Jump to content


Photo

Ko je vash/a najomiljeniji/a umetnik/ca?


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
382 replies to this topic

#61 Double Trouble

Double Trouble
  • Members
  • 241 posts

Posted 21 September 2003 - 02:18

piranezi ---> kratak film o njemu  :lol:


1. kvalitet ovog topika ---> sto je arhitektura [ bar ovde ] smestena na umetnost :lol: & :lol:
2. i pisite [ zaboga ] o tome sta je vas licno ocaralo kod bilo kog umetnika pa taman izgledalo i  da je pogresno, to je jedini nacin da se bilo ko zainteresuje za bilo sta :lol: & :lol:



#62 chandra

chandra
  • Members
  • 2,782 posts

Posted 24 September 2003 - 12:46

Luther Blisset... Sta je taj radio sa loptom!!!

Vise o njemu na ovde...

Autor kljucnog teksta Guy Debord is really dead...

#63 Vladimir

Vladimir
  • Members
  • 42 posts

Posted 24 September 2003 - 16:02

Dzaba vam sve, niko kao braca Rusi :lol: Dostojevski( "Zlocin","Inkvizitor","Idiot" - neopisivo) i Borodin ("Knez Igor" -brrrrrrrrr, da se najezis) su primus inter pares (ostale "jednake" da ne nabrajam :lol: ).

2fiju_briju za Durera i Pratta svaka cast :lol:

#64 Lavinia Amaldi

Lavinia Amaldi
  • Members
  • 2,362 posts

Posted 27 September 2003 - 12:23

zasto ja volim slikare????

picasoPosted ImageOctober 25, 1881, in Málaga, Spain - April 8, 1973, Mougins, France
gospodjice iz avinjona
Posted Image

Baigneuse Assis au Bord de la Mer 1930
Posted Image

Face - Dove
Posted Image

2dt da li stvarno treba da pisem zasto volim pikasa????
ili u pet reci: 4 his free and open mind and spirit as well for his life style... he was his own, completely, and thats what i like the best, he experimentated with colours, with forms, with himself, with life, devoted to freedom and love so... (nije moglo bas u pet... :lol:) neki bi ga prozvali neodgovornim i nezrelim, but... samo nije hteo niti mogao da stane u sablon... huge soul, special sensibility...)

2fiju-briju: imas li negde tekst od "Uzalud je budim", pliz?

ps.
ako nekog zanima kratka Pikasova biografija...

#65 sapho

sapho
  • Members
  • 51 posts

Posted 27 September 2003 - 13:27

little dragon topik


...
uzalud uzalud uzalud
uzalud je budim
jer ce se probuditi drukcija i nova
uzalud je budim
...
nja-nja-nja


laaaaviiiinija, nepopravljiva si shtreberka i patheticarka :lol:
zasto si uopste otvorila ovaj topik ?

a da, ima onih koji su ovde dosli da nauce :lol::lol::D
pa za njih je i ps dovoljan :lol:

...
volim pikasa zbog jednog iscepanog lista zene koja place iz nekog domaceg ilustrovanog magazina koju sam drzala zalepljenu selotejpom na unutrasnjoj strani mog ormana kome sam skinula vrata, i na jednoj fotografiji snimljenoj u toj mojoj sobi na dan vencanja moje sestre vidi se ta ilustracija
zasto je to toliko zanimljivo ? zato sto se ona tog jutra probudila otecenog oka jer je prethodne noci ujeo pauk za oko pa je prvo sat vremena plakala jer nece ispasti lepa na fotografijama, a onda smo joj stavljali dva sata kockice leda na to uplakano oko, te je ipak ispala lepa i pomalo tuzna, onako lepo tuzna
...
volim pikasa zbog jedne dobre reprodukcije nekog od njegovih laganih crteza koja je bila spenadlom zabodena u tapet na zidu iste te moje sobe, i onda je jedna od mojih posetiteljki jednom rekla : bas super crtas ! :lol:
...
izmedju ostalog
:lol:

Edited by sapho, 27 September 2003 - 13:33.


