Jump to content


Photo
- - - - -

SPC - militantna sekta?


  • Please log in to reply
2237 replies to this topic

#46 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 29 April 2010 - 14:39

Da - verovao ti to ili ne.
  • 0

#47 Schultz

Schultz
  • Members
  • 148 posts

Posted 29 April 2010 - 14:43

Ako tako kaže čika Posted Image, povinovaću se njegovom mišljenju :ph34r:

Edited by Schultz, 29 April 2010 - 14:44.

  • 0

#48 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 29 April 2010 - 17:23

Ako tako kaže čika Posted Image, povinovaću se njegovom mišljenju :ph34r:

Pamti i uci.
Ja sam bio 'djecarac' tebi nalik, ali jos uvek nije izvesno da ces ti biti 'cika' kao ja. :)
  • 0

#49 Peshadijski_dabar

Peshadijski_dabar
  • Banned
  • 1,140 posts

Posted 29 April 2010 - 21:42

Pamti i uci.
Ja sam bio 'djecarac' tebi nalik, ali jos uvek nije izvesno da ces ti biti 'cika' kao ja. :ph34r:


Vladane, moram načas da ostavim glođanje debla i pravljenje svoje brane i da uskočim ovde. Aristotel je itekako razumeo šta politika jeste. Ali, moramo to priznati, u Aristotelovo doba, nije se svako imao prilike politikom baviti. Tada rulja nije bila demos.

Edited by Peshadijski_dabar, 29 April 2010 - 21:43.

  • 0

#50 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 29 April 2010 - 21:49

U Aristotelovo vreme bavljenje politikom bila je privilegija slobodnih gradjana.
  • 0

#51 Peshadijski_dabar

Peshadijski_dabar
  • Banned
  • 1,140 posts

Posted 29 April 2010 - 21:54

U Aristotelovo vreme bavljenje politikom bila je privilegija slobodnih gradjana.


Upravo tako! Sad nam još samo preostaje da se usuglasimo oko opsega pojma slobode.
I oko pojma građanina, naravno.



Edit: poslednja rečenica

Edited by Peshadijski_dabar, 29 April 2010 - 22:06.

  • 0

#52 LordLights

LordLights
  • Members
  • 3,102 posts

Posted 29 April 2010 - 22:01

Normalna politika nije kurva - to je bavljenje javnim poslovima (Aristotel).

Apsolutno!

Normalnu politiku mozes dobiti samo ukoliko je zasluzis, civilizacijski. Normaliziras se kao plebs i masovno proizvodis normalnu i civiliziranu djecu .Ta djeca postanu politicari. Ako je narod u proseku dobro obrazovan i odgojen, onda i politicari su takvi.
  • 0

#53 PacificOcean

PacificOcean
  • Banned
  • 7 posts

Posted 30 April 2010 - 22:55

a jel :ph34r:



dobro jutro, samo je sindrom primitivizma i duhovne prljavštine sredine u kojoj živiš da se "podrazumeva" da je političar moralno ruglo.
  • 0

#54 ORAVCANIN

ORAVCANIN
  • Banned
  • 21 posts

Posted 01 May 2010 - 00:15

da je političar moralno ruglo.


Youtube Video ->Original Video

  • 0

#55 Harry979

Harry979
  • Members
  • 19 posts

Posted 01 May 2010 - 00:28

Predlažem da se ovaj thread bavi diskusijom o klerofašizmu u srpskoj crkvi i podrške iste nasilju i netoleranciji...

Za početak

I da... da li neko ovde ima konkretnih dokaza o povezanosti SPC i "OBRAZ" - a? A o zvaničnom učešću (ako izuzvmemo fašistoidnog, ekstremno - konzervativnog, patrijarhalnog, srBskog tradicionalistu Žarka Gavrilovića) viših i uticajnijih činovnika SPC u razbijanju Gay pride - a 2001?

Podrška ratnim zločinima i zločinima protiv čovečnosti, te iredentističkoj politici teritorijalnog ekspanzionizma SRJ, ili podršku genocidnoj tvorevini RS? A RSK?

Može ovda svašta da se napiše i lepo da se prodiskutuje...





