Jump to content


Photo

Grupa C


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
115 replies to this topic

#91 CRNO BELI SVET

CRNO BELI SVET
  • Members
  • 1,166 posts

Posted 23 June 2010 - 17:16

Po cemu su slovenci zasluzili zbog greske golmana? Zbog sudijske pomoci? zbog dekadentnog fudbala?

Ameri su iscrpljeni i fizicki i psihicki i idealna je prilika ako prodjemo da ih zveknemo. A i duva im promaja u odbrani.

Zbog koje greške golmana? :ph34r:

#92 Fladoje

Fladoje
  • Members
  • 260 posts

Posted 23 June 2010 - 17:19

Zbog koje greške golmana? :ph34r:


Zbog greske Alzirca protiv Slovenije...

#93 VMJunior

VMJunior
  • Members
  • 5,491 posts

Posted 23 June 2010 - 17:20

Zar je bitno ko je zasluzio da prodje dalje?? :ph34r:

#94 lepenica

lepenica
  • Members
  • 3,628 posts

Posted 23 June 2010 - 17:22

-Ameri su ih razbili i ponisten im je cist gol


Ма где су их разбили. Имали су 2:0 на полувремену и да се нису "уплашили" победе лагано би утакмицу привели крају. Да су имали само мало више искуства добили би их лагано.
Најмање из ове групе је показала Енглеска, превасходно због формације и играча које форсира Капело...

#95 CRNO BELI SVET

CRNO BELI SVET
  • Members
  • 1,166 posts

Posted 23 June 2010 - 17:26

Zbog greske Alzirca protiv Slovenije...

To pitam. Pošto ih je bilo više u ovoj grupi...

Meni lično je žao Slovenaca, ali sam igrao 1 na USA, jbg. najlepše bi bilo da su zajedno prošli USA i Slovenija, ali šta je tu je...Što se tiče naše reprezentacije, definitivno je bolja varijanta da kao drugi idemo na USA, nego da se u neravnopravnim uslovima krljamo sa Englezima( tu ne mislim na ukupne timsko-tehničko-taktičke kvalitete obe reprezentacije).

#96 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 23 June 2010 - 18:02

3. Kolo

Slovenija - Engleska 0-1
Strelac: Jermain DEFOE (23')

USA - Alzir 1-0
Strelac: Landon DONOVAN (90'+1)

Konacna tabela:

USA 3 1 2 0 5
England 3 1 2 0 5

Slovenia 3 1 1 1 4
Algeria 3 0 1 2 1

Dalje idu

ENGLESKA
Attached File  Flag_of_England.png   2.63KB   4 downloads

USA
Attached File  USA_Flag.jpg   27.46KB   4 downloads

#97 Gogy

Gogy
  • Members
  • 7,469 posts

Posted 23 June 2010 - 21:54

Hebala vas Amerika. :ph34r:
Kojim su kurcem oni više zaslužili prolaz od nas??? Kog su kurca oni pokazali na ovom SP??

ZAto što im je Green poklonio gol za 1-1 protiv engleza?
Zato što Dempsey nije dobio crveni u prvom minutu protiv nas? PA se izvukli bez igre, na silu sa dva gola?? Koji gol? Onaj, gde je sviran prekršaj u istom trenutku, kad je izvođen slobodni udarac i gol je postignut NAKON stajanja svih naših igrača??

Zato, što su gol dali u 91. minutu??

E onda neka. Nije bruka izgubiti od Engleske i ispasti u 91. minutu poslednje utakmice. Da se mene pita, veća je bruka ispasti od Australaca. :)

P.S. odmah se izvinjavam svima normalnima, koji su držali palčeve za nas. :D

EDIT: Ridjise, nisi trebao da popravljaš. :D I sam sam hteo, mada neki komentari zaslužuju psovanje. :D

Edited by Gogy, 23 June 2010 - 22:33.


#98 Skyglider

Skyglider
  • Members
  • 9,164 posts

Posted 23 June 2010 - 23:02

Gogi preterujes malo.

Ne znam po cemu ste to vi zasluzili da prodjete dalje?

Protiv Alzira ste dali gol sa igracem vise. Od Amerikanaca ste bili bolji u prvom poluvremenu, ali su vas u drugom razbili i da nije onaj smesni sudija ponistio cist pogodak izgubili biste taj mec. Sa Englezima ste se od starta zatvorili i nadali se da USA nece uspeti da dobije Alzir.

Razumem sto si razocaran, ali USA zasluzeno ide dalje.

#99 Gogy

Gogy
  • Members
  • 7,469 posts

Posted 24 June 2010 - 06:28

Idu zasluženo onoliko, koliko bi išli mi, da smo prošli.

Niko ne spori ništa.
Opet kažem - koliko je naš gol protiv Alžira 'srećniji' od onog američkog Englezima?? :ph34r:

I da, 'razbili' su nas u drugom poluvremenu. Ali baš bukvalno razbili. Na moć su uvalili dva komada. Ne na igru. Ko to ne vidi, ne mora ni da priča dalje.

Slažem se delimično protiv Engleza. Zatvorili smo se. Ali više kao posledica njihovog napadačkog igranja. U početku smo pokušali i mi da im zapretimo. I na kraju. Kad je i Capello poludeo; nakon one trojne šanse naših...

#100 steva cenejac

steva cenejac
  • Members
  • 1,660 posts

Posted 24 June 2010 - 07:00

Gogy - nema smisla...

Puni so forumi nekih zavidnih ljudi, koji zbog toga što su mali to žele i drugima, a relanost ne vide. Zbog toga navijaju za veliku Ameriku, a ta ista Amerika pre 10 godina ...

Juče je bio za mene opak dan - izgubili i Srbija I Slovenija i danas sam sve to tek shvatio. Ali jebi ga - Sloevenija 4 boda na SP i minut pre kraja u osmini finala. Jeli neko normalan mogao na to pomisliti samo pre godinu dana?

#101 Contractor

Contractor
  • Members
  • 22,737 posts

Posted 24 June 2010 - 07:29

Hebala vas Amerika. :ph34r:
Kojim su kurcem oni više zaslužili prolaz od nas??? Kog su kurca oni pokazali na ovom SP??

ZAto što im je Green poklonio gol za 1-1 protiv engleza?
Zato što Dempsey nije dobio crveni u prvom minutu protiv nas? PA se izvukli bez igre, na silu sa dva gola?? Koji gol? Onaj, gde je sviran prekršaj u istom trenutku, kad je izvođen slobodni udarac i gol je postignut NAKON stajanja svih naših igrača??

Zato, što su gol dali u 91. minutu??

E onda neka. Nije bruka izgubiti od Engleske i ispasti u 91. minutu poslednje utakmice. Da se mene pita, veća je bruka ispasti od Australaca. :)

P.S. odmah se izvinjavam svima normalnima, koji su držali palčeve za nas. :D

EDIT: Ridjise, nisi trebao da popravljaš. :D I sam sam hteo, mada neki komentari zaslužuju psovanje. :D

Niste vi ispali jer ste izgubili od Engleza, nego zato što niste pobedili USA. Kao što mi nismo ispali od Australije, nego zbog toga što nismo pobedili Ganu. Sve ostalo je izvlačenje i pravdanje...

#102 Gogy

Gogy
  • Members
  • 7,469 posts

Posted 24 June 2010 - 12:07

Gogy - nema smisla...

Puni so forumi nekih zavidnih ljudi, koji zbog toga što su mali to žele i drugima, a relanost ne vide. Zbog toga navijaju za veliku Ameriku, a ta ista Amerika pre 10 godina ...

Juče je bio za mene opak dan - izgubili i Srbija I Slovenija i danas sam sve to tek shvatio. Ali jebi ga - Sloevenija 4 boda na SP i minut pre kraja u osmini finala. Jeli neko normalan mogao na to pomisliti samo pre godinu dana?


Ma znam. Mislim, nije meni teško, što su prošli Ameri. Nije mi ni teško, što su nas pobedili (juče bolji) Englezi. Amerima skidam kapu za nemački pristup utakmici - no retreat, no surrender. Najjaći su glede toga. Ali me smeta, da neko tako olako može konstatovati, da Slovenija nije zaslužila prolaz. :)

Niste vi ispali jer ste izgubili od Engleza, nego zato što niste pobedili USA. Kao što mi nismo ispali od Australije, nego zbog toga što nismo pobedili Ganu. Sve ostalo je izvlačenje i pravdanje...


Istina. Imali smo sve u poluvremenu druge utakmice i duboko u sebi sam se bojao, da će nas to koštati prolaza. Ali, da smo baš takvi baksuzi, da od četiri moguća rezultata ispadne baš onaj, nama nepovoljan... :ph34r:

#103 blazha

blazha
  • Members
  • 536 posts

Posted 24 June 2010 - 14:48

Slovenija nije zasluzila prolaz jer su i Engleska i Amerika objektivno pruzile vise u svojim susretima protiv Slovenije. Ja zaista ne znam kako neko ko je objektivan vidi drugacije. Cak i Alzir je do one gluposti njihovog igraca koji je dobio crveni jer je hvatao loptu u ruke bio bolji od Slovenije. Nazalost ali tako je.

