Jump to content


Photo
- - - - -

Poker


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
105 replies to this topic

Poll: Poker = sport? (59 member(s) have cast votes)

Dali je po vama poker sport?

  1. DA (31 votes [54.39%] - View)

    Percentage of vote: 54.39%

  2. NE (26 votes [45.61%] - View)

    Percentage of vote: 45.61%

Vote Guests cannot vote

#76 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 08 April 2013 - 15:44

Igrao sam holdem sa drustvom redovno, sad smo malo zabatalili...



#77 GordanaZ

GordanaZ
  • Members
  • 5,533 posts

Posted 08 April 2013 - 17:26

Pokera li neko odavle, ili je međ forumskim življem ova plemenita disciplina zapostavljena kao i tema koja joj je posvećena?

 

Ovaaaaj... kako da kazem, da...  :blush:

Sa zabave na FB-u sam presla na "istinsko", ali se jos uvek ne usudjujem da igram " na veliko"  :blush:



#78 Cooltywattor

Cooltywattor
  • Members
  • 5,505 posts

Posted 09 April 2013 - 06:40

Igraš online, ili live?

 

Ja sam posle FB zabave počeo sa društvom da peglam u siću hold'em shootout, a razmišljam da se oprobam online, pa me zanimaju iskustva.



#79 Impromptu

Impromptu
  • Members
  • 57,443 posts

Posted 09 April 2013 - 06:41

Na FB igrao danima bez prestanka, onaj Zyngin, a onda mi iz nekog razloga blokirali nalog. Van toga igrao nekoliko puta sa drugarima sitno. Tipa par stotina dinara partija, pobednik nosi sve. Igra je fenomenalna.



#80 dulematic

dulematic
  • Members
  • 11,603 posts

Posted 09 April 2013 - 08:38

Pokera li neko odavle, ili je međ forumskim življem ova plemenita disciplina zapostavljena kao i tema koja joj je posvećena?

Ja sam prvo igrao home partije a posle isao da igram po Holdem klubovima u NS-u, sa promenljivim uspehom, jedno 3-4 godine.

 

Sada trenutno ne igram, igracu kad budem imao vremena da se posvetim pokeru i da ucim i razvijam svoju igru.

 

Ovako sa pozitivnom nulom nemam motiva ni vremena posto su partije uglavnom nocu.

 

Online ne volim da igram to me jako smara, a znam dosta ljudi koji bas prave pare na tome.



#81 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 09 April 2013 - 12:37

Online igra, makar na pocetku, je ono... mogu da se naprave pare, a mozes i da ljosnes. Ja dok sam igrao onaj poker na fejsu (slobodno mogu da kazem bar godinu, dve pre svih vas koje imam odavde :P ) sam napravio jedno 7 miliona ako se dobro secam za nedelju dana. I onda me je oprao za 5 miliona lik sa kentom na riveru, isli smo all in obojica posle flopa, ja sa 2 para, a on 3 razlicite karte (a na flopu A, J, 7, ja imam A i J, a on ima A i 10) i gledam kako izlazi devetka pa osmica i kazem cao ne igram vise ovo govno. To RL jednostavno ne moze da se desi, zato sto niko ne bi zalozio svoje pare na takvu verovatnocu. Kenta se nikad ne juri. I ajde da mu je falila jedna karta za kentu, da je na flopu bilo 3 vezane, ne bih isao all in zbog kente, ali ovako je smesno.


Edited by McLeod, 09 April 2013 - 12:38.


#82 add me on xvideos

add me on xvideos
  • Members
  • 26,655 posts

Posted 09 April 2013 - 13:01

Na FB igrao danima bez prestanka, onaj Zyngin, a onda mi iz nekog razloga blokirali nalog. Van toga igrao nekoliko puta sa drugarima sitno. Tipa par stotina dinara partija, pobednik nosi sve. Igra je fenomenalna.

 

i ja igrao za par stotina dinara sa drustvom i 3 od 4 okupljanja sam pobedio. a nisam imao nekog iskustva, samo sam gledao preko tv-a a i ovi drugari su bili bas losi. 

 

onda igrao u pare na nekom sajtu, spuco sve i posle mi dosadilo. nisam igrao poker ni s drustvom ni ovako preko neta vec ima sigurno 2-3 godine... :/

 

 

uzivo je 1000x bolje nego preko neta.



#83 dulematic

dulematic
  • Members
  • 11,603 posts

Posted 09 April 2013 - 13:12

Online igra, makar na pocetku, je ono... mogu da se naprave pare, a mozes i da ljosnes. Ja dok sam igrao onaj poker na fejsu (slobodno mogu da kazem bar godinu, dve pre svih vas koje imam odavde :P ) sam napravio jedno 7 miliona ako se dobro secam za nedelju dana. I onda me je oprao za 5 miliona lik sa kentom na riveru, isli smo all in obojica posle flopa, ja sa 2 para, a on 3 razlicite karte (a na flopu A, J, 7, ja imam A i J, a on ima A i 10) i gledam kako izlazi devetka pa osmica i kazem cao ne igram vise ovo govno. To RL jednostavno ne moze da se desi, zato sto niko ne bi zalozio svoje pare na takvu verovatnocu. Kenta se nikad ne juri. I ajde da mu je falila jedna karta za kentu, da je na flopu bilo 3 vezane, ne bih isao all in zbog kente, ali ovako je smesno.

 

Ne mesaj poker i fejs zajebanciju u virtuone ;)


Edited by dulematic, 09 April 2013 - 13:13.


#84 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 09 April 2013 - 13:45

Znam da je drugacije, zato i kazem, u prave pare se ovo nikad ne bi desilo. A opet sam se smorio. A i znam da kad bih igrao u prave pare bio bih mnogo obazriviji, samim tim bi i ostali to procitali i kada bih dizao vecina bi foldovala, tako da ne bih nista uradio. Igrali smo pre jedno 2,3 godine takodje u drustvu za sitnu kintu, uglavnom sam zavrsavao kao drugi, zato sto nemam zivaca da se koljem 1na1, smor je.



#85 Xpert

Xpert
  • Members
  • 22,572 posts

Posted 09 April 2013 - 17:15

Igrao sam na specializovanim poker sajtovima, jedno vreme bas aktivno. Imao sam 100$ na racunu i sasvim mi je ok islo. Do jednog trenutka. Ucestvovao sam u jednom online cash turniru. Mislim da nas je bilo oko 10000. Ostao sam u 50-100 najboljih i imao najveci stack od svih. Al onda usledila 2 uzasna "bad beata" u 2 vezane ruke, gde sam izgubio skoro sve. Malo je reci da sam bio uzasnut i besan. Izgubio sam motiv za igru nakon toga, bas me ubilo u pojam. :D

Sad odigram koju partiju, al nije vise to to.

Uzivo nikad nisam igrao.



#86 Impromptu

Impromptu
  • Members
  • 57,443 posts

Posted 09 April 2013 - 17:27

Meni je objašnjeno da te online sajtove treba izbegavati ( ovde ne mislim na face i slično, nego baš na pravi poker ). Kažu fora je da imaju procenat od pota pa nije redak slučaj da svima daje dobre karte da bi se pot punio. Nisam proveravao koliko je to istina. Elem, turniri po BG su vrlo česti pa ko hoće može da proba uživo. Imam par drugara koji su baš aktivni.



#87 Wesley Sneijder

Wesley Sneijder
  • Members
  • 2,666 posts

Posted 10 April 2013 - 23:59

Na online pokeru se igra previse ruku da bi nesto tako bilo moguce... Oni uzimaju procenat od pota na cash igri, a na turnirima su najcesce dobri oko 25% od ukupnog novca registrovanog na turniru, tako da su sanse da  namestaju previse male... Imaju oni druge nacine za uzimanje para, kao sto je na primer ZOOM ili Rush poker, gde kad bacis karte, iste sekunde ti se deli nova ruka... Isto i za podizanje novca je komplikovanija procedura, mora da se ceka minimum 7 dana od trenutka kada si poslednji put igrao da bi podigao novac...



#88 GordanaZ

GordanaZ
  • Members
  • 5,533 posts

Posted 11 April 2013 - 08:30

Igraš online, ili live? 

 

Online, jer nemam ekipu za live.

Za Remi imam stalnu ekipu i takodje kockamo u sicu - 30 para bod.

Stalna smo ekipa (nas nekoliko, kucnih prijatelja), i em iskoristimo priliku da se obavezno jednom nedeljno druzimo, napravimo neku laganu vecericu, em  se dobro zabavimo. Sve u svemu - lepo. Naravno, nema nikakve "zarade", jer i ako budes dobar, na primer 500 - 1000 dindzi, to si vec unapred potrosio dok si kupio pice i spremio klopu ako se igra kod tebe :)

Uglavnom, ta sitna lova se vrti...

 

Sto se tice online igranja na specijalizovanim sajtovima, nemam puno poverenja u njih, zato i igram bas u sicu, jer kao i iskustva navedena gore i moja su slicna. Desilo mi se da na flopu imam ful, tri dame i dva puba, tip ide all in, ja ga, razume se, pratim... na turnu izlazi neka glupost od karte i napokon na riveru izlazi kec. Pogadjas da je lik imao u rukama dva keca. Zato se i ne usudjujem da igram na krupno.



#89 Xpert

Xpert
  • Members
  • 22,572 posts

Posted 11 April 2013 - 13:29

Sto se tice online igranja na specijalizovanim sajtovima, nemam puno poverenja u njih, zato i igram bas u sicu, jer kao i iskustva navedena gore i moja su slicna. Desilo mi se da na flopu imam ful, tri dame i dva puba, tip ide all in, ja ga, razume se, pratim... na turnu izlazi neka glupost od karte i napokon na riveru izlazi kec. Pogadjas da je lik imao u rukama dva keca. Zato se i ne usudjujem da igram na krupno.

 

Cek, ovde te nisam ispratio najbolje. :D

Kako te je dobio sa trilingom, kad si ti imala ful?

 

EDIT: Zaboravi, prso mi mozak. :D


Edited by Xpert, 11 April 2013 - 13:30.


#90 GordanaZ

GordanaZ
  • Members
  • 5,533 posts

Posted 11 April 2013 - 14:17

Cek, ovde te nisam ispratio najbolje. :D

Kako te je dobio sa trilingom, kad si ti imala ful?

 

EDIT: Zaboravi, prso mi mozak. :D

 

:lol+:

 

Znam da si u medjuvremenu skontao, ali ipak da pojasnim... ja sam imala u ruci damu i puba, na flopu izlaze dve dame i pub, turn je neka nebitna karta, i na riveru izlazi as, a tip je imao dva asa u ruci :)

 

edit:dodatak

 

Nekada davno, jos u studentskim danima, kada smo kockali u pice i pizzu, imala sam joc veci biser... naime, kolega me je "odvalio" sa 4 sedmice, a ja imala kraljevski flesh. Naravno, radi se o "obicnom" pokeru koji se igra od sedmice do asa :)


Edited by GordanaZ, 11 April 2013 - 14:20.