Jump to content


Photo
- - - - -

Poll - Nova pravila diskusije na forumu


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
238 replies to this topic

Poll: Nova pravila - da ili ne? (130 member(s) have cast votes)

Predlozi:

  1. Nista ne treba da se menja (31 votes [26.50%])

    Percentage of vote: 26.50%

  2. Potrebno je vece ogranicavanje licnih kvalifikacija, uvreda i prozivanja (68 votes [58.12%])

    Percentage of vote: 58.12%

  3. Potrebno je manje ogranicavanja (18 votes [15.38%])

    Percentage of vote: 15.38%

Vote

#211 XXL

XXL
  • Members
  • 18,731 posts

Posted 23 February 2010 - 19:28

Izvini, ali kad se 66oro korisnika foruma javi i traži manje prozivanja, ličnih kvalifikacija i uvreda, ja to ne bih olako definisao kao zajebanciju.

Nemam ja nikakvih problema s time da se diskusija ''upristoji'' ma sta to znacilo. Bude li atmosfera zbog tih 66-oro sterilna, ja jednostavno odem. Bez nekih histericnih salta i vucenja za rukav drzite me hocu da idem, pa se onda vracam kao nista nisam rekao, sto je vec vidjeno.


Kazi mi da se salis :ph34r:
Ako je istina lici mi na vic o ruskom mangupu: pritisne dugme da pozove lift, pa pobegne.
Vesni i Andurilu svaka cast na zivcima. Moze svecom da se trazi, bolji moderatori se nece naci.

Ne shalim se, ali kad vec pitas da pojasnim, jednostavno drugarski piskaramo jedno-drugom uz konstataciju da modovi rade dobro svoj posao.

pa te opet pitam, drug, ko je u ovoj priči onaj levat iz tvog posta?

Pa shvatio si simboliku valjda. Chim se ovakva pricha potegne izrone neki likovi za koje jedva znas da i postoje, pa bi malo i oni oshinuli.

#212 muras

muras
  • Members
  • 11,247 posts

Posted 23 February 2010 - 19:29

Znam i ocigledno sam pogresio. Moderacija je sva misljenja primila k znanju i sada cemo videti sta cemo i kako cemo.

sprijecen da ucestvujem, sa interesovanjem sam pratio viii-u forumsku.
nadam se da cete mirne glave prosuditi sta vam valja raditi.
moja zelja je da isutirate govnare, bili pristojni ili ne.
iz sopstvenog iskustva sa pomenutima znam da im je ugladjenost uvjek proporcionalna velicini.
pa vi vidite...

#213 steins

steins
  • Members
  • 7,357 posts

Posted 23 February 2010 - 19:32

Pa shvatio si simboliku valjda. Chim se ovakva pricha potegne izrone neki likovi za koje jedva znas da i postoje, pa bi malo i oni oshinuli.


pih, ja ko da sam de lux....:ph34r:

#214 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 23 February 2010 - 19:32

...

... Nego ipak je vecina tj 60% ljudi protiv vulgarizacije foruma pod maskom borbe protiv nacionalizma. Kakav crni nacionalizam, to je samo unutrasnja potreba da bi se neko popljuvao, ovako virtuelno ...



Znas ti kako je zavrsilo kad je GO DS hteo da smeni Z.Dj. - "glasanjem vecine?"

Rasterao ih je kao macke s' jebista!

...

#215 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 23 February 2010 - 19:35

...

Izvini, ali kad se 66oro korisnika foruma javi i traži manje prozivanja, ličnih kvalifikacija i uvreda, ja to ne bih olako definisao kao zajebanciju ...



Napravi svoj 4um, ulozi pare pa odredjuj pravila.

...

#216 XXL

XXL
  • Members
  • 18,731 posts

Posted 23 February 2010 - 19:43

pih, ja ko da sam de lux....:)

Dze si se ti pronashao u toj simbolici? Odoh u teretanu, imam klijenta, nije red da me ceka. Ako bude pitanja, molim te reci im da se malo strpe. :ph34r: Cuvajte mi forum!

#217 honey

honey
  • Members
  • 1,277 posts

Posted 23 February 2010 - 19:44

Ne shalim se, ali kad vec pitas da pojasnim, jednostavno drugarski piskaramo jedno-drugom uz konstataciju da modovi rade dobro svoj posao.

Nesporazum sa moje strane. Mislila sam da se tvoj komentar nekako nadovezao na onaj o starim forumasima koji vise ne pisu, nego samo salju PM. Oni koji ipak nisu otisli, samo nama tako izgleda.

#218 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 23 February 2010 - 19:47

...

...



Pazi, da kazem i tebi, kao i nekolicini drugih likova - ne postoji tema na koju bih raspravljao sa tobom.
To o cemu pises me apsolutno ne interesuje. Napravi svoj forum, pokreci tamo teme - necu se ni pripojaviti!
Tamo ukrstajte "originalne" argumente. Slobodno tamo ustupi mesto Seshelju i Ilicu.
Koga je briga?

Nije to nista upereno licno protiv tebe, - to je nesto upereno protiv ideoloskog issua koji zastupas sto svakog normalnog zabole juznije od pupka.
Shvatas?

