Jump to content


Photo
- - - - -

Ne može u papučama i kratkim pantalonama


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
78 replies to this topic

#31 yoyogi

yoyogi
  • Members
  • 6,418 posts

Posted 26 August 2010 - 13:42

...
Još nam samo pojasni "prirodne odlive", šta misliš odakle se plaćaju te penzije, otpremnine i ostalo? O kakvim uštedama pričaš, ako pola sadašnje administracije ode u penziju, pa kičme bi popucale zaposlenima za mesec dana. Automatizacija mnogo košta i nije tako jednostavna kako se čini, dok sa druge strane tvoj plan zahteva da Fond PIO, Nacionalna služba za zapošljavanje i druge institucije prime još zaposlenih, tako da... teško. Nerealno. Drugo, 200 zaposlenih ništa ne bi rešilo,
200 Terminatora uz pomoć 500tinjak Predatora je potrebno da se rasčivijaju samo Republički Geodetski Zavod i Katastar... da ne pričamo o drugim institucijama...


Vidim sta kazes, nisi jedini. Izgubljena je orijentacija (citaj: nema Djindjica) i problem se svaki dan samo uvecava.

Bez infuzije para sa strane (investicije stranih firmi) i to masovno, ne samo Zastava, nema nista.

Edited by yoyogi, 26 August 2010 - 13:43.


#32 yoyogi

yoyogi
  • Members
  • 6,418 posts

Posted 26 August 2010 - 13:57

Što se mene tiče, ja bih uveo da u zgrade institucija ne može da se uđe u odeći. Ništa ne bi rešilo, ali bi bilo zanimljivo :-)


Ovo sam namerno izdvojio, da pokazem kako to izgleda u divljaciji, mozda nekoga i zabavi.

Papua Nova Gvineja. Tamo sam proveo 1995-1996-tu, Port Moresby.

U drzavne ustanove ne moze da se udje u sorcu, osim ako se nosi sa sandalama sa carapama. To je za lokalce nedostizno.

Ono sto se vidi na TV, lokalci u nekom mestu u Africi skacu i skandiraju necemu, zove se "shoeless mob". A i oni su gradjani te zemlje.

Na PNG, zakon je da se ne sme zabraniti ulaz nikome odevenom u tradicionalnu nosnju PNG na bilo koje javno mesto - upravu, restorane, prodavnice.

Ta nosnja izgleda ovako (imam samo 2-3 slike, bilo je to pre digitialnih aparata):

Posted Image

Tip je natakao "Kundiawa shorts" kako ovaj penis gurd stranci zovu (Kundiawa je selo u PNG, odatle ovo i potice), mooda mu vire ali to je tradicionalna nosnja. I on moze da udje u zgradu drzavne uprave a neko ko ima sorc i papuce - ne moze. To da se spreci shoeless mob da udje.

Ima jos: svakog drugog cetvrtka, deca u sve drzavne skole idu ovako odevena. Deckici nataknu ovaj pokrivac na qurcic, devojcice u suknjama od trave.

#33 forumname

forumname
  • Members
  • 164 posts

Posted 26 August 2010 - 14:14

treba svuda i u svakom trenutku imati punu slobodu kako se (ne)oblaciti, sto ukljucuje i flexibilne stavove prema licnoj higijeni. objasnili mi forumasi jos pre 2-3 god na sledecem topiku:

http://forum.b92.net...mp;hl=forumname

heheheh. ni radno mesto, ni finansijska institucija, ni razgovor za posao... prosto ne postoji LOKACIJA na svetu gde treba voditi racuna o svom fizickom izgledu. zapamti to i nema potrebe da se vise osvrces na slicne budalaste zahteve. :thumbs:

#34 STATUS

STATUS
  • Members
  • 133 posts

Posted 26 August 2010 - 16:54

Kodeks oblacenja je nesto sto je stvar elementarne kulture...
Kada kodeks ne bi postojao, neko bi u Sud mogao da udje i u donjem vesu...

Iskreno, malo mi smeta diskriminacija muskaraca...
Muskarac ne moze u sorcu, a zena moze sa dubokim dekolteom i uskoj minijaturnoj haljinici....

Stice se utisak da i "prostitutka look" moze da udje u Sud ili bilo koji drugi drzavni organ, samo zato sto to nije musko i sto ne nosi sorc ili bermude..

Dakle ili zabraniti svima sorceve i mini suknje.... u cemu je razlika?Pa i zena moze da obuce pantalone ili pristojnu haljinu koja pokriva kolena ili barem pada preko njih...

#35 Nimrod

Nimrod
  • Members
  • 2,514 posts

Posted 26 August 2010 - 19:31

Kodeks oblacenja je nesto sto je stvar elementarne kulture...
Kada kodeks ne bi postojao, neko bi u Sud mogao da udje i u donjem vesu...

Iskreno, malo mi smeta diskriminacija muskaraca...
Muskarac ne moze u sorcu, a zena moze sa dubokim dekolteom i uskoj minijaturnoj haljinici....

Stice se utisak da i "prostitutka look" moze da udje u Sud ili bilo koji drugi drzavni organ, samo zato sto to nije musko i sto ne nosi sorc ili bermude..

Dakle ili zabraniti svima sorceve i mini suknje.... u cemu je razlika?Pa i zena moze da obuce pantalone ili pristojnu haljinu koja pokriva kolena ili barem pada preko njih...


Opet - javni servis nema nikakvog osnova da zabranjuje ni sorceve ni minijaturne haljinice. Donji ves - najverovatnije bi se mogao primenjivati onaj deo o zastiti javnog morala itd. Sve ostalo...."Izvolite mi pokazati zakon ili podzakonski akt na osnovu koga sud/VMA/policijska stanica odredjuje garderobu".

#36 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 26 August 2010 - 19:51

Opet - javni servis nema nikakvog osnova da zabranjuje ni sorceve ni minijaturne haljinice. Donji ves - najverovatnije bi se mogao primenjivati onaj deo o zastiti javnog morala itd. Sve ostalo...."Izvolite mi pokazati zakon ili podzakonski akt na osnovu koga sud/VMA/policijska stanica odredjuje garderobu".


Mislim da logika ide ovako - javni sektor jel da pripada javnosti, javnost svoje vlasnistvo sprovodi preko drzave a upravljanje istim preko legitimnih predstavnika koji odredjuju 'pravila' javnosti kroz delegirani glas. Sto ce reci ti kao pojedinac si dao svoj glas kako jesi - kolektivno je odredjeno ko tebe predstavlja i tako reci 'sam pao sam se ubio'.
Naravno mozes da se zalis svojim predstavnicima...

#37 Emulator

Emulator
  • Members
  • 19 posts

Posted 27 August 2010 - 00:49

Vidim sta kazes, nisi jedini. Izgubljena je orijentacija (citaj: nema Djindjica) i problem se svaki dan samo uvecava.

Bez infuzije para sa strane (investicije stranih firmi) i to masovno, ne samo Zastava, nema nista.


Razumemo se potpuno, imaš dobru volju, daješ predlog, taj predlog bi možda urodio plodom da je usvojen i sproveden 1991. godine, što se sadašnje situacije tiče... evo, i ja imam dobru volju... i kada bi me postavili za premijera Srbije, mislim da bih prvih sedam dana sedeo zaključan u kabinetu i plakao. Osmog dana bih malo prošetao, pa bih se opet vratio u kabinet da plačem... i tako sve do nekog dvadesetog dana kada bih se ušemio sa tajkunima, mafijom i državnim pantljičarama, kao i svi drugi i to je to. Ostavio bih za sobom problem još i veći nego problem koji sam zatekao, a koji već sada deluje nerešivo. Nema laganih i efikasnih rešenja koji stanu u post.

To je cela priča. :thumbs:

#38 Emulator

Emulator
  • Members
  • 19 posts

Posted 27 August 2010 - 00:52

Ovo sam namerno izdvojio, da pokazem kako to izgleda u divljaciji, mozda nekoga i zabavi.


Zaista ne znam šta je tragikomičnije - da li crnac sa onim na qrčiću ili Krkobabić u odelu...

#39 Triceratops

Triceratops
  • Banned
  • 992 posts

Posted 27 August 2010 - 00:59

Zaista ne znam šta je tragikomičnije - da li crnac sa onim na qrčiću ili Krkobabić u odelu...


sta li ti je tacno tragikomicno u kulturi za koju si verovatno danas prvi put cuo, da mi je znati :thumbs:

#40 yoyogi

yoyogi
  • Members
  • 6,418 posts

Posted 27 August 2010 - 06:00

Zaista ne znam šta je tragikomičnije - da li crnac sa onim na qrčiću ili Krkobabić u odelu...


Desava se da ovako kostimiran tip ceka na kasi u redu iza neke bele gospodje (ima 20,000 Australijanaca na PNG) koja je dosla da kupi nesto. Ona samo gleda preko ramena da je ne bocne, kao fol "guzva je, znate...".

#41 blond

blond
  • Members
  • 4,640 posts

Posted 27 August 2010 - 08:11

Desava se da ovako kostimiran tip ceka na kasi u redu iza neke bele gospodje (ima 20,000 Australijanaca na PNG) koja je dosla da kupi nesto. Ona samo gleda preko ramena da je ne bocne, kao fol "guzva je, znate...".



Zaboravio si da kazes da muskarci imaju po nekoliko 'Kundiawa shorts' pa ih menjaju k'o mi kosulje...

#42 Emulator

Emulator
  • Members
  • 19 posts

Posted 27 August 2010 - 08:29

Desava se da ovako kostimiran tip ceka na kasi u redu iza neke bele gospodje (ima 20,000 Australijanaca na PNG) koja je dosla da kupi nesto. Ona samo gleda preko ramena da je ne bocne, kao fol "guzva je, znate...".


...da je ne bocne :thumbs:

#43 Artur Dent

Artur Dent
  • Members
  • 8,603 posts

Posted 27 August 2010 - 09:16

sta li ti je tacno tragikomicno u kulturi za koju si verovatno danas prvi put cuo, da mi je znati :thumbs:

Koliko sam ja skapirao poenta je u Krki i odelu, ne u nakurnjaku i PNG kulturi.

#44 XXL

XXL
  • Members
  • 18,731 posts

Posted 27 August 2010 - 13:41

Ima jos: svakog drugog cetvrtka, deca u sve drzavne skole idu ovako odevena. Deckici nataknu ovaj pokrivac na qurcic, devojcice u suknjama od trave.

:thumbs: Dakle, tebe da nema trebalo bi te izmisliti.

#45 yoyogi

yoyogi
  • Members
  • 6,418 posts

Posted 27 August 2010 - 13:56

:thumbs: Dakle, tebe da nema trebalo bi te izmisliti.


Mislis da lazem?