Jump to content


Photo

Piraterija


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
21 replies to this topic

#16 basq

basq
  • Members
  • 14 posts

Posted 25 May 2003 - 02:55

Piraterija je super. I definitivno super. Pomenuta kampanja je vise nego komicna. Za one koji nisu videli promotivni spot, uocljiva je slika mrtvacke glave koju su skinuli sa zastave nekakvih pirata sa pocetka recimo pretproslog veka koji su harali morima - Zemlja nije "lopta" vec je oblika kompaktnog diska oivicenog krajem sveta do koga dolazim svaki put kada pustim piratski cd, progonjen duhovima koji se u zastavi skrivaju od vetra! Inace, cesto se pominje nekakva ilegalna fabrika sa legalnim papirima u kojoj se nalaze masine za koje je placena carina (pisalo u novinama, najozbiljnije) koja se nalazi negde na zvezdari. Interesantno je isto tako jako i to sto se stanari-komsije bune zbog toga sto neki delovi te nazovimo fabrike prave nenormalnu buku, pritom navodeci koji su to elementi te skalamerije, rec je o nekim krajnje tehnickim terminima, meni nepoznatim, od kojih pomenuta buka dolazi. Posto je isto tako poznato da slicna fabrika postoji negde u zemunu ili surcinu ili shimanovcima ili ..., mogu samo da zakljucim da se problem piraterije u nas svodi na problem losih komsijskih odnosa, sto uopste nije toliko lose :lol:

#17 Venom

Venom
  • Members
  • 3,447 posts

Posted 25 May 2003 - 12:58

Venom: Ne mislim, kao sto sam i rekla, da lopovluk i piraterija ne postoje u drugim zemljama. Svuda, u "regulisanim" drzavama, postoji izvestan stepen piraterije raznih stvari, ne samo filmova, negde izmedju 10-15%. Npr. u Londonu na Flee marketu mozes u vreme premijere da nabavis film na DivX-u  ili DVD-u. Ali ne mozes isto da kupis u ulici Oksford il' na Pikadiliju. I zaista, kada kazem 'degradacija sistema', mislim da kompletnu sliku naseg zivota (kvalitet robe koju konzumiramo, drzavni aparat itd.)

i toliko se slazemo

#18 supersonic

supersonic
  • Members
  • 3 posts

Posted 26 May 2003 - 04:06

strasno,

koliko lupetanja na jednom mestu, vi ljudi stvarno zivite na nekoj drugoj planeti, ili vam mame i tate placaju sve pa nista bas u kontaktu sa realnosti. problem piraterije kod nas je resen ovako kako jeste, zato sto su strani faktori (holivudski studiji u prvom redu) uslovili nasu vladu da resi problem piraterije za odredjeni rok (6. meseci) posle cega u slucaju ne ispunjavanja dogovora (donosenje zakona o pirateriji i neke ocigledne akcije) bi se uvele neke ekonomske sankcije zemlji.
sada, ovo sto se desava je cist kulturni terorizam. idioti koji vode ove kampanje, pokusavaju da nam predstave kriminalcima ne samo proizvodjace piratskih medija, vec i nas same, konzumente. ako ih je neko slusao na tv ili radiju, primetio je ovo iz njihovih baljezgarija.
e, sada ovde neki ne kapiraju da je u srbiji prosecna plata $150, i da ljudi od toga zaista moraju da zive, tako da im placanje originalnog cd-a ili dvd-a od $20 bas i nije visoko na listi prioriteta. sada nadlezni zele da nas uvere da je kultura luksuz, a ne potreba, pa tako kazu, da tek kada zaradimo dovoljno, mozemo da "moralno i zakonski" kupimo originalnu muziku ili film, o softveru bolje i da ne pocinjem.
o moralnom aspektu konzumiranja piratskih izdanja je potpuno idiotski govoriti. ukoliko imam priliku, u ovakvim uslovima, naravno da cu pre da kupim nesto sto je 10 puta jeftinije, ako mi to izdanje nesto znaci. istina, da imamo neki zapadni standard, ne bih razmisljao o kupovini pirata. multizilionski studiji zele da nas uvere da su oni zrtve naseg nefinansiranja njihovih jahti, koje bi bas mogle da se prosire za koji metar. odbijam uopste da uzimam u obzir nemoralnost konzumacije pirata.
mnogo toga mora da se promeni pre nego sto dodjemo na neku ozbiljnu diskusiju o pirateriji u ovoj zemlji. sada su nam uskratili veliku stvar u zivotu, koja nas je u principu, dosta ispunjavala, i omogucavala nam da manje razmisljamo o sjebanosti naseg sistema.

ono sto mene nervira je to sto je cela ova akcija pocela zbog masovne distribucije divx filmova svuda po gradu. to su naravno i poceli zato sto su se najnovije holivudske bljuvotine pojavljivale na ulicama pre nego u bioskopima. i sada zbog romanticnih sranja tipa onog sa kelsom iz veselih sedamdesetih, covek ne moze da izadje i kupi novi massive attack. zbog piraterisanja filmova, koji ti u principu nisu potrebni svaki dan, stalno pri ruci (mozes da odes u bioskop ili da iznajmis iz video kluba) smo uskraceni za muziku, koju ne mozemo vise nikako ni da nadjemo.

btw, DivX je standard koji je razvijen od strane freelance autora, namenjem BAS pirateriji (da diziluzionisem onog/onu od gore), zapravo originalni standard se i ne zove "DivX" nego "DivX ;-)". oni su zbog ovakve manijakalne rasprostranjenosti svog standarda (zato sto piraterija SVUDA postoji) danas multimilijarderska korporacija.

#19 dincha

dincha
  • Members
  • 47 posts

Posted 26 May 2003 - 10:50

supersonic - smanji nervozu i citaj sve postove!
Neke tvoje stavove podrzvam, neke ne!
Procitaj bolje replayeve svih nas pa da dikutujemo kao ozbiljni ljudi ako sebe takvim smatras!

Nely: drago mi je zbog toga! Naravno da sve zavisi od drzave!
Phileas Fogg: tekst je pogodak! otprilike to je sve ono sto mi ovde caskamo!

LJudi bre, masoni nam j.... sve redom! Apsolutno smo nemocni po tom pianju! Da li neki od vas zanju da se istorija planira i do 20 godina unapred? :lol:

#20 Venom

Venom
  • Members
  • 3,447 posts

Posted 26 May 2003 - 12:28

strasno,

koliko lupetanja na jednom mestu, vi ljudi stvarno zivite na nekoj drugoj planeti, ili vam mame i tate placaju sve pa nista bas u kontaktu sa realnosti. problem piraterije kod nas je resen ovako kako jeste, zato sto su strani faktori (holivudski studiji u prvom redu) uslovili nasu vladu da resi problem piraterije za odredjeni rok (6. meseci) posle cega u slucaju ne ispunjavanja dogovora (donosenje zakona o pirateriji i neke ocigledne akcije) bi se uvele neke ekonomske sankcije zemlji.
sada, ovo sto se desava je cist kulturni terorizam. idioti koji vode ove kampanje, pokusavaju da nam predstave kriminalcima ne samo proizvodjace piratskih medija, vec i nas same, konzumente. ako ih je neko slusao na tv ili radiju, primetio je ovo iz njihovih baljezgarija.
e, sada ovde neki ne kapiraju da je u srbiji prosecna plata $150, i da ljudi od toga zaista moraju da zive, tako da im placanje originalnog cd-a ili dvd-a od $20 bas i nije visoko na listi prioriteta. sada nadlezni zele da nas uvere da je kultura luksuz, a ne potreba, pa tako kazu, da tek kada zaradimo dovoljno, mozemo da "moralno i zakonski" kupimo originalnu muziku ili film, o softveru bolje i da ne pocinjem.
o moralnom aspektu konzumiranja piratskih izdanja je potpuno idiotski govoriti. ukoliko imam priliku, u ovakvim uslovima, naravno da cu pre da kupim nesto sto je 10 puta jeftinije, ako mi to izdanje nesto znaci. istina, da imamo neki zapadni standard, ne bih razmisljao o kupovini pirata. multizilionski studiji zele da nas uvere da su oni zrtve naseg nefinansiranja njihovih jahti, koje bi bas mogle da se prosire za koji metar. odbijam uopste da uzimam u obzir nemoralnost konzumacije pirata.
mnogo toga mora da se promeni pre nego sto dodjemo na neku ozbiljnu diskusiju o pirateriji u ovoj zemlji. sada su nam uskratili veliku stvar u zivotu, koja nas je u principu, dosta ispunjavala, i omogucavala nam da manje razmisljamo o sjebanosti naseg sistema.

