Jump to content


Photo
- - - - -

Sherlock Holmes (2009)


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
74 replies to this topic

#31 zecov

zecov
  • Members
  • 2,427 posts

Posted 14 January 2010 - 19:59

Kad sam video trailer, onako na prvi pogled sam pomislio da je Princ of Persia, zbog nekih efekata koji mi ne prilice doticnom, da bih tek po zavrsetku trailera video da je Sherock holmes


da si malo čitao topic a ne padobranisao saznao bi da smo svi ovde rekli da trejler nema neke velike veze sa filmom...ali da,ti ne čitaš postove na topicima jer ne bi hteo da upadneš u iskušenje da raspravljaš o njima,što bi bilo u suprotnosti sa tvojim stavom "nekom se sviđa,nekom ne,nema potrebe da raspravljamo jer nije lepo raspravljati o ukusima drugih ljudi"...

#32 slavisaj

slavisaj
  • Banned
  • 110 posts

Posted 14 January 2010 - 20:12

Meni ako se svidi trejler ja pogledam film a ako ne onda ne. Npr Titanik od Dzejms Kamerona jos ni dan danas nisam pogledao bas zbog trejlera , a isto tako slam dog milioner, koje mislim da necu nikad pogledat iako ih imam na kompu.

#33 T. U. Weenie

T. U. Weenie
  • Validating
  • 4,805 posts

Posted 14 January 2010 - 22:03

evo,ako ne budemo delili misljenje oko the road,obecavam totalni rat...:ph34r:


Dobro si me podsetio, da proverimo... evo ga, DVD screener na isohuntu, najzad.

Ja skidam, a ti kako hoćeš :)

#34 zecov

zecov
  • Members
  • 2,427 posts

Posted 14 January 2010 - 22:26

Dobro si me podsetio, da proverimo... evo ga, DVD screener na isohuntu, najzad.

Ja skidam, a ti kako hoćeš :)



pazi se,skini V2 verziju,ona je kompletna,prvom leaku je falilo pola sata...filma traje 1:50...ja odgledao,čekam... :ph34r:

Edited by zecov, 14 January 2010 - 22:26.


#35 Mali Medved

Mali Medved
  • Members
  • 913 posts

Posted 14 January 2010 - 22:57

Čuj, mučno postaje, a na prethodnoj strani si bio sav u fazonu "jedva čekam da se svađam, bring it on" :D

A prozivanje nije baš prozivanje, nego me najiskrenije zanima gde si to pročitao da je originalni Holms bio pijandura, ženskaroš, underground boxer, i Max Payne akcioni heroj. Pošto ja nisam baš toliko ekstenzivno čitao da bih mogao da tvrdim suprotno sa 100% sigurnosti. Samo 99.95%. (Holmsova povremena maničnost tretirana morfijumom tj. opijumom ga nikako ne čini ovim šarmantnim kickass klovnom kog nam je RDJ predstavio.)

No stvarno je nebitno, meni se film sviđa iako ni stilski ni sadržinski nema skoro nikakve veze sa originalom, samo mi je smešno da me sad neko kao ubeđuje da ima itekako veze, više nego bilo koja ranija adaptacija :ph34r:

Edit: Pst, zecov, sad moraš žestoko i verbozno da odgovoriš, nemoj da razočaravamo navijačice, greo'ta :D


Bio je underground boxer (with ninja skills :D ), Max Payne akcioni heroj i džanki. Pijandura ne, i ženskaroš definitivno ne.
(Obnovih gradivo u reprintu originala :) pre par meseci )

Nevezano s tim -
Nisam video film, i ne planiram. Smaraju me više holivudske sprdačine sa opštom kulturom.

Edited by Mali Medved, 14 January 2010 - 22:57.


#36 honey

honey
  • Members
  • 1,277 posts

Posted 15 January 2010 - 20:22

gde si to pročitao da je originalni Holms bio
pijandura,
ženskaroš,
underground boxer, i Max Payne akcioni heroj.

delimicni spojleri
Spoiler! --Click here to view--
Kompromis do kompromisa i na kraju ispadne sasvim drukciji covek.

ono što je bitno je srž,tj metod i on je nedirnut...ja kada sam video trejler sam se uplašio da će on u filmu biti "kick ass,take names" tip,i to što nije je veoma dobro i veoma lepo iznenađenje (s obzirom na ričijevu istoriju)...
previše je rano ujutru da bih žešće odgovorio...

