalje
- Novak Djoković, dubl Zimonjić-Tipsarević, mix dubl Zimonjić-Ivanović - ovde je zaista sve otvoreno
- Vaterpolo reprezentacija - izraziti favoriti za medalju
- Odbojkaška reprezentacija - po meni favoriti za medalju.

Ostali teško.

Naravno neće svi ovi sportisti osvajati medalje, ali su ovo naše glavne nade za London.

Edited by DonJuan, 30 June 2012 - 09:52.

  • 0

#36 EastBay

EastBay
  • Members
  • 11 posts

Posted 30 June 2012 - 16:46

Sta je realno:
Djokovic i Vaterpolisti

Vrlo moguce:
Mikec i Cavic

Malo teze:
Odbojkasi, Odbojkasice, Rukometasi, Teniski dubl

Vrlo tesko:
Jos jedna za streljastvo, neki atleticar, veslac...

Sto neko rece moze se desiti 10 komada u nasim najbesnijim snovima; 2 realno; pet puna kapa i veliki uspeh.
  • 0

#37 EastBay

EastBay
  • Members
  • 11 posts

Posted 30 June 2012 - 19:58

Evo kako to vide na USA Today gde vec odavno prave medal Tracker za Olimpijadu.
Njihovo predvidjanje je 1-1-3 . Recimo za Hrvate vide 2-2-5. Sve uzeti sa rezervom jer recimo na kosarci predvidjaju srebro za Litvaniju a bronzu za Spaniju; sto je komedija.

Predvidjaju :
Bronzu Zlaticu na 10m Pistolj;
Arunovic 4 mesto na 10M pistolj
Rukometasima peto mesto
Zlaticu bronzu i na 50M pistolj
Lidiji Mihajlovic sesto mesto na 50 M
Mirosavljevu 4 mesto na 50 M 3X40
Cavicu bronzu na Baterflaj 100m
Nadji Higl 7 mesto na 200 breaststroke
Djokovicu srebro ( nadal zlato na Vimbldonu?) Uz to nemaju prjekciju za parove i mesovito u tenisu.
Nasim odbojkasima peto a odbojkasicama sedmo mesto
Vaterpolistima zlato


Hrvatima tih devet medjalja doneli bi Vaterpolisti, Rukometasi, Dve u jedrenju, Tekwondo, Veslanje...
  • 0

#38 lulumba

lulumba
  • Members
  • 1,302 posts

Posted 30 June 2012 - 21:04

Hrvatim je tu i Sandra Perkovic koja je neprikosnovena u bacanju diska. Nazalost Blanka verovatno nece ucestvovati. Nisam bas siguran za dve medalje u jedrenju, ali je zato medalja (makar jedna i to zlatna) skoro pa zagarantovana za jednu id sestara Zaninovic. Mogle bi i njihove rukometasice iznenaditi. Za razliku od odbojke gde su vanevropske reprezentacije jako dobre, u rukometu se takve reprezentacije smesne pa je samim tim lakse proci.
  • 0

#39 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 30 June 2012 - 21:25

Ja za nas predvidjam 5-7 medalja.

Iznenadiće vas neki. Malu Mandićku, na primer, niko ne pominje, a devojka je po meni rodjena da osvoji tamo medalju. No videćemo.

Edited by DonJuan, 30 June 2012 - 21:25.

  • 0

#40 Milutinov Tata

Milutinov Tata
  • Members
  • 5,429 posts

Posted 30 June 2012 - 21:35

Projekcije USA Today nemojte uzimati za ozbiljno jer ih oni rade na osnovu rezultata sa prethodnih svetskih takmicenja pa izvuku neku statistiku i tako poredjaju osvajace medalja. Pretpostavljam da nema Perkoviceve u toj projekciji jer zbog dopinga nije nastupala neko vreme. Ja se nadam da ce nasi, narocito u pojedinacnim sportovima, ostvariti svoje najbolje rezultate i dati sve od sebe, a ako bude dovoljno za medalju super, a ako ne bar nemamo za cim da zalimo.

@DonJuan - svidja mi se tvoj optimizam :) . Kad pominjes iznenadjenja uvek se setim Sanje Ivosev iz Atlante i Natase Janic i njene trke u Sidneju, kada joj je zamalo izmakla bronza. Na zalost mnogo je vise negativnih primera, prvi mi na pameti Topic.

Edited by Milutinov Tata, 30 June 2012 - 21:36.

