Jump to content


Photo

posoji li B92 klan?


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
28 replies to this topic

#16 Wu shu

Wu shu
  • Members
  • 355 posts

Posted 11 April 2003 - 10:39

Ja sam licno poslao na desetine komentara (slicne sadrzine onima koje pre toga slao) ali gotovo ni jedan od njih nije ugledao svetlost dana.

To me jako cudi. Licno sam na "Komentarima citalaca" procitao gomile imbecilnih komentara.

#17 sonjal

sonjal
  • Banned
  • 3,375 posts

Posted 11 April 2003 - 10:46

To me jako cudi. Licno sam na "Komentarima citalaca" procitao gomile imbecilnih komentara.

Wu Shu,ignorisu ljude sa foruma,racunaju imaju ih kod kuce(B92).Valjda im je vise stalo do tih "imbecilnih". :lol:

#18 LinoLeum

LinoLeum
  • Members
  • 9 posts

Posted 11 April 2003 - 13:02

Ovo je ljudi alarmantna pojava. Izgleda da nisam jedini koga ignorisu. Ako nekima sa B92 odgovara "patriotska" opcija, ostaje da se nadamo da ovaj site barem nece imati veliki uticaj na vladu da nastavi sa promenama. Zao mi je sto je B92 ovim izgubio na reputaciji (a malte ne sam se kleo u njega), tako da cu od sada jedino citati info vesti i slusati muziku sa njihovog radija. Ostalo cu pokusati da ignorisem, jer se opasno igraju sa drustvom.

Meni ovo izgleda kao psiholoski rat koji je upotrebljen evo i u Iraku. Prikazivajuci Iracke vojnike kako se predaju da bi odali utisak da vecina njih namerava da to isto uradi. U stilu, bolje je vama ostalima da pratite iste odluke da vas kasnije ne bi milo u manjini i da vas tada ne bi pojeo mrak. Pod takvim dejstvom broj predavaca se neverovatno brzo siri.

Forum je ovde satkan od nesto mislenijih ljudi pa je stoga manje promenljiv. Sa druge strane "komentari citalaca" je mesto gde se vecina obicnih ljudi skuplja i gde je uticaj na javno mnjenje vise izrazen. Nekako bi trebalo naci nacina da se i drugima predoci ova cenzura.

#19 Wu shu

Wu shu
  • Members
  • 355 posts

Posted 11 April 2003 - 14:32

Pod takvim dejstvom broj predavaca se neverovatno brzo siri.

Jeste, predaju na sve strane... :lol:

#20 LinoLeum

LinoLeum
  • Members
  • 9 posts

Posted 11 April 2003 - 15:03

Mu, koji su tvoji motivi da obezvredis moje pisanje? Kad sam upotrebio rec "predavaci" to sam uradio zato sto mi je ta rec zvucala simpaticno. Vidim da si i pored dvosmislenosti te reci razumeo sta sam hteo reci. Sada te molim da se uozbiljis, jer ako ti je stalo do drustvenih promena ne bi smeo da skreces sa teme i manjas poentu pisanja.

#21 Wu shu

Wu shu
  • Members
  • 355 posts

Posted 11 April 2003 - 15:07

Pa i meni je rec zvucala simpaticno :lol: gospon' Linoleum

#22 LinoLeum

LinoLeum
  • Members
  • 9 posts

Posted 14 April 2003 - 19:07

Prvo: Nemojte kliknuti na onaj link koji je Sandzak ostavio. Covek se neukusan i bezobrazan.

Drugo: Ja opet na istu temu jer prosto ne mogu da verujem svojim ocima. Da li vi ljudi primecujete koliko je zadnjih nedelju, dve Kostunica favorizovan na stranicama "komentari citalaca"? Pa ovo je ludilo kakvo jos do sad nisam video. Ovi na B92 su totalno odlepili. Skoro svaka vest toga dana se zavrsava komentarem koji ide u prilog Kostunici. Kunem se da ovako nije bilo pre Djindjiceve smrti kad je Kostunica imao vecinu. Ovo zesce smrdi........

#23 De De King

De De King
  • Members
  • 71 posts

Posted 17 April 2003 - 00:24

...Ti si nesto gadno' pojeo...prijatelju?!

#24 LinoLeum

LinoLeum
  • Members
  • 9 posts

Posted 17 April 2003 - 21:00

De De izlgeda da tebe nikakva istina ne tangira. Idi nadji neki tigar lepak pa se upuhaj, a ne da mene provociras. Ja sam rekao onako kako ja vidim stvari. Na tebi je da to proveris ako si zainteresovan, pa si sam oformi svoj stav. Ajde uzdravlje.