"Militantna sekta zvana SPC" itd???.......mogao si izabrati normalan naziv..nisam vernik i ne interesuju me te stvari ali ovakvim nacinom izrazavanja izazivas suprotan efekat od onoga koga zelis da postignes..cinis da takvih ekstremista bude jos vise i budes etiketiran od strane istih..pokazi da si bolji od njih tako sto neces biti kao oni...u suprotnom,obican covek videce u tebi barabu koja je slicna njima,ali samo ide u onu drugu krajnost,ali isto iskljucivu,jednoumnu,anarhicnu,zadrtu i glupu,bez identiteta...

Edited by Harry979, 01 May 2010 - 02:04.

  • 0

#56 Anduril

Anduril
  • Members
  • 5,593 posts

Posted 01 May 2010 - 09:52

..cinis da takvih ekstremista bude jos vise i budes etiketiran od strane istih..pokazi da si bolji od njih tako sto neces biti kao oni...u suprotnom,obican covek videce u tebi barabu koja je slicna njima,ali samo ide u onu drugu krajnost,ali isto iskljucivu,jednoumnu,anarhicnu,zadrtu i glupu,bez identiteta...


Mislim da ovo mnogo vise govori o tkzv. normalnim ljudima nego o bilo cemu drugom. Zaista normalni ljudi razlikuju izmedju pravog ekstremizma koji se ogleda pre svega u delima (a ne na recima) i ostre verbalne kritike tog ekstremizma.
  • 0

#57 alexandre

alexandre
  • Members
  • 351 posts

Posted 01 May 2010 - 10:23

Zatvajte ovu temu jer ovde se ne govori o sistemskim greskama i propustima u Crkvi vec se demonizujuci jedne zeli da skine fokus sa drugih. Pominju se frizideri a ne pominju se "pedofilska udruzenja". Naslov je uvredljiv i moderacija treba da ovome stane na kraj.

Alexandre.
  • 0

#58 Lennon

Lennon
  • Members
  • 264 posts

Posted 01 May 2010 - 13:37

Zatvajte ovu temu jer ovde se ne govori o sistemskim greskama i propustima u Crkvi vec se demonizujuci jedne zeli da skine fokus sa drugih. Pominju se frizideri a ne pominju se "pedofilska udruzenja". Naslov je uvredljiv i moderacija treba da ovome stane na kraj.

Alexandre.



Mislim da grešiš.
Ne govori ova tema o SPC, nego o našem društvu na koje je i crkva imala uticaja ali ne odlučujućeg.
Pre će biti da je crkva samo pratila nazadne devedesete i napredne ove sve nakon njih.
Rastku bih preporučio da ne prati ni jedne ni druge. :ph34r: :)
Temu nebi trebalo nikako brisati nego baš suprotno; premestiti je u "da se ne zaboravi"
Da se ne bi kasnije neko pravio... :D

Posted Image
  • 0

#59 ulja85

ulja85
  • Members
  • 164 posts

Posted 01 May 2010 - 16:20

valjda se kaze " simbol " vere a ne " simvol" ? :ph34r:


U pitanju su dvojni oblici...

Atina - Atena
Vitlejem - Betlehem
Jelini - Heleni
Klir - Kler
Magdalina - Magdalena
Livan - Liban
Avram - Abraham
Reveka - Rebeka
Venedikt - Benedikt
Simvol - simbol
Jevrejski - hebrejski

Mislim da je dovoljno primera (prve reči u parovima su više u duhu naše tradicije...)
  • 0

#60 ulja85

ulja85
  • Members
  • 164 posts

Posted 01 May 2010 - 16:28

Sta je onda "bozanski" deo u toj organizaciji koja je nastala i sirila se "ognjem i macem" (od prvih pokolja pagana i Jevreja, preko verskih ratova do nasilne kolonizacije i hriscanizacije ostatka sveta), a danas se odrzava sujeverjem, politickim pritiscima i ispiranjem mozga? Ne cini li se da je ceo deo samo ljudski?

Mmm, u pravu si da je organizacija nastala i širila se "ognjem i mačem" ali na krvi svojih članova - dakle čitava 3 veka su hrišćani strašno stradali za svoju veru dok nisu dobili slobodu, tek je kasnije u Srednjem veku bilo krštavanja naroda pod pritiscima... Verskih ratova je sa pravoslavne strane uglavnom bilo samo u odbrambenom smislu... Itd, nisam ovde da bih branio Crkvu...

Da, ti si u pravu - tako se čini! Jer je božanski deo onaj nevidljivi, onaj koji se verom razume, vidi, oseća i doživljava; i to samo u Crkvi... Tako kažu... :ph34r:
  • 0