Jump to content


Photo

23 godine od smrti druga Tita


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
282 replies to this topic

#1 Hippie

Hippie
  • Members
  • 4,385 posts

Posted 04 May 2003 - 14:01

Tito je bio predsednik koga ja jedino priznajem, svojoj domovini, zemlji, koju jedino proznajem, SFRJ .....

hvala na detinjstvu o kome danas mladi mogu samo da sanjaju u ovoj zemlji ....

pocivaj u miru ..i hvala na secanjima

#2 Diskutant

Diskutant
  • Members
  • 8,262 posts

Posted 04 May 2003 - 14:07

Eto brzog recepta kako da se zavrsi na pecurkama :lol:

#3 Vilenjak

Vilenjak
  • Members
  • 466 posts

Posted 04 May 2003 - 14:09

Kako vec mogu pretpostaviti u sto ce se ovaj topic pretvoriti mogu sa svoje strane samo podsjetiti da su stari Grci bili poznati i po tome sto su pravili kipove i u cast nepoznatim bogovima... :lol: .

Posted Image

Edited by Vilenjak, 04 May 2003 - 14:12.


#4 natasha

natasha
  • Banned
  • 3,104 posts

Posted 04 May 2003 - 14:27

Ali jedno mu se ne moze osporiti: voleo je zivot i davao drugima da zive. Hedonista, plus talenat za politiku. A i bili su pevaci po novinama.Kakvu smo mi muziku slusali. Cist hedonizam. Zare i Mika Staropoljac.Eh, uspomene!

Edited by natasha, 04 May 2003 - 14:36.


#5 Vladap

Vladap
  • Members
  • 4,823 posts

Posted 04 May 2003 - 15:27

Ali jedno mu se ne moze osporiti: voleo je zivot i davao drugima da zive.

A mogao je sve da pobije :lol: Sta ti je dobar covek..

#6 natasha

natasha
  • Banned
  • 3,104 posts

Posted 04 May 2003 - 15:35

Ne znam, ja se secam 70-ih, tada sam bila dete, i 80-ih pubertet. U poredjenju sa SM i komp. Tito je bio genije. A znam takodje da su najveci problem bili Titovi disidenti-Seselj, Draskovic, Kostunica i kompanija, nacionalisti, zeljni vlasti i politicke nule. Havela su nam ubili fasisti pre nesto vise od mesec dana.

#7 Vladap

Vladap
  • Members
  • 4,823 posts

Posted 04 May 2003 - 15:43

Ne znam, ja se secam 70-ih, tada sam bila dete, i 80-ih pubertet. U poredjenju sa SM i komp. Tito je bio genije. A znam takodje da su najveci problem bili Titovi disidenti-Seselj, Draskovic, Kostunica i kompanija, nacionalisti, zeljni vlasti i politicke nule. Havela su nam ubili fasisti pre nesto vise od mesec dana.

Ok je sve to, samo je nas problem sto za poredjenje imamo takve likove tipa Tito ili Zlotvor..srecniji imaju neki drugi izbor za poredjenje...
Ne znam gde su Seki i Vuk bili disidenti za vreme njegovog zivota, mozda unutar SK....ni za VK ne znam, mada se bravar 'postarao' za Beogradski Univerzitet nekoliko puta...

#8 natasha

natasha
  • Banned
  • 3,104 posts

Posted 04 May 2003 - 15:53

Slazem se Vlado, bolje bi nam bilo da smo posle WW II postali nesto kao Grcka, pa da nam Tito nije referenca. Takodje je steta sto nismo imali uticajne disidente s kraja 80-ih koji bi podrzali Antu Markovica. Ali smo zato imali Seselja i Draskovica -Karlovac, Karlobag, Virovitica, srpski Dubrovnik, srpske zemlje dokle su srpski grobovi i slicne budalstine koje su nas jako skupo kostale i od kojih cemo se jako tesko oporaviti, ako se uopste oporavimo.

#9 Vladap

Vladap
  • Members
  • 4,823 posts

Posted 04 May 2003 - 16:01

Slazem se Vlado, bolje bi nam bilo da smo posle WW II postali nesto kao Grcka, pa da nam Tito nije referenca. Takodje je steta sto nismo imali uticajne disidente s kraja 80-ih koji bi podrzali Antu Markovica. Ali smo zato imali Seselja i Draskovica -Karlovac, Karlobag, Virovitica, srpski Dubrovnik, srpske zemlje dokle su srpski grobovi i slicne budalstine koje su nas jako skupo kostale i od kojih cemo se jako tesko oporaviti, ako se uopste oporavimo.

Sta je bilo bilo je, i ne bi bilo tako jaaako strasno da podele nastale '45 i kasnije ne zive dan-danas na raznorazne nacine u glavama ljudi i u dnevno-politicke dogadjaje ukljucuju razmisljanja iz tog i o tom periodu..
Seki je bolesnik i ne treba mu davati prostora u javnosti, ni ovim putem. Vuk ti je primer sta se sve motalo po CK/SK kabinetima kako je to bila trula vladavina i ideologija..uostalom od partizana do cetnika put je kratak-koliko da se sajkaca obrne..ta generalno gledana moralna trulez je i razlog sto smo pad Berlinskog zida docekali 'nespremni', sto ljudi iz treceg esalona komunizma, tipa A.Markovic, koji su neke stvari ukapirali nisu mogli da mrdnu jer su tate iz prvog esalona suvise tvrde koske bili za ovakve igrace..a narod kao narod-kako su blenuli za Tiletom, tako su blenuli za novim..i nadam se da ce taj ovca-sindrom ostati samo u tim starijim generacijama, jer takvo dobrovoljno i nicim izazvano idolopoklonstvo je medicinski fenomen...Znas ono: volim ga vise nego mamu, tatu, seku... :lol:

