Jump to content


Photo
- - - - -

brza hrana koja nije sinonim za nezdravu


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
73 replies to this topic

#46 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 08 May 2010 - 15:03

treba da se zalije ali samo sa prvom klasom


Pa sad ne znam, ništa protiv Erdingera, ali ako je on 1. klasa, onda je Weihenstephan 1.A :D

Ma u stvari, ne znaš koje je bolje :ph34r:


Dobra vam meza za uz viski. Ima vitamina B. :D


Da nisi ti Slovak, oni rakiju zapijaju samo pivom, ništa kisela :)

#47 Amelija

Amelija
  • Members
  • 6,996 posts

Posted 08 May 2010 - 16:07

treba da se zalije ali samo sa prvom klasom

mmmmm moje omiljeno nemačko :ph34r:

s njime je inače zalivena zeljanica od pre neki dan

#48 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 08 May 2010 - 17:13

Pa sad ne znam, ništa protiv Erdingera, ali ako je on 1. klasa, onda je Weihenstephan 1.A :)
Ma u stvari, ne znaš koje je bolje :ph34r:

Ima i bolje ali se kod mene dosta tesko nalazi
Inace najbolje su male pivare iz Oberbayerna a ta piva mozes da nadjes u restoranima ako ides u Rottach-Egern

Attached Files



#49 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 08 May 2010 - 17:53

mmmmhhhhhhhh

Posted Image

#50 Prag 011

Prag 011
  • Members
  • 2,647 posts

Posted 12 May 2010 - 20:45

ni blizu. luk mora da bude crveni, zbog slatkog ukusa koji dobije grilovanjem, a paprika treba da pruža sasvim dobar otpor kad se zagrize. :)

da ne zaboravim: obavezno crvena paprika.

Probao danas i samo mogu da se zahvalim za dobar predlog. :ph34r: Inače koristim samo crveni luk,jerbo je mnogo slađi i ne "pada teško"
na stomak kao obični.

#51 acajou

acajou
  • Members
  • 3,671 posts

Posted 02 June 2010 - 18:48

Povrce iz kesice(brokoli,pecurke,malo paprike,bebi kukuruz),malo tecnog paradajza i piletina na zaru.(u tiganju).I cous-cous,sa puno zacina.Bez hleba,naravno.20 minuta. :ph34r:

#52 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 04 June 2010 - 03:32

tuna i mladi krompirici
File tune poliven limunovim sokom usoliti i dodati biber.Tako ostaviti da stoji par sati u frizideru a moze i celu noc.Neposredno pre pecenja posuti sitno secenim persunom.
Dobro zagrejati gril nekih 20 minuta a onda na umerenoj vatri peci svaku stranu 10 minuta ili manje ko volicrvenu sredinu.
Krompirici obareni u vodi u koju se doda vegeta i suseno povrece.Kao dodatak sos od mirodjije pripremljen na tradicionalan nacin.
Sutra stize komsija na veceru tako da na gril pada pastrmka, red snapper i cevapi.

#53 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 04 June 2010 - 13:23

tuna i mladi krompirici
File tune poliven limunovim sokom usoliti i dodati biber.Tako ostaviti da stoji par sati u frizideru a moze i celu noc.Neposredno pre pecenja posuti sitno secenim persunom.
Dobro zagrejati gril nekih 20 minuta a onda na umerenoj vatri peci svaku stranu 10 minuta ili manje ko volicrvenu sredinu.
Krompirici obareni u vodi u koju se doda vegeta i suseno povrece.Kao dodatak sos od mirodjije pripremljen na tradicionalan nacin.
Sutra stize komsija na veceru tako da na gril pada pastrmka, red snapper i cevapi.


Usoljavanje bilo kojeg mesa na duzi period ce samo izvuci tecnost i ukus iz njega. Limunova kiselina ce 'skuhati' tunu ako ostane preko noci, pa ga ne moras ni peci.

Najefektnije bi bilo, neposredno prije grillovanja, posoliti i pobiberiti, a nakon grillovanja zakiseliti limunovim sokom i posuti persunom.

Experimenta radi, mogao bi jedan komad umarinirati po svom, a jedan ovako kako sam napisao, pa uporedi rezultate. :ph34r:

Ja cu danas da pravim karbonaru, po onom receptu iz videa sto je cini mi se Muras postavio.