Da, pricamo o razlicitim stvarima. Slucaj jeste resen metodom dedukcije, bez obzira na sve akcione momente koje su mu prethodili. Ja sam jos od prvog posta ovde, (a mislim i Vini) pricala o njemu kao licnosti.
I evo necu vise o ovome da ne zamajavam studente u jeku priprema za ispite :ph34r:

#37 zecov

zecov
  • Members
  • 2,427 posts

Posted 15 January 2010 - 21:48

nacin stilizacije zavisi samo i iskljucivo od autora koji obradjuje materijal...

ispit upravo spremljan :ph34r:

#38 Zabalujev

Zabalujev
  • Members
  • 5,315 posts

Posted 16 January 2010 - 19:35

Odgledao. Odličan. Dalje ne bih da kvarim zabavu expertima. :ph34r:

#39 steins

steins
  • Members
  • 7,357 posts

Posted 17 January 2010 - 18:17

ofgledah noćas, sjajan film.....i nekako mi nije odskakao od onog SHa.

PS scena sa početka gde se snima ulica i baker street 221b je, čini mi se, omaž Brettu i orginalnoj seriji.

#40 M. Fury

M. Fury
  • Members
  • 587 posts

Posted 17 January 2010 - 23:22

Odgledao film (DVD screener konačno), sasvim je dobar. :) Skoro da nikakvih dodirnih tačaka nema s Dojlovim Holmsom, tj. skoro da je sve suprotno od knjige. :D Mada je to i za očekivati, knjiga je jedno, a veliki ekran ipak nešto drugo. Sve u svemu, vredi pogledati. :D Btw:

underground boxer
Pošto ja nisam baš toliko ekstenzivno čitao da bih mogao da tvrdim suprotno sa 100% sigurnosti. Samo 99.95%.


Ovo mora da je u tih 0,05 što nisi čitao? :ph34r:

Attached File  Untitled.png   37.18KB   14 downloads

(The sign of four)

Edited by mjeftic, 17 January 2010 - 23:31.


#41 Zabalujev

Zabalujev
  • Members
  • 5,315 posts

Posted 18 January 2010 - 10:03

PS scena sa početka gde se snima ulica i baker street 221b je, čini mi se, omaž Brettu i orginalnoj seriji.

Uh, da, to je bilo fenomenalno :ph34r:

Ja sam se smejao samom sebi kad sam konstatovao, posmatrajući Holmsa i Votsona, da su baš kao dr House i Wilson :)

#42 Massive_Attack

Massive_Attack
  • Members
  • 2,103 posts

Posted 18 January 2010 - 19:58

Ovo mora da je novi deo pirata sa kariba.

Super heroji i žena koja u stvari dolazi iz čarlijevih anđela. Ne da se piči, nego prebija sve redom. Letu meci, lanci, gumene sikire, pucadu burad baruta, al' ne vredi, jer Šerlo je brži od metka. Film je super. Za trinaestogodišnjake milina prava. Jedina zamerka je što se na kraju nije pojavio Dart Vejder i da smo videli i borbu laserskim mačetama.

Spoiler! --Click here to view--


#43 Golubica

Golubica
  • Members
  • 3,253 posts

Posted 22 January 2010 - 23:01

Evo odgledala i ja ovo cudo...

Posto sam procitala sve Konan Dojlove price par puta, krenula sam ga ga gledam sa najnizim mogucim ocekivanjima (posebno nakon trejlera). Daleko bilo da ocekujem da film bude doslovno prenosenje prica na platno, ali ne treba ni da bude Serlok Holms samo imenom. Ovo je izgleda, nit' tamo nit' 'vamo.

Prvo, slozicu se sa Honey, ne razumem ubacivanje lika Irene Adler kao femme fatale. A sto se glume tice, ovaj deo:

...dok je gospodjica McAdams po meni ozbiljan miscasting. Oism nedovljne fatalne privlacnosti izmedju nje i SH, suvise je tip American sweetheart za ulogu prepredene fatalne zene i ukupan efekat njenih pokusaja da to bude se svodi na mace koje pokusava da zarice kao lav...i dalje se cuje samo mnjaukanje)


potpisujem od reci do reci :D Ipak, Downey Jr zameram sto je na momente bio gotovo nerazumljiv. Sta je u pitanju, ne znam, ali glumac ne bi smeo to sebi da dopusti.

