Jump to content


Photo

RAZVOD - STA CE SE DESITI S CRNOGORCIMA U SRBIJI


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
164 replies to this topic

#46 Stoprocentni

Stoprocentni
  • Members
  • 5,096 posts

Posted 22 February 2003 - 09:55

Ma i da je Jadran zvanicno najljepse mjesto na Svijetu ovdje bi to "majstori" osporili. Ono sto se ipak ne moze osporiti je da je Jadran zlatnih osamdesetih privlacio milione gostiju. Crnogorsko primorije je tih godina bilo maltene puno a kada je sjecanje u pitanju siguran sam da ih i dan danas ima koji bi se rado vratili kao gosti. Eh, sad, sto se mi sa pogresnim ljudima druzimo...pa nam pogresne misli uzimaju pamet...je druga prica :grin:

#47 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 22 February 2003 - 10:32

Samo u Mediteranu, nista manje lepe (eufemizam) su i obale Grcke, Turske, Sardinije, Sicilije, Hrvatska obala i jos po nesto; a kad se tome doda ono sto gost zaista moze realno i dobro da dobije za svoj novac, Crnogorsko primorje je na samom zacelju.
Da o kojekakvim Karibima, obalama i otocima Indijskog okeana i Pacifika i ne govorimo...
Zato sam i reagovao: Ostavimo se prica da smo mi narod najstariji, a nase more najlepse, mi najbolji, najpametniji...

#48 Rajo

Rajo
  • Members
  • 4,382 posts

Posted 22 February 2003 - 10:55

Tacno je da na crnogorskom primorju ima nekih lijepih mjesta. Najljepse pjescane plaze na Jadranu su na crnogorskom primorju (a cuo sam da ih ima i na albanskom dijelu Jadranu). Nesto se ne sjecam da sam ih uopste vidio u Hrvatskoj ili Sloveniji. U Italiji plaze jesu lijepo urdejene, ali je more industrijom zagadjeno. Fakat je i da je nekad na crnogorskom primorju bilo mnoogo stranaca. Medjutim, to je ono "bilo nekad da se prica". Trenutno je situacija tuzna i zalosna. Hoteli oronuli i zapusteni, divlja gradnja unistila ambijent, plaze prljave, buka nesnosna - crnogorsko primorje je za one koji nemaju para za dje drugo. Treba mnogo da se promijeni da bi se situacija vratila onamo dje je crnogorsko primorje nekad bilo. Za to je potrebno veliko ulaganje, a CG tih para nema. Evo danas procitah da ce Al Gor, nesudjeni predsjenik SAD, vjerovatno ubrzo posjetiti Ulcinj - neka americka kompanija je zainteresovana da kupi Adu na Bojani. Spremni su, navodno, da investiraju 40 miliona eura u izgradnju aerodroma u Stoju pored Ulcinja. Ajd da vidimo sto ce od toga biti. A mnogi su vec dolazili u Ulcinj, obecavali, pa na kraju nista ne bi. Nas narod barem voli da prica o onom kako bi bilo lijepo kad bi bilo.No, ni tu nijesmo bas originalni.

#49 milovan

milovan
  • Members
  • 4,995 posts

Posted 22 February 2003 - 14:44

Priroda ili Bog na podari more, i najvisi rezrvoar pitke vode u Evropi, Skadarsko jezero uz samo more, klimu mediteransku, suncanih dana i u zimskom periodu privlacnim za sport i rekreaciju.
Ocemoli mi u Crnoj Gori stvoriti ambijent za normalan odrzivi razvoj, zavisi od nas.
Nasoj djeci treba ostaviti ljepsi, cistiji i zdraviji ambijet za zivot i rad, bez zaduzivanja koje ce oni morati otplacivati, jer su njihovi roditelji bezobzirno krcmili od bogastva kojeg smo mi dobili na zajam od nasih potomaka.

