Jump to content


Photo
* * * * * 1 votes

Kosarka - analiza i sinteza


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
230 replies to this topic

#211 princeton

princeton
  • Members
  • 1,980 posts

Posted 05 December 2014 - 03:14

Ja mislim da je trenutno faza tog famoznog obaranja forme tj. pojacanog fizickog rada. Kako su planirani ti mikro-ciklusi, najvise zavisi od procjene koji je vama dio sezone (naj)vazniji. Po svemu sudeci, siguran sam da se EC svjesno pustio niz vodu (ili se mislilo nekako na guzove proci dalje), mislim da sam i spomenuo nesto slicno poslije utakmice sa LR. Kako cete tempirati formu kroz ABA ligu, bice jedno od zanimljivijih i kompleksnijih stvari. Dopunjavanje selekcije, uklapanje Sase u tim, vracanje DM-a, neplanirana povreda Murica, pa uz to i novi PG (ovaj mora iz Evrope da bude) itd. Da je bilo koji drugi tim u pitanju, ja bih vam otpisao sezonu, ali ako neko moze da to sve ispolishira da sija kad je najvaznije, onda je to Dule.

 

Jedva cekam da se posibamo :D



#212 AkoPostaveNekogVisokog

AkoPostaveNekogVisokog
  • Members
  • 12,197 posts

Posted 05 December 2014 - 09:50

hvala ;)



#213 Fender

Fender
  • Members
  • 15,377 posts

Posted 05 December 2014 - 10:21

Ja ocigledno nemam pojma, jer je za mene pojam obaranja forme upravo ovo sto si napisao ... npr odbranu odigras slabijim intezitetom, u napadu dozvolis vise slobode itd

 

Evo ga i ovaj. AMAN i ti i BB utuvite vec jednom, ne igras ti svesno odbranu slabije da bi obarao formu, jednostavno ne mozes, premoren si ako hoces laicki da ti napisem!

 

Kao da si Dalo u telu Djoke Salica :)



#214 Ne sam Safete

Ne sam Safete
  • Members
  • 29,994 posts

Posted 05 December 2014 - 10:26

Evo ga i ovaj. AMAN i ti i BB utuvite vec jednom, ne igras ti svesno odbranu slabije da bi obarao formu, jednostavno ne mozes, premoren si ako hoces laicki da ti napisem!

 

Kao da si Dalo u telu Djoke Salica :)

Aman, napisao sam ja ocigledno nemam pojma :)

Mislio sam da je sprdanje (pogotovo u odbrani) u pocetnim kolima KLSa aminovano od klupe i da se svjesno igra slabijim inetezitetom.

 

 

Edit: i sa mnom se BB macevao kao i sa tobom :)


Edited by Ne sam Safete, 05 December 2014 - 10:26.


#215 pepe sancez

pepe sancez
  • Members
  • 10,668 posts

Posted 05 December 2014 - 10:55

Slazem se da se stavljaju prioriteti prema mogucnostima. U Partizanovom slucaju je to svakako razuman pristup.

Ono sto uvidjam, a rezultat je izgovora za to stanje i provlaci se u pojedinim stavovima da nije ni bitno biti dobar u ovom dijelu godine niti je bitno ko ti je u timu. Kazem, moze se naci racionalna podloga za takav stav, samo to vise lici na Metalcev pristup prethodnih godina, tamburaj kako bilo KLS, a onda dovedi par pojacanja za Superligu da ostvaris ciljeve.

Edit:preselise se postovi na drugo mjesto, tako da ovaj moj sad ispade samotnjak kao bor na kamenu. A i ovako su vec drugi objasnili dovoljno da je i ovo moje skoro pa ponavljanje.

Edited by atomic80, 05 December 2014 - 10:58.


#216 William H. Bonney

William H. Bonney
  • Members
  • 7,725 posts

Posted 05 December 2014 - 20:53

princetone, hvala na iscrpnom odgovoru.

sto se tice odgovora na marvinovo pitanje, mogu da se slozim i sa tim. voleo bih samo da znam da li se radi po scekicevim zamislima, ili on tu nekoga slusa.

Edited by William H. Bonney, 05 December 2014 - 20:56.


#217 Battle Born

Battle Born
  • Members
  • 31,792 posts

Posted 05 December 2014 - 21:49

Evo ga i ovaj. AMAN i ti i BB utuvite vec jednom, ne igras ti svesno odbranu slabije da bi obarao formu, jednostavno ne mozes, premoren si ako hoces laicki da ti napisem!

 

Kao da si Dalo u telu Djoke Salica :)

ne, ti si navodio neke nebulozne primere i analogije koje nemaju nikakve veze sa košarkom :kece:



#218 bekrinjo

bekrinjo
  • Members
  • 19,361 posts

Posted 20 May 2015 - 12:34

Kosarkaska klinika se odrzava 27-28 Juna, potvrdjeni predavaci su Itudis, Sasa Obradovic i Mladen Mihajlovic...



#219 AkoPostaveNekogVisokog

AkoPostaveNekogVisokog
  • Members
  • 12,197 posts

Posted 20 May 2015 - 12:45

... Itudis

 

da se od sramote sam odjavi :)



#220 Obi-Wan

Obi-Wan
  • Members
  • 5,024 posts

Posted 08 August 2015 - 16:31

Naleteh slučajno na neki tekst o video koordinatorima u Nba ekipama, pa me je malo zaintrigiralo da li i na kom nivou to postoji u evropi i kod nas?

Koliko sam ukapirao oni bukvalno sede u toj nekoj kontrolnoj sobi i seciraju sve poteze sledećeg protivnika, kao i tekućeg (na poluvremenu dostavljaju kratak report). Naravno imaju i neki poseban softver za editovanje...deluje zaista kao sf za nas.

#221 princeton

princeton
  • Members
  • 1,980 posts

Posted 16 August 2015 - 12:47

Valjda je to Spolstra prvo radio prije nego sto se bacio u trenerske vode. Ja nisam cuo da iko u Evropi koristi tu tehnologiju/statistiku tokom utakmice.

#222 jowanitza997

jowanitza997
  • Members
  • 3,799 posts

Posted 16 August 2015 - 21:35

Tamo to vise ne rade ljudi vec masine :)

Veoma interesantno predavanje nekog random Indijca vezano za poducavanje kompjutera da skautira

https://www.ted.com/...s_wildest_moves



#223 Squabbit

Squabbit
  • Members
  • 5,532 posts

Posted 17 August 2015 - 09:37

Tamo to vise ne rade ljudi vec masine :)

Veoma interesantno predavanje nekog random Indijca vezano za poducavanje kompjutera da skautira

https://www.ted.com/...s_wildest_moves

Pomalo "sektashka" prezentacija, voleo bih otici na kurs za to...

 

:) :)



#224 SunZero

SunZero
  • Members
  • 8,304 posts

Posted 03 January 2016 - 15:17

http://www.youtube.com/watch?v=Z0-N5TW82bg



#225 Soldier of fortune

Soldier of fortune
  • Members
  • 9,513 posts

Posted 03 January 2016 - 17:20

^ Ovi svi da pogledaju. 

 

I Duleta isto. Ovi sa kosarkaska pravila da obrate paznju na 33:18

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=z5O8GrQ_y9I