Jump to content


Photo

Srpska desna strana


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
92 replies to this topic

#91 perkos

perkos
  • Members
  • 26,798 posts

Posted 12 March 2003 - 12:50

Diskutant:
OK Perkos,

pre nego sto nas navuces na kviz, mozda bi mogao da postavis neku tvrdnju sa kojom bismo se mogli pozabaviti, a ne da odgovaras pitanjem. 

Elem, da, bio sam u istocnoj Bosni. Pa?


Pa,mogao si da malo više popričaš sa ljudima kojima su zlotvori iz Srebrenice pobili sve
članove porodica ili u boljim slučajevima
po nekog iz porodice pa se onda vraćali da
seire u zaštiti holandskog bataljona.
Po tvojoj i logici koju zastupa Gandalf ovi
ljudi su imali pravo da se osvete ubicama i njihovim saborcima isto kao i partizani kad
su stigli ustaše u Austriji.
Zbog toga što posle '45"oslobodioci"nisu
odgovarali za zločine koji su počinili dolazi
da njihovi sledbenici misle i '90-tih da će
se to isto dogoditi ali ovog puta je zatajila
Crvena armija pa se ruke teško mogu oprati.
No kako čujemo od ovih iz >Haga zločin nikad
ne zastareva pa se možda podigne i optužnica
za Blajburg,KOčevski rog i ostale podvige
tadašnjih "oslobodioca"

#92 milovan

milovan
  • Members
  • 4,995 posts

Posted 12 March 2003 - 13:07

Pedeset godina polazemo cvijece na ratista i stratista, slavili smo heroje oplakivali zrtve, dosta je bilo prebacivanja odgovornosti na druge pogledajmo se u ogledalo, i saopstimo istinu svojoj djeci ko smo i sto smo na Balkanu, svi neko manje neko vise BALKANCI.

#93 Diskutant

Diskutant
  • Members
  • 8,262 posts

Posted 14 March 2003 - 01:53

perkos:
(...)
Po tvojoj i logici koju zastupa Gandalf ovi
ljudi su imali pravo da se osvete ubicama i njihovim saborcima isto kao i partizani kad
su stigli ustaše u Austriji. (...)

Ne. Ono sto ja kazem je da bi ih, da su to uradili verovatno svako razumeo, ali da to niko ne moze da opravda. Ne na kraju XX veka. Nemoj da brkas okolnosto svetskog rata sa medjuetnickoim krvavim orgijama. Procitaj jos jednom deo o karakteru sukoba.

Zbog toga što posle '45"oslobodioci"nisu 
odgovarali za zločine koji su počinili dolazi
da njihovi sledbenici misle i '90-tih da će
se to isto dogoditi ali ovog puta je zatajila
Crvena armija pa se ruke teško mogu oprati.

Pa Perkos, ako me pitas da li bih, na primer, ja voleo da ispravim tok istorije i da ne dozvolim Blajburg, ja ti kazem da bih ja to ucinio (da mogu). Opet, da su partizani bili podredjeni englezima, verujem da blajburske ustase izvukle glavu na ramenima.

E sad, da se vratimo na ono malopre - blajburg jeste bio zlocin, motive za taj zlocin ja, ipak, razumem, sto ne znaci da opravdavam. Opet, u ono vreme je to bilo i razumljivo, i dozvoljeno, a izgleda i opravdavano. I to nije bilo tako zato sto za to Gandalf i ja "navijamo" ili ne znam sta, niko nas tada nije pitao, nego zato sto je bilo takvo vreme. O tempora, o mores! Pardon, bili takvi ljudi.

No kako čujemo od ovih iz >Haga zločin nikad
ne zastareva pa se možda podigne i optužnica
za Blajburg,KOčevski rog i ostale podvige
tadašnjih "oslobodioca"


Ko to sprecava? Gandalf i ja!?