Brzo jeste, ne znam koliko je zdravo. Mozda napravim i neku salatu sa rukolom.

Edited by dogmatix, 04 June 2010 - 13:24.


#54 acajou

acajou
  • Members
  • 3,671 posts

Posted 14 May 2012 - 21:19

Veoma volim pirinac, u raznim varijantama (slanim).
Ali nikad nisam istrazivala sta sve mogu sa njim.Onda slucajno otkrijem recept za neki italijanski rizoto ,pogledam vreme spremanja, ne prelazi pola sata, resim da probam.
Pileci bujon koji se dodaje u pirinac zaista cini svu razliku i daje mu poseban ukus.U taj rizoto idu i sampinjoni, chorizo (to su male susene kobasice ali za one koji nemaju te, verovatno su i prihvatljive i neke obicne) ,suseni paradajz i na kraju, meni se cini najvaznije, sir parmezan.Ne previse, ne premalo.Na kraju se dekorise obicnim paradajzom, sitno seckanim il vec kako ko hoce.Ovo je jelo koje cak i moji ukucani koji pirinac ne ljube bas, rado jedu...
i sto je najlepse, nema nikakvih mariniranja, stavljanja u vodu dva dana, itd isl.prosto kao pasulj za nas koji smatramo da je kuvanje poprilicno gubljenje vremena...sem u posebnim prilikama.

#55 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 15 May 2012 - 00:24

...

Veceras kad sam hteo da dovrsim moju piletinu sa pecurkama i graskom setim se da sam kupio pakovanje kajmaka, pa pomislim - a kakav je?

Otvorim plasticno pakovanje, - mal se nisam onesvestio! Cist, 'smrdljivi' pravi ovciji kajmak!

Brzo presecem manju veknu razanog hleba na pola, pospem polovinke sitno seckanim persunom i zgnjecenim belim lukom, dobro namazem kajmakom i sunem u rernu.

Posle desetak minuta brzo izvadim i samo pomirisem: mili bogo, prava Nirvana!

Tako sam to slatko iskrckao sa ledenim pivom, da sam zaboravio na 'piletinu sa pecurkama i graskom'.

Uvek sam voleo ovcije mleko, sir, i kajmak, no nije ga, cistog, lako naci.

U planini, kad sam placao da mi ga 'prikupe', domacice bi rekle, jaoj sine, - a mozes li ti to jesti, to ti ni ja ne volim!

Mogu, strina, mogu!

...

#56 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 15 May 2012 - 17:11

....................................................................................

Otvorim plasticno pakovanje, - mal se nisam onesvestio! Cist, 'smrdljivi' pravi ovciji kajmak!

Brzo presecem manju veknu razanog hleba na pola, pospem polovinke sitno seckanim persunom i zgnjecenim belim lukom, dobro namazem kajmakom i sunem u rernu.

Posle desetak minuta brzo izvadim i samo pomirisem: mili bogo, prava Nirvana!
....................................................................................

...

To mu, takoreci, dodje uzicka lepinja s kajmakom, samo bez jajeta.
(Uzgred budi kazano: malo je hrane, koju ja u zivotu nisam probao, jeo sam krokodile, nojeve, kengure, zabe, svakojaka cudovista iz mora, retku divljac i ptice - ali ja pravu uzicku lepinju s kajmakom znam samo po opisu.)

#57 kronostime

kronostime
  • Banned
  • 27,590 posts

Posted 15 May 2012 - 17:15

To mu, takoreci, dodje uzicka lepinja s kajmakom, samo bez jajeta.
(Uzgred budi kazano: malo je hrane, koju ja u zivotu nisam probao, jeo sam krokodile, nojeve, kengure, zabe, svakojaka cudovista iz mora, retku divljac i ptice - ali ja pravu uzicku lepinju s kajmakom znam samo po opisu.)


Da se srediti i taj propust :D

#58 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 15 May 2012 - 17:20

Otici u Uzice?
Nisam siguran da to tamo vise postoji. :rolleyes:

#59 kronostime

kronostime
  • Banned
  • 27,590 posts

Posted 15 May 2012 - 17:22

Otici u Uzice?
Nisam siguran da to tamo vise postoji. :rolleyes:

Itekako :D

#60 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 16 May 2012 - 18:43

Itekako :D

Nazalost, put me nikada ne nosi tamo.