ono sto mene nervira je to sto je cela ova akcija pocela zbog masovne distribucije divx filmova svuda po gradu. to su naravno i poceli zato sto su se najnovije holivudske bljuvotine pojavljivale na ulicama pre nego u bioskopima. i sada zbog romanticnih sranja tipa onog sa kelsom iz veselih sedamdesetih, covek ne moze da izadje i kupi novi massive attack. zbog piraterisanja filmova, koji ti u principu nisu potrebni svaki dan, stalno pri ruci (mozes da odes u bioskop ili da iznajmis iz video kluba) smo uskraceni za muziku, koju ne mozemo vise nikako ni da nadjemo.

btw, DivX je standard koji je razvijen od strane freelance autora, namenjem BAS pirateriji (da diziluzionisem onog/onu od gore), zapravo originalni standard se i ne zove "DivX" nego "DivX ;-)". oni su zbog ovakve manijakalne rasprostranjenosti svog standarda (zato sto piraterija SVUDA postoji) danas multimilijarderska korporacija.

jadan ti... ti stvarno mislish da iz tih "velikih,zlih" studija nekog zabole kurac shto je u srbiji prosechna plata $150? da, sigurno, srce im se cepa. oni su napravili neshto i imaju prave da traze koliko god hoce para... da li traze previshe, da li su bezobrazni sa cenama nije uopshte bitno za ovu raspravu ovde

piraterija = kradja. meni lichno nije problem da kradem B), ali ne bih rekao da i drzava treba tako da razmishlja. a to shto si ti nesposoban da nadjesh ono shto ti treba, nego hocesh da kupish u knezu to je tvoj problem... moze sve da se nadje, samo je malo tajnije :lol:

a hvala bogu jednom ce da uvedu taj kablovski net, pa necesh morati da dajesh ni 100 kinti za disk.

#21 dumbarajko

dumbarajko
  • Members
  • 136 posts

Posted 26 May 2003 - 12:51

btw, DivX je standard koji je razvijen od strane freelance autora, namenjem BAS pirateriji (da diziluzionisem onog/onu od gore), zapravo originalni standard se i ne zove "DivX" nego "DivX ;-)". oni su zbog ovakve manijakalne rasprostranjenosti svog standarda (zato sto piraterija SVUDA postoji) danas multimilijarderska korporacija.

nije, ljubavi, lupetas gluposti :lol:

kada je pocelo sirenje devede diskova i plejera krajem devedesetih lansiran i je paralelni pay-per-view CD plejer sistem, koji bi se nakacio na telefonsku liniju i svaki put kad hoces da pogledas film, koji dobijes dzaba/iznajmis/uzmes od ortaka, on lepo modemski zaduzi tvoju kredit kard za 3,95 USD.

koncept je naravno katastrofalno propao (preskupi uredjaji, bunt naroda, neefikasan model poslovanja, spoplitanje od strane DVD konkurencije) i sve sto je ostalo od istoga jeste taj MPEG4 video format, poznat u narodu kao: diviks.

"diviks ;-)" je hack microsoftovog kodeka za pustanje istih diskova.

verovao ili ne MPEG4 se ne koristi pretezno za pirateriju stvarajuci time "milijarde" jer verovao ili ne piraterija ne donosi pare :lol: ugl. zato sto pirati nesto ne vole da placaju licence za streaming servere, enkodere i dekodere :lol:

ali zato firme jako vole da placaju fine pare za resenja kojima Full PAL stereo video stream mogu da teraju preko 2 mbps (cak i 1 mbps u poslednje vreme) linkova, sto je drasticno jeftinije od satelitskih uplinkova i predstavlja introdaksn u wet dream entertainment industrije: Video On Demand.

#22 lazyboy

lazyboy
  • Members
  • 324 posts

Posted 26 May 2003 - 21:02

poenta cele priche je sledeca...bar tako ja shvatam....glumci, pevaci, sportisti i cela ta ekipa je precenjena....da li realno jedan glumac vredi 20mil$ po filmu (to je smesno) ili Bekam 250.000$ nedeljno....po meni NIKAKO