Jump to content


Photo
- - - - -

Svedska boravisna dozvola


  • This topic is locked This topic is locked
2034 replies to this topic

#1741 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,762 posts

Posted 14 February 2017 - 20:31

Jedan citat s linkovanog topica; autor ce se sam prepoznati i pronaci post:


Naravno da ce se prepoznati. Hvala!

 

Doduse, nejasno zasto si se ti prepoznala/samoprozvala/whatever.

Bice da je do onog ucitavanja kodova koje si onomad onoliko ucitavala drugima.  
 

Mnogo se toga promenilo i zaboravilo za ovih deset godina.


Izgleda da se stvari zaista zaboravljaju. Inace ti ne bi iz arhive garderobe samovoljno izvlacila kostura. 


  • 1

#1742 vilhelmina

vilhelmina
  • Members
  • 11,937 posts

Posted 14 February 2017 - 21:08

Naravno da ce se prepoznati. Hvala!

 

Doduse, nejasno zasto si se ti prepoznala/samoprozvala/whatever.

Bice da je do onog ucitavanja kodova koje si onomad onoliko ucitavala drugima. 

 

Ja se nisam prepoznala u tom postu, niti sam nesto u tom pravcu rekla. Prepoznala sam ove ljude koji se poslednjih meseci/godina javljaju na ovoj topic i kojima se ovako ruzno ismevas. Tu sam recenicu citirala jer si je uputila nekima koji su se u to vreme odnosili prema njima upravo ovako kao sto ti danas cinis. To se promenilo.

 

Sto se mene tice, prepoznala sam se u nekim drugim tvojim postovima, na istoj strani s koje je i ovaj citat. Nije bilo tesko, jer u njima jasno stoji moj nick i neke tvoje izjave vezane za njega, koje su u teskoj kontradikciji s ovim ekstremno ponizavajucim nacinom na koji mi se danas obracas. A tamo su i neki moji postovi, iz kojih je vrlo jasno da se moje pisanje nije promenilo.

 

Postovi koje pominjem ne mogu da se kvotuju, ali bi mogao da se da link na neki od njih, a mogla bih i da navedem na kojoj su strani topica, da se znatizeljni ne muce trazeci. No ipak necu. Neka kostura, neka mirno pocivaju u garderobi. Ne verujem da ce se povampiriti.


  • 0

#1743 STVARNO

STVARNO
  • Members
  • 3 posts

Posted 14 February 2017 - 21:11

Ovako...Molim nekog ako moze DA mi DA savet u vezi slucaja;12 god.je moja devojka NA azilu u Svedski,pre vise od 4g.njen adv.je tuzio Sverige medj.sudu u Strazburu-taj sud je presudio DA SVEDSKA DA uppehollsistond permanent i DA PLATI novcanu ODSTETU(ZBOG:zena je bila u drugom stanju,imala je uvecano srce ZBOG visokog oritiska,i migrac.nije hela DA PLATI infuziju 300€,plus imamo 3 deteta-jedno je primio 10 vakcina i razbolelo se(imam intig de stoji DA je dete pre vakcina bilo zdravo imitiralo,pricalo,..,E sad od vas sto pisete DA je Sverige demokratiska Zemlja i uopste zapad,molim DA mi DA savet,jer evo 4 g.meni migrationsverket,i advokatfirma.kazu ok, lugna dig allt ska ordna snart,å ja cekam,cekam DA vrate kartice i Taj novac,Ali migrationsverket vägrar,i sad du rekli DA nemoze slucaj po zakonu DA se VUCE vise od 4 g.(nama sad u april 4 g),i recitera jos DA je Sverige demokratiska bla,bla,druga 2 det.nisu prima ni JEDNU vacinu i super Su hvala Bogu,kazi onu u migraciji DA je faktum DA smör mi sve dokazali i DA smör u pravi,Ali cekanje,cekanje,to je ta demokratiska valjda.....

Edited by STVARNO, 14 February 2017 - 21:15.

