Jump to content


Photo
- - - - -

Smešno ili tužno: Ministar operisan u Nemačkoj


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
62 replies to this topic

#1 Shedou

Shedou
  • Members
  • 2,502 posts

Posted 25 April 2010 - 00:26

Vest B92

Ministar zdravlja prevalio put dugachak da ga operishe dr Nemachak.

Hitna operacija kichme nakon truckanja od 1.5k kilometara (kolima).

#2 dexi

dexi
  • Members
  • 375 posts

Posted 25 April 2010 - 06:23

Sta si ocekivao, on vrlo dobro zna sta su on i predhodnik mu uradili od zdravstva :ph34r:

#3 BlackDog

BlackDog
  • Members
  • 2,951 posts

Posted 25 April 2010 - 09:43

Nije ni čudo da Tomica nema poverenje u sopstvene ljude kad se vidi ko im je predavao/će im predavati kad izađe s robije:


Osuđen doktor Eugen Slavik
29. april 2009. | 16:06 -> 17:25 | Izvor: Beta Beograd -- Lekar Eugen Slavik osuđen je pred Okružnim sudom u Beogradu na tri godine i četiri meseca zatvora zbog primanja mita za operaciju tumora devetogodišnjem dečaku.



Par komentara o Tomici i nemačkom zdravstvu:

B92

Kako moze neko ko ima ozbiljnu diskus herniju da se vozi automobilom od Beograda do Minhena? Pre ce biti da je privatni avion, i to mlazni, a ne automobil...proverite tu informaciju, jer sigurno nije tacna. Ja imam diskus herniju i izbegavam da sedim duze od pola sata, a ne da se truckam kolima 1000 km
(Dr Miks, 25. april 2010 00:18)

Mozda je zaista krenuo u nase bolnice, pa su ga stavili na listu cekanja do februara 2011.
Ili je mozda naleteo na nekog lekara koji je od njega zatrazio da mu dodje u privatnu ordinaciju nakon posla.
Ili je, zaista imao nesrecu kao moj brat, pa naleteo da lekara koji mu je trazio mito da bi ga uopste i pogledao.
(DR G, 24. april 2010 23:10)

Ljudi nemojte biti tako negativni, ovo je izuzetno pozitivna stvar. Pobeda realnosti nad farsom. Pustas pricu o "lideru u regionu", kvalitetnom zdravstvu, Obami koji kopira srpski zdravstveni sistem, i desi se jedna diskus hernija, sve padne u vodu.
(Smesta, 24. april 2010 21:00)

Ja isto imam problem sa kicmom pa ovde niko nije hteo ni da me pogleda. Samo daju diklofen i salju kuci!
(Petar, 24. april 2010 19:01)

BLIC

xxx
Subota, 24. 04. 2010. 23:27h
neregistrovan korisnik
Valda covek najbolje zna gde je najbolje operisati kicmu. Pa zato je on ministar.

pirke
Subota, 24. 04. 2010. 23:33h
Ovo me podseti na izvesnog Šarančića, koji na novinarsko pitanje: "Da li putujete železnicom?", odgovara: "Samo kad mi vreme dozvoljava."

smera
Nedelja, 25. 04. 2010. 00:13h
neregistrovan korisnik
A koja je bolest. Kicma je sirok pojam. Mom ocu su '92. najavljivali mogucnost gubljenja funkcije leve noge zbog diskus hernije, ali su ga operisali u Klinickom centru i vise nikad nije imao problem. Ministar ne veruje svojim radnicima. Tako je sa svakim losim direktorom u ovoj zemlji.

#4 T. U. Weenie

T. U. Weenie
  • Validating
  • 4,805 posts

Posted 25 April 2010 - 09:45

Šta je tu čudno ako se čovek operiše u Nemačkoj? Nije ni prvi ni poslednji, a bilo kakva "solidarnost" tipa "ja se operišem ovde jer je naše zdravstvo najbolje" bi bila i smešna i tužna.

BTW, ko mu je bio prethodnik? Ja se skoro i ne sećam vremena Pre Tomice...

#5 dexi

dexi
  • Members
  • 375 posts

Posted 25 April 2010 - 09:58

Šta je tu čudno ako se čovek operiše u Nemačkoj? Nije ni prvi ni poslednji, a bilo kakva "solidarnost" tipa "ja se operišem ovde jer je naše zdravstvo najbolje" bi bila i smešna i tužna.

BTW, ko mu je bio prethodnik? Ja se skoro i ne sećam vremena Pre Tomice...


