Jump to content


Photo
- - - - -

Svedska boravisna dozvola


  • This topic is locked This topic is locked
2034 replies to this topic

#1591 mmedenaa

mmedenaa
  • Members
  • 27 posts

Posted 31 August 2016 - 16:37

Odluka je pozitivna. :D
Čekala sam 15,5 mjeseci od podnošenja aplikacije. :)
  • 2

#1592 Heklena

Heklena
  • Members
  • 12 posts

Posted 31 August 2016 - 16:59

Odluka je pozitivna. :D
Čekala sam 15,5 mjeseci od podnošenja aplikacije. :)

 

Cestitam! Sve najbolje!


  • 0

#1593 Duci0167

Duci0167
  • Members
  • 1 posts

Posted 01 September 2016 - 22:42

Odluka je pozitivna. :D
Čekala sam 15,5 mjeseci od podnošenja aplikacije. :)

Od srca sve najbolje i da tamo nadjete srecu i konacno normalan zivot.


  • 0

#1594 Amorphis

Amorphis
  • Members
  • 15 posts

Posted 02 September 2016 - 09:48

Svaka čast, čestitam!


  • 0

#1595 RIrena

RIrena
  • Members
  • 29 posts

Posted 02 September 2016 - 20:48

Bravo!! Cestitam!
Jel ima jos neko ko je dobio odluku?
Evo ja ulazim u 11 mesec cekanja. Puno srece svima!
  • 0

#1596 marinkowwa

marinkowwa
  • Members
  • 55 posts

Posted 02 September 2016 - 22:40

Cekam punih 14 meseci i ulazim u 15.


  • 0

#1597 mmedenaa

mmedenaa
  • Members
  • 27 posts

Posted 03 September 2016 - 07:26

Hvala vam svima. Cekanje zna nekad biti jako tesko, ali samo je potrebno strpljenje i sve ce biti dobro. :) :)
  • 1

#1598 rok

rok
  • Members
  • 1 posts

Posted 03 September 2016 - 15:52

Zamolio bih Wilhelminu da mi odgovori na pitanje.Tokom intervijua koji je bio u maju mesecu 2016.Mom sinu su izmedju ostalih, postavili par pitanja na koja nije znao odgovore i pored toga sto je rekao da ne zna,sluzbenica koja ga je intervijuisala je insistirala na tome da on odgovori i da mora da zna odgovore.Da li oni imaju pravo da insistiraju jer dete ne mora da zna ono sto ja i moj partner ne smatramo da treba da zna o nasoj intimi.I dali bi to moglo da utice na konacnu odluku. Unapred hvala!


  • 0

#1599 vilhelmina

vilhelmina
  • Members
  • 11,937 posts

Posted 03 September 2016 - 17:57

Nema sanse da su tvog sina pitali bilo sta vezano za vasu intimu. Ali deca cesto odgovaraju sa "ne znam" kad im je nesto neprijatno i zele da ih se ostavi na miru. Tako je i on mogao odgovoriti tako npr na pitanje o cemu je pricao s tvojim partnerom kad su se sreli, ili da li bi voleo da zivi u Svedskoj i sl. U tom slucaju mogu da zamislim da su ga poticali da nesto konkretno odgovori, ali nikako da su ga pitali nesto vezano za vasu intimu, pa jos insistirali na odogovoru. Tako nesto jednostavno nije moguce.

Ali sta god bilo, ne moras da brines. Deca na intervju idu samo formalno i nece im zameriti cak ni ako su malo bezobrazni, mrste se, nece da pricaju... Svima je jasno da su to ipak deca.


  • 0

#1600 nikola50

nikola50
  • Members
  • 2 posts

Posted 03 September 2016 - 21:06

Vilhemina, mozes li, molim te, samo da mi odgovoris na ovo pitanje na prethodnoj stranici? Da li moja zena moze da koristi ustedjevinu za pravdanje sredstava za izdrzavanje mene kada odemo tamo, posto ima stvarno veliku ustedjevinu, a ne rastaje nam se bas, pa zivimo zajedno u beogradu trenutno. Posto sam videp da je neki novi zakon uveden od dvadesetog, prethodnog meseca...
  • 0

#1601 vilhelmina

vilhelmina
  • Members
  • 11,937 posts

Posted 04 September 2016 - 06:46

Vilhemina, mozes li, molim te, samo da mi odgovoris na ovo pitanje na prethodnoj stranici? Da li moja zena moze da koristi ustedjevinu za pravdanje sredstava za izdrzavanje mene kada odemo tamo, posto ima stvarno veliku ustedjevinu, a ne rastaje nam se bas, pa zivimo zajedno u beogradu trenutno. Posto sam videp da je neki novi zakon uveden od dvadesetog, prethodnog meseca...