Jeste se Holms bavio borilackim vestinama, ali to je u svim pricama spominjano uzgred, a u filmu cini znacajan deo radnje. Holms nikada nije bio akcioni heroj per se, slucajeve resava dedukcijom, eventualno zamkama, a konkretnoj jurnjavi pristupa samo kad je neophodno. U tom pogledu, Votson je daleko aktivniji. Zato mislim da su scene tuca preterane, Holms jednostavno nije lik cije "zmijsko telo" treba da bude u centru paznje.

Prica nista specijalno. Holmsovskih dedukcija ima, ali ni izbliza dovoljno, i nisu upecatljive kao sto bi trebalo da budu (ipak je to njegov zastitni znak, zar ne?). Ovako mi je delovalo kao da su i on i Votson uskocili u neki roman Dena Brauna :ph34r:

Dosta sam pljuvala, hajde sad malo i pozitivne stvari :) Najveci pomak, IMHO, je napravljen u liku Votsona. Vise nije debeljko i konacno je dobio kicmu. Doduse, u samim pricama Votson se ophodi prema Holmsu sa duznim postovanjem, koliko god mu ovaj isao na zivce, ali ovde mi se dopalo kako su preradili njegov lik. With constant bantering, Holmes-Watson dinamika je dosta drugacija.

Takodje, muzika mi se veoma dopala (what can I say, I'm a sucker for violin tunes :D), kao i kostimi.

Recimo da bih mu dala 6/10.

#44 st4lk3r

st4lk3r
  • Members
  • 1,033 posts

Posted 23 January 2010 - 13:53

Koliko vidim, i ovaj film će na forumu B92 da prođe kao "Avatar". Kako bismo sprečili da i ovaj topik izmakne kontroli, novajlije, kao i one kojima se film sviđa moram da podsetim da nije uputno hvaliti film:
  • koji nije umetnos' (umetnost = good, nije umetnost = not good);
  • koji je zabavan (film = umetnost, umetnost = dosada);
  • koji nije u potpunom skladu sa knjigom/istorijom/tradicijom/originalom;
  • koji ima najavljen sequel ili je i sam sequel (smrtni greh);
  • koji je na blagajnama zgrnuo više od 10^6 dolara (anatema!);
  • u kojem glume solidni, dobro plaćeni i poznati glumci; (Bjork = good, Robert Downy Jr. = not good)
  • koji ne odobri forumski top-kritičar (za neupućene, top-critic B92 je svako ko ovde napiše pet šlajfni o bilo čemu ili ima minimum 1000 postova, takođe o bilo čemu)
  • koji neko od korisnika tagira sa "shift+delete";
Ipak, niščima duhom u koje i sam spadam preporučio bih da ne propuste priliku i da svoju neprosvećenu dušu dobro zabave na dva sata. Odluku o tome da li smo gledali Džeki Čena, Šerloka Holmsa ili Brusa Lija doneće stručna komsija naših dežurnih top-kritičara u sastavu...

Edited by st4lk3r, 23 January 2010 - 14:29.


#45 T. U. Weenie

T. U. Weenie
  • Validating
  • 4,805 posts

Posted 23 January 2010 - 16:20

Koliko vidim, i ovaj film će na forumu B92 da prođe kao "Avatar".


Babe i žabe, prijatelju, babe i žabe.

Sherlock Holmes je zabavan film sa odličnom atmosferom, koji na interesantan način obrađuje već mnogo puta prežvakanu tematiku. Nije pretenciozan, i ne vređa inteligenciju gledaoca. Zbog toga mu se oprašta nepridržavanje source materialu.

Avatar je akciona papazjanija koja nekako uspeva da bude dosadna, koja na izuzetno neoriginalan način obrađuje već mnogo puta prežvakanu tematiku. Pretenciozno se proglašava za Revolucionarni Najveći Film Ikada, i uvredljivo plitkoumno nudi neke social awareness porukice. Od toga ga ne peru ni Dunav, ni Sava, ni 3D naočare, ni mrdajuća stolica.