Jump to content


Photo
- - - - -

Voleo bih da imam ovaj pasoš, a Vi?


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
131 replies to this topic

#121 Aljona

Aljona
  • Members
  • 4 posts

Posted 01 June 2011 - 12:22

Ja sam razmisljao da emigriram u Australiju. Velika jos uvek nedovoljno istrazena zamlja, jedini problem za koji sam cuo i to zahvaljujuci 4umu je da ne volje srbe. Medjutim, ja sam dopadljiv i mene bi morali da vole.


Zasto mislis da ne vole Srbe, tj da nisu prihvaceni i posle dugo godina zivljenja u Australiji ili gde vec? Po forumu? Bez ljutnje ali to je malo neozbiljno. Svako od nas je prica za sebe. Stoji da svaka drzava ima nesto karakteristicno, ali posle odredjenog vremena osobu prihvatas zbog osobina, da li ti se svidjaju ili ne. Slazem se da nismo najpopularniji u svetu, ali isto tako znam ljude koji su u inostranstvu prihvaceni kao da su domaci. Jeste, to su ljudi koji su kao osobe sirokih shvatanja, koji su plemeniti, vedri, otvoreni, kulturni, jako radni i spremni da se adaptiraju. Malobrojni su, ali takvi su gde god bili malobrojni. Ne razumem ljude koji posle, 10 godina zivota u inostranstvu nisu naucili jezik zemlje u kojoj zive. Jer eto ne treba im, dovoljan je engleski. NETACNO! Kada naidjes u Srbiji na osobu koja bi i posle 10 godina da prica na engleskom, a ne srpskom...pa recimo da ce vecini nasih ljudi smetati kada malo bolje razmisle. Hocu da ti kazem da sve zavisi od tebe. Ako si kvalitet, ako zelis da ucis, ne da zivis od socijalne pomoci, ako nisi namcor neki, budala, kvaran i negativan, zasto te ne bi prihvatili. Sve ovo pricam jer mozda idealiziram, nisam nikada zivela napolju. Ali racunam ako bih ja prihvatila koga god, ako je fer igrac, nemoguce da niko ne bi mene napolju. Jer takvih kao ja ima gde god da odes. Malo optimizma nije na odmet :)

#122 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 01 June 2011 - 17:22

Zasto mislis da ne vole Srbe, tj da nisu prihvaceni i posle dugo godina zivljenja u Australiji ili gde vec? Po forumu? Bez ljutnje ali to je malo neozbiljno. Svako od nas je prica za sebe. Stoji da svaka drzava ima nesto karakteristicno, ali posle odredjenog vremena osobu prihvatas zbog osobina, da li ti se svidjaju ili ne. Slazem se da nismo najpopularniji u svetu, ali isto tako znam ljude koji su u inostranstvu prihvaceni kao da su domaci. Jeste, to su ljudi koji su kao osobe sirokih shvatanja, koji su plemeniti, vedri, otvoreni, kulturni, jako radni i spremni da se adaptiraju. Malobrojni su, ali takvi su gde god bili malobrojni. Ne razumem ljude koji posle, 10 godina zivota u inostranstvu nisu naucili jezik zemlje u kojoj zive. Jer eto ne treba im, dovoljan je engleski. NETACNO! Kada naidjes u Srbiji na osobu koja bi i posle 10 godina da prica na engleskom, a ne srpskom...pa recimo da ce vecini nasih ljudi smetati kada malo bolje razmisle. Hocu da ti kazem da sve zavisi od tebe. Ako si kvalitet, ako zelis da ucis, ne da zivis od socijalne pomoci, ako nisi namcor neki, budala, kvaran i negativan, zasto te ne bi prihvatili. Sve ovo pricam jer mozda idealiziram, nisam nikada zivela napolju. Ali racunam ako bih ja prihvatila koga god, ako je fer igrac, nemoguce da niko ne bi mene napolju. Jer takvih kao ja ima gde god da odes. Malo optimizma nije na odmet :)


To sto ti pises je interesantno, ali bi morala da procitas prethodne postove, pa da razumes zasto sam ja napisao da Australija ima specifican pristup napacenom srBstvu. ;)

#123 Prag 011

Prag 011
  • Members
  • 2,647 posts

Posted 01 June 2011 - 18:06

To sto ti pises je interesantno, ali bi morala da procitas prethodne postove, pa da razumes zasto sam ja napisao da Australija ima specifican pristup napacenom srBstvu. ;)

Pa ne može posle par postova (koje mora da traži) da ukapira ceo opus forumskih Kengura.


@Aljona ne znaš ti Mrdoja,to je stari provakater i ironičar.A ceo Mrdov post na koji si odgovorila je teška ironija.Ne bi mogao toliko da peca i da uživa u pecanju

(kao što sada peca) pored svih Aussi ajkula. ;)

#124 marcus.wulffings

marcus.wulffings
  • Members
  • 217 posts

Posted 02 June 2011 - 08:48

Posted ImagePosted Image


Ovaj potni list nije uopšte loš.

Edited by marcus.wulffings, 02 June 2011 - 17:14.


#125 David Gilmour

David Gilmour
  • Members
  • 5,374 posts

Posted 02 June 2011 - 16:04

Pasos koji bih ja volio ne postoji, ali nema veze, kad moze Dzoni bez pasosa, mogu i ja...

#126 Vesna

Vesna
  • Sleepers
  • 18,721 posts

Posted 02 June 2011 - 16:31

Pasos koji bih ja volio ne postoji,


jbg, life sucks. :D

#127 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 02 June 2011 - 21:50

Ybg prijatelju, nema više, ali ako se budete trudili, biće i toga.

Tako treba.

Posted Image

#128 Vesna

Vesna
  • Sleepers
  • 18,721 posts

Posted 02 June 2011 - 22:40

ovo je pasoš koji alek sanja. :D

#129 XXL

XXL
  • Members
  • 18,731 posts

Posted 02 June 2011 - 23:15

ovo je pasoš koji alek sanja. :D

Okle ti alekova slika? Mogu ti reci da bas boemski izgleda. Pravi pesnik. A vidi se i da na fitness ide.

#130 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 03 June 2011 - 03:12

Covek republikanac a vi bi da mu uvalite pasos kraljevine.

#131 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 03 June 2011 - 05:10

Covek republikanac a vi bi da mu uvalite pasos kraljevine.


Ma skinuce on kralja, pa ce revolucijom do republike. ;)
'rabar je to junak, pumpers junak.

#132 predic

predic
  • Banned
  • 50 posts

Posted 12 June 2011 - 11:09

ja bih voleo slovenački pasoš odnosno državljanstvo, mada vidim na nekom spisku da za britanski pasoš ne treba viza za 166 zemalja. tako da je britanski najbolji ako se koristi za putovanja, a i britanija nema ličnu kartu niti uzimaju otiske prstiju za biometrijski pasoš (uzimaće od 2012 ali su grupe za zaštitu prava posavetovale ljude da obnove pasoš pre 2012).