Jump to content


Photo

Reprezentacija


  • Please log in to reply
19541 replies to this topic

#14281 lajavi_krelac

lajavi_krelac
  • Members
  • 3,950 posts

Posted 01 October 2014 - 17:17

Markoss jel si siguran za Gudelja i Ignjovskog?


  • 0

#14282 Constantin

Constantin
  • Members
  • 21,867 posts

Posted 01 October 2014 - 17:23

Da se ne lažemo....


  • 0

#14283 Constantin

Constantin
  • Members
  • 21,867 posts

Posted 01 October 2014 - 17:25

U principu,sve zavisi šta i kako hoćeš da vidiš..svi znamo kako je bilo,ali će neko vrlo lako poverovati u autentičnost i da se ustvari sve dogodilo ovako i ovde,kako nam je Aca opričao :

 

http://youtu.be/VUYjxamJ3bs


  • 3

#14284 barracuda

barracuda
  • Members
  • 8,995 posts

Posted 01 October 2014 - 17:26

Ne znam,inat neki u meni proradi,kad god vidim da me neko pravi budalom.

Hoćemo da poverujemo da je g.Dick A. pogledao,otprilike 50-ak kandidata za "državnu reprezentaciju"...i došao do zaključka da neki,i ako ne igraju mogu da budu "ključni šraf" u postavci reprezentacije....??? kako je onda saznao za njihove trenutne fudbalske kvalitete,ako nisu standardni u svojim klubovima...?

Da nije Danko Lazović trenutno u boljoj formi od recimo Miroslava Radovića...? s tim  da ovo "trenutno" kod Radovića traje u kontinutetu nekoliko sezona...

To je samo jedan primer,a ovoga smo se nagledali unazad nekoliko sezona..uhaha.

Zato i potenciram na terminu "državna reprezentacija"...da to bar zvuči ozbiljno,ako ne izgleda tako.

Ko je "razgovarao sa starijim ljudima" neka ih pita za "klauzulu" kod prelaska u neki strani tim koja glasi (parafraziram) "da se poziv za učešće u državni tim (onda) Yugoslavije ne dovodi u pitanje i da ima prioritet u odnosu na nastup u klubu.....

Ovakva komercijala...fuj.

To nije reprezentacija Srbije...

 

ma to za Lazovića je totalni idiotizam. taj nije više ni za Partizan a kamoli za repku. sa druge strane, Radović je dobra ideja ali, zar ne postoje beše neke Fifine propozicije koje prave problem oko njegove eventualne igre za Srbiju? ili sam nešto ja istripovao?


  • 0

#14285 lajavi_krelac

lajavi_krelac
  • Members
  • 3,950 posts

Posted 01 October 2014 - 17:29

Nije Radović igrao valjda ni za jedan drugi nacionalni tim?

 

Što se tiče Ramadanija Ignjovski nije kod njega više a Gudelj nije sigurno, ja mislim da je njemu ili njegov brat ili stric menadžer? 

 

Znači 3 igrača Ramadanijeva na spisak.


  • 0

#14286 lajavi_krelac

lajavi_krelac
  • Members
  • 3,950 posts

Posted 01 October 2014 - 17:32

Ahahahahaha kakav klip bemti ćivot  :rotflmao:


  • 0

#14287 dinamo minsk

dinamo minsk
  • Members
  • 2,256 posts

Posted 01 October 2014 - 17:32

Da ne citiram sad više vas, dzone je dobro rekao, mi godinama nemamo TIM.

Nama je glavna referenca kad mjerimo kvalitet reprezentacije samo nabrajanje gdje koji igrač igra.

 

Gdje igraju igrači npr Alžira (ok, većina u Francuskoj ali ne baš u top klubovima niti su većina poznati), i SAD-a pa su taktički i trkački dva koplja ispred nas.

 

Evo jedno prosto pitanje, kad je to naša "broj 1 na svijetu odbrana" isto i  pokazala?

To puko nabrajanje igrača je sranje.

To je samo  papir, a papir svašta trpi.

 

To što neko igra u top klubu ne mora uopšte da ima značajnu ulogu  i učinak na igre istoga u reprezentaciji.

Nas uz Toleta mnogo jebe i mentalitet, pesimizam, pljuvanje na bilo kakve promjene i inovacije, a paradoks je u tome što sve ono staro što ne bi da mijenjamo uredno rezultira neuspjehom (konkretno na reprezetnativni fudbal mislim).

 

Da se vratim malo na Mihajlovića; kad je Ljajić potpisao da će pjevati himnu, pa onda to odbio, 99% ljudi je podržalo Mihajlovića.

Kad su rezultati krenuli nizbrdo, pljuvačina u stilu "Miho, jebala te himna, da je igrao Ljajić druga bi pjesma bila...".

Nebitan je tu siniša, samo se osvrćem na princip.

 

A da se opet nadovežem, i spojim sa slučajem Ljajić, mali očigledno ima žešću promaju u glavi, uz sve fudbalske kvalitete.

Tako da štogod je u pitanju, apsolutno podržavam Advocata u odnosu  na tog foliranta.

 

Još me jedna stvar zanima, o čemu sam već ranije pričao, šta da je  selektor Mourinho ili Marcelo Lippi, i da su  na listi Raća i npr

Mrđa, da li bi opet tole sastavljao listu?

Znači, ko god da je selektor i kakav god da je spisak, određeni procenat ljudi bi to tvrdio, jednostavno jer smo takvi.

 

I koliko god se slažem da je Tole najveći krivac za sve vezano u fudbalu, opet, da mi imamo TIM, mi bi se plasirali ipak na neko takmičenje češće nego što nam je praksa.

Kao prvo nemamo dovoljno izgrađen pobjednički mentalitet, kiksamo u jako puno "malih" utakmica, nemamo kult reprezentacije, postojao je jedno vrijeme kod Antića i to je to.

Puno puno je problema koji nas dijele od ozbiljnog faktora.


  • 0

#14288 Gb92

Gb92
  • Members
  • 7,451 posts

Posted 01 October 2014 - 17:36

Meni nije jasno do kad ces ljudi da se primaju na reprezentaciju u fudbalu ...

 

Kad bi znali koliko te reprezentativce vecinom boli ona stvar drugacije bi gledali na sve to.  A pored svega odlicno su placeni za to sto nas brukaju. 

 

Ponekad pomislim da dolaze na okupljanje samo da bi skoknuli malo do Srbije :)


  • 1

#14289 Constantin

Constantin
  • Members
  • 21,867 posts

Posted 01 October 2014 - 17:36

ma to za Lazovića je totalni idiotizam. taj nije više ni za Partizan a kamoli za repku. sa druge strane, Radović je dobra ideja ali, zar ne postoje beše neke Fifine propozicije koje prave problem oko njegove eventualne igre za Srbiju? ili sam nešto ja istripovao?

Ma nije bitno....neka si u pravu i nije pitanje Radovića...evo kako to sve objašnjava g.Selektor...

 

 
"Lazović će nam pomoći svojim temperamentom i kvalitetom. Znam ga još iz nekih prošlih dana, a i deluje obećavajuće kako je igrao za Partizan protiv Totenhema. Ljaljić je dobar igrač, ali s drugačijim mentalitetom od onakvog kakvog želim ovde", kazao je selektor "orlova".
 

i onda:

 

On je dodao da prati i da će pratiti najboljeg fudbalera poljskog prvenstva Miroslava Radovića, ali da ga nije zvao jer ima dovoljan broj igrača na poziciji krila koji "mogu da odrade posao".

E to je smešno...Zašto nije pozvao Radovića a Lazovića pohvalio... ;)

Radović je nepravedno dobio "budi strpljiv" kao i od smnogih drugih selektora, koji su ga "pratili"...a verujem da ne znaju za koga igra.

 

 

Ono što hoću da naglasim je "model ponašanja" svakog selektora..manje-više.Čim iskoči iz neke matrice,a čvrsto verujem da se ta "matrica" povezuje sa Toletovim muljanjem,više nije dobar selektor.RAdović je ovde najmanje bitan.Bitniji je Lazović i cela priča oko njega...Radovića sam se i ja jedva setio...ali pratim ga.. ;)


  • 1

#14290 Markoss

Markoss
  • Members
  • 10,970 posts

Posted 01 October 2014 - 17:43

Markoss jel si siguran za Gudelja i Ignjovskog?

 

Znam da je Damjanac vođao Ignjovskog po Italiji još ko klinca na neke probe, pa ga posle i u Minhen uvalio, sad vidim na transfermarktu da mu nije menadžer više, al ne bih bio siguran u to, ni u informacije sa transfermarkta niti u to da Ignjovski više nije Ramadanijev, jer znam da su dosta verovali u njega.

