Jump to content


Photo
- - - - -

Smešno ili tužno: Ministar operisan u Nemačkoj


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
62 replies to this topic

#31 Shedou

Shedou
  • Members
  • 2,502 posts

Posted 29 April 2010 - 12:19

"On je rekao da ne želi da priča o ministru, ali je napomenuo da se metoda kojoj je podvrgnut Milosavljević u Nemačkoj, kod nas još ne primenjuje."

Mozda je mislio na metodu kada nisi ministar a operishu te u roku od odmah. Ta metoda zaista ne postoji u Srbiji.

PS Ja se nadam da ce im se ministar dopasti zbog svoje iskazane zelje da shto pre pochne da radi i da ce ga zadrzati.

Edited by Shedou, 29 April 2010 - 12:21.


#32 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 29 April 2010 - 12:49

Postoje dve indikacije za hitnu operaciju diskus hernije slabinske kicme:
1. Cauda equina sy. - stanje kad uz bol u jednoj (ili obe) noge, naglo nastupi utrnulost u podrucju genitalija i cmara, uz gubitak tonusa analnog sfinktera (misic zatvarac cmara) i nemogucnost kontrole mokrenja.
2. Nagli 'pad stopala' (peronealna paraliza), kada je bolesnik nesposoban da digne stopalo na gore i dolazi do tzv. 'petlovskog hoda'.
Ucestalost obe ove komplikacije je manje od 1% od svih bolesnika sa slabinskom diskus hernijom.
Preporucuje se operacija unutar prva 24 sata od nastanka komplikacije, mada neki radovi ukazuju da bi trebalo operisati u prva 4 sata od pojave simptoma. Pritom, uspesna operacija ne garantuje povratak funkcije.
Bilo bi zanimljivo kad bi nam prof. Antunovic rekao koja je to operativna metoda u lecenju lumbalne diskus hernije koja se 'jos uvek ne primenjuje u Srbiji'.

I na kraju, nesto sasvim licno:
Kad bi meni ta operacija bila potrebna, namesto u Londonu, vratio bih se u Beograd i legao na hirurski sto mom dragom prijatelju i kolegi, prof. Zoranu Roganovicu, Nacelniku neurohirurgije u VMA i coveku za koga sa ponosom mogu da kazem da sam ga i ja po necemu ucio. Sigurno je da operacija koju bih dobio ne bi bila losija nego bilo gde u svetu. A takodje sam siguran da bi mi i on, kao u britanskoj privatnoj bolnici, ispod svog belog mantila, vece posle operacije, uneo i bocu vina - jedino, tu bocu ne bih platio.
Mada, kao srpski drzavljanin imam pravo na lecenje u Srbiji, materijalni razlog nije ono sto bi me motivisalo da se operisem u Srbiji; razlog je puno poverenje u moje kolege, neurohirurge, a pritom, ono sto je danas najveca opasnost pri operaciji na zapadu je iintrahospitalna nfekcija dvema bakterijama: Clostridium dificile i metacilin rezestentni stafiloccocus aureus. Obe ove infekcije su u Srbiji redje, nego na zapadu, a mogu da budu po zivot opasne.
Ja sam vise puta na ovom forumu pisao da podrzavam ministra, koji je uradio neverevatno mnogo jako dobrog za zdravstvo Srbije i zaista ga priblizio Evropi, ali njegova odluka da se operise u Nemackoj nije mi jasna.

Edited by vladan, 29 April 2010 - 14:09.


#33 Doc Holliday

Doc Holliday
  • Members
  • 3,537 posts

Posted 29 April 2010 - 16:43

Polako ce i ministar poljoprivrede da kupuje hranu u inostranstvu. Ministar obrazovanja ce da skoluje decu u inostranstvu, turizma da zimuje u Nemackoj itd..

btw ... Ministar se vozio do Minhena 9 sati... nekih 1100 km sto dodje 120-130 km/h prosecno...

#34 liberty2010

liberty2010
  • Members
  • 429 posts

Posted 29 April 2010 - 18:51

u "boldanom" grmu lezi zec!

Ministar ima....


Edited by liberty2010, 29 April 2010 - 18:53.