:ph34r:

Attached Files



#6 T. U. Weenie

T. U. Weenie
  • Validating
  • 4,805 posts

Posted 25 April 2010 - 10:18

Aaaaaa, da, kako sam Bojića mogao da zaboravim :)

Užas :ph34r:

#7 joakimvitriol

joakimvitriol
  • Members
  • 3,313 posts

Posted 25 April 2010 - 10:25

Dal je mogućno da je Tomica tolko dugo ministar da između njega i legendarnog jul Bojića nije bilo nikoga. Ovaj G17 počinje opasno da podseća na Mihajlovićevu Novu Demokratiju. Nešto kao ministar financija u kraljevstvu Maksmagnusa hehe.

Posted Image

Edited by joakimvitriol, 25 April 2010 - 10:27.


#8 T. U. Weenie

T. U. Weenie
  • Validating
  • 4,805 posts

Posted 25 April 2010 - 10:30

Ne znam, evo Tomicina wiki stranica kaže da je bio ministar od 2002. do danas, sa manjim prekidima (valjda dok je restrukturirana vlada/država). Ali mora da je neko uskočio od 2000. do 2002.?

#9 emilius savicus

emilius savicus
  • Members
  • 888 posts

Posted 25 April 2010 - 11:37

Ne znam, evo Tomicina wiki stranica kaže da je bio ministar od 2002. do danas, sa manjim prekidima (valjda dok je restrukturirana vlada/država). Ali mora da je neko uskočio od 2000. do 2002.?


Obren Joksimovic, iz DSS-a.

#10 Shedou

Shedou
  • Members
  • 2,502 posts

Posted 25 April 2010 - 11:59

Šta je tu čudno ako se čovek operiše u Nemačkoj? Nije ni prvi ni poslednji, a bilo kakva "solidarnost" tipa "ja se operišem ovde jer je naše zdravstvo najbolje" bi bila i smešna i tužna.

BTW, ko mu je bio prethodnik? Ja se skoro i ne sećam vremena Pre Tomice...


Ma ok je da se neki chovek operishe u inostranstvu, ali Tomica je ministar. Ovo je bad for PR. Tomica posle ovog jednostavno nema kredibilitet da daje izjave tipa "vrhunsko zdravstvo/struchnjaci u Srbiji".

Shalu na stranu meni je zanimljivo saopshtenje i ono shto se moze zakljuchiti iz njih.

Tomica ide svojim autom. Tomica nema poverenja u JAT.

Tomica se trucka 1000+ kilometara kolima da bi se utvrdilo da ima ozbiljnu falinku na kichmi koju treba hitno operisati. Tomica ima mega udobna kola.

Lekari u BG su rekli: Putuj Tomice slobodno kolima nije nishta ozbiljno. Tomicine kolege nemaju pojma sa dijagnostikom.

Sa kichmom se nije zahebavati, setite se Srdjana Knezevica (mislim da se tako zove) onog sportskog komentatora shto je ostao paralizovan. Chovek (Tomica) se pravilno odluchio da se operishe gde ima uslova za to. Ministar je zeznuo stvar jer je trebao malo da misli o efektima svega ovoga i da se malo bolje osmisli ovo saopshtenje. (Djunta na 2 lumbalnom je na nezgodnom mestu a to rade samo u BaderMeinKleinBirsHofenu)

#11 Eddard

Eddard
  • Members
  • 4,278 posts

Posted 25 April 2010 - 12:57

Nije ni čudo da Tomica nema poverenje u sopstvene ljude kad se vidi ko im je predavao/će im predavati kad izađe s robije:


Osuđen doktor Eugen Slavik
29. april 2009. | 16:06 -> 17:25 | Izvor: Beta Beograd -- Lekar Eugen Slavik osuđen je pred Okružnim sudom u Beogradu na tri godine i četiri meseca zatvora zbog primanja mita za operaciju tumora devetogodišnjem dečaku.

troll on

Tragično je što taj čovek i dalje ispituje... Ne znam ni ja kako,ali redovno se pojavljuje u sastavu svoje ispitne komisije, poslednji put u martu ove godine :ph34r: .

troll off

edit. Što se TM tiče, pitanje je koja je prava dijagnoza. Ako je zaista obična diskus hernija u pitanju, onda je njegov postupak sramotan.

Edited by nvukelic, 25 April 2010 - 13:00.


#12 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 25 April 2010 - 15:58

Obren Joksimovic, iz DSS-a.

