Jump to content


Photo
- - - - -

...u Nišu pljačkaju prolaznike


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
101 replies to this topic

#91 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 15 July 2010 - 13:51

a)
Ako pojedini žive u kolektivnim centrima 15 godina - ne vidim što bi romi bili osuđeni na metalne konzerve..

Analogija ti je za 10 :ph34r: . Jel znaš u opšte kako se živi u nekim kolektivnim centrima? Ljudi žive tamo jer su zaboravljeni i od društva i od države u uslovima koji nisu ni za držanje životinja. Drugo, šta misliš kako bi izgledala država koja bi poslala Rome u takve kolektivne centre. Pa to bi onda bio pravi fašizam na delu.
Ti ljudi koji žive u kolektivnim centrima bi mogli komotno da tuže državu i da dobiju debelu odštetu, jer su upravo u kolektivnim centrima zbog loših odluka ove države.

#92 BlackDog

BlackDog
  • Members
  • 2,951 posts

Posted 17 July 2010 - 12:50

U kolektivnim centrima žive ljudi koji su proterani sa svojih ognjišta mimo svoje volje i kao kolateralna šteta državne politike, gde država ima odgovornost za njihovu sudbinu i primorana je da im obezbedi osnovne uslove za život. Smeštaj koji imaju ljudi u kolektivnim centrima u većini slučajeva je mnogo gori od onoga, što su ljudi imali pre raseljavanja.


Odgovornost ima država čiji su građani odnosno vlasti koje su oni birali. Nešto se ne sećam da su glasali na izborima u Srbiji ali jesu u Bosni i Hrvatskoj. Hteli su "sve srbe u jednoj državi" i dobili su ih. Vođe u stančine na Dedinju a oni utj.prčvarnice tj.kolektivne centre . Oni su žrtve sopstvene lude glave i ne vidim što bi bili na teretu druge države.

U divljim naseljima žive ljudi kojima je takav život stvar tradicije ili slobodnog izbora, tako da je smeštaj koji dobijaju u kontejnerima, po pravilu bolji od onoga što imaju u kućama od kartona. Uz to, država prema stanovnicima divljih naselja nema nikakvih obaveza...

Tako bre - dosta s tim "romi", kulti-multi, tolerancija proseravanjem - lepo srpski "to su samo cigani" i "bolje ne zaslužuju". Hitler bi se ponosio tobom. :)

Analogija ti je za 10 :ph34r: . Jel znaš u opšte kako se živi u nekim kolektivnim centrima? Ljudi žive tamo jer su zaboravljeni i od društva i od države u uslovima koji nisu ni za držanje životinja. Drugo, šta misliš kako bi izgledala država koja bi poslala Rome u takve kolektivne centre. Pa to bi onda bio pravi fašizam na delu.
Ti ljudi koji žive u kolektivnim centrima bi mogli komotno da tuže državu i da dobiju debelu odštetu, jer su upravo u kolektivnim centrima zbog loših odluka ove države.

Ma ja fašizam. Naprave sranje u svojoj domovini, onda zbrišu ovde i odma ajmo besplatno stanovanje i izbeglička dokumentacija, socijala - jebote dok domaće stanovništvo crkava od gladi ili ko u slučaju roma od hladnoće, nema dokumenta, sistem ih ne registruje... Ne razumem kako neko može biti izbeglice posle 15 godina boravka u nekoj zemlji, pa državljanstvo se stiče za 5. Drugo, poznajem ljude koji su isto izbeglice i nekako su se snašli, ni jednog momenta nisu kukali "mi izbeglcie, tužićemo državu - kuku lele" već se toliko koliko skućili i nekako krpe kraj s krajem..
Ja samo kažem da se oduvek vrši podela na "naše" i "one" iako su "oni" ustvari naši sugrađani i komšije a "naši" čak nisu ni državljani - nisu nam ništa.

Edited by BlackDog, 17 July 2010 - 12:52.


#93 Bratanac

Bratanac
  • Members
  • 1,134 posts

Posted 17 July 2010 - 13:53

Tako bre - dosta s tim "romi", kulti-multi, tolerancija proseravanjem - lepo srpski "to su samo cigani" i "bolje ne zaslužuju". Hitler bi se ponosio tobom. :ph34r:


Ovo si ti izrekao, ja nisam, niti ću ikada...
Opsednutost idolima iz podsvesti je čudo.

#94 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 17 July 2010 - 20:22

Ma ja fašizam. Naprave sranje u svojoj domovini, onda zbrišu ovde i odma ajmo besplatno stanovanje i izbeglička dokumentacija, socijala - jebote dok domaće stanovništvo crkava od gladi ili ko u slučaju roma od hladnoće, nema dokumenta, sistem ih ne registruje... Ne razumem kako neko može biti izbeglice posle 15 godina boravka u nekoj zemlji, pa državljanstvo se stiče za 5. Drugo, poznajem ljude koji su isto izbeglice i nekako su se snašli, ni jednog momenta nisu kukali "mi izbeglcie, tužićemo državu - kuku lele" već se toliko koliko skućili i nekako krpe kraj s krajem..
Ja samo kažem da se oduvek vrši podela na "naše" i "one" iako su "oni" ustvari naši sugrađani i komšije a "naši" čak nisu ni državljani - nisu nam ništa.

