Jump to content


Photo
- - - - -

Koliko vredi vecera, da li bacamo pare?


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
410 replies to this topic

#376 Lift Going Up..

Lift Going Up..
  • Members
  • 1,604 posts

Posted 08 October 2010 - 16:15

Juce je iznenadno neko stradao na Bankstown liniji u gradu pa su u spicu prevozili autobusi umesto voza. Laktasenje je bilo kao iz 90-ih u Beogradu, a opet su najagilniji borci bile bakute, u ovom slucaju kineske.

ako je to prvi put da ti se tako desilo, onda je sidnejski javni prevoz fantastican. ovde se takve stvari desavaju bukvalno svakodnevno. nekad je signal failure, nekad je person under the train, otprilike 5-6x godisnje je strajk, a cesto se i ne zna razlog.

toliko je cesto da su agilni svi redom, cak i englezi koji inace stoje uredno u koloni kada cekaju bus (u normalnim uslovima)

Edited by Lift Going Up.., 08 October 2010 - 16:16.


#377 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 08 October 2010 - 16:40

Juce je iznenadno neko stradao na Bankstown liniji u gradu pa su u spicu prevozili autobusi umesto voza. Laktasenje je bilo kao iz 90-ih u Beogradu, a opet su najagilniji borci bile bakute, u ovom slucaju kineske.


Cekaj, da li to znaci da ste vecerali autobuse? Koliko je to kostalo?


Ovo je tema "Koliko vredi vecera, da li bacamo pare?", opet si pobrkao loncice, sad samo nastavi od diskriminaciji napacenih srba, koji bi da pojedu autobus, a kinezi im ne daju.
:)

#378 yoyogi

yoyogi
  • Members
  • 6,418 posts

Posted 08 October 2010 - 16:49

Pa kineske bakute se laktaju i kad nije guzva, to im je u krvi. Treba imati razumevanja, preziveti u dzungli sa milijardu ljudi nije lako i niko tamo ne shvata tvoj zivot bitnim, ti si obichaj broj, nishtavilo, zato se bore samo za svoje dupe i postaju toliko sebichni da obichan chovek to ne moze da poveruje. U stanju su da ubiju za sebe, ako im to ne bi donelo robiju, a ne da se malo poguraju.

Zato su svi impresionirani prostorom koji svako od njih ima kada emigrira bilo gde, jednim sasvim novim osecajem za njih - da nisi u koshnici ili mravinjaku i niko se nikada ne vraca nazad.


Cekaj, nije ovo "self-portrait" tema nego vecera.

Sta smo imali? Beef shaves with black bean sauce, foam pack, plasticne viljuske?
+ mala kisela.

#379 down with the sickness

down with the sickness
  • Members
  • 8,325 posts

Posted 08 October 2010 - 21:23

Cekaj, nije ovo "self-portrait" tema nego vecera.


Stvarno? A ja mislio tema je Japan :) .

Sta smo imali? Beef shaves with black bean sauce, foam pack, plasticne viljuske?
+ mala kisela.


Jel' to neko lichno prozivanje? A shto ti to treba Hirohito?

Sve je bolje, pa i plastic cutlery i foam food container, nego kada upadnesh u fazon da ti je Fiona super riba. To je kraj.

#380 David Gilmour

David Gilmour
  • Members
  • 5,374 posts

Posted 08 October 2010 - 21:37

Sta smo imali? Beef shaves with black bean sauce, foam pack, plasticne viljuske?
+ mala kisela.


Jel' to neko lichno prozivanje? A shto ti to treba Hirohito?

Sve je bolje, pa i plastic cutlery i foam food container, nego kada upadnesh u fazon da ti je Fiona super riba. To je kraj.


