Jump to content


Photo
- - - - -

Voleo bih da imam ovaj pasoš, a Vi?


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
131 replies to this topic

#31 Tribun pučki

Tribun pučki
  • Members
  • 2,481 posts

Posted 24 October 2010 - 20:52

Nisam sigurad da recimo u Rusiju mozes sa istim bez vize


Ne bejah lenj pa progooglah malo kad ti već to spomenu...
Ne znam za Rusiju, ali ti treba viza za USA :) I to A,B, ili G klase, zavisno od svrhe boravka, pa čak i za tranzit.

edit:

To je bar lako, uclani se u SPS i eto, samo se exponiras.


Nikako, odlučio sam da se učlanim u PUPS. 'Oću na budžetsku penziju.

Edited by Tribun_populi, 24 October 2010 - 20:58.


#32 XXL

XXL
  • Members
  • 18,731 posts

Posted 24 October 2010 - 21:39

Jesi siguran? Što se kontrole tiče, s onim pasošem mogu da ti pljunu pod prozor, i to onaj zatamnjeni na kolima sa nalepnicom.

Ja ne guglam prijatelju stvari koje me ne zanimaju, nego ako znam neki slucaj iz svog iskustva ponesto i napisem na neku od tema. Ti si otisao vec i na diplomatske tablice. Ima moj drug iz Sarajeva taj pasosh. Zadnju nepunu godinu rata (u BiH) uletio kao obezbjedjenje UN osoblju. Poslije rata dobije i prihvati ponudu da obezbjedjuje neku misiju u jednoj africkoj drzavi. Aj da sad ne lupam, mislim u Tanzaniji. I kad je nakon par godina boravka tamo htio malo doci u Sarajevo, a letio preko Holandije (Schipola) upravo na Schipolu imao dobre, dobre gnjavaze. Te odvojili ga u stranu, te nece da ga puste, te onda jos jedan sluzbenik dodje i jedva. Na to sam mislio kad sam rekao da bi mu bio bolji bilo kakav pasosh neke zapadne zemlje, ili recimo Hrvatske ili Slovenije u to doba. Ima jedno recimo 6 godina od toga, tad smo se i vidjeli u Sarajevu.

#33 Tribun pučki

Tribun pučki
  • Members
  • 2,481 posts

Posted 24 October 2010 - 23:51

Ma ima tu "caka", nema svaki nosilac UN pasoša diplomatske privilegije i imunitet. Zavisi od posla koji obavljaš i u koju svrhu "mašeš" plavim pasošem.
Jbg, ima i tu zloupotreba koliko hoćeš, sećam se priče mog profesora iz srednje škole, vezano za "istresanje" tašne žene konzularnog službenika neke strane zemlje u Beogradu, od strane carinika na GP Gradina (E-80 Niš-Sofija). Digla se buka, diplomatski skandal, kad ono gospođa švercovala nakit iz Sofije... -_- Možda im je taj tvoj drug bio sumnjiv, šta znaš... Inače za Schengen "štrumpfovima" ne treba viza.

Al' bi ja svejedno voleo da imam jedan tak'i... :)

#34 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 24 October 2010 - 23:56

Ne bejah lenj pa progooglah malo kad ti već to spomenu...
Ne znam za Rusiju, ali ti treba viza za USA :) I to A,B, ili G klase, zavisno od svrhe boravka, pa čak i za tranzit.]

Vizna politika je cudo.Imas zemalja koje zahtevaju vizu za nosioce diplomatskog pasosa dok sa obicnim ti ne treba viza

#35 noskich

noskich
  • Members
  • 1,351 posts

Posted 25 October 2010 - 00:39

Al' bi ja svejedno voleo da imam jedan tak'i... :)


Diplomatski pasos izvesnog broja africkih i pacifickih drzava moze se kupiti za 100-150K. Ako ti je bas toliko stalo...

Po meni je bolja varijanta imati dobru kombinaciju obicnih pasosa. Uz srpski (koji sada po pitanju putovanja uopste nije los, cak sta vise - ceo Sengen, Rusija, Izrael, potpisuje se ukidanje sa Brazilom) imati pasos neke od zapadnih zemalja tipa EU/CAN/AUS/NZ plus pasos Brazila na primer. Ne vidim sta bi ti vise trebalo.

Edited by noskich, 25 October 2010 - 00:41.


#36 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,762 posts

Posted 25 October 2010 - 01:00

Ja mislim da je sasvim dovoljan jedan valjan i vazeci pasos.

#37 Tribun pučki

Tribun pučki
  • Members
  • 2,481 posts

Posted 25 October 2010 - 01:03

Diplomatski pasos izvesnog broja africkih i pacifickih drzava moze se kupiti za 100-150K. Ako ti je bas toliko stalo...


Baš toliko - nije. :)

Ne vidim sta bi ti vise trebalo.


Onih 100-150K odozgo, j....š pasoš! -_-

#38 noskich

noskich
  • Members
  • 1,351 posts

Posted 25 October 2010 - 01:16

Ja mislim da je sasvim dovoljan jedan valjan i vazeci pasos.