Ih bre Black Dog, ja ne mogu da verujem da ti verujes u ono sto pises. Oni sto su pravili sranja nisu u kolektivnim centrima.To je bre puka sirotinja koja je ostala bez icega i koja se bori za puku egzistenciju. Uslovi zivota su katastrofalni, cesto bez vode i osnovnih stvari za zivot. Video sam nekoliko kolektivnih centara i ono je zaista tuga nad tugama. Sto se tice drzavljanstva tu se slazemo, ali opet je tu kriva drzava i politika ove drzave,
Sto se tice "nasih" - "njihovih" i slicnih gluposti, upoznaj se prvo sa temom pa onda pisi. Pominjes tuznu sudbinu Roma (a jeste tuzna), a ne znas da je ogroman broj izgeblih sa Kosova, recimo, u tim kolektivnim smestajima upravo Romske nacionalnosti.
Drzava bi trebalo da resi problem tih ljudi, jer je direktan krivac za ono sto im se desilo. A ne da im seku struju i maltretiraju na slicne nacine.
Ono sto radi KEK na Kosovu, radi EPS kolektivnim centrima. Samo ne vidim da se ovde digla tolika prasina oko toga. Vest prodje i niko je i ne primeti. Tuga.

#95 perkos

perkos
  • Members
  • 26,798 posts

Posted 18 July 2010 - 09:09

zamolio bih ucesnike da ne citiraju izjave BlackDoga jer je taj pacenik kod mene na ignore a ovako mora da citam njegove bljuvotine kojima leci svoje frustracije

Edited by perkos, 18 July 2010 - 14:26.


#96 duma

duma
  • Members
  • 1,673 posts

Posted 24 July 2010 - 00:45

a)Ako pojedini žive u kolektivnim centrima 15 godina - ne vidim što bi romi bili osuđeni na metalne konzerve.

Kako ti zamišljaš te kolektivne centre? Tamo je uglavnom gore nego u tim "konzervama".
Tvrditi da je život u njima neka privilegija može ili neobavešten, ili pokvaren, ili ograničen.

Po čemu si ti koji sve izbeglice proglašavaš odgovornim za rat, bolji od onog koji Rome naziva lopovima?
Podjednako smrde obe izjave.

Ostavicu ovo jos nekoliko casova (do spavanja), a onda obrisati ako se ne modifikuje...

Šta bi s ovim?
U naslovu se ne kaže ni grupa Roma, već samo Romi, tako da je krajnje neprihvatljiv.
Sem toga, po svemu sudeći, pljačke nisu etnički motivisane, pa je pominjanje nacije besmisleno.

#97 zoran59

zoran59
  • Members
  • 10,124 posts

Posted 24 July 2010 - 04:19

Šta bi s ovim?
U naslovu se ne kaže ni grupa Roma, već samo Romi, tako da je krajnje neprihvatljiv.
Sem toga, po svemu sudeći, pljačke nisu etnički motivisane, pa je pominjanje nacije besmisleno.

Hvala ti sto si me podsetio. Naslov teme editovan.

Edited by zoran59, 24 July 2010 - 04:19.


#98 stvorko

stvorko
  • Banned
  • 3,004 posts

Posted 26 July 2010 - 09:43

i to na nacin da tema gubi potpuno na smislu.

"nacionalne predrasude i kriminal "

lepo sam ja rekao da cemo doci do povampirenog rasizma zlih srba punih predrasuda :ph34r:

#99 zoran59

zoran59
  • Members
  • 10,124 posts

Posted 26 July 2010 - 15:59

i to na nacin da tema gubi potpuno na smislu.

"nacionalne predrasude i kriminal "

lepo sam ja rekao da cemo doci do povampirenog rasizma zlih srba punih predrasuda :ph34r:

Lepo receno ne znaci ispravno receno. Originalni naslov "Romi pljackaju" je nacionalna predrasuda.

Zivim u ovom gradu u Texasu 12 godina i za to vreme su mi dva puta ukradena kola. Oba puta su lopovi uhvaceni (svaka cast policiji!) i bili su Hispanici - al' mi nikad nije palo na pamet da napisem tekst pod naslovom "U USA Meksikanci kradu kola useljenicima sa Balkana!"

#100 BlackDog

BlackDog
  • Members
  • 2,951 posts

Posted 26 July 2010 - 21:05

Ne samo da je predrasuda već je i netačan. Niko ne pljačka nedužne bele vozače jugića i stojadina već sirotinja krade hranu iz vojnih kamiona.
Naravno - nacističkom bilmezu koji je otvorio ovaj topik to je samo još jedan pokazatelj "kakvi su oni". Pa je s tom misijom (da nam otvori oči) i došao na ovaj forum.. Naravno pošto sa originalnom pričom ne bi dobio dužnu pažnju niti izazvao željenu reakciju - napisao je one bljuvotine. Ne sumnjam da on stvarno i veruje u to . Međutim, žalosno je što su kod nekih forumaša predrasude - zakopane duboke ispod kože - izašle na površinu. Samo je trebalo malo povoda - na šta je naš nacoš i računao. :ph34r:

#101 GordanaZ

GordanaZ
  • Members
  • 5,533 posts

Posted 26 July 2010 - 23:21

Naravno - nacističkom bilmezu...

...naš nacoš :ph34r:


U nedostatku Kinika, njegovi sledbenici ( :) ) valjano obavljaju posao.
"Da druze Kinik, naucio sam lekciju, lepo ste me vaspitali, obracunavacu se sa nacosima, fasistima, srBovima, vukojebincima_prekodrinskim... i bolje i cvrsce nego vi, sledicu vas put dok se ne vratite... ma, sta dok se ne vratite, sledicu ga dokle god je u meni poslednja trunka zivota...".

Posto gore kvotovani nik/lik nije medju mojim omiljenim, stavise, ne bih ni da mu se direktno obracam (sto i njemu toplo preporucujem kad je u pitanju moja malenkost).
Vise uopsteno pisem.

Postavljac teme nigde, ali slovom nigde nije ni u naznakama nagovestio bilo sta sto bi licilo na nacisticki ili fasisticki ispad, te stoga nije fer podmetati mu takvo nesto, a jos manje je fer lepiti mu takve epitete. Naselje u Nisu koje se pominje u uvodnom postu je naseljeno Romima - 95% (ako ne i vise).
Da li je trebao, u ime politicke korektnosti da napise, umesto "Romi u tom i tom naselju pljackaju" - "Sirotinja u tom i tom naselju pljacka", kao sto je to uradio novinar Blica, ne pominjuci nigde Rome i cuvajuci se da mu se slucajno ne omakne da u tom naselju zivi iskljucivo romsko stanovnistvo?
Da li bi u tom slucaju izbegao ovakva i slicna etiketiranja i uvrede.
Dakle, u tom naselju zive Romi i deca Roma kradu pod patronatom svojih roditelja, ili jos bolje da prosirim recenicu - siromasna romska deca pod patronatom svojih siromasnih roditelja kradu (ne samo vojne) robom natovarene kamione.
Da li je bilo dovoljno korektno?
Pojava je uzela maha i nebitno je ko krade, da li su deca romske, srpske ili bilo koje druge populacije, bitno je da je sve vise takvih pojava, ne samo u Nisu vec i sire. Sto je najtragicnije, puko siromastvo najcesce nije osnovni razlog zbog koga se ovakve pojave desavaju.
Ostaje misterija zasto se policija ne angazuje na pravi nacin. Sumnjam da je strah jedini motiv njihovog nemesanja i neulazenja u naselje.
Pre bih rekla da i policija ima "blagu" korist od lokalnih "mocnika" (gazda) u tom naselju i da zato ostaje po strani.
Takodje ostaje misterija i zasto se na sudu ne resavaju ovakvi slucajevi na pravi nacin.
Pitam se dokle cu svugde i na svakom mestu videti i nalaziti korumpiranost. A mozda je nema u toj meri u kojoj je ja "pronalazim", ispravite me ako gresim.

Edited by Gordana_64, 26 July 2010 - 23:22.


#102 Div

Div
  • Members
  • 7,752 posts

Posted 29 July 2010 - 09:34

Pariz raseljava romska naselja

Spoiler! --Click here to view--

Rešava li Francuska probleme ili stvara nove, veće.
Imali smo na ovom Forumu priču o raseljavanju romskih naselja u Beogradu, ovaj topik je prvobitno imao naslov "Romi pljačkaju prolaznike u Nišu".
Sarkozi ima pristup sličan stanovnicim Jabuke kod Pančeva. Proteraj i rešen problem. Samo je francuski primer slikovitiji. Grupa Roma je uhvaćena u krađi, policija interveniše i ubija jednog mladića, Romi u znak protesta zbog ubistva naprave nerede, Vlada pravi planove za proterivanje roma.
Naći će se bolje formulacije, proteraće samo one koji su činili krivična dela, pomoćiće državama koje treba da prime prognane u njihovom prijemu nekom parom da pokažu svoju brigu. Vratiće jedan broj u Rumuniju, Bugarsku ili Srbiju, gde će provesti neko vreme dok se ponovo ne domognu Italije, Francuske, Nemačke. Niti zemlje EU imaju želje da ozbiljno pomognu, pre svega romskoj deci, da se integrišu u sredinu u kojoj žive, niti tu želju i spremnost imaju Balkanske zemlje, članice EU ili ne. Romi će loš dugo biti neugodan problem koji će s vremena na vreme dolaziti u žižu javnosti, po pravilu vezano za neki kriminalni događaj, ubistvo ili pljačku.