Jump to content


Photo
- - - - -

Šta čitate?


  • Please log in to reply
5005 replies to this topic

#91 chandra

chandra
  • Members
  • 2,782 posts

Posted 24 September 2003 - 00:26

Jazz Tony Morrison

:lol: :lol: :lol:


2 Nenya:

Hvala. I dalje zvuci zanimljivo. Potrazicu knjigu... :lol:
  • 0

#92 kamichak

kamichak
  • Members
  • 3,597 posts

Posted 24 September 2003 - 00:29

korekcije, frenzen - mucno, ne prija mi

to kill a mocking bird - super nesto!!!!

Edited by kamichak, 24 September 2003 - 00:30.

  • 0

#93 tanjajedaska

tanjajedaska
  • Banned
  • 920 posts

Posted 27 September 2003 - 17:59

Kris Kraus> ”Vanzemaljci i anoreksija”, knjiga dotirana od Programa za knjževnost Njiujorškog Saveta za umetnost.
"Pisti i Eva Živu, u Njujorškoj jeseni 1976., žive u prostranoj sobi na drugom spratu. osnivači su SKVOT TEATRA, mađarske grupe umetnika i glumaca čiji je rad bio zabranjen u Budimpešti jer je ”vređao moral i bio opscen”, a nije ni služio ”ciljevima vladine zvanične kulturne politike” – sada žive u zradi na Zapadnoj 23. ulici, u Njujorku, sa decom.
u predstavi POSLEDNJA LJUBAV ENDIJA VORHOLA, Eva Buhmiler, mlada žena duge lose, u kratkom crnom slipu, sedi za bstoloom i zuri i policu sa knjigama. ona sinhronizuje glas mrtve Ulrike Majnhof, kroz slušalice. priča i napregnuto osluškuje.
....zzzz...
Ovo se Ulrike Majnhof obraća
Zemljanima. Čovek je dužan da oglasi
Svoju smrt. Noć je 9. maja 1976., u
Specijalnoj ćeliji u zatvoru Stahajm, gde
Su me zatvorili bez presude po naređenju
Glavnog tužioca Savezne Republike
Nemačke i proglasili jednom
Od vođa
Crvenih Brigada.
Dok se konopac stezao oko mog varata ... vanzemaljac sa mnom vodi ljubav…
Endi Vorhol i Ulrike Majnhof dve “kulturne ikone” koje kao da se sudaraju…"
----
"Užasnuto sam je pogledala: Vitka žena je nosila čizme i džins pantalone, ručno ištrikani džemper, imala je pune, tamne usne i satensku kožu 28godišnjakinje. U svojoj 50toj, Gudrun Sajdeker, nije imala iza sebe ni prošlost ni nešto što je vezuje, nikakvu profesiju (osim predavanja u srednoj školi), nikakva posedstva (osim kontroliane kirije za stan u centru Berlina), ništa osim tog mladalačkog izgleda. Začudo, prizor koji mi je otkrio Gudrunino biće, naveo me je da se osetim veoma mladom. Kad ste mladi, starije žene vam se učine kao hijeroglifi. Oni, koje radije ne biste dešifrovali, je rono što bi tu moglo da piše, moglo bi da stoji u tesnoj vezi sa vašom budućnošću. Njihovi su porazi i kompromisi toliko vidljivi.
Pitate se da li primećuju da im ispitujete lice dok govore: otromboljenu kožu oko njihovih usta i obrva, teške i lomne kapke, dok se pitamo hoću li i ja ovako? Devojka jedva da može poverovati da će prevazići sve te mane, iako dobro zna da i ta žena koju sada ghleda beše jednom mlada devojka. koja tada nije htela da zamisli sve one događaje koji deformišu neku osobu u rasponu od nekih 20 godina."

