Jump to content


Photo

Nacionalna mrznja na b92


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
88 replies to this topic

#76 De De King

De De King
  • Members
  • 71 posts

Posted 09 July 2003 - 11:47

...Ovo je vec postalo tuzno...Daj' BRE ukinite ovaj post i rasterajte ove indijance'...BLJAK!!!!!!!!!!

#77 Rajo

Rajo
  • Members
  • 4,382 posts

Posted 09 July 2003 - 12:12

...Ovo je vec postalo tuzno...Daj' BRE ukinite ovaj post i rasterajte ove indijance'...BLJAK!!!!!!!!!!

Sto je postalo tuzno, DDK? Stalne uvrede koje se na komentarima vijesti B92 mogu naci na racun Crne Gore? Slazem se. Nijesam bas shvatio zasto kazes "ukinite ovaj post"? Mislio si da porucis moderatoru komentara vijesti B92 da ne pusta takve komentare iz kojih kipti nacionalna mrznja? I tu se slazem - ko i za ono BLJAK onim koji pisu onakve komentare. Stvarno tuzno i ruzno :lol:
Molim one Srbe koji ne trpe Crnu Goru i Crnogorce da se uzdrze od vrijedjanja po nacionalnoj osnovi. Zar nije dosta toga bilo? :lol:

#78 De De King

De De King
  • Members
  • 71 posts

Posted 09 July 2003 - 16:24

...Hvala Bogu da smo se ti i ja Rajo slozili...drago mi je da si me konacno protumacio na pravi nacin...Mene je iskreno rastuzilo sve gore napisano i izgovoreno'...Ja jesam za samostalnu Srbiju ali sam za Srbiju u kojoj nece biti mrznje prema drugim narodima i nacijama...Da se razumemo...NE MRZIM ja crnogorce...NE SLAZEM se sa komentarima koji su izazvali tvoju reakciju....Ja MRZIM primitivizam i bahatost...Necu ja nikada izgovoriti da se stidim sto sam srbin, ali takozvani' Veliko-srbi su toliko loseg ucinili da mi se gade...Svojevremeno je Biljana S.(poznata spisateljica) rekla da nema veze sa takvim srbima i da ih ne oseca kao deo njenog naroda...Pametna zena...Mogu samo da joj se pridruzim...Ali ima i Vas takvih...Naravno da se po pojedincima ne moze generalizovati jedan narod...zato se stavljam na stranu cestitih i dobronamernih...bio je svojevremeno grafit u Splitu a i Milena Markovic (spisateljica br.2) ga cesto citira..."Malo nas je-al' smo govna"...one way or another...

#79 jamie

jamie
  • Members
  • 1,771 posts

Posted 09 July 2003 - 20:25

...Svojevremeno je Biljana S.(poznata spisateljica) rekla...
...a i Milena Markovic (spisateljica br.2) ga cesto citira...

pa koju vise cenis?
biljanu ili milenu?
spisateljicu broj 1 ili spisateljicu broj 2?
ovu sa banjice ili ovu iz paviljona?

inace, biljana ima i crnogorske krvi :lol:

#80 laufer

laufer
  • Banned
  • 861 posts

Posted 09 July 2003 - 22:45

inace, biljana ima i crnogorske krvi  :lol:

Cak joj je Radovan Karadzic stric.

#81 De De King

De De King
  • Members
  • 71 posts

Posted 10 July 2003 - 08:55

...Ako me vec pitas da se opredelim...Milena Markovic...inace njen brat Predrag je svojevremeno bio pobednik Kviskoteke sto su nasi susJedi vrlo tesko podneli...A i paviljoni su mi nekako blizi' mada zalutam i na Banjicu...

#82 Vladap

Vladap
  • Members
  • 4,823 posts

Posted 10 July 2003 - 14:47

Posted Image

#83 lule

lule
  • Members
  • 119 posts

Posted 11 July 2003 - 13:11

Stoprocentni, kada sam pomenuo postiranje teksta na forumu “Politika”, imao sam na umu forum radija B92, a ne neki drugi. Zapravo, mogao bi to postirati i na ovoj temi gde se raspravlja o odnosu Crnogoraca i Srba. Nikakav docek necu pripremati, jer nemam nameru da se vise javljam. Takodje, nemam “moje” koji bi bili zaduzeni da popljuju to zanimljivo stivo. Ako si mislio na likove koji pisu na forumu na kome si prvobitno postirao misljenje “emininentnih” autora Zivojinovica i Zekovica, mislim da nema potrebe da se brines. Ako sam dobro shvatio oni i da zele ne mogu da postiraju na ovom forumu. Prema tome, ako zaista “postujes i cijenis” doticne autore, izvoli…
Preispitivanje dogadjaja iz proslosti u odnosima Srbije i Crne Gore je stvar kojom bi trebalo da se bave istoricari. Ja se slazem da sigurno postoje razlike izmedju istorije koje su pisali pobednici i onoga sta se zaista dogadjalo. Medjutim, stav pomenutog “dvojca” kako Srbi pokusavaju svim sredstvima da uniste Crnu Goru od 1881. godine spada u domen naucne fantastike, a ne naucne literature. Ako je suditi po pisanju Zivojinovica i Zekovica ispada da su srpski istoricari falsifikovanjem istorijskih cinjenica prevarili ne samo nas vec stotine stranih naucnika koji se bave istorijom Balkana. U to nisam spreman da poverujem. Pored toga, “alternativna istorija srpsko-crnogorskih odnosa” obiluje detaljima ciji je osnovni cilj da ucine pricu prihvatljivom i lakse “svarljivom” za obicnog citaoca. Kako inace nazvati epizode o srpskim tajnim agentima Vasi Pelagicu i Simi Matavulju koji su svoj zivot posvetili unistenju Crnogoraca, ili prica o srpskim vojnicima koji su ubijali zene u Crnoj Gori uz pomoc macaka (!?). Na kraju, tehnicka obrada ove neuspele revizije istorijskih odnosa S&Cg ne postoji. Ne zna se ko su zapravo autori tog (ne)dela, ko je to objavio i kada, ne postoji spisak literature koji su autori koristili, niti drugi izvori koje su citirali. Ako se na takvim izvorima gradi prica o nezavisnoj Crnoj Gori, onda neka vam je sa srecom. Trebace vam.
Kao sto vec pomenuh, ja se vise necu javljati, tako da zelim iskoristiti ovaj post za jos jednu stvar. Zao mi je ako sam te uvredio u nekim od mojih postova i izvinjavam se zbog toga.