 

"Obaveza izdrzavanja", koja sada obuhvata sve (ranije je samo one koji u swe zive krace od 4 godine) se odnosi na dve stvari - stan i novac. Sto se tice prvog, to sto njeni imaju veliku kucu, nije dovoljno. Vas deo u toj kuci mora da bude jasno odvojen, sa sopstvenom kuhinjom, makar i improvizovanom, inace se ne racuna kao stan. Takodjer, ona mora da ima ugovor o podstanarskom odnosu kod svojih roditelja, dakle mora bar formalno da bude odvojena od njih, da ima sopstveno domacinstvo. Troskovi tog stana (sa sve kirijom, cak i ako ne placate nista njenim roditeljima) ce se racunati u onu sumu koja je potrebna za vase mesecno izdrzavanje.

Sto se tice zivota od ustedjevine, ona mora da bude stvarno jako velika da bi na osnovu nje dobio boravisnu dozvolu. Manji je problem sto tvoja zena trenutno ne radi, a veci to sto uopste ne trazi posao, sto nije na trzistu rada. Mislim da sanse za dobijanje boravisne dozvole u tom slucaju nisu velike.

To sto vi planirate da njenom ustedjevinom pokrijete "prvih par meseci zivota u swe, dok ne stanete na noge" nece izgledati kao ozbiljan plan. Mislim da i nema te ustedjevine koja bi se racunala kao dovoljna, osim ako nije ulozena u nesto sto donosi prihod. Ovako je jedini nacin da se dokaze ozbiljnost da ona dodje ovde i pocne aktivno da trazi posao. To znaci da ne moze biti s tobom u Beogradu. Tako cete tesko do boravisne dozvole, koliko god se voleli, jer ona se ne dobija samo na osnovu ljubavi, vec i dokazane sposobnosti za samostalan zivot. Ona sama treba da bude sposobna da te izdrzava (ne samo par meseci!) i njeni roditelji tu nisu ni od kakve koristi, bez obzira na njihovu dobru volju i materijalni status.


  • 0

#1602 BojanB721

BojanB721
  • Members
  • 47 posts

Posted 05 September 2016 - 15:06

Ja hocu u Svedskoj da prijavim da sam sklopio bracnu zajednicu u Srbiji, interesuje me konkretno, da li je dovoljan SAMO Izvod iz maticne knjige vencanih na MEDJUNARODNOM obrascu, ili mi je potreban taj isti izvod na medjunarodnom obrascu overen sa APOSTILLE pecatom?

Pretpostavljam da to prijavljujem Skatteverketu?

I koja su mi potrebna jos dokumeta prilikom te prijave?

Ja posedujem permanent uppehållstillstånd i srpski pasos, supruga samo ima srpski pasos, dakle sada me zanima samo prijava braka, sta sve treba da se uradi da bi se to prijavilo.

Hvala :)


Edited by BojanB721, 05 September 2016 - 15:15.

  • 0

#1603 swedjaninupokusaju

swedjaninupokusaju
  • Members
  • 53 posts

Posted 08 September 2016 - 16:44

Evo da se i ja nadovezem na slicnu temu kada ste vec zapoceli pitanja oko "izdrzavanja" neke osobe.Pitanje za @villhelmina.U slucaju kada imam PN, kakva je mogucnost dovodjenja roditelja u Svedsku ? Cuo sam da je to moguce uraditi u prvih godinu dana. Jel znas nesto vise o tome ?


  • 0

#1604 duci

duci
  • Members
  • 20 posts

Posted 06 October 2016 - 15:03

al' ste se ucutali nesto :) 


  • 0

#1605 iki.bbs

iki.bbs
  • Members
  • 43 posts

Posted 13 October 2016 - 10:21

Dobih i ja TUT.  ;)

Posle tacno 17,5 meseci cekanja.


  • 0