Jump to content


Photo

posoji li B92 klan?


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
28 replies to this topic

#1 LinoLeum

LinoLeum
  • Members
  • 9 posts

Posted 10 April 2003 - 18:55

Ne bih zeleo da stvaram misteriju ali bih voleo da uporedimo iskustva. Da li je iko od vas u zadnjih par nedelja pokusao da posalje poruku u rubriku "komentari citalaca" a da mu se ona nije objavila. Ja sam licno poslao na desetine komentara (slicne sadrzine onima koje pre toga slao) ali gotovo ni jedan od njih nije ugledao svetlost dana. Jako me brine pogresno oslikavanje stvari u smislu da neko pokusava da izvitoperi proporciju onih koji podrzavaju "patriote" i one druge koji podrzavaju patriote. Mislim da ako se svi komentari ne objave onda neko svesno kreira drugaciju stvarnost. Dakle, ili bi trebalo objavljivati sve komentare (bez psovki) ili ako se ukupan broj poruka mora skratiti onda barem nekako zadrzati pravi odnos strana.

U prilog mome tekstu naveo bih i to da je neciji komentar upravo danas izgledao ovako:

"Citam ove komentare i primecujem sledece:
Pre atentata je odnos komentara bio blizu 50-50% Djiki-Kostunica, ako ne i 40-60%, a sada je 10-90%. Pa dokle bre Srbi, kad cete nauciti da mislite malo unapred?
(Vladimir, 10. april 2003 13:57)"

???

#2 Stoprocentni

Stoprocentni
  • Members
  • 5,096 posts

Posted 10 April 2003 - 20:33

Lino to me stvarno cudi :lol: Meni se nikada nije deslio da mi neko poruku obrise. Da nije mozda greska u exploreru?

#3 Henry Chinaski

Henry Chinaski
  • Members
  • 19,241 posts

Posted 10 April 2003 - 21:05

Naravno da postoji. Isti kontrolisu masoni koji vec generacijama imaju samo jedan zadatak, a to je da kada se krajem XX veka (po prorocanstvu koje oni prenose sa kolena nakoleno) pojavi u Srbiji B92 kontrolisu aktivnosti istog a sve na stetu vaskolikog srBstva.

#4 LinoLeum

LinoLeum
  • Members
  • 9 posts

Posted 10 April 2003 - 21:24

Ne nisu brisali vec ih nikada nisu ni objavljaivali (recimo njih 15). Bio sam uporan dok evo nisam popizdeo. Slao sam neke iste i par puta u toku jednog dana ali me totalno ignorisu. Kazem, ovo je od skora pocelo da se desava. Zar vas ne cudi da u ovom trenutku ima toliko onih koji brane Kostunicu kao nikada pre, a manje onih koji ga kritikuju? Ne secam se da je to tako pre bilo a narocito ne u trenutku kada je Kostunica zbijen u cosak.

H. da ti nisi onaj kroz cije ime Legija poziva svoje pristalice?

Izvini ako pitam.

#5 Henry Chinaski

Henry Chinaski
  • Members
  • 19,241 posts

Posted 10 April 2003 - 21:44

Pa naravno. Poznato je da sam ja profesionalni forumas i DBjac, sto mnogi ovde a i sire znaju. Mene placaju da pisem po forumima i novinama. Svakom dobronamernom gradjaninu je to jasno.

#6 Brane

Brane
  • Members
  • 1,312 posts

Posted 10 April 2003 - 22:36

ja nisam caln B92 klana sto ne znaci da on ne postoji.

"Cinjenica da smo mi paranoici ne znaci da oni nisu protivu nas !" - Kizindzer

#7 milovan

milovan
  • Members
  • 4,995 posts

Posted 10 April 2003 - 22:50

Ne postoji klan, licno nikad nikoga sa B92 nit sam vidio nit cuo, ali postoji duh.
Mogu da se pohvalim da pisem sto mislim i prije i sad, samo jedan jedini put jedna nepristojna poruka je obrisana od koje se i danas stidim.
B92 je institucija koja je dala ogroman doprinos da dode do smirivanja tenzija na Balkanskim prostorima uz uvazavanje prava svih manjina.
Kada su bila teska vremena ova institucija je rekla popu pop, a bobu bob.
Ako se vama brisu komentari, razmislite malo dali su u duhu gore navedenog.

