Jump to content


Photo

Nacionalna mrznja na b92


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
88 replies to this topic

#1 Rajo

Rajo
  • Members
  • 4,382 posts

Posted 25 April 2003 - 00:03

U sportskoj rubrici b92, medju komentarima povodom utakmica kupa u kosarci, b92 je objavio sledeci komentar:

"Eto sta je brdjanska nacija,treba ih sve izolovati u jedan rezervat u tamo ih pustiti da izumru sa sve svojom plemenskom tradicijom i pravima.Nasli smo sa kim cemo da pravimo drzavu."

Imam utisak da b92 ima pomalo cudne kriterijume kad vrsi selekciju komentara koje objavljuje.

#2 milovan

milovan
  • Members
  • 4,995 posts

Posted 25 April 2003 - 01:12

Nekad je neprijatno, citati iskrene izjave, nase brace, ali i veoma korisno, predugo se ljudi nijesu mogli slobodno izjasnjavati, zato mislim da ne treba brisati ovakve poruke, sto prije prihvatimo stvarno stanje i dobro ga upoznamo, tim prije se moze naci resenje koje ce zadovoljiti i jedne i druge.
Globus je ispitivao gradane, sto oni misle da Racan i Mesic dozive sudbinu slicnu ovoj u Srbiji,
na veliku zalost svih normalnih ljudi, 12% se izjasnilo sa DA bi bilo dobro.
Jeste govor mrznje ali bolje da znam sto misle nego da sam u zabludi.

#3 Venom

Venom
  • Members
  • 3,447 posts

Posted 25 April 2003 - 01:16

ljudi kad su iznervirani pishu glupe stvari...a iznervirani su zato shto im je pun qrac (a i meni je) da kad god gledaju utakmicu Buducnosti moraju da gledaju brkatog konja koji non stop neshto sere ...dodushe,ja nisam ni pomislio tako neshto,ali ne mogu da kazem da ih ne razumem

a shto se tiche,neobjavljivanja komentara,meni se par puta desilo da mi ne objave neke poprilichno jednostavne komentare,tako da...ako se tebi to desilo moguce da je samo propust modratora (mada ne mora da znachi - ne znam)

#4 Lun

Lun
  • Banned
  • 3,921 posts

Posted 25 April 2003 - 01:36

Pazite ovako. Zesce sam nadrndan na Raja jerbo sam naslutio neka njegova mrsomudjenja glede odbijanja da komunicira na ovom forumu, jerbo su narusena neka od elementarnih ljudskih prava, te se on, jel'te, gnusa da u takvim uslovima uopste "ucestvuje u radu" ovog foruma.

Obaska sto sam bio svedok njegovom prilicno naivnom nastupu na jednom drugom forumu gde je dopustio da ga bolidi opsene prostotom (u tome je bio zajeb, dragi moj Rajo), gde me je dodatno iznervirao.

Elem, evo javno cu priznati, usao sam na ovaj topik da bih isceprkao razloge za svadju sa Rajom; kad ono sta ? Napisao Rajo tekst za koji nemam zamerke.

To jest imam zamerke. Kao i prijatelj Rajo, zameram kada neko siri ksenofobiju, jezik mrznje, jezik unizavanja drugih, bahatost, primitivizam i ostala dostignuca. Forumska arhiva mi je svedok da sam na te, sada se slobodno moze reci rasirene pojave, odavno ukazivao. To se narocito tice radio difuznog medija. Rasprava sa Uroshem Djuricem glede komentara o Lua Lui ne samo da nije zavrsena vec je i pedantno zataskana. Naravno, problem nije u Uroshu, koji je covek slobodan umetnik pa mu je volja da radi kako hoce; problem je u tome sto se glavni i odgovorni pravi Tosha i lahko prelazi preko ovih akcidenata. Pa se posle cudi kako nema podrsku i po onim pitanjima gde je apsolutno u pravu.

Zaboravih da kazem - glavna fora u vezi sa Lua Luom (Newcastle) je to sto je, ha ha ha, crn.

Sve u svemu, Rajo, nemoj mnogo da brigash. Sve dok vas (Crnogorce) ne budu poredili sa majmunima, dobro ste prosli. I jedan savet za kraj: kad god se zacudis nad nekim nasim postupcima a ti se seti samo jednog - mi smo (Srbi) onaj narod koji je izmislio nadaleko cuveno "raspameti" . Od vrednosnog sistema gde nije dovoljno ubiti, osakatiti vec gde treba i oduciti od pameti, sta vise moze da te iznenadi ?

PS
Bez obzira na principijelne zamerke, Rajo vilkomen. :lol:

PPS
A mozda nas Veran iznenadi nekim odgovorom ? :lol: Ja bih se kladio da hoce. :lol:

#5 Rajo

Rajo
  • Members
  • 4,382 posts

Posted 25 April 2003 - 01:38

Nije meni cudno da je to neko napisao. Meni je cudno da je "modaretor" B92 izabrao da objavi takav komentar. Za razliku od ovog foruma dje ljudi ponekad pisu malo "slobodnije", B92 sam vrsi selekciju komentara koje ce objaviti. Meni se desilo da mi B92 ne objavi komentare koji su sasvim bezazleni u odnosu na ovaj iz kojeg kipte mrznja i sovinizam. Meni nije kriv "navijac" koji je to napisao. Ali bih izvukao usi "moderatoru" B92.