****************************
Uporediti ovo sa sranjem Erike Jong iz knjige STRAH SVAKE ŽENE, u kojem se opisuje hrastov pod kuće iz 17 veka, zagorela ovsena kaša kao izgovor zao autoerotični narcisosidni opis sopstvenoga tela i prividno neutralni opis varanja muža (tolerantnog?) a najsmešnije je kad piše: ”Evo sedim u bašti kuće /U Italiji, gde bi koke našle ljubavnike no u Toskani?/ a nisam napislaa ni retka” A ko je napisao taj redak?? Pa nije valjda Albahari pa da ume da piše o pisanju... Eh da zaboravila sam i opis krivog kurca njenog ljubavnika. Ili to beše u nekoj drugoj njenoj knjizi.

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
  • 0

#94 maxivida

maxivida
  • Members
  • 3,167 posts

Posted 28 September 2003 - 14:07

Stupid White Men - Michael Moore

Čovek je ortodoksni ballbreaker i komunista u duši. A tek smisao za humor... Respekkkt!

Kad smo već kod njega, mislim da svako kome se pruži prilika mora da odgleda Bowling for Columbine. :lol:
  • 0

#95 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 28 September 2003 - 15:31

imash bash knjigu ili chitash sa monitora?
skinula sam je pre nekih mesec dana i nikako da se nakanim, uzasno mi je teshko da chitam e-knjige
  • 0

#96 Spider Jerusalem

Spider Jerusalem
  • Members
  • 298 posts

Posted 28 September 2003 - 16:24

Ja sam vristao oko one vinjete o jednom radnom danu "predsednika" Busha. I sto svaki put kaze BIG DICK Cheney. Lacks sophistication, ali je kul. Naravno, treba razgraniciti mesta gde se zajebava sa mestima gde je ozbiljan-k'o-cijanid-u-vodi, ali ono, the sugar makes the medicine go down.

SWM me sad dosta vadi (kao i njegove kolumne na sajtu - od kojih je vecina knjige i sastavljena), buduci da mi je Columbine malo pao zbog par prljavih montaznih trikova koje je odradio a koji mu uopste nisu bili potrebni.
  • 0

#97 maxivida

maxivida
  • Members
  • 3,167 posts

Posted 28 September 2003 - 16:58

To Dunadan:

Ja kupila na papiru, i to ono britansko Penguin izdanje koje je objavljeno kad Amerikanci nisu hteli da mu izdaju knjigu. Mislim da ni ja nikad ne bih uspela da se nateram da čitam e-izdanje bilo čega, možda je rešenje da zloupotrebiš nečiji (tuđi, naravno) štampač :lol:

To Spider:

Na mene je film ostavio užasno snažan utisak, kao malo koji pre. Potpuno me je pokupio, kao tornado i vozio do kraja closing creditsa. Stoga nije ni čudo da nisam primetila "unfair play" (ako kažeš da ga je bilo, a što da ti ne verujem), pa samim tim nije ni moglo da mi zasmeta. Ali ne mogu da kažem da mu to uzimam za zlo; možda mu nije trebalo, ali s obzirom ko je predmet njegove kritike, ne bih rekla da je moralno pogrešno. Naposletku, all is fair in love and war. B)

Inače, redovno gledam njegovu TV-seriju The Awful Truth, to je takođe sjajno jer donosi sveže doze moorizama u redovnim intervalima. Preporučujem, naravno!
  • 0

#98 Spider Jerusalem

Spider Jerusalem
  • Members
  • 298 posts

Posted 28 September 2003 - 20:10

Vido, :lol:

Ostavio je i na mene film snazan utisak, kao sto me je i The Big One razduv'o, kao sto me je i Roger & Me razduvao. Tek posle su po netu pocele da kolaju price kako je napravio gomilu sranja i izneo par nimalo naivnih lies & misconceptions u filmu. (Link sam nasao na jednoj od diskusija na imdb-u, probaj tamo na Bowling for Columbine naslovu.) Pogledao sam, uverio se, pogledao sa tim znanjem ponovo film, i malo mi je covek pao u ocima - prosto, zato sto se sluzi istim tehnologijama kao i oni protiv koga se bori(mo).