Ne slazem se. Ko garantuje da ce isti dugotrajno biti valjan (primer - SFRJ)? Uvek je bolje imati rezervu.

#39 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,762 posts

Posted 25 October 2010 - 01:28

Ne slazem se. Ko garantuje da ce isti dugotrajno biti valjan (primer - SFRJ)? Uvek je bolje imati rezervu.

OK, od viska glava ne boli ali malo ko je profesionalan putnik koji je stalno na putu. I da ti da neko sve te pasose koje si pobrojao, koliko bi stvarno putovao i koliko bi ti sva ta tri (ili cetiri?) pasosa zaista bili potrebni? Moze se i sa jednim. Ako treba viza onda trazis vizu.

Kad sam rekla valjan pasos nisam mislila na sprski pasos nego na neki od ovih EU i sl.

Edited by cyberwor/L/d, 25 October 2010 - 01:30.


#40 noskich

noskich
  • Members
  • 1,351 posts

Posted 25 October 2010 - 01:41

Kad sam rekla valjan pasos nisam mislila na sprski pasos nego na neki od ovih EU i sl.


Ne znam sta fali srpskom? Skoro cela Evropa, skoro cela Juzna Amerika, 1/3 Afrike plus pola Azije (Rusija) i na kraju gomila ostrva i jos nekoliko zemalja (Izrael, Singapur, Juzna Koreja, Kuba...).

Imas da se naputujes samo tako.

Posted Image

http://upload.wikime...Free_Travel.png
http://en.wikipedia....erbian_passport

Edited by noskich, 25 October 2010 - 01:45.


#41 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,762 posts

Posted 25 October 2010 - 01:50

Ne znam sta fali srpskom? Skoro cela Evropa, skoro cela Juzna Amerika, 1/3 Afrike plus pola Azije (Rusija) i na kraju gomila ostrva i jos nekoliko zemalja (Izrael, Singapur, Juzna Koreja, Kuba...).

Imas da se naputujes samo tako.

Sto se mene tice, ne fali mu nista. Nego si ti rekao da se ne zna nikada dokle ce neki pasos biti valjan a ja cenim da bi u slucaju promene nagore pre srpski postao manje valjan nego neki EU pasos. Zato i rekoh da je neki EU pasos sasvim dovoljan da namiri potrebe prosecnog coveka.

A kad vec pitas sta fali srpskom onda ja tebe da pitam sta ce ti onda svi oni drugi pasosi koje si nabrojao u kompletu? :)

Edited by cyberwor/L/d, 25 October 2010 - 01:52.


#42 noskich

noskich
  • Members
  • 1,351 posts

Posted 25 October 2010 - 02:04

A kad vec pitas sta fali srpskom onda ja tebe da pitam sta ce ti onda svi oni drugi pasosi koje si nabrojao u kompletu? :)


Kao sto vidis na mapi vize su i dalje potrebne za CAN, USA, UK, AUS, NZ i Japan. Vize za ove zemlje nije preterano lako dobiti (tipa popunis formular i platis taksu). Zato bi posedovanje jednog od pasosa zapadnih zemalja bilo korisno. A brazilski za zlu ne trebalo.

Inace, pobednik Visa Restrictions Index-a za 2010 je UK (prosle godine bila Danska, sada 2-go mesto):
http://www.henleyglo...a-restrictions/

#43 XXL

XXL
  • Members
  • 18,731 posts

Posted 25 October 2010 - 02:08

Ne slazem se. Ko garantuje da ce isti dugotrajno biti valjan (primer - SFRJ)? Uvek je bolje imati rezervu.

Uvijek je bolje imati rezervu, ali ti si stvarno dezurno cangrizalo. Cuj SFRJ? De ba mazni jedan dobar pasosh, a nek ti srpski/srbijanski bude rezervni i Bog te pogledao.

#44 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,762 posts

Posted 25 October 2010 - 02:15

Kao sto vidis na mapi vize su i dalje potrebne za CAN, USA, UK, AUS, NZ i Japan. Vize za ove zemlje nije preterano lako dobiti (tipa popunis formular i platis taksu). Zato bi posedovanje jednog od pasosa zapadnih zemalja bilo korisno. A brazilski za zlu ne trebalo.

Nabaci australijski pa da te bog vidi. Onda mozes taj brazilski i da halalish. A srpski da ti bude za zlu ne trebalo. :lol.

A ako u srpskom imas stembilj sa stalnim boravkom u nekoj civilizovanoj zemlji onda se i viza lakse dobija.

#45 noskich

noskich
  • Members
  • 1,351 posts

Posted 25 October 2010 - 04:53

Nabaci australijski pa da te bog vidi. Onda mozes taj brazilski i da halalish. A srpski da ti bude za zlu ne trebalo. :lol.

A ako u srpskom imas stembilj sa stalnim boravkom u nekoj civilizovanoj zemlji onda se i viza lakse dobija.


Naravno da hocu, za 20 meseci. A singapurski stalni boravak i brazilski pasos su mi u planu kasnije. :)
Eventualno tajlandski ili korejski stalni boravak (zavisi od mlade).

Edited by noskich, 25 October 2010 - 05:24.