#25 De De King

De De King
  • Members
  • 71 posts

Posted 18 April 2003 - 10:12

...Znate sta dragi' gospodine...previse je prepametnih njanjavaca' koji urlaju na sve strane kada ih niko nista ne pita...zasto bi nekome uopste bilo vazno sta Vi mislite...pa nije forum B92 poligon za iznosenje licnih frustracija...Vas komentar jednostavno (verovatno) nije bio konkretan & korektan pa mu se nije naslo mesta na forumu...Na sta bi' licili mediji kada bi' svako bez ikakve licne kulture i cenzure' iznosio svoj stav...uostalom, moj predlog je da napravite npr. svoju novinu ili Fanzin pa delite ili prodajte ljudima po gradu...ili pak' nadjite svoju publiku na nekoj tribini ili nevladinoj organizaciji...tamo se gaji' nenasilna komunikacija kojoj tezite...I za kraj...Puhao' bih lepak da mi takvi kao Vi nisu probusili kesu...sav moj prezir...

#26 LinoLeum

LinoLeum
  • Members
  • 9 posts

Posted 18 April 2003 - 20:39

De de uvlacis me u praznu raspravu ali cu ti po zadnji put odgovoriti. Potpuno se slazem da komentari trebaju da budu konrektni ali i da svaki mora imati isti tretman kao i ostali. Kada se B92 prihvatio "komentara citalaca" nisu valjda mislili da cemo da mazimo one koji zasluzuju osudu? Ti izgleda nisi cuo da sam ja rekao da su moji komentari slicne sadrzine bili postirani do pre par nedelja ali da se to sada odjednom promenilo. Ja sigurno nisam promenio svoj stil izrazavanja ali niti jedan moj komentar protiv Kostunice, skoro poslat, nije bio prihvacen. Tebe to ne zanima jer ti je Kostunica mozda simpatican.

Takodje je diskutabilno da li je recimo sledeci komentar nekog tipa Zareta "korektan"? Zar nije subjektivno ocenjeno da ovo treba izdati?:

"ĄSve sto je vladika Amfilohije rekao je tacno.
Govor je bio izvanredan!!!
Kada bismo samo zasluzili da nas takvi ljudi vode.
(Zare, 21. mart 2003 15:51)"

I naravno da smo ovde gotovo svi dosli sa svojim frustracijama kako bi svojim licnim stavovoma osmislili novu Srbiju. Mozda je tebi inace u zivotu dosadno pa ti ove politicke stranice shavtas kao razonodu. (Prvobitno sam postirao ovaj topik na forumu "Politika" ali su ga preselili ovde mada sam u njemu vidio borbu protiv bilo kakvog rezima.) Izvini ali moje potrebe za B92 su drugacije prirode. Neko je ovde vec spomenuo da je za B92 za tu osobu "zid placa". Za tebe je izgleda "zid" na kome igras tacka-puta.

O B92 sam imao veoma visoko misljenje. Sada su mi neke stvari ovde sa pravom postale sumljive i krivo mi je da je ispalo tako. I za kraj: Ovaj moj topik ima u toliko vise smisla jer (iako u zapecku) vidim da ga je posetilo dosta ljudi koji bi se mozda nasli prevarenim kao i ja.

Sretno svima!

#27 De De King

De De King
  • Members
  • 71 posts

Posted 18 April 2003 - 21:23

...ovo je vec korektno & konkretno...meni samo smeta' sto niko od nas pa ni ja ne dozvoljavamo B92 da uhvati' malo vazduha...oni kod mene imaju veliki kredit koji doduse nije bezgranican...neka ih malo'...proci ce i ova situacija...gotovo sam siguran da ce sve imati smisao i kontekst koji svi zelimo....

#28 falcon

falcon
  • Members
  • 2,050 posts

Posted 20 April 2003 - 15:30

O B92 sam imao veoma visoko misljenje. Sada su mi neke stvari ovde sa pravom postale sumljive i krivo mi je da je ispalo tako. I za kraj: Ovaj moj topik ima u toliko vise smisla jer (iako u zapecku) vidim da ga je posetilo dosta ljudi koji bi se mozda nasli prevarenim kao i ja.

Sretno svima!

http://www.b92.net/i...t=ST&f=7&t=5458

#29 LinoLeum

LinoLeum
  • Members
  • 9 posts

Posted 21 April 2003 - 13:56

Falcon, vidim da ti je ponovo omogucen pristup na forumu. Zar ti nije bio glup osecaj da te neko ogranici svojim odlukama i izvrgava sliku stvarnosti? Bojiti reljef drustva istom bojom je bezosecajno i nemastovito (a iz toga proisticu mnogo iskrivljenije pojave u ponasanju.) Zasto ne ostaviti zemlju da se sama formira i ocrtava? Ne kazem da treba biti paranoidan ali treba biti obazriv da se ovakve stvari dogadjaju cak i na B92.