#66 Una x

Una x
  • Members
  • 69 posts

Posted 15 October 2003 - 23:26

ajde ne mogu reci da mi je omiljen, ali ga jako cenim i izlozbe ne propustam
- izraz omiljen me podseca na izazvan osmeh , a Dix je tezak, bas nista nije za osmeh

dakle, slike klikcite sami, ako vas zanimaju, ja ih se ne mogu nagledati, zato i stavljam ove linkove






Dix, Otto
Related: European Art Biographies

1891-1969, German painter and draftsman.
Dix fought in World War I and returned to
Düsseldorf haunted by the horrors he had
witnessed. Associated with the new
objectivity movement in German
expressionism , he depicted the sordid
world of prostitutes and swindlers with a
painful precision and intensity. In 1924 he
published War, a series of 50 etchings,
fantastic visions executed with great clarity.
Accused of an attempt on Hitler's life in
1939, he was imprisoned in Dresden and later
made prisoner of war by the French. After
the war he worked in West Germany.




Columbia Encyclopedia, Sixth Edition, Copyright ©
2003.


¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨




Otto Dix (1891-1969) / fenomenalno/
http://www.mess.net/galleria/dix/


¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨
¨¨¨¨
Galerie Henze & Ketterer / Otto Dix - Ernst Ludwig Kirchner
http://www.henze.ch/ottodix/krieg.html

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨
¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨
^^
RMN analiza " plesa mrtvih" otto dix
http://www.histoire-...26&type=analyse





Shile i Dix su mi nekakvi 'rodjaci', svko malo moram ih posecivati i odrzavati tu nasu, meni vaznu i lepu vezu :lol:

Edited by Una x, 15 October 2003 - 23:29.


#67 Una x

Una x
  • Members
  • 69 posts

Posted 15 October 2003 - 23:38

1. kvalitet ovog topika ---> sto je arhitektura [ bar ovde ] smestena na umetnost :lol: & :lol:
2. i pisite [ zaboga ] o tome sta je vas licno ocaralo kod bilo kog umetnika pa taman izgledalo i  da je pogresno, to je jedini nacin da se bilo ko zainteresuje za bilo sta :lol: & :lol:

u pravu si, to je taj nacin :lol:


sve sto je izlistano mi greje dusu i/ili budi telo :lol: prevrce utrobu - Bruegel, kao i Dix ili Shile.. // apropo, bili ste u Belgiji? pa Brojgel je realista, ne? :lol: - kakvo iskustvo: biti najlepsi u jednoj drzavi :lol:

- Benini - uvek se setim njegovog bacanja pod noge predsedniku zirija Kanskog festivala - "neko bi bacao cvece, ja sebe bacam na vas" :lol:

Piranezi, ...


ma sta da vam pricam, ajmo dalje

:lol:

Edited by Una x, 16 October 2003 - 03:25.


#68 Una x

Una x
  • Members
  • 69 posts

Posted 16 October 2003 - 02:53

evo jos jednog bez kojeg ja ne mrem ziveti

stvarno!!


Andy Goldsworthy's landscapes of the mind¨





Andy Goldsworthy is a brilliant British
artist who collaborates with nature to make
his creations. Besides England and Scotland,
his work has been created at the North Pole,
in Japan, the Australian Outback, and in the
U.S.

In the picture above he is fine-tuning an arch
of slate.

Goldsworthy regards all his creations as
temporary. He photographs each piece once
right after he makes it. His goal is to
understand nature by directly participating in
nature as intimately as he can. He generally
works with whatever he notices: twigs, leaves,
stones, snow and ice, reeds and thorns.



http://cgee.hamline....ee_an_andy.html

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨
¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨



21ST CENTURY BRITISH SCULPTURE | Image Archive
http://www.sculpture...ge/504816331403

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨
¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨



Andy Goldsworthy's landscapes of the mind
http://www.smithsoni....rice_jpg.html¨


¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨

http://www.enh-os.org/golds.htm

#69 pal

pal
  • Members
  • 1,348 posts

Posted 29 October 2003 - 11:43

Sorry I’m late

Henri Matisse

#70 tanjajedaska

tanjajedaska
  • Banned
  • 920 posts

Posted 03 November 2003 - 16:23

Sva napoznatija dela slikara "metafizičke nostalgije jesenjeg popodneva", a možda pogrešno citiram, Đorđa de Kirika, nalaze se o  v  d  e.
    Oduvek sam želela da se premestim u pejzaže koji bi bili "metafizički stremen na putu egzistencijalističkog klizanja bivstvujućeg bitka k smrti", i Kiriko je naslikao neke od njih; kako to da su oni zapravo strašni, VEČNI, a to znači i PAKLENI, a da i dalje privlače nemam pojma.
    SAda upravo čitam esej o Joakimu Patiniru, tvorcu pejzaža, savremeniku Erazma i Tomasa Mora, i tu se pominje STRAŠNO grčko poimanje vremena kao VEČITE SADAŠNJOSTI, ergo - loše beskonačnosti - ergo PAKLA. To me odmah podsetilo na Kirika
Takvo je vreme i u (ili na) de Kirikovim slikama, dakle beskonačno, koje - kako to da shvatimo PRE ILI KASNIJE (u okviru beskonačnog trebalo bi da to bude nepojamno) mora da počne da nas MUČI, pre svakog fizičkog bola, već samo trajanje, ali da, ovo je introspekcija nad uljima tužnog osobenjaka, i dalje bih rado postojala na njegovim slikama, iako uopšte ne znam kako bih preživela. :lol:

Hoću da odbranim Patinira, čoveka koji je izmislio pejzaž u slikarstvu; pomenuli su ga u jednoj seriji o slikarima na b92...
I rekli su da mu "pejzaži još (/???!/) nisu realistički"!!
Ali on je slikao pejzaše po kristalima i kamenju koje potpuno odgovara pejzažima u Južnoj Americi, u Brazilu, kako piše u ovom eseju koji sam pomenula. I kakva se tu realističnost traži...
Prevodilac serije marija parpur, ili slično je totalno neznalački prevodila naslove slika "Karijer" je zapravo plovilo na Seni, "Afel baum" su jabuke u polju itd...Evo tipičnog pejzaža Patinira (ima ih manje od dvadesetak priznatih...)
:lol:

Edited by tanjajedaska, 03 November 2003 - 16:27.


#71 the sushi club

the sushi club
  • Members
  • 1,960 posts

Posted 19 November 2003 - 06:22

Do-Ho Suh: juzno-korejsko/americki umetnik; bavi se slicnom tematikom, buduci da je i sam izmedju 'dva sveta'. Fokus je na pitanju identiteta i istorije (buduci da je odrastao u Juznoj Koreji a zivi u Americi).  Odlicno delo su njegovi stanovi.*
Buduci da proizilazimo iz socijalistickog drustva, verujem da smo u poziciji da se izuzetno identifikujemo sa onim o cemu Do-Ho govori u svojim delima.

oho-ho do-ho suh!
ne mogu da sakrijem svoje odusevljenje sto se na forumu neocekivano pojavio neko ko me [konceptualno] razume, heh :lol:

do-ho suh mi je definitivno jedan od omiljenih savremenih umetnika, ponajvise zato sto u svom radu uspeva da umnozavanjem minijaturnih [znakovitih] objekata stvori grandioznu [metaforicnu] instalaciju koja funkcionise na dva nivoa - i kao detalj i kao celokupna poetizovana slika [i kao detalj koji inertno tezi celokupnoj slici].
izdvajam instalaciju 'floor' kao svoju omiljenu.

Posted ImagePosted Image
Posted ImagePosted Image
...

meni se ova instalacija mnogo dopala kada sam je videla uzivo - bas kao sto kazes funkcionise na 2 nivoa - plus je "mesmerising" B)

#72 Hefestus

Hefestus
  • Members
  • 6,822 posts

Posted 08 December 2003 - 03:56

Na ovome pak topicu moram prijaviti Eda Murtića, moga najomiljelijeg hrvaškega slikara.Slike, retrospektiva, biografija. Ede Murtića sve to - ovde.
Uživajte, ako vam paše. B)

I te kako jedan od njegovih Dubrovnika mi je u sapavacoj sobi :lol:

#73 Hefestus

Hefestus
  • Members
  • 6,822 posts

Posted 08 December 2003 - 04:18

Georg Baselitz, i jedan deo novog nemackog expresionizma, Salome, Penk

Posted Image
Posted Image

#74 mandarinaD

mandarinaD
  • Members
  • 1,573 posts

Posted 12 December 2003 - 21:14

..ima ih vise..svaki na sopstveni nacin..u zavisnosti od raspolozenja..
recimo: gustav klimt...van gogh..leonardo...monet...rasha teodosijevic...
arhitekte: gaudi, kenzo tange, herzog&de meuron (www.tate.org.uk), rem koolhaas
pisci: h.kortasar, d.harms, j.joyce, o.wilde, a.nin, chehov, a.bariko, hl borhes, z.saramago (ali samo u 7sunaca i 7 mesecina i godina smrti rikarda rejsha-ovaj poslednji toplo preporucujem), umberto eko...
Posted Image

#75 Rostokovsky

Rostokovsky
  • Members
  • 3,260 posts

Posted 12 December 2003 - 21:33

Posted Image

Donatjen Alfons Fransoa - markiz de Sad