  • 0

#1744 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 15 February 2017 - 06:17

Ovako...Molim nekog ako moze DA mi DA savet u vezi slucaja;12 god.je moja devojka NA azilu u Svedski,pre vise od 4g.njen adv.je tuzio Sverige medj.sudu u Strazburu-taj sud je presudio DA SVEDSKA DA uppehollsistond permanent i DA PLATI novcanu ODSTETU(ZBOG:zena je bila u drugom stanju,imala je uvecano srce ZBOG visokog oritiska,i migrac.nije hela DA PLATI infuziju 300€,plus imamo 3 deteta-jedno je primio 10 vakcina i razbolelo se(imam intig de stoji DA je dete pre vakcina bilo zdravo imitiralo,pricalo,..,E sad od vas sto pisete DA je Sverige demokratiska Zemlja i uopste zapad,molim DA mi DA savet,jer evo 4 g.meni migrationsverket,i advokatfirma.kazu ok, lugna dig allt ska ordna snart,å ja cekam,cekam DA vrate kartice i Taj novac,Ali migrationsverket vägrar,i sad du rekli DA nemoze slucaj po zakonu DA se VUCE vise od 4 g.(nama sad u april 4 g),i recitera jos DA je Sverige demokratiska bla,bla,druga 2 det.nisu prima ni JEDNU vacinu i super Su hvala Bogu,kazi onu u migraciji DA je faktum DA smör mi sve dokazali i DA smör u pravi,Ali cekanje,cekanje,to je ta demokratiska valjda.....

Niko nije savrsen i kad se covek odluci da ceka jednu odluku koja ne zavisi od njega, onda mora da ceka! Daklem cekaj na odluku, ili digni ruke i kreni drugim putem.


  • 0

#1745 STVARNO

STVARNO
  • Members
  • 3 posts

Posted 15 February 2017 - 18:20

Niko nije savrsen i kad se covek odluci da ceka jednu odluku koja ne zavisi od njega, onda mora da ceka! Daklem cekaj na odluku, ili digni ruke i kreni drugim putem.

OK! I ja sam slicnog misljenja,ali moja lepsa polovina nije,ona je jako smirena osoba i jos ima argumennte(zavrsila je ovde gimnaziju vård sa mvg,prica,svedski je jos davno naucila-mislim posle 6 meseci i krenula u gimnaziju, tad je bila prvi put sa roditeljima,i sad drugi put kad je dosla samnom sve su joj spojili....12god. na azilu,prica i engleski,ruski,francuski,kaze ja sam bila zdrava kad sam dosla i decu sam rodila zdravu ovde i bas me briga moraju da mi daju sve to,jer je to po zakonu i plus STRAZBUR JE TAKO ODLUCIO,a ja se pitam,ili pitam vas na forumu ovde de su sve te nevladine organizacije tipa amnesty international i druge,mislim kad treba da se kritikuje Rusija ili bilo koja druga zemlja nemozes tv da gledas od njihovog mudrovanja,ali kad u Svedskoj maltretiraju nekog,onda valjda oni su BOGOM DANI STA LI,OVO JE ZALOSNO ,pa advokat joj kaze ti si ih pobedila jedino ako oces sama da potpises i da se vratis u tvoju zemlju ako si se umorila od ovog trakesiranja-ja kad kazem advokatu ajde daj na medije slucaj ona kaze; ma ne tako cemo jos gore da uradimo uzece te na zub,ipak ti srozavas ugled ove zemlje bla,bla,ipak gledaj siru sliku sta bi radili da ste u SIRIJI,ovde je jos dobro u globalu gledano,i takve stvari,a kad pitam jer tebi ovo lici na demokratiju,ona kaze;vidi moja zemlja primila preko 150 000 stranaca prosle godine,mi smo u guzvi nemamo personal,ja kazem meni ovo lici vise na anarhiju,ili cak na fasizam,ona kaze ne myndiheterna i sverige tako sporo rade mi smo miran narod vi to ne razumete,...mislim sta da razumem da kad medj.sud kaze da neko mora da se vrati-oni ga vrate za mesec dana,a kad kao u nasem slucaju odluci u nnasu korist-onda migracija ceka sta da poludis i jos tvrde kako oni ne krse ljudska prava nego eto sigurno mig. ima neki razlog,pa resice se,pa ovo,pa ono........,pa sta hoces deca vam idu u skolu,imate stan primate socijalu,mozete kod doktora-ok da kazem ja ,ali sta je sa tim da ste demokratska zemlja da postujete svoje i zakone medj.suda izvolite pa postujte.....lepo Rusi kazu ceo zapad je licemeran,dvolican,ima dvostruke standarde,i oni su nastavljaci dela onog iz nemacke miljenika im njihovog,ali su vesto medijski sebe sirokim narodnim masama uspesno godinama unazad predstavljali(isprali mozak gojama,"ovcama" i sada svakim danom i ako i dalje glume otkrivaju svoje pravo lice koje je crno i nikad nije bilo dem.,jer sta ima tama sa svetloscu,ili pravda sa nepravdom......Meni je krivo sto moja l.polovina ne vidi u kom vremenu zivi,i sto od zapada kao i puno nasih ljudi ocekuje ljudskost,postovanje zakona,....toga nikad nije bilo na zapadu,a bojim se vrlo brzo ce vreme pokazati i cela ce Srbija konacno da uvidi kakav je taj zapad i cela eu samo,bojim se da ne bude kasno za otreznjenje,,,meseci su u pitanju necemo dugo cekati,ja licno imam nadu samo GOSPODA ISUSA HRISTA I u NJEGOVU PRECISTU MAJKU,da ce Srbija Njenim zastupnistvom uspeti da se odbrani i da ne postane Beogradski pasaluk....,a imam osecaj da u Svedskoj dolaze teska vremena za pravoslavne ljude,a narocito za Srbe...