#6 Rajo

Rajo
  • Members
  • 4,382 posts

Posted 25 April 2003 - 01:53

Lune, nijesam ja "neucestvovao" na forumu jer sam smtarao da "su narusena neka od elementarnih ljudskih prava". Ja razloge nikad nijesam ni rekao. . Samo sam napisao da mi "atmosfera nije odgovarala". A to ne mora biti represija. Uosatlom sto se represije tice, ja sam napisao da je bila (nazalost) neophodna. Sto se tice mog ispada na nebesnjackom forumu, priznajem da sam pogrijesio. Nijesam tebe iznervirao kolko sam sebe. Izdale kocnice, hebi ga. Desava se.

#7 Lun

Lun
  • Banned
  • 3,921 posts

Posted 25 April 2003 - 02:20

Rajo,

Prekratko si tamo boravio da bi znao o cemu je rec. A onaj Brajo koga si ti upoznao se davno pretvorio u smornog bolida. Da ti ne pominjem ostalu avetinju.

Drugim recima, tj. plasticnije: ono sto si se ti njima izvinjavao je otprilike izgledalo kao da se izvinjavas sto si prdnuo pored onijeh koji su zasrani do guse. :lol:

#8 Rajo

Rajo
  • Members
  • 4,382 posts

Posted 25 April 2003 - 02:34

Lune, svako radi kako umije i po svojoj savjesti. Ja sam nepotrebno izvrijedjao ljude, makar bili bolidi i avetinje, pa je bio red da se izvinem. A Brajo me stvarno razocarao. Nekad mi jeste bio inspiracija da ponesto napisem a sad samo neko bez veze tralalala. Nijesu me oni cak ni isprovocirali. Bilo mi je samo smijesno kako su Brajovi navijaci ocekivali od njega da me sredi. Zato sam ljut samo na sebe, jer sam si pokvario zabavu. A bas sam se dobro zabavljao dok ne zabrljah.

#9 Lun

Lun
  • Banned
  • 3,921 posts

Posted 25 April 2003 - 02:43

Vala ono jest. Priznajem da sam taman kupio kokice i seo u prvi red - kad ono kraj, jebaga. Nije ni meni bilo lako. :lol:

#10 Rajo

Rajo
  • Members
  • 4,382 posts

Posted 25 April 2003 - 11:02

Vidim da je "inkriminisani" komentar izbrisan. Mozda zbog moje reakcije? Nijesam ja bio ljut niti uvrijedjen zbog toga sto je komentar bio objavljen. Znam da ima ljudi koji tako misle. Samo sam bio malo zacudjen da je moderator B92 odlucio da ga postavi na sajt. Bio sam malo i razocaran, priznajem. Ta vrsta komentara me podsjetila na "Pisma citalaca" u "Politici" u vrijeme Sloba koja su imala svoju propagandnu funkciju. Najcesce da izazivaju i sire mrznju. Bila je i kod nas u "Pobjedi" slicna rubrika u vrijeme Mila, Momira i Sveta. Uvijek sam mislio da je B92 nesto drugo. Sto je i pokazao brisanjem onog "govora mrznje". Hvala.

#11 Veran Matic

Veran Matic
  • Members
  • 5 posts

Posted 25 April 2003 - 16:52

Eto, ja samo da se javim da ne izneverim opravdana ocekivanja.
Sve se vidim, dobro zavrsilo i bez mene, pa vas u to ime vas sve pozdravljam.
I sam sam veoma cesto hiper osetljiv i cesto i sam preterujem u reakcijama
na prostakluke, netrpeljivost, sirenje mrznje itd. Ali mislim da je bolje
i tako nego da budem neoprezni.
Moderatori su u veoma teskoj situaciju da pronadju optimalnu meru u procenama.
Svakako imaju moju podrsku kao i oni koji redovno reaguju na nesto sto bi moglo ugroziti standarde koje smo svi zajedno postavili na forumu i u komentarima.

Veran

#12 isidora

isidora
  • Members
  • 338 posts

Posted 06 May 2003 - 13:47

B92 ima mnooooooooooooooooooooogoooooooooooooooo kvalitetnog programa, koji ja svakodnevno, da ne kažem celodnevno pratim, gledam vesti, i mnogo cenim i kanal i ''zaposlene''.

A najviše volim Manijake i Retrovizor...

#13 Pobunjenik

Pobunjenik
  • Members
  • 3,359 posts

Posted 08 May 2003 - 10:44

Mora se priznati da na B92 ponekad mozete videti i neke opozicione lidere. Za radikale je koliko vidim to zabranjena zona, ali ostali opozicionari se ponekad tu mogu pojaviti. Po tom pitanju B92 je bolji od ostalih rezimskih medija. Medjutim, ne moze se osporiti cinjenica da je B92 izrazito pro-americka i prilicno antisrpska informativna kuca. Pazite kad oni za Svetog Nikolu nisu hteli da kazu da mnogi Srbi slave tu slavu vec kazu "mnogi gradjani". Koji bre gradjani? Da je ne slave mozda Madjari, Rumuni, Hrvati, Albanci? To je samo jedan od primera koliko je B92 gadljiva na sve sto ima veze sa srpskim narodom.

#14 Rajo

Rajo
  • Members
  • 4,382 posts

Posted 08 May 2003 - 13:26

Pobunjenik, pa eto Sv. Nikola je moja slava, a ja nijesam Srbin. Ja bas mislim da je b92 izrazito patriotski medij. Samo je pitanje sto ko pod tim podrzaumijeva. Da li je neko patriota zato sto prica da radi u korist svog naroda (a svojim djelovanjem mu objektivno steti), ili je patriota onaj ko ne istice svoj patriotizam ali radi za dobro svog naroda?

#15 Pobunjenik

Pobunjenik
  • Members
  • 3,359 posts

Posted 08 May 2003 - 15:47

Ti si izgleda jedini "neSrbin" koji slavi slavu.
A po cemu se to B92 dokazao kao patriotski medij?