#50 slowhand

slowhand
  • Members
  • 157 posts

Posted 22 February 2003 - 14:51

Rajo,
Nemoj mnogo brinuti, već se pomoli dragom Bogu, da kao u stara dobra vremena, drmne jedan zemljotres, pa da vam opet pomažemo, bar jedno deset godina. Eto rešenja za hotele, infrastrukturu... E, sad, pošto neko mora i da radi (ti bezobrazni turisti, naročito iz Srbije- mogli su samo da pošalju pare, nisu morali da dolaze- samo nešto izvoljevaju- te hoće da jedu, te hoće da piju, pa bi još da im to neko spremi i donese), bar dok je izbeglica iz Bosne, nije problem. Kad ih ponestane, sešćemo kao ljudi i dogovoriti se: ko već dodje, neka se sam i služi, jer je sam i došao, niko ga nije na to naterao. Kad završi, lepo da plati, sve da očisti, pa je slobodan da ode dalje i da ne smeta.

#51 milovan

milovan
  • Members
  • 4,995 posts

Posted 22 February 2003 - 15:11

SLOWHAND

CITAT
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
Rajo,
Nemoj mnogo brinuti, već se pomoli dragom Bogu, da kao u stara dobra vremena, drmne jedan zemljotres, pa da vam opet pomažemo, bar jedno deset godina. Eto rešenja za hotele, infrastrukturu... E, sad, pošto neko mora i da radi (ti bezobrazni turisti, naročito iz Srbije- mogli su samo da pošalju pare, nisu morali da dolaze- samo nešto izvoljevaju- te hoće da jedu, te hoće da piju, pa bi još da im to neko spremi i donese), bar dok je izbeglica iz Bosne, nije problem. Kad ih ponestane, sešćemo kao ljudi i dogovoriti se: ko već dodje, neka se sam i služi, jer je sam i došao, niko ga nije na to naterao. Kad završi, lepo da plati, sve da očisti, pa je slobodan da ode dalje i da ne smeta.
::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

Sporaruko bistraglavo,
Po nekim hrscanskim pravilima,
veci je grijeh pomoci pa prigovarati,
nego , nepomagati.
Toga vaseg prijekora mi je pun K..., sto ne digoste ruke od nas pa nas pustite da umremo od gladi, ovako cu umrijet od sramote jer nam je sestra Srbija pruzila pomoc u vrijeme poslije zemljotresa.
Vi ste i Sloveniju izdrzavali , od kad ste vi prestali da ih izdrzavate oni pomrijese od gladi, dosta je toga vise, kako sebe ne dosadite sa tim samohvaljenjem.

#52 slowhand

slowhand
  • Members
  • 157 posts

Posted 22 February 2003 - 15:52

Milovane, bekrijo!
Ne znam zašto se vi Danci uopšte petljate u odnose u našoj državnoj zajebnici SiCG(ili CGiS, ili nešto deseto, nije ni bitno, bitno je da je zajebnica).
Nisam imao nameru, Milo, da se hvalim bilo čime, jer pomoć je jedno, a desetogodišnji harač drugo. Eto, sad bar znaš kakvi smo mi Srbi, pa ako ti ubuduće, nedaj Bože, zatreba pomoć u nevolji, a ti je, highlander-u, odbi. Odbi je od nas, a primi od bratskih plemena sa juga, oni su vam mnogo bliži, naročito poslovno.
To što ti je pun k...., lako se rešava- recept za tu boljku poznat je još od biblijskih vremena, ali ćeš morati malo sam da se potrudiš...

[ Izmena poruke: slowhand na dan 2003-02-22 15:54 ]

#53 milovan

milovan
  • Members
  • 4,995 posts

Posted 22 February 2003 - 16:31

SLOWHAND
CITAT
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
Nisam imao nameru, Milo, da se hvalim bilo čime, jer pomoć je jedno, a desetogodišnji harač drugo. Eto, sad bar znaš kakvi smo mi Srbi, pa ako ti ubuduće, nedaj Bože, zatreba pomoć u nevolji, a ti je, highlander-u, odbi. Odbi je od nas, a primi od bratskih plemena sa juga, oni su vam mnogo bliži, naročito poslovno.
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
Sporaruko bistraglavo,
Malo jaci od nas su svom silom pokusali da se oslobode vaseg zagrljaja i bratcke pomoci pa smo videli kako su prosli, da me Bog sacuva od takvih prijatelja, ja bi se od neprijetelja lako odbranio.