Nasmijaste me za kraj ovog "teskog" radnog dana. Hvala vam obojici  :)

#381 Gojko & Stojko

Gojko & Stojko
  • Members
  • 3,000 posts

Posted 11 October 2010 - 01:16

mozes da ulovis jastoga ali moze i ajkula da ulovi tebe
Share & Enjoy

Tako nekako :) Doduse, ajkula sa moje slike je port dzekson ajkula, velicine negde oko metra i potpuno bezopasna. Evo kako ista vrsta ajkule na tom istom mestu izgleda kod iskusnijeg fotografa od mene

Posted Image

Share & Enjoy

#382 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 11 October 2010 - 01:24

Nista kod mene curka, za vino jos je rano (tek smo na pivu) ali napredujemo - vidim da je emigraciji mnogo tezak ovaj drustveni zivot :)

kakva pura, nema tice do prasice. Cu, slikam kad specem. Za sve pare.
Vino, ce jopet da bude Santa Rita Cabernet Sauvignon, poslednja flasa, mora mrd u kupovinu.
P.S.
Menjam topik. Be, ova emigracija samo da nesto piskara, a de to nije vazno.
Aj, sad nemo'se plasite ovih GS ajkula one ne ujedaju. To su ajkula amateri -_-

#383 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 11 October 2010 - 02:04

kakva pura, nema tice do prasice. Cu, slikam kad specem. Za sve pare.
Vino, ce jopet da bude Santa Rita Cabernet Sauvignon, poslednja flasa, mora mrd u kupovinu.
P.S.
Menjam topik. Be, ova emigracija samo da nesto piskara, a de to nije vazno.
Aj, sad nemo'se plasite ovih GS ajkula one ne ujedaju. To su ajkula amateri -_-

U pravu si - samo zbunjujemo ljude :) i ja cu morati u kupovinu iako ima jos nesto belog a i tekile...

#384 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 11 October 2010 - 03:18

Evo cisto da vam napravim zazubice. Attached File  IMG00057_20101010_1804.jpg   712KB   4 downloads
Mi ovde na west coast ne slavimo thanks giving day na leto, to u novembru. Ali samo malo. :)

#385 Treba_da_se_cisti

Treba_da_se_cisti
  • Members
  • 458 posts

Posted 11 October 2010 - 03:39

mrd daj malo reda i organizacije na tom bbq, sta si sve to pomesao , treba da se zna gde stoje raznjici, gde pljecke, gde .. ne znam sta ti je ono trece

Ne zameri, ja imam malo ocd :)

#386 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 11 October 2010 - 03:49

mrd daj malo reda i organizacije na tom bbq, sta si sve to pomesao , treba da se zna gde stoje raznjici, gde pljecke, gde .. ne znam sta ti je ono trece

Ne zameri, ja imam malo ocd :)


Pa nije to biblioteka BBQ je spontana stvar koja se eto desi. Ono neprepoznatljivo je recept mog starijeg, koj samo to hoce da jede. Scalapini urolovan sa sitno seckanom slaninom i gaudom, moze da se doda i malo povrca paradajz, ali to je to.
-_-

#387 Treba_da_se_cisti

Treba_da_se_cisti
  • Members
  • 458 posts

Posted 11 October 2010 - 03:56

E je l volite da jedete kuvan kesten umotan u slaninicu pa na BBQ . Uh sto je to dobro!

#388 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 11 October 2010 - 03:57

mrd daj malo reda i organizacije na tom bbq, sta si sve to pomesao , treba da se zna gde stoje raznjici, gde pljecke, gde .. ne znam sta ti je ono trece

Ne zameri, ja imam malo ocd :)

pa to i nije bbq.bbq je ono sto se pece satima ili kao kod nas ispod saca.

#389 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 11 October 2010 - 04:02

pa to i nije bbq.bbq je ono sto se pece satima ili kao kod nas ispod saca.


E druze ovi kratki rostilji idu za manje od sat vremena inace ne bi nista jeli. Proslo ono vreme kad sam mogao da krckam par sati, a svi zadovoljni.

#390 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 11 October 2010 - 04:08

E druze ovi kratki rostilji idu za manje od sat vremena inace ne bi nista jeli. Proslo ono vreme kad sam mogao da krckam par sati, a svi zadovoljni.

Cuj ja pravim jos gori zlocin jer korisim onaj na gas.Naravno pred prijateljima mi se nikada ne omakne rec bbq jer bi to bilo kao samoubistvo....
U petak idem za Kentucky pa ce konacno da padne prava stvar.Vec sam se naostrio na ribs....