Jump to content


Photo
- - - - -

Bespredmetna debata o donacijama


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
143 replies to this topic

#16 rory

rory
  • Members
  • 2,989 posts

Posted 18 January 2010 - 00:20

Rešena naravno, kako se našao novac za pomoć Wall Street-u i bez donacija po forumima.

#17 acajou

acajou
  • Members
  • 3,671 posts

Posted 18 January 2010 - 00:30

No comment.

#18 rory

rory
  • Members
  • 2,989 posts

Posted 18 January 2010 - 00:41

:ph34r:, konačno nemaš odgovor. Nemoj da me pogrešno razumeš, osećam zadovoljstvo kad pomažem ljudima kojima nisam ništa dužan i zauzvrat ne tražim ništa niti postavljam kakve uslove. Ceo život to radim i ponekad imam utisak da me gledaju kao da sam budala. Ali kad vidim kućerine zaposlenih u crvenom krstu i sam pomislim da je budala sinonim za dobrotvora.

#19 acajou

acajou
  • Members
  • 3,671 posts

Posted 18 January 2010 - 01:00

Izgleda da si pogresno razumeo.Moj nedostatak komentara je zbog izgleda potpuno besmislenog razgovora,rasprave,nazovi kako hoces,sa odredjenim ljudima koji uvek imaju odgovor na sve i znaju gde sve to [pomoc,pare]ide...
nikako zato sto se slazem sa tvojim postovima.
To je jedna strasna,razarajuca bolest Srbije,i nekih ljudi koji zive ili su ziveli u njoj-sve je podlozno ne sumnji,koja je pozeljna,nego osudi.Postoje tajna znanja i tajni izvori informacija.I posto je sve unapred osudjeno na propast,najbolje je nista ne raditi,samo gledati sa lukavim osmehom "Told you so".
Od mene je to zaista daleko.Gde god da si,pozdravi Iliju Cvorovica. :ph34r:

#20 yoyogi

yoyogi
  • Members
  • 6,418 posts

Posted 18 January 2010 - 01:02

Ukljestenima u rusevinama treba neko da ih sada izvuce, ako su jos zivi.
Svima treba voda, hrana, lekari i lekovi.


Masivna i robusna snaga da raskrchi i sanira mesta nesrece. Danas to niko ne moze osim vojske i ne kosta ama bas nista - osim politicke odluke da se vojska pozove i da sa druge strane uputi.

Ovako skupljena pomoc ce se videti za 3-6 meseci, kada NGO dodju da se vozikaju u belim (i klimatizovanim) Landkruzerima i sprze 70% para na same sebe (to je norma, takav procenat ide njima a manje od 30% samoj nameni).
Prezivelima, oporavljenima i mrtvima tada ce to mnogo manje da znaci nego danas.

Edited by yoyogi, 18 January 2010 - 05:20.


#21 rory

rory
  • Members
  • 2,989 posts

Posted 18 January 2010 - 01:31

To je jedna strasna,razarajuca bolest Srbije,i nekih ljudi koji zive ili su ziveli u njoj-sve je podlozno ne sumnji,koja je pozeljna,nego osudi.Postoje tajna znanja i tajni izvori informacija.I posto je sve unapred osudjeno na propast,najbolje je nista ne raditi,samo gledati sa lukavim osmehom "Told you so".
Od mene je to zaista daleko.Gde god da si,pozdravi Iliju Cvorovica. :ph34r:

Govorim u svoje ime, nikada ne tvrdim ako postoji sumnja. U srbiji pomoć stiže do cilja u regularnom procentu samo ako donator pošalje posmatrače. Na haitiju može biti samo gore. Radim kao što rekoh, postoje mnogi kojima je potrebna pomoć ne samo ono što je trenutno u modi a gde se u ovom trenutku, sa ove pozicije i ne može mnogo učiniti. Smeo bih da se kladim da 90% ovih dobrotvora neće da poveze stopera da mu ne bi kaljao namirisane patosnice ili sa nekim drugim izgovorom. Bila u pravu ili ne deluješ mi iskreno u svojoj želji da pomogneš i drago mi je da si pronašla lepše mesto za život, ako jesi.

#22 noskich

noskich
  • Members
  • 1,351 posts

Posted 18 January 2010 - 05:16

Ovako skupljena pomoc ce se videti za 3-6 meseci, kada NGO dodju da se vozikaju u belim (i klimatizovanim) Landkruzerima i sprze 70% para na same sebe (to je norma, takav procenat ide njima a manje od 30% samoj nameni).
Prezivelima, oporavljenima i mrtvima tada ceto mnogo manje da znaci nego danas.


Slicno se moze reci i za razne programe pomoci razvoja nerazvijenim zemljama gde kontraktori, konsultanti, project manager-i i izvodjaci radova, svi iz zemlje donatora, pojedu oko tih 70%.

#23 yoyogi

yoyogi
  • Members
  • 6,418 posts

Posted 18 January 2010 - 06:00

Slicno se moze reci i za razne programe pomoci razvoja nerazvijenim zemljama gde kontraktori, konsultanti, project manager-i i izvodjaci radova, svi iz zemlje donatora, pojedu oko tih 70%.



Pa moze se reci samo sto to ovde nema veze: dok mi doniramo sa nekoliko klikova iz toplih soba, neko lezi sa pola tela skljestenog u rusevini i zapomaze i tu mu nase donacije nece pomoci - neko treba da ga izvuce ovog momenta. Njemu treba vojnik sa bagerom.

Nista od toga ne stize preko donacija. One pocnu tek kasnije kada je manje hitno.

Ovakve razmere katastrofe traze da vlasti tamo pozovu sve i svakoga ko ima vojno prisustvo u blizini da dodje i pomogne cime god moze.

#24 yoyogi

yoyogi
  • Members
  • 6,418 posts

Posted 18 January 2010 - 11:02

Evo, ovo treba:


PORT-AU-PRINCE, Haiti – Thousands of U.S. Marines were expected off the shore of this crumbled capital city Monday to help relief organizations get supplies to Haitian earthquake survivors who questioned foreigners, soldiers and God about aid yet to arrive.

The troop increase and an expected request to the U.N. for more peacekeepers were coming a day after sporadic violence and looting in Port-au-Prince underscored how an uptick in water and food deliveries still fell far short of overwhelming demand.


#25 Hromi Daba

Hromi Daba
  • Members
  • 5,761 posts

Posted 18 January 2010 - 21:36

Kao i za Tsunami 2005-te, niko i nikakva pomoc nije pomogla nego jedino americki razaraci i American military might koja je donela presudnu pomoc i uradila saniranje terena.

A kako da stige kad aerodrom u Port-au-Prince moze da procesira max 8 aviona dnevno? U jednom trenutku na pisti je bilo 44 aviona koji su cekali da budu processirani i ni jedan vise nije mogao da sleti ... Aerodrom ima 12 rampi za istovarivanje, dva kamiona za vucenje aviona i dva kamiona cisterne za punjenje gorivom. Problem je takav da Amerikanci traze od svih aviona da imaju dovoljno goriva pri sledanju da im ne treba tankovanje. Logisticki problemi su titanski ... pravo je cudo da u tom haosu bilo sta stigne bilo gde ...

#26 acajou

acajou
  • Members
  • 3,671 posts

Posted 18 January 2010 - 22:16

Ovakve razmere katastrofe traze da vlasti tamo pozovu sve i svakoga ko ima vojno prisustvo u blizini da dodje i pomogne cime god moze.

Ovakve razmere katastrofe bi tesko sanirala i mnogo organizovanija zemlja nego sto je Haiti,gde je i u normalno doba opasno ici ulicom zbog bandi pljackasa...kakve vlasti?predsednicka palata je srusena,zgrada Ujedinjenih Nacija je srusena ili ostecena vrlo ozbiljno...predsednik nema vise kucu ni palatu,niko ne daje nikakva uputstva...jednostavno tamo je opsti haos.Svi koji,kako kazes,imaju vojno prisustvo u blizini su krenuli u pomoc,ali kako je nemoguce sleteti,kako je luka toliko ostecena da je gotovo nemoguce pristati,kako su putevi unisteni tako da je tesko ,mada ne nemoguce ,dopreti vozilom...to traje tako dugo i ljudi su stvarno na ivici zivota-mislim na prezivele.
Yoyogi dovoljno je samo da pratis informacije iz stampe,sa blogova,ako tv-u ne verujes,bice ti jasno.Ne vidim tu zaista mesto kritikovanju svih koji imaju blizu vojno prisustvo.Pogotovu sto je efekat nikakav.

#27 kapetanm

kapetanm
  • Members
  • 3,153 posts

Posted 18 January 2010 - 23:08

dok žrtve čekaju

#28 yoyogi

yoyogi
  • Members
  • 6,418 posts

Posted 19 January 2010 - 03:27

Svi koji,kako kazes,imaju vojno prisustvo u blizini su krenuli u pomoc,ali kako je nemoguce sleteti,kako je luka toliko ostecena da je gotovo nemoguce pristati,kako su putevi unisteni tako da je tesko ,mada ne nemoguce ,dopreti vozilom...to traje tako dugo i ljudi su stvarno na ivici zivota-mislim na prezivele.
Yoyogi dovoljno je samo da pratis informacije iz stampe,sa blogova,ako tv-u ne verujes,bice ti jasno.Ne vidim tu zaista mesto kritikovanju svih koji imaju blizu vojno prisustvo.Pogotovu sto je efekat nikakav.


TV-u niti verujem niti ne verujem - jednostavno ga nisam pogledao 20 godina.

Nisam ja kritikovao one koji imaju vojno prisustvo, oni su tacno i dosli kako i treba, mada sa 4 dana zakasnjenja. Uz sva ogranicenja infrastrukture i razaranje, nekoliko hiljada marinaca sa vodom, lekovima, hranom, opremom je ipak doslo, kao u Aceh u Indoneziji.

Ono sto sam ja rekao je da jedino to ("oni sto imaju vojno prisustvo", "vojnik sa bagerom") tamo sada treba, sada donacije nista nece pomoci, nece se ne osetiti 3-6 meseci.

#29 Gandalf

Gandalf
  • Members
  • 7,553 posts

Posted 19 January 2010 - 03:41

dok žrtve čekaju

dezinformacija, vec je demantovano.

#30 kinky kitten

kinky kitten
  • Members
  • 2,915 posts

Posted 19 January 2010 - 04:02

Ono sto sam ja rekao je da jedino to ("oni sto imaju vojno prisustvo", "vojnik sa bagerom") tamo sada treba, sada donacije nista nece pomoci, nece se ne osetiti 3-6 meseci.

Cemu ovo "otkrivanje tople vode"? Mislis da ima neko kome nije jasno da je onima koji su zatrpani u rusevinama najpotrebnije u ovom trenutku da ih neko otkopa?
Donacije su podjednako bitne kao i operativna pomoc, jer oni koji su preziveli nemaju hrane i vode.
Ako imas nesto suvislo da kazes, reci, ali ovo najobicnije proseravanje je ocito samo u svrhe zadovoljavanja dnevne doze palamudjenja po forumu. I red je da ti jos neko kaze, osim sto je "bespredmetno", neukusno je.