Svako pozivanje na "ad hominem" i "licne frustracije" - lici mi pre svega na jadno kukumavcenje luzera koji nisu prosli "civilizacijsku kontrolu".
Zato i treba da ostanu van onih elektronskih detektorskih vrata.
Zauvek.

A sto se tice "teologije" - pravac u crkvu.

...

#219 David Gilmour

David Gilmour
  • Members
  • 5,374 posts

Posted 23 February 2010 - 20:08

...
Napravi svoj 4um, ulozi pare pa odredjuj pravila.
...

Ovo jos da te pitam i necu vise, ali stvarno odgovori iskreno.


Da li je ovo stvarno tvoj forum ? Mislim da li si ulozio pare ?

Pitam te to, jer ovo ponavljas vec vise puta, pa reko, ako je tako, onda nema frke  :ph34r:

#220 pospanko

pospanko
  • Members
  • 1,094 posts

Posted 23 February 2010 - 20:18

...



Napravi svoj 4um, ulozi pare pa odredjuj pravila.

...



A ti se gospodin Veran Matić lično? To što si se potpuno uživeo u svoj alter ego i što ti je forum neka vrsta SecondLife-a ne daje ti za pravo (čini mi se?) da teraš ljude odavde. Ostaću koliko mi je volja, a čisto sumnjam da mogu biti banovan trajno. Možda nisam beli medved, pas, čovečija ribica, ili kornjača sa Galapagosa, ali imam jedan kvalitet koji tebi fali, a to je - kultura. Ćeraćemo se mi još.

P.S. To ,,napusti forum'', ,,biraj drugi'', ,,napravi svoj'' mi je najbezveznije potezati u ovim situacijama. Meni se čini da je ovaj forum u osnovi jako dobar i baš zbog toga ću se potruditi i ponuditi mišljenje kako bi mogao biti bolji. Krajnje je nekorektno da se na dobru nameru odgovara na taj način.

#221 Vjekoslav

Vjekoslav
  • Members
  • 11,278 posts

Posted 23 February 2010 - 20:26

ovakve "après moi le déluge" raspre "o kvaliteti foruma", ponavljaju se, ciklično, otkad ja znam za Forum B92. svakih nekoliko mjeseci, jednom godišnje minimum. dovoljno je malkic pogledati u arhiv. ono pak po čemu se ova posljednja razlikuje od dosadašnjih opisao je davno jedan "beli medved", pa ću ga samo citirati.

"Do srbijanskog ustanka dolazi poslije osamdesetogodišnje austrijske okupacije, kada se raji objasnilo da se može živjeti i bez Turaka." (Miroslav Krleža)


...


dakle, pohvale moderaciji. daleko najbolja ekipa dosad. istina, volio bih da se forum malkic drugačije koncipira (više realno-regionalno, a manje virtualno-nacionalno), u skladu sa vremenom koje je pred nama (EU), a ne iza nas (rat), no to nije do moderacije.

#222 Anduril

Anduril
  • Members
  • 5,593 posts

Posted 23 February 2010 - 20:29

..........
dakle, pohvale moderaciji. daleko najbolja ekipa dosad. istina, volio bih da se forum malkic drugačije koncipira (više realno-regionalno, a manje virtualno-nacionalno), u skladu sa vremenom koje je pred nama (EU), a ne iza nas (rat), no to nije do moderacije.


Jel moze neki detalj o ovome? Mislis da se podeli Forum na zasebne regionalne delove?

#223 comandante

comandante
  • Banned
  • 6,688 posts

Posted 23 February 2010 - 20:29

upropastise vesna ovaj forum, pod hitno je udaljiti sa foruma i nek cveta hiljadu cvetova

#224 pospanko

pospanko
  • Members
  • 1,094 posts

Posted 23 February 2010 - 20:47

Da otklonim možda nepostojeću zabunu u vezi s mojim angažovanjem na ovoj temi.

Nemam apsolutno ništa protiv Andurila i Vesne, a skidam kapu za njihov trud oko foruma.

Pogotovu svaka pohvala za Vesnu, koju nikad nije mrzelo da odgovori na moja - doduše, retka - pitanja.

Ovo ističem samo zato što pojedinci čine svojevrsni spin pretvarajući apel za više kulture pri raspravi u nekakav, s moje strane izmišljen, bunt protiv tandema moderatora.

To čine da bi se iza njih sakrili, jer su se (veoma uspešno) pronašli u ulozi onih koji nivo kulture srozavaju i koje bi eventualna odluka o rigoroznijim sankcijama za prostačke ispade najviše i - pogodila.

#225 vilhelmina

vilhelmina
  • Members
  • 11,937 posts

Posted 23 February 2010 - 20:58

Da sam nekim slucajem sad prvi put svratila na fb92, sasvim bi me zapanjili rezultati glasanja na ovom pollu. Koalicija za licne kvalifikacije, uvrede i prozivanja polako, ali sigurno sustize sve malobrojniju grupu onih koji ne bi da se medjusobno licno kvalifikuju, vredjaju i prozivaju :ph34r: