Jump to content


Photo

Irreversible


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
64 replies to this topic

#31 dddejan

dddejan
  • Members
  • 1,413 posts

Posted 06 July 2005 - 11:54

film ide unazad
da ne spojlujem, svidece ti se baskarenje po stanu golih monike i cassela koje sledi kasnije (ranije).
cak su i ragovori normalni i zanilmljivi. film pocinje extremno, ali nije ceo extreman. valjda, davno sam gledao.

#32 cuckoomadam

cuckoomadam
  • Members
  • 36 posts

Posted 20 July 2005 - 01:45

meni ta scena silovanja uopste nije bila toliko strasna i potresna, mozda zato sto su mi je detaljno prepricali pre nego sto sam pogledala film.
sve u svemu, moj utisak je da je film sranje. nasilje u filmu...uobicajna pojava... realno prikazano nasilje... dokumentarci... neko rece da se iza svega toga krije neka velika metafora... koja? :lol: film je povrsan i nije cak ni sokantan, sto je definitivno ono na sta je reditelj pucao. to je bio moj utisak, mislim na to da sve sto je reditelj hteo jeste da sokira publiku, ali 'ebiga... vec vidjeno...

#33 jack bauer

jack bauer
  • Members
  • 629 posts

Posted 20 July 2005 - 10:54

ajde, genije,

do jaja me zanima gde si ti to "vec video". da odem i ja da vidim...

#34 reg

reg
  • Members
  • 4,229 posts

Posted 20 July 2005 - 11:02

Pa u glavi, prepricali joj...

edit: joj + koga zanima ima link na kratke filmove se evom herzigovom na blogu "doba nevinosti"

Edited by reg, 20 July 2005 - 11:13.


#35 cuckoomadam

cuckoomadam
  • Members
  • 36 posts

Posted 20 July 2005 - 11:37

nigde nisam videla kako siluju moniku beluci(btw, tako su ga reklamirali: devet minuta silovanja monike beluci....odvratno! :lol: ), ali scene nasilja (realno prikazanog) i sliovanja jesam. samo kazem da sam posle filma imala utisak je cilj bio snimiti nesto sto se do sada niko nije usudio da snimi, jer je, zaboga, degutantno... gluposti... film je skroz isprazan... i izbor glumaca...mislim stvarno...
ne znam da li ste gledali "devet pesama"... bio na festu ove godine... potpuno ista stvar... "hajde da sokiramo torijevce realnim seksom tamo gde ga ne ocekuju."
s druge strane, intimnost i profesorka klavira su odlicni mi filmovi.

#36 jack bauer

jack bauer
  • Members
  • 629 posts

Posted 20 July 2005 - 12:12

aha, intimnost i profesorka klavira su ti odlicni filmovi.
that says it all.
izvini na uznemiravanju.

#37 oblak

oblak
  • Members
  • 1,328 posts

Posted 20 July 2005 - 12:33

Sjajan film. Gledao sam posle razgovor sa reziserom i Monicom. Po meni jedno genijalno delo. Scena silovanja je ,mislim 3 puta probana a kao sto mozete primetiti nema puno isecenih kadrova vec sve ide u cugu.Potpuna sloboda glumaca.
Posle prvih 15 minuta ovog filma mada mi je teze palo ono obijanje glavom Monice o pod posle silovanja , moje oci mogu sad sve pogledati. Ruzna konstatacija.

edit: inace film sam odgledao samo jedanput i to prosle godine. dovoljno,ne verujem da cu ga gledat vise puta.

Edited by oblak, 20 July 2005 - 12:38.


#38 precog

precog
  • Members
  • 1,809 posts

Posted 20 July 2005 - 12:54

film mi je bez veze. nema poentu, pun besmislenog nasilja. film je u fazonu ajde da neko siluje moniku 15 min, pa da vidimo sta ce bidne...

#39 oblak

oblak
  • Members
  • 1,328 posts

Posted 20 July 2005 - 13:18

film mi je bez veze. nema poentu, pun besmislenog nasilja. film je u fazonu ajde da neko siluje moniku 15 min, pa da vidimo sta ce bidne...

jesi li ti gledao film do kraja ?

#40 Zeka Peka

Zeka Peka
  • Members
  • 3,687 posts

Posted 20 July 2005 - 13:49

Да, све сцене су снимане у цугу. У сцени на журци кад питају Винсента Касела како се зове он грешком каже Винсент уместо имена у филму. То нису хтели да избаце већ су од тога направили фору. Он је рекао:"Шалим се", и исправио се.
У сцени силовања крв је накнадно, дигитално, додата.

Иначе, филм сам једва одгледала и нећу га гледати више, али то не значи да је лош.

#41 Bustin

Bustin
  • Members
  • 4,490 posts

Posted 20 July 2005 - 13:55

jesi li ti gledao film do kraja ?

Mislis do pocetka?

#42 precog

precog
  • Members
  • 1,809 posts

Posted 20 July 2005 - 15:41

jesi li ti gledao film do kraja ?

da, gledao sam ga do kraja i nisam video neki duboki smisao u njemu osim gole monike, ali ona se skida u skoro svakom filmu...

#43 oblak

oblak
  • Members
  • 1,328 posts

Posted 20 July 2005 - 16:00

Mislis do pocetka?

da :lol:

#44 cuckoomadam

cuckoomadam
  • Members
  • 36 posts

Posted 20 July 2005 - 16:19

aha, intimnost i profesorka klavira su ti odlicni filmovi.
that says it all.


:lol:

#45 shinobi

shinobi
  • Members
  • 1,114 posts

Posted 20 July 2005 - 20:43

nisam video neki duboki smisao u njemu osim gole monike

a tebi je jedino gola monika beluci "dubok smisao" ?! :lol:
ludilo...
irreversible je sjajan film. od pocetka, pa do kraja koji te potpuno razori. bas se secam da dugo nisam bio pod jacim utiskom po izlasku iz bioskopa...