  • 0

#41 EastBay

EastBay
  • Members
  • 11 posts

Posted 01 July 2012 - 03:19

Sandri Perkovic predvidjaju 5 mesto.

U pojedinacnim sportovima je jako tesko imati "zagarantovanu medalju" ; jer svako moze da ima los dan; recimo Nadal je evo sada ispao u ranoj fazi Wimbledona; nadam se da se Novaku tako nesto nece desiti na samom Olimpijskom turniru.
  • 0

#42 Ridjis

Ridjis
  • Members
  • 37,708 posts

Posted 01 July 2012 - 11:13

Рукометаши по мом мишљењу имају 1/4-финале које ће одлучити о медаљи. Ја верујем да ћемо освојити неку мада каква је група може се десити и да је не прођемо. Добро је да нема еуфорије око њих и да се не очекује пуно.
  • 0

#43 Milutinov Tata

Milutinov Tata
  • Members
  • 5,429 posts

Posted 02 July 2012 - 04:26

Na americkim kvalifikacijama Felps pobedio, drugi Mek Gil (bio je treci na SP), sa malo boljim rezultatom od Cavica. Trenutno na listi rezultata za ovu godinu Cavic (51.45) je 4. iza Felpsa (51.14), Rusa Suhorukova (51.31) i Mek Gila (51.32). Iza njega je Australijanac Rajt (51.67) i zatim sledi Laslo Ceh (51.77) i Japanac Fudzi (51.91). Cernijak (drugi na SP) je plivao 52.07 na otvorenom prvenstvu Velike Britanije, Kenijca Danforda (cetvrti na SP) nema na listi.


Edited by Milutinov Tata, 02 July 2012 - 04:29.

  • 0

#44 Bud_Weiser

Bud_Weiser
  • Banned
  • 1,462 posts

Posted 02 July 2012 - 22:16

Ja bih takodje dao prednost Zlaticu ispred Mikeca. Strijelci nastupaju odmah prvo vece/prvih dana po otvaranju OI, i dijelim misljenje da ako ih krene i uberemo cak 3+ medalje, ostalima olimpijcima to ce samo dati ekstra podstrek da iz sebe izvuku maksimum, (pa i vise od toga! :)

Uz vaterpoliste i Novaka, mnogo vjerujem odbojkasima.

Mozda nekima bude jako zacudjujuce, ali dacu si smjelost da kazem isto tako da vjerujem vise u tandem Tipsa-Zimonja nego u Cavica. Naravno Mandiceva i izvjesno je da ce neko od veslaca da nas obraduje.. Od atleticara ne nadam se bas nikome, konkurencija je prosto prejaka, sem da ce Bekric najvjerovatnije da ide ispod 49sec.

Ali ko zna, mozda recimo najvece iznenadjenje bude opet jedna Jasna Sekaric! :s_d:


Pitanje: -da li je neko upucen u formu naturalizovanog dzudiste Dmitrija?

Edited by Bud_Weiser, 02 July 2012 - 22:17.

  • 0

#45 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 02 July 2012 - 22:26

Ja bih takodje dao prednost Zlaticu ispred Mikeca. Strijelci nastupaju odmah prvo vece/prvih dana po otvaranju OI, i dijelim misljenje da ako ih krene i uberemo cak 3+ medalje, ostalima olimpijcima to ce samo dati ekstra podstrek da iz sebe izvuku maksimum, (pa i vise od toga! :)

Uz vaterpoliste i Novaka, mnogo vjerujem odbojkasima.

Mozda nekima bude jako zacudjujuce, ali dacu si smjelost da kazem isto tako da vjerujem vise u tandem Tipsa-Zimonja nego u Cavica. Naravno Mandiceva i izvjesno je da ce neko od veslaca da nas obraduje.. Od atleticara ne nadam se bas nikome, konkurencija je prosto prejaka, sem da ce Bekric najvjerovatnije da ide ispod 49sec.

Ali ko zna, mozda recimo najvece iznenadjenje bude opet jedna Jasna Sekaric! :s_d:
Pitanje: -da li je neko upucen u formu naturalizovanog dzudiste Dmitrija?


Pratio sam negde do maja, kada su objavili liste za OI. Čini mi se da je negde oko 20 mesta na listi. Ne znam kakav je sistem takmičenja, ali ne verujem da može dalje od 2-3 kola.

Sve zavisi od žreba.
  • 0