2 Dunadan:

Aman, zeno, to je jedno prepodne citanja. Your big computer screen is waiting for you to be enlightened :lol:
  • 0

#99 reg

reg
  • Members
  • 4,229 posts

Posted 28 September 2003 - 20:59

skinula sam je pre nekih mesec dana i nikako da se nakanim, uzasno mi je teshko da chitam e-knjige


Dunadan jel mozes da mi da adresu, please. ? :lol:

Ostavio je i na mene film snazan utisak, kao sto me je i The Big One razduv'o, kao sto me je i Roger & Me razduvao.


The Big One razbija, Roger&Me nisam gledao, ima neko mozda na DivXu.?

Milsim da sam citao u nekim njuroskim novinama da je pri kraju novog filma - 9/11 Temeperatura na kojoj gori sloboda - bice guzve. :lol: :lol:
  • 0

#100 maxivida

maxivida
  • Members
  • 3,167 posts

Posted 29 September 2003 - 09:29

Ja, nažalost nisam gledala ni Roger & Me ni The Big One. :lol:

Ali, biće dana... :lol:
  • 0

#101 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 29 September 2003 - 10:53

ni ja
prvi put sam za Moora chula na dodeli oskara.

potpuno kontam zashto je neke stvari prenaglashavao; postize jachi efekat, ali efekat bi postojao i bez toga.
nije bitno da li pushku dobijash mesec dana posle otvaranja bank accounta ili 2 sata posle. poenta je da dobijash pushku.

chula sam da je i deo sa Hestonom dosta izmanipulisan. shab me gabri, lik na NRA mitingu kaze "from my cold dead hands"
piss off Ben Hur!


to Spider:
volim da jedem dok chitam, jedem u krevetu => chitam u krevetu.

to reg:
moze
oces i phone number? :lol:

Edited by DUNADAN, 29 September 2003 - 10:54.

  • 0

#102 maxivida

maxivida
  • Members
  • 3,167 posts

Posted 29 September 2003 - 11:33

chula sam da je i deo sa Hestonom dosta izmanipulisan. shab me gabri, lik na NRA mitingu kaze "from my cold dead hands"
piss off Ben Hur!

Tako je, sis! :lol:

Sa svojim fašističkim angažmanom mi je skenjao lepo sećanje na Ben Hura kad sam ga gledala sa 5-6 godina. Posle, kad sam napunila šesnaestak i ponovo ga gledala, već više to nije bilo to, ali lepo sećanje je ostalo. Sad više ni toga nema. Čim vidim njegovo lice, dođe mi da nešto ružno uradim TV ekranu.
  • 0

#103 reg

reg
  • Members
  • 4,229 posts

Posted 29 September 2003 - 12:31

to reg:
moze
oces i phone number? :lol:


Ouch. :lol: :lol:
  • 0

#104 yenta

yenta
  • Members
  • 322 posts

Posted 29 September 2003 - 14:52

ja sam pre par godina gledala roger and me, i padala sa stolice u bioskopu nekoliko puta (u pet minuta) - chak mislim da je bolji od kolumbine (sad u beogradu pod naslovom - zedj za nasiljem, mosh misliti, inache ga u novimnama pretstavljaju kao blowing for columbine, zemljo srbijo...)

neko ovde reche da mm nije bash koristio samo high way sredstva, ali kad chovek vidi sa kim je imao posla, i da mu oprosti. uostalom cela pricha njegova i jeste da pokaze gde zivi, ne verujem da je bash mogao da izmisli sve ono (mada nekad neverovatno deluje, na primer otvaranje rachuna u banci pri kojemu novi klijent dobija pushku...)
  • 0

#105 tanjajedaska

tanjajedaska
  • Banned
  • 920 posts

Posted 29 September 2003 - 18:47

"Beket, moj prijatelj", Radomira Konstantinovića.
Pisma i razglednice koje je Beket uputio Kaći i RAdetu sa opširnim komentarima zbog kojih i treba čitati knjigu.
A šta je napisao Bora Ćosić kada je naišao na poharanu kuću K-vićevih u Rovinju.
"Huli ljudi opljačkali .. knjige leže na đubretu... uzmem jednu o pravopisu... Umesto da se napiše jedna o knjiga o tome kako ne treba pisati..." itd.

:lol: :lol: :lol: :lol:
  • 0