#8 LinoLeum

LinoLeum
  • Members
  • 9 posts

Posted 10 April 2003 - 23:25

Jos jednom da probam. Ovde se ne radi o brisanju vec odbijanju da se poruke objave. Ne radi se o forumu, vec rubrici "komentari citalaca". Nemam razloga da lazem vec jednostavno od mnostva poruka (krace, duze, sa prozivkom, bez prozivke, sadrzine...) koje sam slao ovih dana samo su jednu od njih prikazali. Sta bi ste vi mislili da ste na mom mestu? Cak bi mi bilo mnogo lakse kad bih znao da se ta spodoba (onaj ko kontrolise protok komentara) okomila samo na mene a ne na vise nas. Zaista mi je stalo da se tacan broj pristalica i jednih i drugih oslikan kako jeste. Ne bih da dozvolim da se stvari usmeravaju tamo gde nekome odgovara. U ostalom procitajte sadrzinu danasnjih komentara ispod ove vesti:

KOáTUNICA NIJE BIO OBAVEáTEN O SASTANCIMA SVOJIH SARADNIKA | 10. 04. 2003. 16:05 -> 16:55 | Izvor: B92

Zar vam nije cudno koliko njih brane Kostunicu, kao da su preko noci izasli iz svojih jazbina, a do "juce" je vecina odobravala vanredno stanje?

#9 milovan

milovan
  • Members
  • 4,995 posts

Posted 10 April 2003 - 23:34

Ja nikad nista lijepo nijesam napisao o Kostunici i nemam namjeru.

#10 seljak

seljak
  • Members
  • 59 posts

Posted 11 April 2003 - 00:02

Nisi sam LinoLeume.
Desavalo mi se dosta puta, a cuo sam i od drugih. Napisao si nesto sto se nekome ne svida i kosi se sa politickim urbedenjem kuce
B92 bi trebao da prestane vise da bude "nezavistan"
Toga jednostavno nema, ili ce Srbi (opet) da izmisle nesto novo.

Mi podrzavamo toga i to, a ne ko k***a stalno o postenju. :lol:

#11 nenadbiosiupravu

nenadbiosiupravu
  • Banned
  • 430 posts

Posted 11 April 2003 - 00:16

A ti linoleume, sve što ti ne objave u komentarima postuj ovde. Evo ja dajem časnu pionirsku reč, trudiću se da pročitam. Šta ćeš tako ti je sa komentarima. Što se tiče foruma imaš uglavnom slobodne (bez da sudim o kvalitetu) na serbiancafe-u i ako voliš komšijske na iskon.hr. :lol:

#12 Venom

Venom
  • Members
  • 3,447 posts

Posted 11 April 2003 - 01:26

pishe ti lepo..."zadrzavamo pravo da ne objavimo...bla bla bla..."

#13 Galadriel

Galadriel
  • Members
  • 17 posts

Posted 11 April 2003 - 03:06

Ni meni nisu objavili par komentar, a prim tom ne mislim da su ni na koji nacin mogli da "kompromituju" :lol: B92. Autocenzuru, na taj nacin, zaista nisam ocekivala od B92. :lol:

#14 pulsar

pulsar
  • Members
  • 1,721 posts

Posted 11 April 2003 - 08:28

Procitao sam negdje procjenu da je policja pohapsila tek polovinu (cak i manje) kriminalaca, pljackasa, ratnih zlocinaca i njihovih jataka. Pitam se, hoce li ovaj forum postati cist od nacionalistickih govana i "dusebriznika" kada policija ocisti i ostalu polovinu? Hocu reci koliko je jos ostalo neobjavljenih "komentara citalaca" iz Silerove o kojima se pisalo u medijima i koji su imali za cilj satanizaciju ne samo Vlade Srbije nego svih nas koji se na ovaj ili onaj nacin borimo za bolju Srbiju? Koliko je tih "komantara citalaca" iz Silerove samo objavljeno ovdje na forumu? Koliko se samo emigrantskih patriota iz cetnickih i fasistickih krugova javljaju ovdje da bi pokazali svoju "ljubav" prema Srbiji i mrznju prema NATO-u i USA? Kakvo licemjerje! Ta ideoloska masinerija zla se ne zaustavlja! Ne prestaje pokusavati da nas usutka! Da nam stavi u usta trulez njihove nacionalisticke ideologije iz praistorije srpske demokratije. A ja im porucujem da Srbija NIKAD NIJE IMALA BOLJU VALDU. Takodje im porucujem da Srbija nikad nije imala vecu sansu da bude evropska zemlja. I takodje sam uvjeren da ce Vlada i narod Srbije tu sansu prepoznati i iskoristiti.

#15 sonjal

sonjal
  • Banned
  • 3,375 posts

Posted 11 April 2003 - 08:55

Ni meni nisu objavili par komentar, a prim tom ne mislim da su ni na koji nacin mogli da "kompromituju"  :lol:  B92. Autocenzuru, na taj nacin, zaista nisam ocekivala od B92.  :lol:

Dok nisam bila clan foruma objavljivali su mi komentare na vestima, a onda su mi savetovali da predjem na forum.Kada je forum bio u zastoju ,ja sam pokusala da posaljem neki komentar na vestima , ali mi ga nisu objavili i onad sam shvatila da objavljuju komentare onih anonimusa :lol: .Narocito je to prisutno ako pocnem da se sprdam ,na nekoj izjavi mocnika :lol: .Sta bi smo mi jadni smrtnici, kada nas sankcionisu sem da se sprdamo :lol: .Mozda to nije tako kod svih vas , ali kod mene jeste. :lol: