Jump to content


Photo
- - - - -

Poll - Nova pravila diskusije na forumu


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
238 replies to this topic

Poll: Nova pravila - da ili ne? (130 member(s) have cast votes)

Predlozi:

  1. Nista ne treba da se menja (31 votes [26.50%])

    Percentage of vote: 26.50%

  2. Potrebno je vece ogranicavanje licnih kvalifikacija, uvreda i prozivanja (68 votes [58.12%])

    Percentage of vote: 58.12%

  3. Potrebno je manje ogranicavanja (18 votes [15.38%])

    Percentage of vote: 15.38%

Vote

#181 XXL

XXL
  • Members
  • 18,731 posts

Posted 23 February 2010 - 17:21

Evo jos jednom, ne znam stvarno zasto to meni pises ?

Ne pishem samo tebi i nije ni bilo konkretno sve tebi namijenjeno. Ako si se tu prepoznao, onda i tebi. I svima koji su se prepoznali. Neke je vrijeme ocito pregazilo, a da nisu ili svjesni toga ili nece da se pomire. Kao sto ja ne mogu vratiti svoj stari sarajevski zivot tako se ne mogu nikad vishe vratiti stari forumski dani. Niti ce neki, za samo odabrane razumljivi kilometarski postovi privuchi mlade, svjeze forumashe koji jedva ''postizavaju'' da se jave svim prijateljima na FB. Nije moje da pozivam i savjetujem ljudima: idite na bolji forum. Ali sta im onda ostaje? Da izvode mentalnu gimnastiku na ovakvim tredovima do posljednjeg daha i potonu do pasa, mozda i do grla. Jer evo neki su vec do koljena zaglibili, ali se i dalje tvrdoglavo koprcaju. Moj im je savjet da se manje koprcaju, manje ce tonuti.

#182 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 23 February 2010 - 17:21

...

Sto duze vreme prolazi sve mi je manje jasno oko cega se zapravo bunis.Pocelo je sa zahtevom da se banje DWS onda je problem bio "pad kvaliteta novih clanova", pa smo dosli do Vesne da bi na kraju rekao kako je forum dosadan ...



Ocigledno se previse propovednicki zane'o, pa sada ubrzano koci niz nizbrdicu deruci ostatke 4umskih isposnickih svetackih sandala.
Biva to.

...

#183 pojedinac

pojedinac
  • Members
  • 2,127 posts

Posted 23 February 2010 - 17:24

A meni su se javile kašike (?!) da je ovo moderatorska ujdurma da sve "problematično" usisa na ovu temu pa da vidi hoće li ostatak foruma funkcionisati i kako?! Zajebavam se, naravno ali jeste činjenica da kada krenu lična prepucavanja i posljedične lančane reakcije forum najviše trpi. I ne trpi samo trenutno nego i dugoročno.

Ja sam, pa pretpostavljam da ima i sličnih, FB92 čitao par godina prije nego sam se uključio. Ono što me je od registracije i pisanja odbijalo su upravo lična "ćeranja" (u to vrijeme nazi relativizologije nije bilo u toj mjeri, tek rahmetli Mile kad ga mahne) nasuprot kvalitetu koji je (bio) neupitan. Dakle, ne u krajnjoj konsekvenci formalno nebitno "budalo, pičko i majmune" nego ozbiljno patološko zastranjivanje. Koje, često, nije imalo utemeljenja u suštinskim razlikama po bitnim pitanjima.

Ovo sada je strašno na kvadrat! Prepucavanja frcaju a "iza ugla vreba dragan kojić keba" - svi oni što bi rado zakoračili na ovu, još je tako!, slobodnu teritoriju. Dok se mi zajebavamo sa ličnim uvredama, naci stoka ošti kame/pera.

Demokratija? To u mjesnu zajednicu/opštinu pa tamo jedan potpis (nepismen, x...), jedan glas. Ovjde kvalifikacije prvo.

Ozbiljno, o forumskoj "sudbini" bi trebali odlučivati, ako za to vlasnik/moderatori nisu u stanju, jedna probrana grupa ljudi, savjet ili nešto slično, jebemliga. Ko će te probrane birati? E, tu odgovornost već moderatori/urednic/vlasnici moraju preuzeti na sebe. Pa da vidimo gdje smo!

U protivnom, prijatno i doviđenja ovo u čemu smo do sada imali čast učestvovati. A, kao zadnja opcija da se vrate stari "kadrovi" evo trik/šok terapija - objavite da se forum gasi i da su svi pozvani da mu napišu "posljednji pozdrav". Kad se svi okupe, inkluding Henri!, onda fino zamandaliti vrata, podijeliti po sto maraka (ajde, ajde ipak je korporacija u pitanju...) i reći - ma samo smo se zajebavali! Provjeren sistem, mi digli kafanu jednom tako na noge iz kliničke smrti...

edit - a...

Edited by pojedinac, 23 February 2010 - 17:26.


#184 steins

steins
  • Members
  • 7,357 posts

Posted 23 February 2010 - 17:27

Forumsko nepostojanje politicke ekvidistance je samo sinonim za pozitivnu diskriminaciju.


problem sa pozitivnom diskriminacijom je manje više isti kao sa jednopartijskim sistemima.

današnji uživaoci vec koliko sutra mogu da ispadnu iz milosti božije. a onda sledi, što bi neko rekao "bes prevarene svetine".

i cini mi se da ovde imamo upravo to. bez uvrede HB, ali nisi se baš pretrzao od "pravednosti" do tvog sukoba sa DWSom. Više si onako salonski primecivao podignutih obrva kada je kantar pretezao na onu stranu.

pa kada si skliznuo naniže na skali istomišljenika onda si se setio i nepravednosti vesne i reciprociteta u kažnjavanju, i opadanja nivoa Forumske diskusije itd itd....

Vesnin problem je otprilike isti kao i andurijev. i jedan i drugi ulaze u rasprave (kao diskutanti) sa ostalim korisnicima, pa su tako podložniji napadima od strane istih. a naposletku, modovi ili supermodovi, ipak nisu botovi, te im se kakav propust može dogoditi. i sve dok se takvi propusti ispravljaju, nije neki problem.

Problem nastaje kad se dodje do onoga što HB zove "beli vukovi" a ja Svete Krave. I tu leži najveca zamerka moderisanju Foruma. Ne može neko zbog radnog staža ili politicke podrobnosti ili pozitivne diskriminacije biti aboliran od
kažnjavanja za stvari koje napiše. A ovde se, na žalost, to dogadja.
Jer kinikovsko vrćenje pokvarene ploče, DWSovo i magripino pesudo šmekersko podjebavanje ili vladanov nadobudni elitizam (da ne pominjem smorisovu večnu istragu neistomišljenika ili c/p postove sa PDFa Kosovo ) na početku mogu da izazovu bes ili aplauz, u zavisnosti od stava onoga sa druge strane. posle nekog vremena to prelazi u ravnodušnost, a na koncu ubija svaku volju za javljanjem na Forumu.

koje je čudo što topici sliče kao jaje jajetu kad na njima uvek ista grupa uvek isto priča. i najgore, listom rastera prvo neistomišljenika a kasnije i istomišljenike.

i posle, da bude zlo veće, ovi isti kukaju kako je na forumu, jelte opao nivo diskusije. Da nije smešno, bilo bi tužno.

PS traženje moderatorske glave ili daleko bilo, nekakvog glasanja o "partijskoj odgovornosti" je besmisleno. prosto zato što ostaje otvoreno pitanje, Ko bi mogao/hteo da ih zameni u rovanju po Forumskom djubretu?

PPS

...
Nema demokratije za protivnike demokratije.


Pojedimo ljudoždere! :ph34r:

Edited by steins, 23 February 2010 - 17:30.


#185 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 23 February 2010 - 17:35

...

...



Ne drobi.

Kad sam te citao na onom 4umu gde si se usudio da pisnes neku politicku misao - posuli su te coarse 4umskom solju kao puza golaca, da ni sluzava barica nije ostala, samo lepljivi trag u 4umskoj travi.

A ovde bi da dociras / pametujes!?

Ajde!

...

#186 XXL

XXL
  • Members
  • 18,731 posts

Posted 23 February 2010 - 17:43

Pojedimo ljudoždere! :ph34r:

Za pochetak odjebimo hijene!

#187 Div

Div
  • Members
  • 7,752 posts

Posted 23 February 2010 - 17:46

...



Ne drobi.

Kad sam te citao na onom 4umu gde si se usudio da pisnes neku politicku misao - posuli su te coarse 4umskom solju kao puza golaca, da ni sluzava barica nije ostala, samo lepljivi trag u 4umskoj travi.

A ovde bi da dociras / pametujes!?

Ajde!

...


Kako te ne mrzi da toliko mrziš?
Praviš pauzu il mrziš po ceo dan?

Imam utisak da bi i od najboljeg prijatelja, ako ga imaš, napravio ljutog neprijatelja samo da bi imao koga da mrziš i proganjaš.

#188 steins

steins
  • Members
  • 7,357 posts

Posted 23 February 2010 - 17:51

...



Ne drobi.

Kad sam te citao na onom 4umu gde si se usudio da pisnes neku politicku misao - posuli su te coarse 4umskom solju kao puza golaca, da ni sluzava barica nije ostala, samo lepljivi trag u 4umskoj travi.

A ovde bi da dociras / pametujes!?

Ajde!

...



:D

---e moj kiniche....sad kad vidim da me pratiš po internetu više nisam siguran da si obrisao patos sa mnom, svojevremeno...

1. et bold - my point exactlly.

2. o drugom forumu - na drugom forumu.

...samo da primetim kad me već podseti, ta rasprava koju pominješ me podsetila na najbolje rasprave odavde :

"ja mislim ,....."

"nisi u pravu, ti si srBov i rusofil..."

"pa ok, možda nisam u pravu, a šta Ti misliš o tome...?"

"nemam nikakvo mišljenje, al znam da ti nisi u pravu jer si srBov i Rusofil"

...

:ph34r:


Za pochetak odjebimo hijene!



:)

Edited by steins, 23 February 2010 - 17:52.


#189 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 23 February 2010 - 17:58

...

...



Ne drobi.
Samo mi za punu srecu u zivotu fali da tebe, ispraznog i nemustog, "pratim" po Net-u.

Ono je samo bio primer kako umes da drzis jezik za zubima i budes manji od makovog zrna.

A da ti ne padne na pamet da punih usta nesto drobis oko Moderacije.

...

#190 XXL

XXL
  • Members
  • 18,731 posts

Posted 23 February 2010 - 18:05

:ph34r:

Treba pojasnjenje? Kad god se neka slicna demokratska sjednica odrzava, pojave se neki likovi koji bi da malo iskoriste guzvu i sutnu levata dok je na zemlji. Uz ono poznato, prigodno, mojne ga bardo je, stipu ga nime.

#191 Bebler

Bebler
  • Banned
  • 2,037 posts

Posted 23 February 2010 - 18:08

Forumsko nepostojanje politicke ekvidistance je samo sinonim za pozitivnu diskriminaciju.


problem sa pozitivnom diskriminacijom je manje više isti kao sa jednopartijskim sistemima.

današnji uživaoci vec koliko sutra mogu da ispadnu iz milosti božije. a onda sledi, što bi neko rekao "bes prevarene svetine".

i cini mi se da ovde imamo upravo to. bez uvrede HB, ali nisi se baš pretrzao od "pravednosti" do tvog sukoba sa DWSom. Više si onako salonski primecivao podignutih obrva kada je kantar pretezao na onu stranu.

pa kada si skliznuo naniže na skali istomišljenika onda si se setio i nepravednosti vesne i reciprociteta u kažnjavanju, i opadanja nivoa Forumske diskusije itd itd....

Vesnin problem je otprilike isti kao i andurijev. i jedan i drugi ulaze u rasprave (kao diskutanti) sa ostalim korisnicima, pa su tako podložniji napadima od strane istih. a naposletku, modovi ili supermodovi, ipak nisu botovi, te im se kakav propust može dogoditi. i sve dok se takvi propusti ispravljaju, nije neki problem.

Problem nastaje kad se dodje do onoga što HB zove "beli vukovi" a ja Svete Krave. I tu leži najveca zamerka moderisanju Foruma. Ne može neko zbog radnog staža ili politicke podrobnosti ili pozitivne diskriminacije biti aboliran od
kažnjavanja za stvari koje napiše. A ovde se, na žalost, to dogadja.
Jer kinikovsko vrćenje pokvarene ploče, DWSovo i magripino pesudo šmekersko podjebavanje ili vladanov nadobudni elitizam (da ne pominjem smorisovu večnu istragu neistomišljenika ili c/p postove sa PDFa Kosovo ) na početku mogu da izazovu bes ili aplauz, u zavisnosti od stava onoga sa druge strane. posle nekog vremena to prelazi u ravnodušnost, a na koncu ubija svaku volju za javljanjem na Forumu.

koje je čudo što topici sliče kao jaje jajetu kad na njima uvek ista grupa uvek isto priča. i najgore, listom rastera prvo neistomišljenika a kasnije i istomišljenike.

i posle, da bude zlo veće, ovi isti kukaju kako je na forumu, jelte opao nivo diskusije. Da nije smešno, bilo bi tužno.

PS traženje moderatorske glave ili daleko bilo, nekakvog glasanja o "partijskoj odgovornosti" je besmisleno. prosto zato što ostaje otvoreno pitanje, Ko bi mogao/hteo da ih zameni u rovanju po Forumskom djubretu?

PPS



Pojedimo ljudoždere! :ph34r:

Zaista vredi da se ovaj post ponovi pa ga citiram u celosti ali jedino u čemu se ne slažem u potpunosti jeste prozivka HBа što ne znači i da osporavam da njegovo ponašanje nije moguće protumačiti na način na koji si to učinio. Jednostavno nije bio svako spreman da stavi nick na panj zarad forumske pravednosti. Neki su ljudi jenostavno ignorisali ono što se dešavalo dok su drugi bili zgroženi i otišli. Dobio sam ovih dana na tu temu nekoliko veoma dobrih PMova koje su mi uputili neki stari forumaši.

#192 steins

steins
  • Members
  • 7,357 posts

Posted 23 February 2010 - 18:10

...



Ne drobi.
Samo mi za punu srecu u zivotu fali da tebe, ispraznog i nemustog, "pratim" po Net-u.

Ono je samo bio primer kako umes da drzis jezik za zubima i budes manji od makovog zrna.

A da ti ne padne na pamet da punih usta nesto drobis oko Moderacije.

...




Posted Image


nervozan?

#193 pojedinac

pojedinac
  • Members
  • 2,127 posts

Posted 23 February 2010 - 18:11

Stare mi, telegrami podrške frcaju! Sprema se i minitng solidarnosti. Ko je ono rekao VIII sjednica?

#194 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 23 February 2010 - 18:12

...

... Dobio sam ovih dana na tu temu nekoliko veoma dobrih PMova koje su mi uputili neki stari forumaši ...



Sta, i ti si dobio "telegrame podrske?"
Ni ne sumnjam.

A oko "nika na panju" mogu da ti pomognem - naostrim sikirce.
Pa samo udriiii!

PS.
A ako se plasis, samo ti zazmiri i stavi ruke na oci - ja cu ga otfikarim.

*edit - otfikarim

...

Edited by Kinik, 23 February 2010 - 18:21.


#195 steins

steins
  • Members
  • 7,357 posts

Posted 23 February 2010 - 18:18

Treba pojasnjenje? Kad god se neka slicna demokratska sjednica odrzava, pojave se neki likovi koji bi da malo iskoriste guzvu i sutnu levata dok je na zemlji. Uz ono poznato, prigodno, mojne ga bardo je, stipu ga nime.


ma sve ok, samo ne znam ko je ovde tačno levat?