Over & Out

#84 Stoprocentni

Stoprocentni
  • Members
  • 5,096 posts

Posted 12 July 2003 - 13:17

U svemu ovome je najvaznije da se bar porudimo razmijeniti misljenja bez nekog nacionalnog pritiska. Kada imam vremena, citam skoro svacija razmisljanja ( i pro-Srba i pro-Crnogoraca ). Ne zbog toga da se divim raznoraznim budalastima vec sto ponekad i kod njih naletim na argumenat vrijedan paznje. Problem ipak nastaje, uglavnom, sto pojedini diskutanti ( vaspitani vjekovnim zabludama ) fundament svoje diskusije baziraju na trvdnjama da je Crna Gora srpska drzava, itd...itd... Cak i da je objektivna istorija to potvrdila ne treba da znaci da se time mora siriti mrznja prema ljudima koji se izjasnjavaju i osjecaju kao Crnogorci. To je problem, trn u oku, mlatene svakom covjeku koji se ne slaze sa opcijom razdvajanja iz cega uglavnom proizilaze provokativni komentari, vec vidjeni. Zasto? Zato sto je to dominantna reakcija kod vecinskog srpskog naroda minulih petnaest godina. Vidjeli smo svi koliko nas je sve to skupo kostalo.

Osjecanje nacionalne pripadnosti nikom ne daje za pravo dominacije nad onima koji razmisljaju drugacije.

Pomenuti tekstovi se mogu pogledati sa nekoliko aspekata. Ostavimo to vremenu koje dolazi. Mada sam pisao i ranije, ponovicu opet:

Raduje me da se o tim dogadjajima danas slobodno moze govoriti bez straha od progona koji je svih ovih godina sakrivao pravu istinu iz tog perioda. Vrijeme ce pokazati...

#85 Iznogud al-Podvali

Iznogud al-Podvali
  • Members
  • 20 posts

Posted 13 July 2003 - 19:57

Каква је то национална мржња када су Црногорци - Срби. Колико разумем ову овде расправу, само се Црногорци жале да су национално угрожени. Поносан сам штп живим у земљи, у којој и после толиких злодела и злочина које нам је нанео и претходни режим и крвава историја, ипак нема мржње према мањинама или другим народима. А што се тиче Црногораца, ја бих њихову спољну политику једноставно пресликао, како бисмо ми молим вас могли Његошеве синове да национално малтретирамо?? :lol: :lol:

#86 Rajo

Rajo
  • Members
  • 4,382 posts

Posted 13 July 2003 - 23:32

Iz koje pa sad ovaj bajke? :lol:

#87 jamie

jamie
  • Members
  • 1,771 posts

Posted 14 July 2003 - 07:27

...Ako me vec pitas da se opredelim...Milena Markovic...inace njen brat Predrag je svojevremeno bio pobednik Kviskoteke sto su nasi susJedi vrlo tesko podneli...A i paviljoni su mi nekako blizi' mada zalutam i na Banjicu...

milena! :lol:
brat predrag i kviskoteka! :lol:

#88 HellaBad

HellaBad
  • Sleepers
  • 646 posts

Posted 23 July 2003 - 17:57

Zdravo Srbi i Crnogorci.

Sto se vi palite toliko na naciju? To bi trebalo da Vam je zadnja rupa na svirali.

Znate li da Vam Truli Zapad vec uveliko zavrce Vase mosnice uzavrele od cojstva, junastva, ponosa i nadobudnosti i odvrce slavinu koliko i kako mu se cefne? I jednima i drugima.

Znate li da ce ta Vasa nacionalna pripadnost i identitet postati nesto nesuvislo i zastarelo u sledecoj dekadi ukoliko vase Vodje budu i dalje poslusno podvijale repice? Ako Vam se to ne svidja, evo izbora pa se vratite opet na drvo. Etnicka pripadnost je suvisna u kapitalizmu.

Znate li da vise niste narod nego gradjani? Spot the difference.

Znate li ista drugo sem da terate inat jedni drugima?

Pozdrav,
Anti Patriota

#89 AntiMaterija

AntiMaterija
  • Members
  • 299 posts

Posted 24 July 2003 - 02:37

Posted Image

Jao, ovo je toliko dobro :lol: Corax je stvarno genije ...