#54 slowhand

slowhand
  • Members
  • 157 posts

Posted 22 February 2003 - 16:43

Milo,
Kako da se otrgnete? Da hoćete, davno bi se otrgli, ne bi ispredali bajke o referendumu, o servisima i slično. Čemu ova farsa? Tri godine, pa da vidimo da li ćemo da piškimo ili nećemo...
Izmišljate nove nacije, nove crkve, nove države, nove jezike, nove običaje. Pa, ko vam brani, Milo, da budete samostalni sem vas samih?

#55 milovan

milovan
  • Members
  • 4,995 posts

Posted 22 February 2003 - 16:48

Sporaruko bistraglavo,
Brani nam goli strah od vase velike ljubavi i zdravi razum.

#56 Rajo

Rajo
  • Members
  • 4,382 posts

Posted 23 February 2003 - 00:17

Slowhand:
"Nemoj mnogo brinuti, već se pomoli dragom Bogu, da kao u stara dobra vremena, drmne jedan zemljotres, pa da vam opet pomažemo, bar jedno deset godina. Eto rešenja za hotele, infrastrukturu..."

Milovan je u pravu da nije lijepo nekom pomoci pa mu onda citav zivot nabijati na nos tu pomoc. To samo govori o karakteru tih ljudi. Slovenija je onda dala vise para Crnoj Gori nego Srbija, pa se ne sjecam da su to Slovenci ikad spomenuli. Cak ni onda kad su se neki Crnogorci ruzno ponijeli prema Sloveniji ("Samo reci Slobodane da idemo do Ljubljane":wink:. Crnogorci bi imali da nabijaju na nos Srbima neke stvari koje su mnogo skuplje nego ta pomoc za zemljotres. Bolje me ne vuci za jezik. A ako se tebi ne svidja crnogorsko primorje, izbor imas.

#57 slowhand

slowhand
  • Members
  • 157 posts

Posted 23 February 2003 - 15:15

Rajo,
Stvarno ne znam da li iste stvari treba da ponavljam mnogo puta da bi ih neko razumeo- jer pomoć je jedno, a desetogodišnji harač drugo. Nikad nisam imao ništa protiv pomoći bilo kome, pa i dušmaninu, čovek nikad ne zna kada će njemu ista, nedaj Bože, zatrebati. I nemam nameru da bilo kome i bilo šta "nabijam na nos". Ipak, ne mogu da se ne setim kako je ta "pomoć" onako "bratski" uzvraćena 1999.- nemojte nas, oni su, nismo mi; kako, navodno, zbog jednog čoveka(i jedne žene) digoste ruke od "bratstva" i kako vam, opet, ne bi pravo ni kad ga skinusmo- sve sami brojni primeri nadaleko čuvenog "čojstva i junaštva". Ne dočekasmo tu sreću da se osamostalite- možda zato što vam je nesuđeni prešjednik rođeni Beograđanin. Ali, vremena ima na pretek. Ko zna, možda opet zagusti i eto vam idealne prilike da se odvojite, do neke druge kad će vam se više isplatiti da ponovo budemo zajedno.
Evo, Rajo, ja te povukoh za jezik, a ti mi sad nabi te skuplje stvari na nos.

#58 Rajo

Rajo
  • Members
  • 4,382 posts

Posted 24 February 2003 - 00:12

slowhand:
"Ipak, ne mogu da se ne setim kako je ta "pomoć" onako "bratski" uzvraćena 1999.- nemojte nas, oni su, nismo mi; kako, navodno, zbog jednog čoveka(i jedne žene) digoste ruke od "bratstva" i kako vam, opet, ne bi pravo ni kad ga skinusmo- sve sami brojni primeri nadaleko čuvenog "čojstva i junaštva".
..............................................
Ko zna, možda opet zagusti i eto vam idealne prilike da se odvojite, do neke druge kad će vam se više isplatiti da ponovo budemo zajedno.
Evo, Rajo, ja te povukoh za jezik, a ti mi sad nabi te skuplje stvari na nos."

Dobro, slowhand, niko te nije tjerao da me vuces za jezik. Kad bas oces kazat cu ti sto mislim. Tebi je vidim krivo sto Crna Gora nije bombardovana ko i Srbija. Sto Crnogorci nijesu do kraja pratili Srbiju u manitoj politici. A pratili su je dosta. I zbog nje se dosli u situaciju mnogo goru nego prije "zlatotresa", kad su Srbi placali, kako kazes "harac" za izgradnju Crne Gore. Dok sam citao ovo sto si napisao pade mi napamet nesto sto procitah nedavno u "New York Times"-u. Na naslovnoj stranici slika groblja americkih vojnika u Drugom svjetskom ratu i naslov "Francuzi zaboravise" (ili tako nekako). Zbog toga sto se Francuska protivi napadu Amerike na Irak, sad im se "nabija na nos" to da je Amerika pomogla Francuskoj u ratu prije pedesetak godina. Ajde pravo kazi sto misis o takvom "nabijanju na nos"? Reci cu ti sto ja mislim: kretenski. Znaci sad bi Francuska trebala da podrzava Ameriku u svemu sto radi, ma kako to bilo naopako, zbog toga sto su im Amerikanci jednom pomogli. Ne moras me vuci za jezik da kazem sto mislim o onom tvom podsjecanju na pomoc Srbije Crnoj Gori. Mislim isto. A kad si me vec povukao za jezik da ti "nabijem na nos" "te skuplje stvari", iako ne volim da to pominjem, podsjeticu te na tu skuplju stvar. Da li znas kad je i kako skoncala crnogorska drzava? Ako ne znas da te podsjetim. Godine 1914. kad je Austro-Ugarska napala Srbiju, Crna Gora je objavila rat Austrijancima. Dok je srpska vojska bjezala, crnogorska vojska im je drzala odstupnicu. Mojkovacka bitka, valjda si cuo. Kako je to Srbija vratila Crnoj Gori? Ne znas? Srbija je organizovala Podgoricku skupstinu na kojoj je procitana odluka (napisana u Beogradu), da se Crna Gora pripaja Srbiji, a crnogorskom kralju zabranjuje povratak u Crnu Goru. U Crnu Goru je usla srpska vojska, ona koja je bjezala dok su je Crnogorci branili. Ta srpska vojska je u krvi ugusila "Bozicnu pobunu" Crnogoraca koji su se protivili srpskoj okupaciji. Naredba koju je vojvoda Misic uputio srpskoj vojsci glasila je "upotrebite sva sredstva". Protiv onih istih Crnogoraca koji su svojom krvlju branili srpsku vojsku. To su bili primjeri "cojstva i junastva". Crnogorskog i srpskog. Primjer koji, rekoh, ne volim da pominjem, a kamoli da Srbima "nabijam na nos" ako nesto rade protiv interesa Crne Gore. A valjda je jasno da je mnogo "skuplji" nego ona pomoc Srbije poslije zemljotresa. No to su stvari koje su bile i prosle. Nije pametno, niti lijepo da sad jedni druge podsjecamo ko je kome sto pomogao ili prevario. Pametnije je da gradimo zajednicku drzavu na zajednickom interesu.

#59 MANIX

MANIX
  • Members
  • 37 posts

Posted 24 February 2003 - 09:23

Ostavite se vise lepote vase obale.Nije ona jedina u svetu.Ali crnogorska obala je svakako najstrokavija a Crnogorci najneljubazniji domacini.Pa ko je budala neka izvoli tamo.

#60 Rajo

Rajo
  • Members
  • 4,382 posts

Posted 24 February 2003 - 09:48

Manix, priroda je jedna stvar, a infrastruktura, uredjenost i ljubaznost su od toga odvojene stvari. Crna Gora jeste obdarena lijepom prirodom - obisao sam dosta svijeta pa mogu da to kazem. Zasto da negiramo nesto sto jeste tacno? Naravno, prirodu kojom je obdarena Crna Gora ne treba uvelicavat u stilu "nema ovo nidje". Ima u Hrvatskoj i jos ljepse. Ko sto ne treba ni potcenjivat - ipak je crnogorska jadranska obala ljepsa od recimo talijanske. Nazalost, tacno je da su one ostale tri pomenute stvari koje uz prirodu cine uspjesni turizam vrlo daleko od potrebnog nivoa. Zato sam i napisao da na crnogorsko primorje dolaze oni koji nemaju para za nesto bolje.