#10 gastarbeiter

gastarbeiter
  • Members
  • 1,942 posts

Posted 04 May 2003 - 16:15

Ne znam, ja se secam 70-ih, tada sam bila dete, i 80-ih pubertet. U poredjenju sa SM i komp. Tito je bio genije. A znam takodje da su najveci problem bili Titovi disidenti-Seselj, Draskovic, Kostunica i kompanija, nacionalisti, zeljni vlasti i politicke nule. Havela su nam ubili fasisti pre nesto vise od mesec dana.

Natasha:

Havela su nam ubili fasisti pre nesto vise od mesec dana.


Ovo je za moj ukus degutantno.

Otkud ti ideja da poredis pokojnog Djinjdjica sa Havelom? I uopste, cini mi se da bi mogla malo da smanjis dozivljaj. Ponasas se ko Pulsar kad mu se pomenu Nemanjici.

#11 natasha

natasha
  • Banned
  • 3,104 posts

Posted 04 May 2003 - 16:22

Sta je degutantno?Govorim neistinu? I sta ti imas da komentarises moje dozivljaje?
Zasto Havel-zato sto je bio jedini pravi disident, ni komunista ni fashista i zato sto su mu politicki ciljevi bili havelovski, lekcija 1 secas se. Ja ne mislim da je to beznacajno!
I ne pada mi na pamet da smanjim bilo sta da bih bila po tvom ukusu, ako ti se ne svidja ne moras da citas. I to je tvoj orvelovski problem, ne moj.

Edited by natasha, 04 May 2003 - 16:34.


#12 Vilenjak

Vilenjak
  • Members
  • 466 posts

Posted 04 May 2003 - 16:24

I sta ti imas da komentarises moje dozivljaje?



:lol: . :lol: .

#13 milovan

milovan
  • Members
  • 4,995 posts

Posted 04 May 2003 - 17:01

Tito, hvalo sto nijesam osta da cuvam ovce u ona moja juzna , tuzna, brda tvrda, sto me nauci da volim sve narode i narodnosti divljih Balkanskih plemena, hvala sto u tvojim zatvorima odmori Seselja, Franja, Aliju, Karadjica, Vucurovica i mnoge druge , nacionalistickom cuclom zadojene patriote, hvala sto me tata moga izdrzavat ,sa cetvoro brace i sestara bez oskudijevanja, hvala za skole, bolnice i zdrastvenu sluzbu koja nas odrza u zavidnoj formi.
Nijesam ti zahvalan za vojsku kojoj si sve da, a oni su nam sve na nase glave isprobali, nista ti hvala za horde tajnih sluzbi, drzavnih, partiskih, republickih,i vojnih koji su ubijali neprijatelje u diaspori, pa u nedostatku vanjskih neprijatelja pocese da treniraju strogocu i ubijaju svoje sugradane i predsjednike po nasoj, zajednici drzava ili drzavnoj zajednici kako kome vise odgovara.
Pocivaj mirno na sred zemlje Srbije, i neka ti je laka crna zemlja, milo mi je bilo kad si umro, ali sam za tobom poceo plakat deset godina posle tvoje velicanstvene sahrane, kad sam vidio kakvu bagru si regrutova da nas vodi u svijetlu buducnost.
O narodu ti mogu reci, pucina je jedna stoka grdna, sto je raja ka ostala marva, oni sto su najvise plakali za tvojm glavom pred kamerama na tvojoj sahrani, danas te najvise pljuju, kad dodu kod tebe dragi Tile , organizuj neki docek da ni na taj svijet nemaju mira, nadi neki Goli Otok i reci Rankovicu da pripremi docek.

#14 indira

indira
  • Members
  • 122 posts

Posted 04 May 2003 - 17:08

Slava i pocivaj u miru Kon-Tiki,

Benevolentni diktator,hedonista,politicki i vojni genij.Vrijeme naivnosti, sa manje crkava i dzamija a vise ludnica i zatvora.
Mozda bolje nismo ni zasluzili.

#15 gastarbeiter

gastarbeiter
  • Members
  • 1,942 posts

Posted 04 May 2003 - 17:11

Sta je degutantno?Govorim neistinu? I sta ti imas da komentarises moje dozivljaje?
Zasto Havel-zato sto je bio jedini pravi disident, ni komunista ni fashista i zato sto su mu politicki ciljevi bili havelovski, lekcija 1 secas se. Ja ne mislim da je to beznacajno!
I ne pada mi na pamet da smanjim bilo sta da bih bila po tvom ukusu, ako ti se ne svidja ne moras da citas. I to je tvoj orvelovski problem, ne moj.

WOW! Prepade me!!!:lol:
Zaboravila si da na kraju posta napises HAUG!

Sto se Havela tice, u pravu si, on jeste bio jedini pravi disident.
Posto si toliko osetljiva, povlacim ono za dozivljaj i evo ako smem: smanji malo gas. Nije u pitanju moj ukus, vec tvoj neukus i nekriticnost.
A kad su u pitanju lekcije koje delis, mozda ne bi bilo lose da predjes na lekcije koje su pisali pametniji i od tebe i od mene.