Tacno, primitivac i bosanska sirovina. Bio sam na nekakvom sluzbenom sastanku sa Englezima kad je on bio u Londonu i ziv me je sram pojeo; od tada u takvim situacijama ne ucestvujem.

Ma ok je da se neki chovek operishe u inostranstvu, ali Tomica je ministar. Ovo je bad for PR. Tomica posle ovog jednostavno nema kredibilitet da daje izjave tipa "vrhunsko zdravstvo/struchnjaci u Srbiji".

Shalu na stranu meni je zanimljivo saopshtenje i ono shto se moze zakljuchiti iz njih.

Tomica ide svojim autom. Tomica nema poverenja u JAT.

Tomica se trucka 1000+ kilometara kolima da bi se utvrdilo da ima ozbiljnu falinku na kichmi koju treba hitno operisati. Tomica ima mega udobna kola.

Lekari u BG su rekli: Putuj Tomice slobodno kolima nije nishta ozbiljno. Tomicine kolege nemaju pojma sa dijagnostikom.

Sa kichmom se nije zahebavati, setite se Srdjana Knezevica (mislim da se tako zove) onog sportskog komentatora shto je ostao paralizovan. Chovek (Tomica) se pravilno odluchio da se operishe gde ima uslova za to. Ministar je zeznuo stvar jer je trebao malo da misli o efektima svega ovoga i da se malo bolje osmisli ovo saopshtenje. (Djunta na 2 lumbalnom je na nezgodnom mestu a to rade samo u BaderMeinKleinBirsHofenu)

Sportski komentator operisan je u Beogradu, a operisao ga je Rade Repac, metodom koji je apsolutno neprihvatljiv jos od ranih pedesetih. Imao je vratnu, a ne lumbalnu diskus herniju.

Mada nije receno, ima se utisak da je Milosavljevic otisao na operaciju lumbalnog prolabiranog diska. To je bolno, ali ne i ugrozavajuce stanje u neurohirurgiji i lumbalnu diskus herniju vrlo uspesno i dobro operisu i desetine neurohirurga u Srbiji, ne samo u Beogradu.
Ako je otisao "o svom ruvu i kruvu", to je njegov problem; medjutim, ne govori lepo o njegovom poverenju u zdravstvo u Srbiji, kojem je na celu.

#13 Analjilja

Analjilja
  • Members
  • 183 posts

Posted 27 April 2010 - 14:48

Mislim da je ovo ipak skandal koji zasluzuje ostavku ministra zdravlja, bez obzira sto je prica lepo upakovana. Ne verujem da nije znao da je krenuo na operaciju. Nama preostaje da se lecimo u zdravstvu u koje iskusni ministar zdravlja nema poverenja. :ph34r:

#14 Sunshine State

Sunshine State
  • Members
  • 1,505 posts

Posted 27 April 2010 - 15:10

da nije tuzno, bilo bi smesno...

Sazvan je konzilijum, potvrđena dijagnoza lumbalna diskus hernija i doneta odluka o operaciji. U međuvremenu, njemu su se obratili prijatelji, ja ih ne znam, ponudivši mu još jednu konsultaciju u Minhenu sa razmatranjem manje intervencije u odnosu na onu koju smo mi planirali za šta tamo postoje tehnički uslovi koje mi nemamo. Potpuno je opravdano da se na to odlučio, jer svaki pacijent ima pravo da potraži i drugo mišljenje - objašnjava Antunović i dodaje da se godišnje na klinici na kojoj radi izvrši nekoliko stotina operacija pod ovom dijagnozom.


Ministar je putovao kolima do Minhena i zaključeno je da nije pametno da se vraća hiljadu kilometara kolima nazad kako ne bi došlo do uklještenja živca, već da se operacija odmah izvede.



ima covek prijatelje...


edit: a ni eura mu, izgleda, ne fali

Edited by FL-Sunshine State, 27 April 2010 - 15:12.


#15 Shedou

Shedou
  • Members
  • 2,502 posts

Posted 27 April 2010 - 15:19

Koliko sam shvatio, wiz a litl help of his frends Tomica je otisao da mu se "boljom metodom" uradi operacija.

Takodje sam shvatio da kod nas postoje desetine lekara koje su ovladale tom istom metodom ali nemaju "svijetlo oruzije" za rad.

Pitanje je onda zashto se prosechan hernijski Srbin i dalje "kolje" starom metodom, uzima vishe bolnichkih dana i duze je na bolovanju.

Zashto Tomica nije obezbedio da se nabave potrebni instrumenti & pratece???

Ah da, pa ne trebaju mu. Shwaba je Shwaba.