  • 0

#1746 Sunshine State

Sunshine State
  • Members
  • 1,505 posts

Posted 15 February 2017 - 21:12

Au!!

Odoh se pakovati i bezati, crna vremena dolaze za nas iz Srbije, ovde na zapadu! Pa jos ako si pravoslavac, kukala ti majka!
  • 0

#1747 vilhelmina

vilhelmina
  • Members
  • 11,937 posts

Posted 15 February 2017 - 21:21

Tip je ocigledan provokator. Na drugim topicima takve brisu i/ili banuju. Ovde ce pre banovati ceo topic.


  • 1

#1748 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 15 February 2017 - 22:21

Ovaj topic je odavno trebalo zakljucati, posto propagira ilegalne nacine dobijanja vize. 


  • 1

#1749 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 15 February 2017 - 22:33

Ovaj topic je odavno trebalo zakljucati, posto propagira ilegalne nacine dobijanja vize. 

 

 

Nisi u pravu, nacin je 100% legalan.

 

Za zaključavanje si u pravu.


  • 0

#1750 vuk.vucko83

vuk.vucko83
  • Members
  • 105 posts

Posted 16 February 2017 - 05:58

Auuuu decko bih trebao da obnovi gradivo iz pravopisa ako nista drugo,jedva sam procitao post..
  • 0

#1751 Amorphis

Amorphis
  • Members
  • 15 posts

Posted 16 February 2017 - 10:25

Boli me glava od nedostatka prapopisa :( Pola posta nisam ni razumeo. A trudio sam se jer mi je delovalo kao ozbiljna priča, to azil, bolest i tako to. Ali ne vredi.

Šta god da si pisao prijatelju, staviš prednosti i mane svake države u kojoj možeš živeti, sračunaš i ćao. Veoma prosto.


  • 1

#1752 STVARNO

STVARNO
  • Members
  • 3 posts

Posted 16 February 2017 - 15:14

Tip je ocigledan provokator. Na drugim topicima takve brisu i/ili banuju. Ovde ce pre banovati ceo topic.

Stvarno!Tesko ti da poverujes da "tvoj zapad" nije demonokratican,ili?Nisam vodio racuna o pisanju,jer imam mnogo,mnogo problema,....,ali vidim da je nekima to vazno,pa eto sada se trudim.Vilhelmina,ako zelis mogu da ti pokazem dokaze o ovome sto sam napisao,ali mozes li ti da mi pomognes na neki nacin???Znas advokata koji moze,hrabar je da da sve u javnost,jer ocigledno SVERIGE ne postuje ljudska prava.Hvala,i ljudi uvek slicno,ili isto reaguju,ali tek kada upadnu u slicni problem,onda odjednom "progledaju"....Pozz!


Edited by STVARNO, 16 February 2017 - 15:15.

  • 0

#1753 swedjaninupokusaju

swedjaninupokusaju
  • Members
  • 53 posts

Posted 16 February 2017 - 18:57

Pozdrav ljudi.Dobio poso u Sverige.Kao i svi koji tek pocinju tako i ja nasao ciscenje i treba da krenem da radim.Jel moze neko malo o tome da mi kaze neku korisnu informaciju ? Kako i sta raditi i na sta obratiti paznju u tom poslu ? Ciste se kancelarije.

Edited by swedjaninupokusaju, 16 February 2017 - 18:58.

  • 0

#1754 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 16 February 2017 - 19:07

Nisi u pravu, nacin je 100% legalan.

 

Za zaključavanje si u pravu.

Nacin je legalan, ali ako procitas postove, sve je jasno.


  • 0

#1755 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 16 February 2017 - 20:17

Nacin je legalan, ali ako procitas postove, sve je jasno.

 

 

Naravno da je jasno, o tome ja ne diskutujem. Ali je legalno.

 

A pretpostavljam,da Švedjani nisu ni glupi ni slepi, pa zato stavljaju tu "ljubav" na probu, i godinama. Sasvim razumljivo.


  • 1