#104 dhx

dhx
  • Members
  • 7,032 posts

Posted 24 June 2010 - 14:49

Zar je bitno ko je zasluzio da prodje dalje?? :ph34r:

Jedna velika poenta u celoj priči.

Sport je sport, lopta je okrugla a mrtvi se broje na riveru (iz poker slenga - nije kraj dok se ne završi). Svi stručnjaci, selektori, igrači, fanovi i ostala intelektualna boranija - kvazistručnjaci iz studijskih, forumskih ili neselektovanih selektorskih fotelja ne mogu promeniti fakata konačnog rasporeda. Mogu jedino kroz svoj oduvni ventil prazniti svoje frustracije - mrsomudjenjem o šbb/kbb pričama, palamudjenjem o sreći ili pogrešnom tajmingu, taktici ili kiro/Ćiro/praktici.

Prošli Engleska i USA, koji se ukrstavaju sa Nemačom i Ganom - fakatno zasluženo. Ende, kraj priče, koniec, the end, fin. O propuštenim prilikama neka razmišljaju oni, koji su ih propuštali na terenu i koji su (ne)zasluženo prošli kroz hirearhiju fudbalskog sustava, kroz sita klubova, reprezentacije, kvalifikacija, etc. Na terenu se u fudbalu uvek počne sa jedanajst na jedanajst a dali je neki presudni gol pao u prvom ili 91. minutu - pa koga briga - pa to je čar igre, neizvesnost koju u sportu ili od sporta tražimo.

I ponovo se pitam, zbog čega bi moja lična sreća bila zavisna od toga, dali je Slovenija (Srbija) (ne)zasluženo ispala ili prošla? Zbog čega bi padao u neki "narikaški delirijum" zbog toga što su neke reprezentacije imale "više sreće" ili boljeg pojedinca u pravom trenutku na pravom mestu?

Aplauz za prolaznike a ostalima više sreće sledeče prilike, u ponovom pokušaju dokazivanja "(ne)establirane fudbalske nacije" ili u prevodu - mi smo, mi imamo, mi nemamo, mi plaćemo, mi smo srećni a mi nesrećni. A ko to stvarno nešto od toga ima, osim igrača na terenu, okruglu loptu u svom posedovanju?! "Mi" - tojest, ja?

Lično sam želeo napredovanje i Sloveniji i Srbiji ali tim igrača jednostavno nije prošao. Prošli su bolji od njih jer startna polazišta su pre početka prve utakmice imali svi ista - jedanajst na jedanajst.

#105 Gogy

Gogy
  • Members
  • 7,469 posts

Posted 24 June 2010 - 15:19

Slovenija nije zasluzila prolaz jer su i Engleska i Amerika objektivno pruzile vise u svojim susretima protiv Slovenije. Ja zaista ne znam kako neko ko je objektivan vidi drugacije. Cak i Alzir je do one gluposti njihovog igraca koji je dobio crveni jer je hvatao loptu u ruke bio bolji od Slovenije. Nazalost ali tako je.


A po čemu su to 'bili bolji' ?? :ph34r:

Algeria (ALG) Statistics Slovenia (SVN)
11 Shots 7
2 Shots on goal 4
0 Goals Scored 1
17 Fouls Committed 10
10 Fouls Suffered 16
4 Corner kicks 3
7 Free kicks Shots (scored) 10
0 / 0 Penalty Kicks (Goals/Shots) 0 / 0
2 Offsides 3
0 Own goals 0
1 Yellow cards 2
1 Second yellow card and red card 0
0 Red Cards 0
33 Actual playing time 36
48% Possession (%) 52%


Oćemo onda i tu da pričamo, kako nije sviran penal za Sloveniju? Čak su na DSF pominjali, kako su neke stvari suđene protiv Slovenije.


Ali, kao što rekoh, nema veze. Svako vidi onako, kako želi. Niti ja tvrdim, da ameri nisu zaslužili prolaz. Koješta. Svaka im čast, kao što rekoh - pristup im je fenomenalan. Eto, i Englezi me ne muče. Da smo pošteni, trebali su imati 7 boda, jer su realno podbacili jedino protiv Alžira. Čak su PREGAZILI i tvoje amere, koje toliko uveličavaš. :) O objektivnom prolazu toliko.