Jump to content


Photo

Grupa C


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
115 replies to this topic

#106 Skyglider

Skyglider
  • Members
  • 9,164 posts

Posted 24 June 2010 - 16:50

Previse si pristrasan.

Amerikanci jesu dali onaj srecni gol protiv Engleza, ali su se odlicno drzali celu utakmicu. Vec sam pomenuo da su vas razbili u drugom poluvremenu i bukvalno im je oduzeta pobeda, a protiv Alžira da su iskoristili bar pola prilika koje su imali nabili bi ih sa 3:0. Od vas je dobra igra vidjena samo u prvom poluvremenu protiv USA i to je to.

Ti prvenstveno moras da budes srecan sto je jedna tako mala zemlja kao Slovenija uopste izborila plasman na SP i nema potrebe da tako burno reagujes.

#107 blazha

blazha
  • Members
  • 536 posts

Posted 24 June 2010 - 17:17

To sam i ja hteo da kazem ali ne zelim da ulazim u raspravu oko toga. Slovenci treba da budu srecni i ponosni na svoju reprezentaciju sto se plasirala n svetsko prvenstvo. Minut ih je delio od jos vece senzacije, plasmana u osminu finala. Ali moram jos jednom ponoviti da su to igrama vise zasluzili Ameri. Isto tako mi smo igrama zasluzili da se nadjemo u osmini ali nismo jer nazalost nemamo mentalitet za fudbal kakav je potreban da bi se dobra igra u odlucujucem mecu pretvorila u siguran trijumf. Nazalost moracemo jos da ucimo ne bi li stigli Nemce i Italijane koji su po meni kraljevi fudbalskog mentaliteta i bas zbog toga je "sreca" toliko puta bila njihov saveznik.

#108 dhx

dhx
  • Members
  • 7,032 posts

Posted 24 June 2010 - 17:48

Ti prvenstveno moras da budes srecan sto je jedna tako mala zemlja kao Slovenija uopste izborila plasman na SP i nema potrebe da tako burno reagujes.

Slovenci treba da budu srecni i ponosni na svoju reprezentaciju sto se plasirala n svetsko prvenstvo. Minut ih je delio od jos vece senzacije, plasmana u osminu finala.

Slovence delio minut do senzacije a Srbiju mentalitet dokle, do polufinala? Pa jeli to Srbija, debitant na svetskim prvenstvima, neka velesila fudbala u odnosu na Sloveniju? :ph34r:

Što važi za Sloveniju, isto važi i za Srbiju - već plasman na svetsko prvenstvo je uspeh a sve ostalo samo bonus. Za svaku od "banana država" bivše nam zemlje. A rezultat Hrvatske, treće mesto iz 98', verovatno nedostižan za svaku od njih.

Priče o nekoj "veličini/(ne)zasluženosti" za odlazak kući i svrstavanje u bok velikana je ravna merenju "reproduktiva" u mirujućem stanju - impresionira samo onoga, ko ga drži u rukama dok polupijan šora, u nadi da će sledeći put kad naraste, biti veći nego prošli.

#109 Skyglider

Skyglider
  • Members
  • 9,164 posts

Posted 24 June 2010 - 18:23

Naravno. Za Srbiju je takodje veliki uspeh sto je otisla na SP, a plus smo tamo dobili i jednu Nemacku, tako da nema razloga za neko veliko nezadovoljstvo.

Meni je u celoj prici uoci SP-a najvise smetalo to sto su i kod nas i u Sloveniji podjebavani Hrvati, zbog toga sto ne ucestvuju. Kao da smo svi zaboravili da su ti isti Hrvati, od kada su stekli nezavisnost, propustili samo Euro 2000 i ovo SP, a cak su za razliku do ostalih ex Yu drzavica uspeli i nesto znacajno da naprave. Svakako da mislim na polufinale France '98., mada im je i pre dve godine malo falilio da odu u polufinale Eura.

#110 Ridjis

Ridjis
  • Members
  • 37,708 posts

Posted 24 June 2010 - 18:26

Ја сам рекао да је, по мени, Америка заслужила да прође из ове групе али не да Словенија није већ да више треба дискутовати о томе колико је Енглеска заслужила.

#111 blazha

blazha
  • Members
  • 536 posts

Posted 24 June 2010 - 18:38

Vidim da su krenula neka bezobrazna poredjenja Slovenije i Srbije. Totalno je bezveze porediti te 2 reprezentacije. Srbija ima bolji napad, vezni red i odbranu. Slovenci imaju boljeg golmana. Tu stavljam tacku jer niko normalan u svetu ko prati fudbal uopste ne bi ulazio u ovakva poredjenja posto je verovatno cuo za maksimum 3 igraca Slovenije. Samo slusajte sta strani mediji(koji su neutralni za razliku od nas) kazu o nama. Nas su velika imena poput SAF-a uvrstavali u potencijalna iznenadjenja(to sto nama takve stvari ne idu u korist zbog loseg mentaliteta je druga stvar). Mozemo da se poredimo sa Hrvatima koji ruku na srce imaju izuzetan tim ali porediti reprezentaciju Slovenije sa Srbijom je bezveze.

#112 dhx

dhx
  • Members
  • 7,032 posts

Posted 24 June 2010 - 19:01

Meni je u celoj prici uoci SP-a najvise smetalo to sto su i kod nas i u Sloveniji podjebavani Hrvati, zbog toga sto ne ucestvuju.

Podjebavani su samo od onih, koji sad puštaju krokodilske suze zbog "neuspeha" Srbije i Slovenije - do Johannesburga. No i oni su daleko od "fudbalske velesile", za kakvu ju smatraju neki njihovi "krokodili", misleći da im je na svakom E/SP mesto obezbedjeno.

A već sam plasman, na svako evropsko ili svetsko prvenstvo, je uspeh i upisivanje na fudbalsku kartu sveta - svaki put kad se to iznova nekom ovde desi. U uslovima, u kakvim se igraju domaće lige sadašnjice, od Triglava pa do Gevgelije i koliko sredstava se plasira za razvoj svih sportova, i više nego uspeh.


више треба дискутовати о томе колико је Енглеска заслужила.

Slažem se - dovoljno su zaslužili kad su prošli sa pet boda, neporaženi iz relativno teške grupe u vremenima gde skoro ni jedna reprezentacija više nije outsider kao tim. To što njih neki "engleski krokodili" već vide kao šampione sveta, svaki put u svakoj utakmici posle 66' - jer imaju "zaštićeni patenat/copyright na fudbal" - to je već druga pesma.


Vidim da su krenula neka bezobrazna poredjenja Slovenije i Srbije. Totalno je bezveze porediti te 2 reprezentacije. Srbija ima bolji napad, vezni red i odbranu. Slovenci imaju boljeg golmana.

Ja o reprezentacijama - a ti o veznim kruškama, napadačkim šljivama i golmanskim malinama. Koji je to Srbija veći uspeh od Slovenije napravila u nekim realnim okvirima svetskog fudbala od kad su obe samostalne zemlje (91' pa na vamo)? Koji je njihov medjusobni skor, kao reprezentacija? Liga šampiona, UEFA kup, nešto što tebi daje pridih veličine?

Edited by Dhx77, 24 June 2010 - 19:03.


#113 blazha

blazha
  • Members
  • 536 posts

Posted 24 June 2010 - 19:29

Od 91' pa nadalje mi smo bar 2 puta prosli grupu - 98' i 00' i imali smo jos 2 ucesca 06' 10'. Dakle od skidanja sankcija ucestvovali smo na 3 od 4 svetska prvenstva i na 1 od 3 evropska. To je ukupno 4 od 7. Od toga 2 puta smo prosli grupu, igrali smo osminu svetskog i cetvrtfinale evropskog. Mrzi me sad da trazim rezultate Slovenije ali 99% sam siguran da su losiji. Sad sam ispisao ove brojke samo da bih ti dokazao da i one govore nama u prilog a znamo dobro da fudbal nisu samo brojke a i svima nama je vrlo kratka istorija(koliko je 13 ili 14 godina merodavno da bi pricali da li je ta zemlja uspesna u fudbalu ili nije). O igracima necu da pricam jer Slovenci od Zahovica nisu imali igraca koji vredi blizu 10 milki. U medjuvremenu su napravljeni Stankovic, Vidic, Ivanovic, Modric, Kranjcar, Srna, Olic, Dzeko, Misimovic, Pandev... Slovenija s'obzirom da nema ioele kvalitetnog igraca u evropskim okvirima, postize odlicne rezultate sto govori o veoma velikoj snazi kolektiva koja ih krasi ali to nikad nece biti dovoljno za neki veci uspeh dok sa druge strane Hrvati i mi koji smo realno rasadnik talenata i te kako imamo veru u buducnost koja ce sigurno doneti jos jedan istorisjki uspeh poput onog koji su kockasti napravili 98'.

#114 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 24 June 2010 - 19:35

O Boze o cemu vi pricate. Ko treba da bude nesrecniji u porazu.... Poraz je poraz, zasluzen i ne zasluzen - ne postoji. Gleda se samo rezultat i toga nema na zalost na ovom SP. Imacete priliku da za manje od tri meseca da vidite cija je "cuna" veca pa lepo sacekajte.

Nego da ne ulazim u ovu pricu koja ne vodi nikuda. Ne znam da li ste primetili da su svi klubovi iz nase kvalifikacione grupe za EP ispali u prvom kolu. Imam osecaj da imamo baksuza u grupi, koji nas je sve prokleo, ja sumnjam u Severnu Irsku.

#115 Gogy

Gogy
  • Members
  • 7,469 posts

Posted 24 June 2010 - 19:45

Vidim da su krenula neka bezobrazna poredjenja Slovenije i Srbije. Totalno je bezveze porediti te 2 reprezentacije. Srbija ima bolji napad, vezni red i odbranu. Slovenci imaju boljeg golmana. Tu stavljam tacku jer niko normalan u svetu ko prati fudbal uopste ne bi ulazio u ovakva poredjenja posto je verovatno cuo za maksimum 3 igraca Slovenije. Samo slusajte sta strani mediji(koji su neutralni za razliku od nas) kazu o nama. Nas su velika imena poput SAF-a uvrstavali u potencijalna iznenadjenja(to sto nama takve stvari ne idu u korist zbog loseg mentaliteta je druga stvar). Mozemo da se poredimo sa Hrvatima koji ruku na srce imaju izuzetan tim ali porediti reprezentaciju Slovenije sa Srbijom je bezveze.


Bezobrazna? Izvini, bato, očito ti suviše ceniš srpski fudbal. Toliko, da nisi realan u ocenama drugih. Koji ku*** ima veze poznavanje igraća? Po meni, to je samo dokaz oholosti, kad nisi ni toliko širok, da se upoznaš sa suparnikom. Izvini, a šta je to Srbija više pokazala na ovom SP? Pobedu nad Nemačkom? :D
Ajde sad opet da počne ono, kako je Srbija imala težu grupu i blabla, tructruc... :ph34r: Zahebi tu priču. Još više je bruka, da takvim igračima juriš prdež
da ne budeš poslednji.

Ja sam juće napisao, pa mi je post obrisan - evo, pišem opet. Zadovoljan sam, što nam je to SP pokazalo, da nema čega da se plašimo u predstojećim kvalifikacijama. Ni Talijana, ni Srbije. :D Pogotovo, ako nas potcene Srbi bar pola toliko, koliko ti to radiš. :D

Kao što rekoh - amerima svaka čast - ali zbog povratka iz pakla na svakoj utakmici. Da su nas razbili - malo morgen. :) Da smo ih mi - isto tako ne pije vodu.

P.S. - daleko ste vi od Hrvatske. Istina i mi smo. :D

Edited by Gogy, 24 June 2010 - 19:47.


#116 Gogy

Gogy
  • Members
  • 7,469 posts

Posted 24 June 2010 - 19:57

Previse si pristrasan.

Amerikanci jesu dali onaj srecni gol protiv Engleza, ali su se odlicno drzali celu utakmicu. Vec sam pomenuo da su vas razbili u drugom poluvremenu i bukvalno im je oduzeta pobeda, a protiv Alžira da su iskoristili bar pola prilika koje su imali nabili bi ih sa 3:0. Od vas je dobra igra vidjena samo u prvom poluvremenu protiv USA i to je to.

Ti prvenstveno moras da budes srecan sto je jedna tako mala zemlja kao Slovenija uopste izborila plasman na SP i nema potrebe da tako burno reagujes.


Ne kažem ništa. Čuo sam za juće i priznajem, trebalo je da im odvale par komada. Ne poričem. Ajmo realno, trebalo je da bude nekih 5-2 za SAD. Nije to problem. Hvalabogu, nismo pokradeni od sudaca i mi sportski priznajemo ispadanje. Čak i juće su nas Englezi trebali odvaliti 2, 3-0. Ili možda, recimo, 3-1. Ona trodupla šansa naših, recimo, da je ušla... :D
Ja samo kažem, da videti amere kao dobre u igri samoj i pri tome ne videti Slovenije - izvini, to mi je smešno. :D Pa i mi smo nakon 2-2 krenuli po gol protiv amera. Radosavljević, pa Milivoje onu glavu... Pa, jbte, onda smo se i mi odlično držali protiv njih u finišu. :ph34r:

Veruj mi, svi smo mi ponosni na naše momke i sportski priznajemo manjak sreće ili, jbg, štagod već nam falilo.. :)