 

Gudelju je trebao da završava transfer u Fiorentinu, ako se dobro sećam, al sad si me ti podsetio da sam negde pročitao da je Gudelju valjda stric menadžer.

 

Eto, još gore, 3 ili 4 igrača od 24 i uz to mu jednog od glavnih igrača i projekata te agencije, javno napuše da nema mentalitet kakav bi trebao da ima, i onda LIAN Sports kroji sastav.


Edited by Markoss, 01 October 2014 - 17:44.

  • 0

#14291 lajavi_krelac

lajavi_krelac
  • Members
  • 3,950 posts

Posted 01 October 2014 - 17:56

Meni nije jasno do kad ces ljudi da se primaju na reprezentaciju u fudbalu ...

 

Kad bi znali koliko te reprezentativce vecinom boli ona stvar drugacije bi gledali na sve to.  A pored svega odlicno su placeni za to sto nas brukaju. 

 

Ponekad pomislim da dolaze na okupljanje samo da bi skoknuli malo do Srbije :)

E jbg sad tako isto i moja majka priča, ona nit zna ko igra ni gde igra ni kako igra ali je uvek sigurna da fudbal naš treba ukinuti i da nema od njega ništa. E sa takvim mentalitetom ništa i ne može da bude. Kroz istoriju je nama fudbal slaba tačka pa tako verovatno mora i da se nastavi jel tako? Ne može da se poboljša nikad, da naleti neka dobra generacija ili tako nešto? 

 

Jel vidiš ti koliko ljudi je ovde samo spomenulo menadžere i Ramadanija u ovom kratkom vremenu kad videli spisak a on ima čak 3 igrača na njemu. Jel to misliš da je onako s razlogom ili su ljudi navikli da pljuju sve i svašta što ima veze sa fudbalskom reprezentacijom? 


Edited by dzone87, 01 October 2014 - 17:59.

  • 0

#14292 Constantin

Constantin
  • Members
  • 21,867 posts

Posted 01 October 2014 - 18:01

ljudi navikli da pljuju sve i svašta što ima veze sa fudbalskom reprezentacijom? 

rezultati nas demantuju... ;)


  • 1

#14293 lajavi_krelac

lajavi_krelac
  • Members
  • 3,950 posts

Posted 01 October 2014 - 18:12

Pa ne demantuju ali mi u svako takmičenje ulazimo sa a što ovo, a što ono, ma mi smo već ispali nema šta da igramo i naravno Tole, Tole, Tole i Tole.

 

Jeste krivac on što nam je fudbal gde je sada, on je birao Pižona i dozvoljavao Mihajloviću da se onako kaubojski ponaša i kriv je za slabu ligu i unakaženu ligu i što se igra po onakvim kaljugama od stadiona jeste on kriv zajedno sa savezom ali aman više. Ništa to neće doneti na bolje ako samo pljujemo i gledamo pesimistički stalno.

 

Smešno je da kvalifikacije nisu ni počele a već se izbacujemo iz njih i nije problem što to mi ovde pišemo toliki nego što će oni banglavi mediji da krenu da seru i da prave odvratnu atmosferu na prvi znak kad nešto krene nizbrdo, recimo remi protiv Jermenije ili ako ih samo pobedimo 0:1 uz odvratnu igru. Ti novinari ako hoće nešto da pitaju trebaju da idu kod tog Toleta, Lakovića, Đorića, Ćurkovića i takvih likova a ne da buše tamo gde nije mesto. Kako može da bude bolje kad ti novinari Đorića i Ćurkovića smatraju čovekom fudbala? A ova posle ne valja Vidić, Subotić kiksaroš, Ljajić neće da peva himnu, ovaj maši 100% prilike a tamo gde trebaju da udare novinari ne smeju, ulizuju se ko neke p....... 


  • 0

#14294 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 01 October 2014 - 18:35

Ne verujem da je Lazovic pozvan zbog menadzerskih veza. Verujem da je to licna odluka Advokata, posto je to jedan od retih igraca koje poznaje iz Holandije.

 

Zaista neocekivan poziv, ali dobro.


  • 2

#14295 Constantin

Constantin
  • Members
  • 21,867 posts

Posted 01 October 2014 - 18:44

Ne verujem da je Lazovic pozvan zbog menadzerskih veza. Verujem da je to licna odluka Advokata, posto je to jedan od retih igraca koje poznaje iz Holandije.

 

Zaista neocekivan poziv, ali dobro.

Poznaje i Kežmana... ;)


  • 0