Jump to content


Photo

RAZVOD - STA CE SE DESITI S CRNOGORCIMA U SRBIJI


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
164 replies to this topic

#16 Hromi Daba

Hromi Daba
  • Members
  • 5,761 posts

Posted 17 February 2003 - 20:56

Bice da ti ipak nizi sasvim siguran sta rec CUDO znaci, pa je koristis i kda treba i kad ne treba.

#17 Eraserhead

Eraserhead
  • Members
  • 9,436 posts

Posted 17 February 2003 - 21:11

Pa dobro, mozda ti ukapiras onog dana kad se na forumu pojavi opcija - "nacrtati"!

#18 milovan

milovan
  • Members
  • 4,995 posts

Posted 17 February 2003 - 22:34

HIGHFELDER
CITAT

:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
Nije, nikako !

Zato je i moja teza, sve vreme. Svako treba da je domacin u svojoj kuci. A ako cemo, sardjivati, trgovati, pevati ili se zeniti to neka bude po slobodnoj volji, a ne silom - jer to ne valja.

Inace meni licno niko nikada nije smetao u Beogradu, samo zato sto je Crnogorac ili nesto trece. I ja sam dosao u tudju drzavu u tudji grad, pa su nas prihvatili i ostavili nas na miru da zivimo, radimo i da skolujemo decu. Al' meni nikad ne bi ni palo na pamet da ih pljujem. Naprotiv, ako mi se ne bi dopalo, otiso bih bez zle reci, jer me ovde niko nikada, niti je ocekivao niti me je zvao, niti sam mu nedostajao.

Za ljude dobre volje Svet je sirok, do beskraja !
::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

Evo pravog odgovora na postavljeno pitanje, od pravog covjeka koji je i otvorio temu.

Dopunio bih odgovor sa sledecom tezom:
Kako bude Crnogorcima u Beogradu,
tako ce biti Srbima na moru.

#19 Stoprocentni

Stoprocentni
  • Members
  • 5,096 posts

Posted 18 February 2003 - 12:41

Eraserhead:
Ja jos nisam video narod koji je uspeo sa svima da se posvadja, ali eto...cuda su moguca!
Srbi su CUDO!

"Cudo ne vidjeno"

#20 Guest_nikcevm_*

Guest_nikcevm_*
  • Guests

Posted 18 February 2003 - 13:02

Nema nas u svijet!!!!!

#21 milovan

milovan
  • Members
  • 4,995 posts

Posted 18 February 2003 - 13:06

NEBESKI NAROD !

#22 HIGHFELDER

HIGHFELDER
  • Members
  • 248 posts

Posted 18 February 2003 - 13:33

Lako je sprdati se - treba pomoci !

#23 milovan

milovan
  • Members
  • 4,995 posts

Posted 18 February 2003 - 18:04

HIGHFELDER
CITAT
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
Lako je sprdati se - treba pomoci !
_________________

Mislim da ima raspolozenih da pomognu,
na zemlju na ravnoj nozi, transpotni troskovi na nebo su ogromni.

#24 Hromi Daba

Hromi Daba
  • Members
  • 5,761 posts

Posted 18 February 2003 - 20:21

Milovan:
"Kako bude Crnogorcima u Beogradu, tako ce biti Srbima na moru"

Jeli, jel' ti to o sisanju u Herceg-Novom, bacanju u more u Budvi i ostalim dozivljajima "beogradskih pedera"? Komsija mi Novljanin, svasta mi prico sta su radili ko klinci, mozda se hvalisao, ne ulazim u to ali nemoj da se to uzdize na drzavni nivo. Nema smisla.

#25 milovan

milovan
  • Members
  • 4,995 posts

Posted 18 February 2003 - 22:53

HROMI DABA
CITAT

:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
Jeli, jel' ti to o sisanju u Herceg-Novom, bacanju u more u Budvi i ostalim dozivljajima "beogradskih pedera"? Komsija mi Novljanin, svasta mi prico sta su radili ko klinci, mozda se hvalisao, ne ulazim u to ali nemoj da se to uzdize na drzavni nivo. Nema smisla.
::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
Licno se stidim svakog primitivnog postupka mojih sunarodnika, i koristim priliku da se izvinem za takve i slicne postupke navijaca i drugih grupa koji ne doprinose dobrim odnosima.
Da vam ilustrujem sto sam mislio da kazem, ukoliko se zaostri odnos medu nama, primjer.
Vijest u novinama, izmisljena.

Ove godine doselio se veliki broj Zagrebcana u Beogradu.
Ove godine najvise turista na Hvaru stiglo iz Beograda.

To su ti absurdi o kojima ja govorim, ako pukne tikva.

#26 HIGHFELDER

HIGHFELDER
  • Members
  • 248 posts

Posted 19 February 2003 - 14:49

Ima jedan mali problem. Bugarska, Turska, Grcka imaju isto tako more, bolje ili gore nije to uopste bitno. Verujem da otici i na neku dalju tacku, recimo Egipat ne bi pretsavljalo kraj sveta za one koji zele da se lepo odmore i da dobiju nesto za uzvrat - za svoje potrosene Eure.

Ono sto je ovde mnogo bitnije je kako ce se taj mnogogodisnji zapetljani cvor raspetljavati ili ce opet doci neki histericni " Gordije " i to sve resiti jednim zamahom maca.( Mozda upravo neki koga su kao klinca ili momka u Herceg Novom bacili u more i maltretirali, ili mu neki Crnogorac mazno devojku i tome slicno )

Zaista se radi o veoma delikatnoj operaciji,( ako do nje dodje ) gde bi bilo pozeljno da oba pacijenta prezive posle toga.

Politicari obe drzave, imaju pred sobom potencijalno ozbiljan i zahtevan izazov !

Ja sam zagovornik varijante, svako je domacin svoga doma !

#27 Guest_nikcevm_*

Guest_nikcevm_*
  • Guests

Posted 19 February 2003 - 15:26

HIGHFELDER:
Ja sam zagovornik varijante, svako je domacin svoga doma ! 

A, ja sam zagovornik teze da se ti nalazis na jednom od najlepsih delova ove planete i da je tamo domacin g.Mbeki. Zato bi bilo bolje da vodis racuna o tvom domu a ne ovde da zagovaras maltretiranje gradjana Srbije po ovom ili onom osnovu.

#28 milovan

milovan
  • Members
  • 4,995 posts

Posted 19 February 2003 - 21:15

DRAGI HIGHFELDER
Sto se tice drugih mora slusao sam izjave ljudi raseljenih sa juznoslavjanskih prostora, kada im se ponovo pruzila prilika da provedu odmor na Jadranu, da nema toga mora na svijetu koje moze zamijeniti more koje vas pored ljepote veze uspomenama iz mladosti.
GOSPODINE MINISTRE
Vi ste mene licno postali simpaticni sa vasom drskoscu, samo se plasim da ima ucesnika foruma koji to teze dozivljavaju, vi mozete ako hocete to da malo uskladite, sipam i ja ulje na vatru ali ponekad trpim.

#29 HIGHFELDER

HIGHFELDER
  • Members
  • 248 posts

Posted 20 February 2003 - 06:57

Samo opusteno g. Nikcevm !

G. Mbeki radi svoj posao kako mu drago, nema potrebe da se o njemu brinemo ni mi ovde a jos manje Vi tamo.

Sto se tice ko o cemu treba da brine sta se desava u Srbiji ja imam mnogo vise razloga za to no sto vi imate da se skirate o RSA. Ja tamo imam i najblizu i najsiru rodbinu, prijatelje i sve vas. A Vi Gospodine nemate ama bas nikog ovde da se sekirate sem eto mene koga pokusavate da laktom udarite u rebra samo zato sto zivim negde, izvan otadzbine. Vidim da ste i Vi kao i g. Kostunica zagovornik ideje da dijaspora ima da gleda svoja posla. Svi normanlni rezimi i ljudi ocekuju od svojih sunarodnika da brinu o svojoj Matici. Jedino mi Srbi( tj. Vi ) ste najmudriji na svetu i sami ste sebi dovoljni - a rezultati su ocigledni !

Srbija treba da bude nezavisna drzava - po mom misljenju. Nadam se da u Srbiji misljenje, opet ne spada u krivicno delo.

PS. Iz mog profila se barem vidi gde zivim a u Vasem je to dobro sakriveno - zasto ?
U cemu je tolika tajnovitost. _________________

[ Izmena poruke: HIGHFELDER na dan 2003-02-20 07:01 ]

#30 Junior Bonner

Junior Bonner
  • Members
  • 1,146 posts

Posted 20 February 2003 - 09:14

milovan:

Sto se tice drugih mora slusao sam izjave ljudi raseljenih sa juznoslavjanskih prostora, kada im se ponovo pruzila prilika da provedu odmor na Jadranu, da nema toga mora na svijetu koje moze zamijeniti more koje vas pored ljepote veze uspomenama iz mladosti.


Uz svo duzno postovanje moje uspomene iz mladosti vezane su za Makarsku ali ne verujem da cu opet tamo otici. Iz prostog razloga sto na more idem da se odmorim a ne da pazim kad ce neko da mi skoci za vrat. U Crnu Goru idem samo ako bas ne mogu u Grcku, Tursku i sl. Iz istog razloga.

[ Izmena poruke: Junior Bonner na dan 2003-02-20 09:44 ]