#35 liberty2010

liberty2010
  • Members
  • 429 posts

Posted 29 April 2010 - 18:53

Pa zar iko normalan misli da je Tomica onako iz novcanika tresnuo 20-ok tisuca eurica za op i lecenje. De neka drzava prikaze prvo odakle mu te pare(mozda je covek ustedeo)u sto me demantuje podatak o imovinskoj karti koju je sam podneo(Ministar zdravlja Srbije Tomica Milosavljević ima u banci 7.000 evra, kuću u Beogradu od 280 kvadrata i dva automobila - "grande punto", star tri godine i "tojotu jaris" (1999). ),pa neka nam pokaze prijavu da je izneo taj novac iz zemlje(sve preko 10 hiljada eura je morao da prijavi)..dobro mozda ima nesto i na karticama za koje ovi iz poreske ne znaju...pa da vidimo racun koliko je platio...
Treba pratiti samo trag novca i sve se da objasniti.

#36 liberty2010

liberty2010
  • Members
  • 429 posts

Posted 29 April 2010 - 19:02

Postoje dve indikacije za hitnu operaciju diskus hernije slabinske kicme:
1. Cauda equina sy. - stanje kad uz bol u jednoj (ili obe) noge, naglo nastupi utrnulost u podrucju genitalija i cmara, uz gubitak tonusa analnog sfinktera (misic zatvarac cmara) i nemogucnost kontrole mokrenja.
2. Nagli 'pad stopala' (peronealna paraliza), kada je bolesnik nesposoban da digne stopalo na gore i dolazi do tzv. 'petlovskog hoda'.
Ucestalost obe ove komplikacije je manje od 1% od svih bolesnika sa slabinskom diskus hernijom.
Preporucuje se operacija unutar prva 24 sata od nastanka komplikacije, mada neki radovi ukazuju da bi trebalo operisati u prva 4 sata od pojave simptoma. Pritom, uspesna operacija ne garantuje povratak funkcije.
Bilo bi zanimljivo kad bi nam prof. Antunovic rekao koja je to operativna metoda u lecenju lumbalne diskus hernije koja se 'jos uvek ne primenjuje u Srbiji'.

I na kraju, nesto sasvim licno:
Kad bi meni ta operacija bila potrebna, namesto u Londonu, vratio bih se u Beograd i legao na hirurski sto mom dragom prijatelju i kolegi, prof. Zoranu Roganovicu, Nacelniku neurohirurgije u VMA i coveku za koga sa ponosom mogu da kazem da sam ga i ja po necemu ucio. Sigurno je da operacija koju bih dobio ne bi bila losija nego bilo gde u svetu. A takodje sam siguran da bi mi i on, kao u britanskoj privatnoj bolnici, ispod svog belog mantila, vece posle operacije, uneo i bocu vina - jedino, tu bocu ne bih platio.
Mada, kao srpski drzavljanin imam pravo na lecenje u Srbiji, materijalni razlog nije ono sto bi me motivisalo da se operisem u Srbiji; razlog je puno poverenje u moje kolege, neurohirurge, a pritom, ono sto je danas najveca opasnost pri operaciji na zapadu je iintrahospitalna nfekcija dvema bakterijama: Clostridium dificile i metacilin rezestentni stafiloccocus aureus. Obe ove infekcije su u Srbiji redje, nego na zapadu, a mogu da budu po zivot opasne.
Ja sam vise puta na ovom forumu pisao da podrzavam ministra, koji je uradio neverevatno mnogo jako dobrog za zdravstvo Srbije i zaista ga priblizio Evropi, ali njegova odluka da se operise u Nemackoj nije mi jasna.


Vladane, i bez tvog detaljnog i med.jasnog objasnjenja kada se nesto mora odmah operisati,mislim da je mnogima od samog starta ministrova odluka jasna. Covek nije sebi pozeleo nista sto svako od nas obicnih smrtnika ovde ne bi pozeleo za sebe-da me lece najbolji hirurzi,u najboljoj bolnici u inostranstvu,pa ako jos moze za dz. sto da ne? Mislim da je i tebi jasno da ministar nije bio rukovodjen verovatnocom da zakaci MRSA i C.Dif vec necim drugim. To prepoznaju svi..onako na prvu loptu. Ministar mora da da primer svima drugima,tacka. I dao ga je ovako kako ga je dao.

Edited by liberty2010, 29 April 2010 - 19:03.


#37 Analjilja

Analjilja
  • Members
  • 183 posts

Posted 30 April 2010 - 12:56

Ministar zdravlja Tomica Milosavljević vratio se u četvrtak u Beograd posle operacije u Minhenu, ostavku podnosi posle praznika! Press ga dočekao na VIP izlazu aerodroma, a on je ćutanjem „odgovorio" na naše pitanje o ostavci! :) :D :ph34r:

#38 pedja955

pedja955
  • Members
  • 168 posts

Posted 30 April 2010 - 13:17

Ministar zdravlja Tomica Milosavljević vratio se u četvrtak u Beograd posle operacije u Minhenu, ostavku podnosi posle praznika! Press ga dočekao na VIP izlazu aerodroma, a on je ćutanjem „odgovorio" na naše pitanje o ostavci! :) :D :ph34r:


Ajde videćemo i to čudo!
Ma nema ništa od toga (ostavke), nije valjda lud. Zna on da su Srbi ekstremno kratkog pamćenja!
Živi bili pa videli :D :D :D !

#39 Eddard

Eddard
  • Members
  • 4,278 posts

Posted 30 April 2010 - 13:25

Milosavljević ne podnosi ostavku

Beograd -- Medijske spekulacije da će ministar zdravlja Tomica Milosavljević podneti ostavku posle praznika su apsolutno netačne, rečeno je za B92 u G17 plus.

U toj stranci kažu da će se ministar vrlo brzo vratiti na posao. Ministar zdravlja Tomica Milosavljević izašao je iz minhenske bolnice "Groshadern" nakon operacije diskus-hernije i doputovao je u Beograd, saopštilo je Ministarstvo zdravlja.

Milosavljević je, kako je navedeno, iz bolnice pušten u četvrtak, uspešno se opravlja i ubrzo bi trebalo da se vrati na posao.

Ministar Miloavljević je je zbog problema s kičmom operisan na Neurohirurškom odeljenju klinike "Groshadern" u Minhenu prošle nedelje nakon pregleda i konsultacija sa stručnjacima nemačke klinike, koji su konstatovali da je neophodna hitna operacija, jer bi u suprotnom svako odlaganje bilo pogubno.

U Ministarstvu su ranije objasnili da se Milosavljević, zbog ozbiljnih problema sa slabinskim delom kičme, poslednjih mesec dana, bez ijednog dana bolovanja, lečio najpre ambulantno u Kliničkom centru Srbije, a zatim je, zbog drastičnog pogoršanja, smešten u Institut za reumatologiju.

On je zatim pozvan da nastavi lečenje minhenskoj klinci radi procene da li je moguća manje invazivna operacija od one koja je planirane u Beogradu, i uz saglasnost domaćih neurohirurga odlučio da se ipak operiše u Nemačkoj.

Njegov odlazak na operaciju u inostranstvo izazvao je brojne kritike u javnosti i od strane nekih domaćih zdravstvenih stručnjaka, koji su, prema pisanjima medija, navodili da je on time izrazio sumnju u resor koji vodi.


Ni stida, ni srama, ni savesti... :ph34r:

#40 BlackDog

BlackDog
  • Members
  • 2,951 posts

Posted 30 April 2010 - 13:40

To je kao kad bi Dačić otišao u Nemačku i predao se tamošnjoj policiji - zbog koferčeta. Ima čovek poverenje u svoj resor, samo čeka da mu istekne mandat....

Edited by BlackDog, 30 April 2010 - 13:42.


#41 nislijka2

nislijka2
  • Members
  • 4 posts

Posted 01 May 2010 - 22:05

pozdrav svima, potpuno sam nova ovde kao clan, a pozdrav i ministru...e aferim moj ministre...ako je to vec morao i mogao da uradi, nije morao tako glasno...znam ja za transparentnost, ali ima i one koja iritira. ni na kraj pameti mi nije da sad pricam o sitorinji koja puni domove zdravlja, jer cesto to radi i iz duga vremena..niti da naklapam o moralu..samo mislim da je dao argumente protiv sebe i zdravstenoga nam sustava a priori... :ph34r:

#42 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 04 May 2010 - 16:48

Sa zaprepastenjem sam danas cuo besramnu Dinkicevu izjavu da je odlaskom na operaciju diskus hernije ministar Milosavljevic, profesor Medicinskog fakulteta u Beogradu, "za dlaku izbegao da ostane paralisan".
Ova je izjava najbesramnija laz i siguran sam da to nije mogao da izjavi niko od mojih kolega, neurohirurga u Srbiji.
Sa punom profesionalnom odgovornoscu tvrdim da se od lumbalne diskus hernije i njene operacije ne moze ostati paralisan.
Nekakva klinika u Minhenu, sasvim sigurno, svom privatnom pacijentu (a to je jedini status koji je Milosavljevic tamo mogao da ima) pruza mnogo bolji komfor nego i jedna beogradska bolnica i pravo je ministra, kao i svakog drugog gradjanina, da o "svom ruvu i kruvu" ide da se leci bilo gde u svetu.
Medjutim, postupkom ministra zdravlja i komentarom njegovog sefa srpska neurohirurgija dobila je najveci moguc samar i mnogo ce joj vremena biti potrebno dok ne povrati svoj ugled medju obicnim ljudima.
Srpsko lekarsko drustvo takodje je sramotno reagovalo komentarom da oni nemaju komentar.
Udruzenje neurohirurga Srbije i SLD morali bi ovim povodom da se oglase saopstenjem, bez ulazenja u Milosavljeviceve motive, ali sa jasnom tvrdnjom da se prolabirani lumbalni diskus u Nemackoj operise u dlaku isto i jednako uspesno kao i u Srbiji.
Posle ovog sramnog cina treba zahtevati od ministra da dokaze da je operaciju licno platio, a da za to nije izdvojeno nekoliko hiljada eura iz siromasnih zdravstvenih fondova Srbije.
Cin licnog dostojanstva i moralne skrupuloznosti bila bi ostavka ministra zdravlja.

Edited by vladan, 04 May 2010 - 16:53.


#43 dexi

dexi
  • Members
  • 375 posts

Posted 06 May 2010 - 07:47

Obraz ili djon?  :ph34r:

http://www.blic.rs/V...-kod-nas-jos-ne

#44 Shedou

Shedou
  • Members
  • 2,502 posts

Posted 06 May 2010 - 09:09

Evo josh...

http://www.vreme.com...w.php?id=929621

:)

Primeticu da se u tekstu jedno 15x pominje "manje invazivna metoda pod mikroskopom" (shto meni naravno govori da je u pitanju zamuljavanje).

Pa majku mu boziju kakva je to metoda i koliko koshta taj hebeni mikroskop, evo ja cu da ga kupim Srbiji????

Dodacu samo da mi je drago shto je maca bila na vratancima ("jer sam prvi put u životu bio fizički nemoćan i jer sam uplašio svoje troje dece, suprugu, roditelje, celu porodicu i prijatelje".) Maca Tomica je eto imala priliku da vidi kako je sa "druge strane". Bljutavo je shto maca iz svega ovoga nije nishta nauchila akamoli promenila.

Bljutavo je i shto ministar pricha o urgentnim snimanjima MR, hitnim konzilijumima i pregledima nachelnika i direktora klinika u zemlji u kojoj obichan gradjanin na snimanja cheka mesecima a nachelnike vidi samo kad se slikaju za novine.

BTW Ochev prijatelj je pre 30 godina operisao diskus herniju i nakon toga sa nama igrao odbojku na pesku.

PS Nemachki djak. :ph34r:

"Ja potičem iz tog sistema, ja sam deo tog sistema, ali ja sam na neki način i nemački đak. Pre dvadeset dve godine proveo sam dva meseca u Minhenu učeći neke stvari koje sam doneo ovde."

E pa onda sam ja Nemachki akademik poshto sam tamo (zbirno) bio vishe od njega.

edit: Suzana Grubješić, šefica poslaničke grupe G17 plus:
"Preporučeno mu je da primeni tu neinvazivnu metodu i spase nogu koja je pretila da postane skroz nesposobna i imobilisana. Proteći će još mnogo vremena dok ne budemo bukvalno svaku operaciju mogli da uradimo u Srbiji i dok ljudi ne budu morali da idu u inostranstvo."

:D :D

Edited by Shedou, 06 May 2010 - 09:15.


#45 Analjilja

Analjilja
  • Members
  • 183 posts

Posted 06 May 2010 - 14:09

Milosavljević:Neću da odem
Ministar zdravlja Tomica Milosavljević izjavio je za nedeljnik „Vreme“ da neće podneti ostavku i da njega i Ministarstvo zdravlja do kraja mandata vlade 2012. godine „čeka mnogo posla“.Verovatno ce za pomocnika uzeti Dinkica! :D :) :ph34r: